Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως είναι φοβερό το τηλέφωνο έχω παθει τι πλακα μου πριν είχα το xperia και για λίγο το omnia2 καμια σχέση μερα με τη νύχτα ειναι
Link to comment
Share on other sites

πάντως είναι φοβερό το τηλέφωνο έχω παθει τι πλακα μου πριν είχα το xperia και για λίγο το omnia2 καμια σχέση μερα με τη νύχτα ειναι

 

 

Λογικο ειναι φιλε μου!!

 

Συγκρινεις ανομοια πραγματα....

 

Το λεο ειναι πολυ μπροστα απο τις συσκευες που αναφερεις;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

είναι παρα πολύ μικρή στην αριστερή μεριά τις οθόνης δεν είναι η γραμμές που έχει εσωτερικά η οθόνη και ούτε κατάλαβα πως έγινε μάλλον πρέπει να έγινε με τα κλειδιά του αυτοκινητου που τα έβαλα στη τσέπη του μπουφάν εχθές μαζί με το κινητό

μου ειχαν πει απο το vnp shop που το αγορασα οτι η οθονη του ειναι σαν του iphone και δεν χρειαζεται screen protection αλλα μετα απ αυτο που ειπες παρηγγειλα απο το μαγαζι που δοθηκε στο φορουμ για να μην παθω τα ιδια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε μια επώνυμη για να μην έχεις προβλήματα με τον proximity sensor.

 

και εγώ που αγόρασα 2 ακόμα περιμένω...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να κάνουμε assign κάποιο key για screen orientation (portrait/landscape) για γρήγορη αλλαγή π.χ. με Destinator κλπ....?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να κάνουμε assign κάποιο key για screen orientation (portrait/landscape) για γρήγορη αλλαγή π.χ. με Destinator κλπ....?

 

To force a rotation of the screen (for example TomTom) when it is not detected by putting the HD2 in landscape mode:

Download Rotate.exe from XDA, make a shortcut of this program, rename it to long_send.lnk and copy to C:\windows, then long press left button and this program will be executed, rotating the screen. (από εδώ)

 

Για να κατεβάσεις το rotate.exe δες εδώ.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αναφορές λένε ότι δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To force a rotation of the screen (for example TomTom) when it is not detected by putting the HD2 in landscape mode:

Download Rotate.exe from XDA, make a shortcut of this program, rename it to long_send.lnk and copy to C:\windows, then long press left button and this program will be executed, rotating the screen.

 

(http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4935659&postcount=5)

 

Για να κατεβάσεις το rotate.exe δες εδώ.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αναφορές λένε ότι δουλεύει.

 

Παιδιά καλησπέρα,

ειμαι καινούργιος στο forum,αν και το παρακολουθώ καιρό.

 

Σχετικά με το rotate το έχω δοκιμάσει και όντως δουλεύει..δημιουργεί όμως πρόβλημα κατά την αποδοχή εισερχόμενων κλήσεων.Όταν πατάς το κουμπί για αποδοχή(όχι συνεχόμενα) η οθόνη απλώς περιστρέφεται και βέβαια η κλήση σου δεν έχει απαντηθεί.

Αν δεν χρησιμοποιείς το κουμπί για αποδοχή κλήσεων βέβαια είσαι εντάξει..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υποτίθεται ότι αυτό γίνεται στην περίπτωση του παρατεταμένου πατήματος του πράσινου κουμπιού. Με απλό πάτημα εσένα σου γυρίζει; Το έχεις κάνει σωστά αυτό με το long_send.lnk;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aυτό το my location όποτε θέλει δουλεύει.:(

Αλλες φορές ανανεώνει τη θέση μου (και τον καιρό) και άλλες όχι.

Προφανώς παίρνει τη θέση από τις κεραίες κινητής τηλεφωνίας.

Ανατολικά στη Θεσσαλονίκη με Wind το πρόβλημα είναι μικρό.

Δυτικά ανανεώνει μια φορά στις πέντε μέρες.:mad:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι με απλό πάτημα περιστρέφεται η οθόνη αποκλειστικά όταν έχω εισερχόμενη κλήση.Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις χρειάζεται παρατεταμένο πάτημα.

Γενικά δουλευει κανονικά οπότε πιστεύω την έχω κάνει σωστά τη διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aυτό το my location όποτε θέλει δουλεύει.:(

 

Πιο πολύ μπελάς είναι παρά εξυπηρέτηση. Και κατά τη γνώμη μου όχι και τόσο απαραίτητο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι σουπερ καθε μερα που περναει γινεται και καλυτερο:μπαταρια 20 ωρες ανοικτο.sms.κλησεις αρκετο wifi και λιγο gps 3.5 ημερες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι εντυπωσεις εχουμε απο την Ελληνικη ρομ? Σκεφτομαι να τη βαλω και αν ειναι να κανω ολη τη διαδικασια εγκαταστασης και στησιματος θα ηθελα απο αυτους που την εχουν δουλεψει μια γνωμη! ευχαριστω εκ των προτερων!:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι με απλό πάτημα περιστρέφεται η οθόνη αποκλειστικά όταν έχω εισερχόμενη κλήση.Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις χρειάζεται παρατεταμένο πάτημα.

Γενικά δουλευει κανονικά οπότε πιστεύω την έχω κάνει σωστά τη διαδικασία

 

Εγώ το έχω και δε μου κάνει τίποτα από αυτά που λες...κάτι δεν έχεις κάνει σωστά.....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Δύο θέματα:

 

- Έχει παρατηρήσει κανείς ότι οι φωτογραφίες που έχει ήδη μέσα αλλά ΚΑΙ αυτές που βγάζει κανείς είναι διπλές? Όταν πας στο "αλμπουμ" τις έχει 2 φορές!

- Το αρχείο "fix opera flash" τρέχει και μένει για πάντα στο "installing". έχει τύχει σε κάποιον άλλο αυτό?

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Διάθεση απο αυτή την εβδομάδα στα καταστήματα Vodafon και Πλαίσιο, μόνο με Ελληνικό μενού (χωρίς δυνατότητα αλλαγής σε Αγγλικό) και χωρίς πρόβλεψη να κυκλοφορήσει εφαρμογή language switcher.
クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Από το Πλαίσιο μου είπαν πρώτες παραδόσεις από 10/12... Καιρός ήταν...

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Διάθεση απο αυτή την εβδομάδα στα καταστήματα Vodafon και Πλαίσιο, μόνο με Ελληνικό μενού (χωρίς δυνατότητα αλλαγής σε Αγγλικό) και χωρίς πρόβλεψη να κυκλοφορήσει εφαρμογή language switcher.

 

επειδη ειμαι λιγο ασχετος με τα μοντελα της htc (ειχα εως τωρα ομνια 1 και 2) και θελω να παρω το ελληνικο hd2 . λες οτι δεν θα μπορω να βαλω αγγλικη ρομ. θα ειναι κλειδωμενο δηλαδη; δεν θα μπαινει ακομα και αν χασω την εγγυηση; λογικα ομως ολες οι ελληνικες σαν αυτην που βγηκε τωρα θα μπαινουν κανονικα;

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσημα δεν μπορείς να βάλεις αγγλική rom σε ελληνική συσκευή. Ανεπίσημα και εκτός εγγύησης κάνεις ότι θέλεις. Αν και εν καιρώ η ACE Hellas θα βγάλει το σχετικό language switcher για να σου δίνει τη δυνατότητα και για ελληνικό και για αγγλικό μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχεις κανείς πρόβλημα με το activesync? όποτε θέλει μου βγάζει μήνυμα ότι δε συνδέεται..
Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα σχετικά με το ActivSync. Μπορεί να οφείλεται και στον υπολογιστή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το παρακάτω, έχει κανείς καμία ιδέα? (Από ότι θυμάμαι, γινόταν και σε άλλες συσκευές της HTC (Artemis, etc))

 

"Έχει παρατηρήσει κανείς ότι οι φωτογραφίες που έχει ήδη μέσα αλλά ΚΑΙ αυτές που βγάζει κανείς είναι διπλές? Όταν πας στο "αλμπουμ" τις έχει 2 φορές!"

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Για το παρακάτω, έχει κανείς καμία ιδέα? (Από ότι θυμάμαι, γινόταν και σε άλλες συσκευές της HTC (Artemis, etc))

 

"Έχει παρατηρήσει κανείς ότι οι φωτογραφίες που έχει ήδη μέσα αλλά ΚΑΙ αυτές που βγάζει κανείς είναι διπλές? Όταν πας στο "αλμπουμ" τις έχει 2 φορές!"

 

μερικές σελίδες πιο πίσω θα βρείς την απάντηση σου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...