Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά. Χρησιμοποίησα το destinator εχθές και παραδόξος δεν χάλασε η ώρα! :O

 

το προβλημα με την αλλαγη ωρας μετα τη χρηση του destinator οφειλεται στην αλλαγη ωρας στην ελλαδα αυτες τις δυο φορες το χρονο

Λιγες μερες πριν εμφανιζεται και μετα την αλλαγη επανερχεται στη σωστη λειτουργια η ωρα

Δυστυχως λυση δεν εχει βρεθει (εκτος απο πατεντες πχ να βαζεις ωρα ελλαδας +3 ρωσια αντι +2 στην ωρα του destinator)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχει βρεθεί λύση όχι γιατί έχει πρόβλημα η συσκευή, αλλά πρόκειται για bug του ίδιου του Destinator, συνεπώς δεν έχουμε κάτι να κάνουμε πάνω σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλάβατε, λέω ότι προχτές που χρησιμοποίησα το destinator, δεν άλλαξε η ώρα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

1-εχω δημιουργησει εναν λογαριασμο email και απο τις ρυθμισεις εχω βαλει να ψαχνει καθε μιση ωρα για νεα emails.υπαρχει τροπος να ερχονται τα email as they come στον σερβερ?

2-βγαζω μια φωτο με το κινητο παω να την στειλω με mms και με ρωταει να την μμικρυνει ,λεω ναι την στελνω σε ενα 5800 νοκια που εχει μικροτερη αναλυση απο το hd2 αλλα και παλι παει πολυ πολυ μικρη που δεν φαινεται καθολου!στο hd ειχες την επιλογη να επιλεξεις εσυ σε ποια αναλυση θα μικρυνεις την φωτο για να φυγει,στο hd2 δεν γινεται?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν καταλάβατε, λέω ότι προχτές που χρησιμοποίησα το destinator, δεν άλλαξε η ώρα.

 

Λογικό... με την θερινή ώρα έχει πρόβλημα όχι την χειμερινή. :rolleyes:

 

εχω δημιουργησει εναν λογαριασμο email και απο τις ρυθμισεις εχω βαλει να ψαχνει καθε μιση ωρα για νεα emails.υπαρχει τροπος να ερχονται τα email as they come στον σερβερ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3093035#post3093035

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικό... με την θερινή ώρα έχει πρόβλημα όχι την χειμερινή. :rolleyes:

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3093035#post3093035

 

ευχαριστω!για το αλλο θεμα με την σμικρυνση των φωτο για mms ξερεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω!για το αλλο θεμα με την σμικρυνση των φωτο για mms ξερεις κατι?

 

Μηνύματα (καρτάλα) / Περισσότερα / Μενού /Ρυθμίσεις / Επιλογές / Ανάλυση φωτογραφίας.

 

Άλλαξε το σε XGA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, πάει, της έστριψε της συσκευής μου!... Οι υπενθυμίσεις μου και το ξυπνητήρι χτυπούν όποτε τους έρθει... Αλλοτε μια ώρα πριν, αλλοτε μια ωρα μετά (και άλλες φορές όπως πρέπει)! :wacko:

Ξέρει κανείς ποιο είναι το πρόβλημα? Έχω απογοητευτεί... :(

 

ΥΓ Ως ξυπνητηρι χρησιμοποιώ το G-alarm 2.5

-----------------------------------

Official ell 1.66 rom

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, πάει, της έστριψε της συσκευής μου!... Οι υπενθυμίσεις μου και το ξυπνητήρι χτυπούν όποτε τους έρθει... Αλλοτε μια ώρα πριν, αλλοτε μια ωρα μετά (και άλλες φορές όπως πρέπει)! :wacko:

Ξέρει κανείς ποιο είναι το πρόβλημα? Έχω απογοητευτεί... :(

 

ΥΓ Ως ξυπνητηρι χρησιμοποιώ το G-alarm 2.5

-----------------------------------

Official ell 1.66 rom

αν χρησιμοποιησεις το ξυπνητηρι της συσκευης σου κανει τα ιδια?

εχεις προβλημα να σου αλλαζει η ωρα οπως ειχαμε οι περισσοτεροι τον τελευταιο καιρο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, έχεις υπόψη σου πως κάνω το ανάλογο για yahoo?

 

νομιζω εισερχομενος διαχειριστης ειναι pop.mail.yahoo.com

εξερχομενος smtp.mail.yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

αν χρησιμοποιησεις το ξυπνητηρι της συσκευης σου κανει τα ιδια?

εχεις προβλημα να σου αλλαζει η ωρα οπως ειχαμε οι περισσοτεροι τον τελευταιο καιρο?

 

είχα το πρόβλημα με την ώρα αλλά λύθηκε με το γνωστό ξετικάρισμα της αυτόματης ενημέρωσης από το δίκτυο. Η ώρα από τότε εμφανίζεται σωστά.

Μετά είχα πρόβλημα με το timestamp των sms (τα μηνύματα που μου έστελναν είχαν ώρα αποστολή 1 ώρα μπροστά)... κι αυτό φαίνεται πως λύθηκε μετά από ένα registry tweak που βρήκα στο xda (το αναφέρω κανά δυο σελιδες πιο πριν).

το ξυπνητήρι της συσκευής δεν το έχω χρησιμοποιήσει γιατί πολλοί αναφέρουν ότι είναι ούτως ή αλλως προβληματικό...

 

Να σημειώσω πως όταν πηγαίνω στο ημερολόγιο, στιγμιαία φαίνονται όλες οι υπενθυμίσεις 1 ώρα πίσω, και αμέσως διορθώνονται (νομίζω όμως πως διάβασα κάπου στο φόρουμ ότι αυτό είναι νορμάλ)

Edited by Jim84

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΥΓ Ως ξυπνητηρι χρησιμοποιώ το G-alarm 2.5

 

Πρόσφατα αντιμετώπισα σημαντικό battery drain με το G-Alarm και το πέταξα. Έκτοτε δεν έχω κανένα πρόβλημα με το official ξυπνητήρι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το ξυπνητήρι της συσκευής δεν το έχω χρησιμοποιήσει γιατί πολλοί αναφέρουν ότι είναι ούτως ή αλλως προβληματικό...

 

)

 

Πρόσφατα αντιμετώπισα σημαντικό battery drain με το G-Alarm και το πέταξα. Έκτοτε δεν έχω κανένα πρόβλημα με το official ξυπνητήρι.

δεν χρειαστηκε να βαλω ποτε αλλο ξυπνητηρι,με το official ποτε δεν ειχα προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαστηκε να βαλω ποτε αλλο ξυπνητηρι,με το official ποτε δεν ειχα προβλημα

 

πες λιγο για ηχο τι μπορουμε να βαλουμε και σε ποιο φακελο?μονο χυμα στον windows η και απο καρτα μνημης?

βαζω χυμα στον windows ενα ηχο wav 11 mb αλλα ενω μου τον δειχνει στην drop down list με το που τον παταω με πεταει οτι διαλεξα τον default!δεν το δεχεται

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αντιμετώπισα σημαντικό battery drain με το G-Alarm και το πέταξα. Έκτοτε δεν έχω κανένα πρόβλημα με το official ξυπνητήρι.

 

Έχεις δίκιο για το battery drain. Επίσης μόλις διαπίστωσα ότι το G-Alarm πήγαινε 1 ώρα πίσω, ενω η ώρα του συστήματος είναι οκ!? (Το διαπίστωσα όταν έβαλα "quick alarm" 30 min, γιατί δεν έχει ένδειξη της τρέχουσας ώρας. )

Επομένως, προφανώς εκεί οφειλόταν το θεμα μου με το ξυπνητήρι. Το απεγκατέστησα λοιπόν, δοκίμασα το SPB time (με βολεύει πολύ το "paranoid mode" του) και απ' ό,τι φαίνεται όλα καλά! :)

Για τις υπενθυμίσεις, βλέπουμε... ελπίζω να οφειλόταν κι αυτό στο G-Alarm (αν και αρχικά φαίνεται δύσκολο, η συζήτηση εδώ το "ενοχοποιεί": http://forum.ageye.de/viewtopic.php?f=4&t=1923&start=0 )

 

Πάντως, ενω έψαχνα για λύση, διαπίστωσα πως τα WM έχουν κατηγορηθεί για αρκετά προβλήματα με τις υπενθυμίσεις και τα ξυπνητηρια (για συζήτηση και λύσεις βλ. http://khason.net/blog/my-windows-mobile-does-not-sound-alarms-my-windows-mobile-alerts-whenever-it-want-to-alert/ ).

 

Εσείς είχατε ποτέ πρόβλημα? Χρειάστηκε να εγκαταστήσετε AlarmFixWM ή SKTools για αυτό?

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

πες λιγο για ηχο τι μπορουμε να βαλουμε και σε ποιο φακελο?μονο χυμα στον windows η και απο καρτα μνημης?

βαζω χυμα στον windows ενα ηχο wav 11 mb αλλα ενω μου τον δειχνει στην drop down list με το που τον παταω με πεταει οτι διαλεξα τον default!δεν το δεχεται

δεν εχω αντιμετωπισει αυτο το προβλημα γιατι βαζω τον classic alarm ηχο που ξυπναει και πεθαμενους.

στον ηχο κλησης ενταξει ολοι βαζουμε ενα δικο μας mp3 αλλα στο ξυπνητηρι δεν νομιζω οτι χρειαζεται.(αποψη μου παντα):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[bUILD][13.12.2010] darkstone SuperRAM FroYo v1 [kernel: hastarin r8.5.3 Custom]

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=870518

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αντιμετωπισει αυτο το προβλημα γιατι βαζω τον classic alarm ηχο που ξυπναει και πεθαμενους.

στον ηχο κλησης ενταξει ολοι βαζουμε ενα δικο μας mp3 αλλα στο ξυπνητηρι δεν νομιζω οτι χρειαζεται.(αποψη μου παντα):)

 

μα mp3 που βαζω δεν το βλεπει

Link to comment
Share on other sites

μα mp3 που βαζω δεν το βλεπει

Ότι mp3 έχεις χύμα μέσα στην κάρτα μνήμης το βλέπει κανονικά.

Πέτα χύμα μέσα στην κάρτα μνήμης (storage card) ένα mp3 και θα δείς ότι θα το βλέπει μία χαρά.

Δοκίμασε και πές μας φίλε μου :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

πες λιγο για ηχο τι μπορουμε να βαλουμε και σε ποιο φακελο?μονο χυμα στον windows η και απο καρτα μνημης?

βαζω χυμα στον windows ενα ηχο wav 11 mb αλλα ενω μου τον δειχνει στην drop down list με το που τον παταω με πεταει οτι διαλεξα τον default!δεν το δεχεται

 

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις μικρό .wav αρχείο.

 

Δεν βλέπει .mp3.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις μικρό .wav αρχείο.

 

Δεν βλέπει .mp3.

Τους ήχους που βάζουμε χύμα στον φάκελο windows, όντως πρέπει να είναι σε wav μορφή.

Νομίζω όμως ότι χύμα μέσα στην κάρτα μνήμης διαβάζει και τα mp3.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Τους ήχους που βάζουμε χύμα στον φάκελο windows, όντως πρέπει να είναι σε wav μορφή.

Νομίζω όμως ότι χύμα μέσα στην κάρτα μνήμης διαβάζει και τα mp3.

 

Το default ξυπνητήρι δεν διαβάζει .mp3, όπου κι αν το βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Το default ξυπνητήρι δεν διαβάζει .mp3, όπου κι αν το βάλεις.

 

αυτο βλεπω κι εγω .τους ηχους μου παντως στην καρτα μνημης τους εχω στο φακελο my documents/

να τους εχω χυμα?

Link to comment
Share on other sites

αυτο βλεπω κι εγω .τους ηχους μου παντως στην καρτα μνημης τους εχω στο φακελο my documents/

να τους εχω χυμα?

 

Για το ξυπνητήρι, μόνο μικρό .wav στο φάκελο Windows.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...