Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παιδιά... μιά ερώτηση. Πως θα κάνουμε να κλείνουν οι εφαρμογές με το Χ button, για να μην πηγαίνω συνέχεια στον task manager..???

 

Duttys Task Manager for Leo.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

destinator7

igo8

και τπτ αλλο :)

 

 

 

ενοειται :lol:

 

 

Στο post 2910αναφερεται οτι δουλευουν και αλλα προγραμματα πλοηγησης...Δεν ισχυει τελικα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

http://cptpapadakisphoto.gr/product_info.php?products_id=2840

ξερει κανεις αν ειναι συμβατη αυτη η καρτα μνημης και αν δεν ειναι εχει κανεις να προτεινει κατι αναλογο?

Link to comment
Share on other sites

Στο post 2910αναφερεται οτι δουλευουν και αλλα προγραμματα πλοηγησης...Δεν ισχυει τελικα ?

 

Όλα δουλεύουν, απλά αναφέρθηκαν τα καλύτερα

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις σε κάποια θεματάκια όσον αφορά το κινητό...

1) Θα ήθελα hardware κουμπάκι για να τραβαω τις φωτό και τα κουμπάκια της έντασης να μπορούσαν να ρυθμίζουν το zoom

 

2) όταν γράφουμε μνμ θα ήθελα όταν πατάμε το ''Προς'' να έδειχνε τους τελευταίους παραλήπτες ή να μας άνοιγε τον κατάλογο να διαλέξουμε και να μην χρειάζεται να πάμε μέσω μενού

 

3) η μπαταρία αδειάζει με το καλημέρα... το αφήνω το βράδυ και το πρωί έχει χάσει και 30% της μπαταρίας...

 

4) έχω ένα προβληματάκι με τον όπερα, όταν πατάω το εικονίδιο σε φόρουμ (όπως καλή ώρα αυτό) να με πάει στο πρώτο αδιάβαστο μνμ σε ένα θέμα δεν το κάνει αυτό αλλά μου ανοίγει μόνο την σελίδα χωρίς να με πηγαίνει στο πρώτο αδιάβαστο πόστ...

 

κατά τα άλλα είναι πολύ καλό κινητό και με φοβερή οθόνη...

 

αυτο δες το στους xda... το εχουν αντιμετωπίσει κι' αλλοι... κατι εμποδιζει το κινητο να μπει σε sleep mode. εχεις βαλει galarm, καποιον task manager??

 

 

Έχω εγκαταστήσει το Galarm (το έχω εγκαταστήσει μόνο, δεν το χρησιμοποιώ) και τον task manager που είχαν τα HTC (Duttys Task Manager).

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χαρα σας.

Εχω το HTC HD 2 με το NDRIVE που δινει η VODAFONE

Οταν δινω μια διευθυνση π.χ. Δαφνη - Αλκιβιαδου - χωρις αριθμο μου τη δειχνει σωστα. Αν βαλω και αριθμο (η αριθμηση τελειωνει στο 28) αντι την Αλκιβιαδου στη Δαφνη μου βγαζει την Αλκιβιαδου κοντα στην Κωσταντινουπολεως.!!!

Μεχρι στιγμης μονο με τον συγκεκριμενο δρομο με παει αλλου. Η Αγγελοτοπουλου που ειναι ο πρωτος παραλληλος μου τη δειχνει κανονικα.

Σε νοκια φιλου με ndrive δεν υπαρχει αυτο το προβλημα.

Παρακαλω αν καποιος φιλος μπορει να κανει ενα πειραμα και να μου πει το αποτελεσμα. Να δουμε αν φταιει το συγκεκριμενο HTC η αν ειναι γενικο.

 

Ευχαριστω θερμα

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ενώ το internet δούλευε ρολόι, ξαφνικά προέκυψε πρόβλημα:(. Συνδέεται κανονικά στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου (έτσι φαίνεται τουλάχιστον), όπως και πριν, αλλά κατά τα το κατέβασμα μιας σελίδας μου βγάζει: ΣΦΑΛΜΑ και ότι πρέπει να βεβαιωθώ ότι η σύνδεση μου στο internet είναι ενεργή. Το ίδιο συμβαίνει και σε 2 άλλα ασύρματα δίκτυα τα οποία προηγουμένως δούλευαν επίσης μια χαρά. Προφανώς θα αλλάχτηκε κάποια ρύθμιση αλλά όσο και να το έψαξα δεν βρήκα άκρη. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;; Ευχαριστώ:p
クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ενώ το internet δούλευε ρολόι, ξαφνικά προέκυψε πρόβλημα:(. Συνδέεται κανονικά στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου (έτσι φαίνεται τουλάχιστον), όπως και πριν, αλλά κατά τα το κατέβασμα μιας σελίδας μου βγάζει: ΣΦΑΛΜΑ και ότι πρέπει να βεβαιωθώ ότι η σύνδεση μου στο internet είναι ενεργή. Το ίδιο συμβαίνει και σε 2 άλλα ασύρματα δίκτυα τα οποία προηγουμένως δούλευαν επίσης μια χαρά. Προφανώς θα αλλάχτηκε κάποια ρύθμιση αλλά όσο και να το έψαξα δεν βρήκα άκρη. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;; Ευχαριστώ:p

Στον καιρό κάνει ενημέρωση;;;

Αν ναι τότε πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του opera και να βάλεις τη σωστή σύνδεση, μάλλον αυτό πειράχτηκε! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ενώ το internet δούλευε ρολόι, ξαφνικά προέκυψε πρόβλημα:(. Συνδέεται κανονικά στο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού μου (έτσι φαίνεται τουλάχιστον), όπως και πριν, αλλά κατά τα το κατέβασμα μιας σελίδας μου βγάζει: ΣΦΑΛΜΑ και ότι πρέπει να βεβαιωθώ ότι η σύνδεση μου στο internet είναι ενεργή. Το ίδιο συμβαίνει και σε 2 άλλα ασύρματα δίκτυα τα οποία προηγουμένως δούλευαν επίσης μια χαρά. Προφανώς θα αλλάχτηκε κάποια ρύθμιση αλλά όσο και να το έψαξα δεν βρήκα άκρη. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;; Ευχαριστώ:p

πρεπει να βαλεις wep key,ip adress,

πηγαινεις Network adapters

Το πρωτο 192 168 0 χ

Το δευτερο μπαινει μονο του

το τριτο είναι 192 168 0 1.

μετα πηγαινεις name servers και γραφεις τα εξης

Dns 194 219 227 2

Alt dns 193 92 150 3

Πηγαινεις στο ρουτερ και το αποδεχεσαι,κανεις restart και τελος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με τον αισθητήρα. Όταν το βάζεις στο αυτί η οθόνη σβήνει. Ποιο είναι το πρόβλημα;

 

 

Καλημέρα,

Και σε μένα δεν σβήνει η οθόνη όταν το πλησιάζω στο αυτί μου.

Και τις περισσότερες φορές πατιώνται άλλα αντ' άλλων.

Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να αλλάζει αυτό ή να μπορεί να σεταριστεί σωστά;

 

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας παρακαλω.Σημερα το πρωι σταματησαν να λειτουργουν ολοι οι ηχοι κλησεις και το κινητο οταν σε καλουν δεν ακουγεται τιποτα.Οταν πας στο μενου ηχοι και ειδοποιησεις και επιλεξεις οποιονδηποτε ηχο,δεν αναπαραγεται τιποτα.Ακομα και τραγουδι απο την καρτα δεν το αναπαραγει.Τι γινεται παιδια
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Και σε μένα δεν σβήνει η οθόνη όταν το πλησιάζω στο αυτί μου.

Και τις περισσότερες φορές πατιώνται άλλα αντ' άλλων.

Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να αλλάζει αυτό ή να μπορεί να σεταριστεί σωστά;

 

Φιλικά

Γιάννης

Μήπως έχεις βάλει screen protector;;; Σε κάποιες μάρκες δεν δουλεύει ο proximity sensor!!!

Παιδια την βοηθεια σας παρακαλω.Σημερα το πρωι σταματησαν να λειτουργουν ολοι οι ηχοι κλησεις και το κινητο οταν σε καλουν δεν ακουγεται τιποτα.Οταν πας στο μενου ηχοι και ειδοποιησεις και επιλεξεις οποιονδηποτε ηχο,δεν αναπαραγεται τιποτα.Ακομα και τραγουδι απο την καρτα δεν το αναπαραγει.Τι γινεται παιδια

Κάνε ένα έλεγχο αν έχεις χαμηλώσει τον ήχο της συσκευής από τις ρυθμίσεις! Επίσης θυμήσου ποιο ήταν το τελευταίο πράγμα που έβαλες πριν το κλείσεις χτες βράδυ! Ίσως αυτό να σου δημιούργησε το πρόβλημα! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει screen protector;;; Σε κάποιες μάρκες δεν δουλεύει ο proximity sensor!!!

 

Κάνε ένα έλεγχο αν έχεις χαμηλώσει τον ήχο της συσκευής από τις ρυθμίσεις! Επίσης θυμήσου ποιο ήταν το τελευταίο πράγμα που έβαλες πριν το κλείσεις χτες βράδυ! Ίσως αυτό να σου δημιούργησε το πρόβλημα! :)

 

Είχα βάλει το pocket mechanic και το spb wiriless monitor. ;Έβαλα το pocket mechanic να κάνει κάποιες δουλειές. Ελπίζω να μην έσβησε τίποτα.Ο ήχος είναi full από τις ρυθμίσεις.Επισης όταν πάω στην κάρτα μνήμης και επιλέγω ένα από τα mp3 που έχω για αναπαραγωγή, δεν το παίζει. Soft reset έκανα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει δυο καλωδια data στις 24/12 και μου ηρθαν σημερα.Τελικο ποσο με μεταφορικα 34,21 ευρω.

 

Με προεκταση καλωδιου usb φορτιζει το κινητο ???? Το μηλοφωνο δεν φορτιζε.

 

Edit

 

Νομιζα οτι δεν ειχα προεκταση και ρωτησα για να αγορασω αλλα τελικα βρηκα μια και δουλευει κανονικα η φορτιση απο πριζα με προεκταση usb.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει το pocket mechanic και το spb wiriless monitor. ;Έβαλα το pocket mechanic να κάνει κάποιες δουλειές. Ελπίζω να μην έσβησε τίποτα.Ο ήχος είναi full από τις ρυθμίσεις.Επισης όταν πάω στην κάρτα μνήμης και επιλέγω ένα από τα mp3 που έχω για αναπαραγωγή, δεν το παίζει. Soft reset έκανα βέβαια.

HELP παιδιά.Καμμία ιδέα κανείς; Δεν θα το αποφύγω το hard reset;

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν το γλιτώνεις το hard reset! κάτι πρέπει να σβήστηκε όταν έκανες καθαρισμό!
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν το γλιτώνεις το hard reset! κάτι πρέπει να σβήστηκε όταν έκανες καθαρισμό!

Θα το ξέρω λοιπόν και δεν θα ασχοληθώ ξανά με προγράμματα καθαρισμού. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εχει 2-3 μερες που δε κανει κανεναν ήχο ή δόνηση στο SMS. Επίσης όταν είναι κλειστή η οθόνη και το ανοίξω δε μου βγάζει το συρώμενο lock που έχει.

 

Γιατί συνέβει αυτό? Δεν έχω περάσει τίποτα εκτός από δύο καινουργια HOT FIX που έβγαλε η HTC. Μήπως αυτό φταίει? Με Hard Reset λυνεται ή όταν ξαναπερασω τα HOT FIX θα μου ξαναδημιουργησειτο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και σε μενα εχει 2-3 μερες που δε κανει κανεναν ήχο ή δόνηση στο SMS. Επίσης όταν είναι κλειστή η οθόνη και το ανοίξω δε μου βγάζει το συρώμενο lock που έχει.

 

Γιατί συνέβει αυτό? Δεν έχω περάσει τίποτα εκτός από δύο καινουργια HOT FIX που έβγαλε η HTC. Μήπως αυτό φταίει? Με Hard Reset λυνεται ή όταν ξαναπερασω τα HOT FIX θα μου ξαναδημιουργησειτο πρόβλημα?

 

Κάνε hard reset και ξαναπέρασε τα διαθέσιμα hot fixes. Για τον ήχο λογικά δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα. Τώρα για το Lock, πάτησε παρατεταμένα το πλήκτρο απόρριψης κλήσης και στο pop-up menu κλείδωσέ το. Από εδώ και πέρα λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα ακόμα και μετά από hard reset. Δοκίμασε τα και μας λες.

 

δεν θα ασχοληθώ ξανά με προγράμματα καθαρισμού.

 

Δεν είναι αυτή η λύση. Απλά από εδώ και πέρα θα σβήνεις μόνο όταν ξέρεις για τι πρόκειται και όχι ότι σου βγάζει το πρόγραμμα.

 

Ειχα παραγγειλει δυο καλωδια data στις 24/12 και μου ηρθαν σημερα.Τελικο ποσο με μεταφορικα 34,21 ευρω.

 

Πανάκριβα!!! Στο ebay τα βρίσκεις τελική τιμή στο 1/10 των χρημάτων που έδωσες! :X

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Πανάκριβα!!! Στο ebay τα βρίσκεις τελική τιμή στο 1/10 των χρημάτων που έδωσες! :X

 

 

Εχω παραγγειλει και απο ebay ενα τετοιο αλλα δεν ξερω μηπως και κανει ζημια στο κινητο.Το περιμενω μαζι με αυτη την θηκη και αυτο το screenprotector.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Πανάκριβα!!! Στο ebay τα βρίσκεις τελική τιμή στο 1/10 των χρημάτων που έδωσες! :X

Σε ενα τυχαιο μαγαζι με υπολογιστες στη γειτονια μου,αγορασα 2...

2,60 ευρω συνολο και τα 2 μαζι...(1,30 ευρω το ενα)..;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

παιδια για σασ! οταν τραβαω βιντεο σε εσωτερικο χωρο τα fps ειναι 12! δεν ειναι 30?το εχει δοκιμασει κανεισ?σε σασ τραβαει στα 30?διαβασα για κατι improve camera recording quality of mpeg4-vga (boost bit-rate = less fussiness and pixels

κανει τιποτα ?

καλεσ γιορτεσ σε ολουσ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...