Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά. Αν ενεργοποιήσεις από τον file explorer του υπολογιστή σου να φαίνονται τα hidded files, σίγουρα φαίνεται κανονικά ο φάκελος.

 

τελικα στις ρυθμισεις στους φακελυς του κομπιουτερ εχει δυο που πρεπει να ξετικαριστουν για hidden files οχι το ενα το κλασσικο.εχει και αλλη μια επιλογη στα windows 7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με αεροπλανικο τροπο εσκασε χαλικι του δρομου πανω στην οθονη (και μετα στο ματι μου) χτες που ταξιδευα. η οθονη δεν επαθε το παραμικρο. αυτο σημαινει οτι τη γλιτωσε η ενδεχεται να τα βγαλει στην πορεια με παντειους τροπους; να χαρω; :confused:

 

Αν τη γλύτωσε είσαι ok, δύσκολο να βγάλει μελλοντικό πρόβλημα για κάτι τέτοιο αρκεί να είναι και το τελευταίο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν τη γλύτωσε είσαι ok, δύσκολο να βγάλει μελλοντικό πρόβλημα για κάτι τέτοιο αρκεί να είναι και το τελευταίο.

 

το ελπιζω να ναι ετσι... το κοιταξα επισταμενα δεν εχει κανει ουτε σημαδι, παροτι εσκασε με δυναμη στην οθονη και επειτα στο ματι μου. το τσεκαρω συνεχεια απο χτες, νορμαλ ειναι. μια και το λεμε αυτο, τα screen protectors mirror style, ειναι βολικα η γυαλιζουν στον ηλιο; τα χρησιμοποιει κανεις;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν μεγάλη διαφορά αν και εδώ εξαρτάται από την ποιότητα.

 

δηλαδη Γιαννη; η ποιοτητα τους θα κρινει και ποσο καλη αποκριση θα χει η οθονη εφοσον τα φορεσω στη συσκευη; επειδη δεν γνωριζω, θα ειχες καποιο τυπο συγκεκριμενα να μου προτεινεις; (γενικοτερα για τα screen protectors οχι τα mirror μονο)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

mirror αν χρησιμοποιεις το κινητο ως gps την ημερα , θα βλαστημησεις.

Γενικα 3 ειδων προστατευτικες επιφανειες υπαρχουν

 

Clear , εντελως λεια επιφανεια , η καλλιτερη δυνατη ορατοτητα . Αρνητικο οτι δειχνουν βρωμικες γιατι μαζευουν δαχτυλιες

 

matte , εχουν μια λιγοτερο λεια επιφανεια , με σκοπο να μη μαζευουν τις δαχτυλιες που λεγαμε πριν. Αρνητικο τους οτι η εικονα δεν ειναι τοσο καθαρη οσο στις επιφανειες clear. Προσωπικα πιστευω οτι ειναι οι καλλιτερες , αρκει να ειναι καλης ποιοτητας ωστε να μη παραμορφωνεται πολυ η εικονα.

 

mirror, self explanatory. Εχω δοκιμασει μια φορα , και ειλικρινα σε συνθηκες καθημερινης ηλιοφανειας , ειναι εκνευριστικα μη πρακτικες. Αν ζουσα στην αγγλια που βγαινει ο ηλιος χριστουγεννα και πασχα , θα το σκεφτομουν και παλι :lol:

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατά τη γνώμη μου ίσως το καλύτερο screen protector είναι το Vikuiti DQC-160 καθώς έχω ακούσει και πολύ καλά λόγια για αυτά της Martin Fields.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

mirror αν χρησιμοποιεις το κινητο ως gps την ημερα , θα βλαστημησεις.

Γενικα 3 ειδων προστατευτικες επιφανειες υπαρχουν

 

Clear , εντελως λεια επιφανεια , η καλλιτερη δυνατη ορατοτητα . Αρνητικο οτι δειχνουν βρωμικες γιατι μαζευουν δαχτυλιες

 

matte , εχουν μια λιγοτερο λεια επιφανεια , με σκοπο να μη μαζευουν τις δαχτυλιες που λεγαμε πριν. Αρνητικο τους οτι η εικονα δεν ειναι τοσο καθαρη οσο στις επιφανειες clear. Προσωπικα πιστευω οτι ειναι οι καλλιτερες , αρκει να ειναι καλης ποιοτητας ωστε να μη παραμορφωνεται πολυ η εικονα.

 

mirror, self explanatory. Εχω δοκιμασει μια φορα , και ειλικρινα σε συνθηκες καθημερινης ηλιοφανειας , ειναι εκνευριστικα μη πρακτικες. Αν ζουσα στην αγγλια που βγαινει ο ηλιος χριστουγεννα και πασχα , θα το σκεφτομουν και παλι :lol:

 

Κατά τη γνώμη μου ίσως το καλύτερο screen protector είναι το Vikuiti DQC-160 καθώς έχω ακούσει και πολύ καλά λόγια για αυτά της Martin Fields.

 

βασικα, ηθελα το mirror style, να φανει λιγο πιο «γυναικειο» το κινητο... :p αναθεωρω ομως αν ειναι τοσο εκνευριστικο στον ηλιο.. Γιαννη θα ψαξω αυτα που προτεινες να βαλω, καθως κυριοτερο για μενα ειναι να μη μειωνουν την αποκριση... :) σας ευχαριστω αμφοτερους παιδια! :D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...

 

Να σας ρωτήσω στο HD 2 μας υπάρχει η δυνατότητα να του εγκαταστήσουμε τα WIndows Phone 7 ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

μολις πριν λιγο παρελαβα απο εξωτερικο το δεμα με τα αξεσουαρ του leo.. θηκες σιλικονης, screen protectors και ενα φορτιστη αυτοκινητου.. εβαλα ενα mirror style και τελει υπο δοκιμη! μεσα στο σπιτι χωρις ηλιο παντως, απιθανο! και η οθονη αποκρινεται τζετ! :D Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλημέρα...

 

Να σας ρωτήσω στο HD 2 μας υπάρχει η δυνατότητα να του εγκαταστήσουμε τα WIndows Phone 7 ?

 

Στην παρούσα φάση όχι. Μελλοντικά βλέπουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βρισκομαι στην Αθηνα απο χτες, και το κινητο εξακολουθει να λεει Ηρακλειο (Κρητης) στην τοποθεσια του καιρου... το εκανα reset, ανανεωσα τον καιρο, ανανεωνει κανονικα, αλλα λεει Ηρακλειο ενω εγω ειμαι στην Κυψελη...:wacko: τι γινεται;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

βρισκομαι στην Αθηνα απο χτες, και το κινητο εξακολουθει να λεει Ηρακλειο (Κρητης) στην τοποθεσια του καιρου... το εκανα reset, ανανεωσα τον καιρο, ανανεωνει κανονικα, αλλα λεει Ηρακλειο ενω εγω ειμαι στην Κυψελη...:wacko: τι γινεται;

 

 

Μήπως δεν έχεις επιλέξει στο ρολόι την επιλογή "Η θέση μου" και έχεις βάλεις εσύ να σου δείχνει το Ηράκλειο ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις επιλέξει στο ρολόι την επιλογή "Η θέση μου" και έχεις βάλεις εσύ να σου δείχνει το Ηράκλειο ?

 

οχι.. πριν ποσταρω, κοιταξα καθε παραμετρο.. εδειξε λιγο Αθηνα κι επειτα παλι Ηρακλειο...:blink:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

οχι.. πριν ποσταρω, κοιταξα καθε παραμετρο.. εδειξε λιγο Αθηνα κι επειτα παλι Ηρακλειο...:blink:
μηπως η απενεργοποιηση της αυτοματης αλλαγης της ωρας επηρεαζει και την ευρεση της θεσης μας?:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

εδώ και μια εβδομάδα περίπου δεν κάνεις ενημέρωση ο καιρός ( ουτε με wifi)

Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει μου έχει σπάσει τα νευρα :mad::mad:

Πληροφοριακά έχω σύνδεση Cosmote

Σίμος
Link to comment
Share on other sites

βρεθηκα στο Ν. Κοσμο κι ενημερωθηκε κανονικα... γυρνωντας Κυψελη, παλι Ηρακλειο εγραψε.. τρελα πραγματα κι ελπιζω το χαλικι που εφαγε να μην εχει σχεση...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα

εδώ και μια εβδομάδα περίπου δεν κάνεις ενημέρωση ο καιρός ( ουτε με wifi)

Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει μου έχει σπάσει τα νευρα :mad::mad:

Πληροφοριακά έχω σύνδεση Cosmote

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Έχεις δοκιμάσει μέσω wifi ή μέσω του internet του PC σου; Ποια rom έχεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βρεθηκα στο Ν. Κοσμο κι ενημερωθηκε κανονικα... γυρνωντας Κυψελη, παλι Ηρακλειο εγραψε.. τρελα πραγματα κι ελπιζω το χαλικι που εφαγε να μην εχει σχεση...

η "ενημερωση τοποθεσιας " ειναι ενεργη?

Link to comment
Share on other sites

η "ενημερωση τοποθεσιας " ειναι ενεργη?

 

τίποτα δεν εχω πειράξει. μέχρι να φύγω από την Κρήτη ενημέρωνε κανονικά.. και σήμερα που πηγα στο Νέο Κόσμο πάλι ενημέρωσε! αλλά όχι στην Κυψέλη.. την Παρασκευή παω στο χωριό μου κι εκεί θα διαπιστώσω αν έχει γενικότερο θέμα, η θέμα κατά τόπους..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν εχω πειράξει. μέχρι να φύγω από την Κρήτη ενημέρωνε κανονικά.. και σήμερα που πηγα στο Νέο Κόσμο πάλι ενημέρωσε! αλλά όχι στην Κυψέλη.. την Παρασκευή παω στο χωριό μου κι εκεί θα διαπιστώσω αν έχει γενικότερο θέμα, η θέμα κατά τόπους..

 

ναι βρε αλλα πηγαινε στις ρυθμισεις της τοποθεσιας και δες εαν ειναι ενεργη η ενημερωση τοποθεσιας :O

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε αλλα πηγαινε στις ρυθμισεις της τοποθεσιας και δες εαν ειναι ενεργη η ενημερωση τοποθεσιας :O

 

ναι ενεργη ειναι! αλλωστε αν δεν ηταν δε θα ενημερωνοταν το απογευμα που εφυγα απο κυψελη... :) τελος παντων το αφηνω ως την παρασκευη που θα φυγω απο την Αθηνα να δω αν το συνεχισει, κι αν ειναι θα κανω hard reset...:cry:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι ενεργη ειναι! αλλωστε αν δεν ηταν δε θα ενημερωνοταν το απογευμα που εφυγα απο κυψελη... :) τελος παντων το αφηνω ως την παρασκευη που θα φυγω απο την Αθηνα να δω αν το συνεχισει, κι αν ειναι θα κανω hard reset...:cry:

 

η μην ξανα πας κυψελη :p

Link to comment
Share on other sites

η μην ξανα πας κυψελη :p

 

κι εγω το σκεφτηκα, αλλα στα παγκακια δεν ειναι ο,τι πιο βολικο... βεβαια θα 'χω την χαρα να ενημερωνεται ο καιρος αλλα...λεω να το αποφυγω...:p (συγγνωμη για το λιιγο off topic)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

το igo8 μπορει με καποια αλλαγη σε ολα τα αρχεια που περιεχουν την λεξη storage card να παιξει χωρις να αλλαξουμε με το cabακι την ονομασια της καρτας αποθηκευσης σε storage card?

δηλαδη να παιξει και με την ελληνικη ονομασια "καρτα αποθηκευσης"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...