Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το παρέλαβα και εγώ από το Πλαίσιο (Ελληνικό) και θα κάτσω να το σετάρω όσο μπορώ...

Έχει δοκιμάσει κανείς το Second Today αν δουλεύει ή κάτι αντίστοιχο?

 

P.S. Στο πακέτο δίνουν και το πρόγραμμα πλοήγησης N-Drive...

 

Νίκος.

 

Καταρχήν καλορίζικο!!

Ερώτηση: εσύ το πήρες με συμβόλαιο Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Στην απελπιδα προσπαθεια μου να απαλλαγω απο το Iphone μηπως η οθονη του ειναι εφαμιλη με του iphone ??? Θελει οπωσδηποτε πενακι ???

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε fix για την καμερα????

 

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=1481

 

το εγκατεστησα εχω την εντυπωση οτι επιλυθηκε το θεμα(ρομ 1.48wwe)του ροζ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Στην απελπιδα προσπαθεια μου να απαλλαγω απο το Iphone μηπως η οθονη του ειναι εφαμιλη με του iphone ??? Θελει οπωσδηποτε πενακι ???

 

Ευχαριστω.

 

Γιατι τοση προσπαθεια παρακαλω? Αυτο που ρωτας ειναι μεγαλη κουβεντα. Η οθονη του ειναι παρα πολυ ευαισθητη αλλα λιγο λιγοτερο απο του μηλοφωνου. Τωρα υπαρχουν εφαρμογες, πιο πολυ παλιες, που προβληματιζουν λογω των μικρων checkboxes.

 

Το hotfix το εβαλα στη καινουρια ελληνικη ρομ και πραγτματικα κανει δουλεια!!!!

Βαλτε το αφοβα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοση προσπαθεια παρακαλω? Αυτο που ρωτας ειναι μεγαλη κουβεντα. Η οθονη του ειναι παρα πολυ ευαισθητη αλλα λιγο λιγοτερο απο του μηλοφωνου. Τωρα υπαρχουν εφαρμογες, πιο πολυ παλιες, που προβληματιζουν λογω των μικρων checkboxes.

 

Το hotfix το εβαλα στη καινουρια ελληνικη ρομ και πραγτματικα κανει δουλεια!!!!

Βαλτε το αφοβα!!

 

Ευχαριστω.Τοση προσπαθεια γιατι μου την δινουν οι περιορισμοι της apple στο μηλοφωνο οπως το bluetooth κλπ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Τοση προσπαθεια γιατι μου την δινουν οι περιορισμοι της apple στο μηλοφωνο οπως το bluetooth κλπ.

 

καμια σεχση φιλε μου.αν θες παιχνιδομηχανη παρε το αιφοουν αν θες ΤΗΛΕΦΩΝΟ και οχι μονο παρε to hd2

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

καμια σεχση φιλε μου.αν θες παιχνιδομηχανη παρε το αιφοουν αν θες ΤΗΛΕΦΩΝΟ και οχι μονο παρε to hd2

 

Δεν ξερω τι θα πει παιχνιδι σε κινητο....Απλα θελω να εχει οθονη σαν το Iphone χωρις τους περιορισμους που εχει αυτο.Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και εγώ από το Πλαίσιο (Ελληνικό) και θα κάτσω να το σετάρω όσο μπορώ...

Έχει δοκιμάσει κανείς το Second Today αν δουλεύει ή κάτι αντίστοιχο?

 

P.S. Στο πακέτο δίνουν και το πρόγραμμα πλοήγησης N-Drive...

 

Νίκος.

 

To Second Today δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια oντως δουλευει το hotfix για την camera..η κηλιδα εχει εξαφανιστει

 

δυστυχώς ΔΕΝ έχει φύγει..

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Mόλις το έβαλα το hotfix,και ναι μεν έχει μειωθεί η ροζ κηλίδα ,αλλά δεν έχει εξαφανιστεί εντελώς.:mad::mad

Μισές δουλειές κάνουν??????????????

 

Με την εργοστασιακή Rom.

Link to comment
Share on other sites

Μιά κ άρχισαν οι παραλαβές από Ελλάδα, με ελληνικές rom, μπορεί κάποιος να πει πως γίνεται σε συσκευή που έχει αγορασθεί από το εξωτερικό να βάλουμε ελληνική rom και αν το αποτέλεσμα θα είναι ίδιο με το αγορασμένο από ελλάδα? ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους του forum που με βοηθήσατε να πληροφορηθώ ΣΩΣΤΑ και τελικά να επιλέξω το κινητό που μόλις παρέλαβα (hd2 από το πλαίσιο). Δυστυχώς είμαι στο γραφείο ακόμα οπότε δεν πρόλαβα ούτε καν να το ενεργοποιήσω.

Μια ερωτησούλα μόνο, μου είπαν από το πλαίσιο ότι μου έχουν βάλει δώρο το σύστημα πλοήγησης NDrive (πράγματι συμπεριλαμβάνεται), είναι δωρεάν πλοήγηση ή με χρεώνει μέσω GPRS;;; (έχω έτοιμο το igo στο home/pc ;) )

Ευχαριστώ.

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να περνω ορκο νομιζω οτι μονο η ΝΟΚΙΑ χρεωνει το GPS με GPRS συνδεση, λογικα ειναι δωρεαν
Link to comment
Share on other sites

Μιά κ άρχισαν οι παραλαβές από Ελλάδα, με ελληνικές rom, μπορεί κάποιος να πει πως γίνεται σε συσκευή που έχει αγορασθεί από το εξωτερικό να βάλουμε ελληνική rom και αν το αποτέλεσμα θα είναι ίδιο με το αγορασμένο από ελλάδα? ευχαριστώ.

 

Πρεπει καποιος με ελληνικη συσκευη (αγορασμενη απο Ελλαδα και με Ελληνικη ρομ) να παει στο site της HTC Europe και να κατεβασει βαζοντας το S/N του την επισημη Ελληνικη.

 

Και μετα ακολουουμε τα βηματα που υπαρχουν στο πρωτο ποστ του thread, για το πως περναμε απο μια επισημη ρομ σε αλλη με τη προυποθεση να παρουμε goldcard γαι την καρτα μνημης μας. Σπευσατε γιατι απο 23 Δεκεμβριου θα χρεωνεται. Εκτος και εαν μεχι τοτε βγει το Hard SPL και αρχισει το πραγματικο πανηγυρι!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλαν και αναβάθμιση ΡΟΜ στο http://www.htc.com

 

Μια χαρά... και το link που υπάρχει, αφού δώσεις το S/N, δε δουλεύει.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους του forum που με βοηθήσατε να πληροφορηθώ ΣΩΣΤΑ και τελικά να επιλέξω το κινητό που μόλις παρέλαβα (hd2 από το πλαίσιο). Δυστυχώς είμαι στο γραφείο ακόμα οπότε δεν πρόλαβα ούτε καν να το ενεργοποιήσω.

Μια ερωτησούλα μόνο, μου είπαν από το πλαίσιο ότι μου έχουν βάλει δώρο το σύστημα πλοήγησης NDrive (πράγματι συμπεριλαμβάνεται), είναι δωρεάν πλοήγηση ή με χρεώνει μέσω GPRS;;; (έχω έτοιμο το igo στο home/pc ;) )

Ευχαριστώ.

 

Χρησιμοποιώντας τους χάρτες που έχει μάλλον ήδη μέσα η πλοήγηση είναι βέβαια δωρεάν.

 

Η χρέωση υπάρχει μόνο σε εκείνα τα προγράμματα που δεν έχουν προ εγκατεστημένους χάρτες και τους κατεβάζουν μέσω internet βλ google maps.

Oπότε μην διστάζεις καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει καποιος με ελληνικη συσκευη (αγορασμενη απο Ελλαδα και με Ελληνικη ρομ) να παει στο site της HTC Europe και να κατεβασει βαζοντας το S/N του την επισημη Ελληνικη.

 

Και μετα ακολουουμε τα βηματα που υπαρχουν στο πρωτο ποστ του thread, για το πως περναμε απο μια επισημη ρομ σε αλλη με τη προυποθεση να παρουμε goldcard γαι την καρτα μνημης μας. Σπευσατε γιατι απο 23 Δεκεμβριου θα χρεωνεται. Εκτος και εαν μεχι τοτε βγει το Hard SPL και αρχισει το πραγματικο πανηγυρι!!!

 

+++...

Συμφωνω... ας την κατεβασει καποιος που το εχει αγορασμενο απο πλαισιο ή vodafone ρε παιδια να την παρουμε και εμεις...

οσο για το fix της καμερας σε εμενα δεν εκανε τιποτα γιατι μετα απο την αλλαγη απο wwe σε ελληνικη 1.48.482.2 δεν ειχα προβλημα με την καμερα...ουτε ροζ ουτε τιποτα. το ειχα αναφερει και τοτε...;)

Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλαν και αναβάθμιση ΡΟΜ στο http://www.htc.com

 

Μια χαρά... και το link που υπάρχει, αφού δώσεις το S/N, δε δουλεύει.

Την κατεβάσαν από το site ήδη!!! :):wacko::)

 

Τι έγινε ρε παιδιά;;;:ninja:

 

edit: Την ανέβασαν ξανά, αλλά τα link είναι νεκρά!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μερικες ερωτησουλες βασικες για μενα πριν παω να "πιασω" το κινητο...

 

Ταχεια κλιση εχει ?

 

Προβολη εικονας καλοντος ?

 

Διαφορετικο ηχο για αναλογα ποιος καλει ?

 

Δικα μας ringtones και ειδοποιησης για sms μπορουμε να βαλουμε ?

 

 

Ευχαριστω πολυ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει καποιος με ελληνικη συσκευη (αγορασμενη απο Ελλαδα και με Ελληνικη ρομ) να παει στο site της HTC Europe και να κατεβασει βαζοντας το S/N του την επισημη Ελληνικη.

 

Και μετα ακολουουμε τα βηματα που υπαρχουν στο πρωτο ποστ του thread, για το πως περναμε απο μια επισημη ρομ σε αλλη με τη προυποθεση να παρουμε goldcard γαι την καρτα μνημης μας. Σπευσατε γιατι απο 23 Δεκεμβριου θα χρεωνεται. Εκτος και εαν μεχι τοτε βγει το Hard SPL και αρχισει το πραγματικο πανηγυρι!!!

 

Συγνώμη, το "goldcard" τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά ήμουν σε ραντεβού...

Δεν έχω καταφέρει ακόμη να ασχολήθώ πολύ με το HD2, αλλά θα προσπαθήσω να σας βοηθήσω όσο μπορώ.

 

Η Rom που φοράει είναι 1.48.482.2 (71294) ELL με ημερομηνία 18-11-09.

 

Το είχα προ-παραγγείλει από Πλαίσιο με εταιρική αναβάθμιση Cosmote.

 

Μέχρι στιγμής μου φαίνεται απίστευτο, και το μικρό μου το Diamond παραφαίνεται μικρό πια...

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μερικες ερωτησουλες βασικες για μενα πριν παω να "πιασω" το κινητο...

 

Ταχεια κλιση εχει ?

 

Προβολη εικονας καλοντος ?

 

Διαφορετικο ηχο για αναλογα ποιος καλει ?

 

Δικα μας ringtones και ειδοποιησης για sms μπορουμε να βαλουμε ?

 

 

Ευχαριστω πολυ.

 

 

 

Φιλε μου ολα αυτα που αναφερεις εκτος της ταχειας κλησης που υπαρχει στο μηλο

 

στα wm ειναι δεδομενα απο μαμα κατασταση!!

Δεν χρειαζεται κανενα μαγικο κολπο ουτε να βγαλεις τα ματια σου στο διαβασμα για να βαλεις ενα ολοκληρο τραγουδι για ηχο κλησης η επαφης!!

 

Ναι ολα δουλευουν αυτα που αναφερεις και μια χαρα μαλιστα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...