Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
το παραξενο ειναι οτι δε το βγαζει σε ολους τον αριθμο και δεν καταλαβαινω το γιατι. απ το τηλεφωνικο κεντρο εξυπηρετησης της cosmote μου 'παν οτι απλα δηλωνει πως ειναι ενεργοποιημενη 1 γραμμη...:confused:

 

Μην σας απασχολεί αυτό. Έχει να κάνει καθαρά με την cosmote και μόνο, δεν είναι θέμα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην σας απασχολεί αυτό. Έχει να κάνει καθαρά με την cosmote και μόνο, δεν είναι θέμα της συσκευής.

 

Ok, δεν μας απασχολεί απλά είναι μια περιττή ένδειξη πάνω στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής

Πήγαινε ρυθμίσεις--->menu--->all settings--->bluetooth στην τρίτη καρτέλλα επέλεξε bt send object--->menu change type--->contacts και μενού select all

Το δοκίμασα σε μαζική αποστολή προς το vf 845 και δούλεψε άψογα

 

Δούλεψε!! Πού το βρήκες, βρε απίστευτε! :happy:

BTW, όταν πρωτοδημιουργείται σύνδεση μεταξύ των δύο συσκευών (που στέλνουμε κλειδί, κλπ...) μάλλον είναι καλύτερα να επιλέγουμε μόνο το "αποστολή αντικειμενων με bluetooth" και όχι το "δημιουργία δικτύου" (που είναι κι αυτό επιλεγμένο by default), διοτι μου έκανε κάτι προβληματάκια (διακοπτόταν η σύνδεση εν μεσω της αποστολής).

 

Συμπερασματικά, το πρόβλημα ήταν (είναι) bug του windows (outlook) contacts...:mad:

(ούτε μια αποστολή μεσω BT δεν μπορούν να σταυρώσουν εκεί στη microsoft?!)

Mod, εάν όντως είναι γενικό bug, μήπως να βάλουμε τη λύση και στην πρώτη σελίδα?

Edited by Jim84
mod suggestion

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συμπερασματικά, το πρόβλημα ήταν (είναι) bug του windows (outlook) contacts...:mad:

(ούτε μια αποστολή μεσω BT δεν μπορούν να σταυρώσουν εκεί στη microsoft?!)

Mod, εάν όντως είναι γενικό bug, μήπως να βάλουμε τη λύση και στην πρώτη σελίδα?

 

Δεν ξέρω αν όντως πρόκειται για bug, αλλά στο παρελθόν το έχω κάνει, δοκιμασμένα. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχθές προμηθευτηκα από τη vodafone το HD2 και είχε μαζί δώρο το

Νdrive.

Εγκατέστησα όπως αναγράφεται στις οδηγίες το Ndrive , αφού η εγκατάσταση δεν ξεκίνησε αυτόματα , και προσπάθησα να ενεργοποιήσω τον ελληνικό χάρτη που περιέχεται , τοποθετώντας το serial No , τα βήματα που έκανα ήταν να πατήσω πάνψ στο χάρτη ο οποίος εμφανίζεται δεξιά με εικονίδιο κλειδαριάς , μου έβγαλε την επιλογή ξεκλείδωμα , πάτησα yes , μπήκε στο internet χρησιμοποιώντας το wlan της κατοικίας μου , πάτησα "αγορά" , πάτησα εκεί που αναγράφει serial No , και όχι στα στοιχεία της πιστωτικής μου , βάζω το serial που μου δώσανε , τοποθετώντας ταυτόχρονο εφόσον το ζητάει το e-mail μου , αλλάμου βγάζει μύνημα για λάθος serial και "please confirm serial No.

 

Τι γίνεται ; Κάποιο ρόλο το ότι έχω απενεργοποιημένο το gprs και μπαίνω με το wlan, ή το ότι δεν έχω κάνει ρυθμίσεις e-mail στη συσκεύη, δεν νομίζω.

 

Ευχαριστώ , συγνώμη αν σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Μην σας απασχολεί αυτό. Έχει να κάνει καθαρά με την cosmote και μόνο, δεν είναι θέμα της συσκευής.

 

Ειχα τη rom του dutty μεχρι πριν λιγο που εβλεπα τον αριθμο 1 πανω δεξια.. γυρισα παααλι στην κλασσικη energy με το παλιο, μη παραμετροποιησιμο build και ο αριθμος εξαφανιστηκε!:lol::lol::lol: οσοι θελετε να μη βλεπετε το 1 βαλτε energy standard με 21916 build! :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οσοι θελετε να μη βλεπετε το 1 βαλτε energy standard με 21916 build! :p

 

Δε νομίζω ότι είναι αρκετά σημαντικός λόγος για να γυρίσει κάποιος στα απλά 6.5! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι αρκετά σημαντικός λόγος για να γυρίσει κάποιος στα απλά 6.5! :rolleyes:

 

δεν ειναι καθολου σημαντικος! το ειπα γι αστειο, κι απλως γιατι το παρατηρησα μετα την αλλαγη της rom! :happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχθές προμηθευτηκα από τη vodafone το HD2 και είχε μαζί δώρο το

Νdrive.

Εγκατέστησα όπως αναγράφεται στις οδηγίες το Ndrive , αφού η εγκατάσταση δεν ξεκίνησε αυτόματα , και προσπάθησα να ενεργοποιήσω τον ελληνικό χάρτη που περιέχεται , τοποθετώντας το serial No , τα βήματα που έκανα ήταν να πατήσω πάνψ στο χάρτη ο οποίος εμφανίζεται δεξιά με εικονίδιο κλειδαριάς , μου έβγαλε την επιλογή ξεκλείδωμα , πάτησα yes , μπήκε στο internet χρησιμοποιώντας το wlan της κατοικίας μου , πάτησα "αγορά" , πάτησα εκεί που αναγράφει serial No , και όχι στα στοιχεία της πιστωτικής μου , βάζω το serial που μου δώσανε , τοποθετώντας ταυτόχρονο εφόσον το ζητάει το e-mail μου , αλλάμου βγάζει μύνημα για λάθος serial και "please confirm serial No.

 

Τι γίνεται ; Κάποιο ρόλο το ότι έχω απενεργοποιημένο το gprs και μπαίνω με το wlan, ή το ότι δεν έχω κάνει ρυθμίσεις e-mail στη συσκεύη, δεν νομίζω.

 

Ευχαριστώ , συγνώμη αν σας κούρασα.

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις το NDrive agent και αφού εγγραφείς, να ενεργοποιήσεις απο εκεί το χάρτη. Αν δεν τα καταφέρεις μια κλήση στα πολύ εξυπηρετικά παιδιά της υποστήριξης στα τηλέφωνα που έχεις γραμμένα στο φυλλάδιο, θα λύσει σίγουρα το πρόβλημα.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

 

Πάντως το θέμα που περιγράφεται στο link και είχε προκύψει μετά τη μετονομασία της "storage card" σε "κάρτα αποθηκεύσης" από τη ROM 1.66, θυμάμαι ότι λύθηκε μετά από λίγο με update fix του NDrive.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν όντως πρόκειται για bug, αλλά στο παρελθόν το έχω κάνει, δοκιμασμένα. :confused:

Δεν υπάρχει καλή συνεργασία με τους drivers bluetooth της widcomm με τις native εφαρμογές της ms.Δεν είναι τυχαίο που βάλανε αυτό το έξτρα μενού στις ρυθμίσεις του bluetooth.Tώρα γιατί δε βάλανε τους drivers της ms αλλά της widcomm είναι άλλο θέμα.Αν θέλεις να συνδέσεις εξωτερικό bt gps η κατάσταση καταντάει εντελώς σπαστική.Γιατί με τους απλούς drivers ms,το σύνδεες μια φορά,όριζες μια com για εξερχόμενη σύνδεση και ήσουν έτοιμος.

Εδώ τώρα σου δίνει με το έτσι θέλω την com2 και κάθε φορά που πας να συνδέσεις τη συσκευή,σε ρωτάει και σε ξαναρωτάει 2 φορές.Και επίσης δε δουλεύει και το πολύ χρήσιμο gpsgate(τουλάχιστον μέχρι την έκδοση 2.6 που δοκίμασα) για να μοιράζεις το εσωτερικό gps μέσω bluetooth σε άλλες συσκευές

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχω ηδη ενεργοποιησει και με αυτο θα κινηθω κυριως! απλως δεν κατεχουν ολοι το skype, η γιαγια μου πχ, και ηθελα να ενεργοποιησω την περιαγωγη! ευχαριστω!!!

να συμπληρωσω

- για να παιρνεις τηλεφωνο μην ξεχνας μπροστα απο οποιον αριθμο να βαζεις το προθεμα 0030 (αυτο ισχυει ακομα και για κινητο που εχει καποιος φιλος σου και μενει στο διπλανο δωματιο )

-τη γιαγια σου πχ καλλιστα μπορεις να την παρεις μεσω skype αρκει πριν να εχεις αγορασει χρονο ομιλιας (εγω αυτο κανω) ,ετσι μπορεις να παιρνεις οποιον αριθμο θελεις με πολυ χαμηλες χρεωσεις (σταθερα 2,2 λεπτα του ευρω το λεπτο συν ενα ποσο κλησης),δες παρακατω τις χρεωσεις

http://www.skype.com/intl/en/prices/payg-rates/#cc=GR

υ.γ.υπαρχει και το fring αλλα δεν το'χω δοκιμασει (ακομα)

και καλο σου ταξιδι!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδώ τώρα σου δίνει με το έτσι θέλω την com2 και κάθε φορά που πας να συνδέσεις τη συσκευή,σε ρωτάει και σε ξαναρωτάει 2 φορές.

 

Όπως έχω ξαναπεί με ένα SE αλλά και με ένα Plantronics που τα δουλεύω πολύ καιρό... μία σύνδεση έκανα την πρώτη φορά και έκτοτε δεν με απασχόλησε ξανά! :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω

- για να παιρνεις τηλεφωνο μην ξεχνας μπροστα απο οποιον αριθμο να βαζεις το προθεμα 0030 (αυτο ισχυει ακομα και για κινητο που εχει καποιος φιλος σου και μενει στο διπλανο δωματιο )

-τη γιαγια σου πχ καλλιστα μπορεις να την παρεις μεσω skype αρκει πριν να εχεις αγορασει χρονο ομιλιας (εγω αυτο κανω) ,ετσι μπορεις να παιρνεις οποιον αριθμο θελεις με πολυ χαμηλες χρεωσεις (σταθερα 2,2 λεπτα του ευρω το λεπτο συν ενα ποσο κλησης),δες παρακατω τις χρεωσεις

http://www.skype.com/intl/en/prices/payg-rates/#cc=GR

υ.γ.υπαρχει και το fring αλλα δεν το'χω δοκιμασει (ακομα)

και καλο σου ταξιδι!

 

με βοηθησες παρα πολυ ομολογω γιατι καποια εξ' αυτων που προτεινες δεν τα γνωριζα! βεβαια ενεργοποιησα και την περιαγωγη και θα τα συνδυασω φανταζομαι! ευχαριστω παρα παρα πολυ!:happy::happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

με βοηθησες παρα πολυ ομολογω γιατι καποια εξ' αυτων που προτεινες δεν τα γνωριζα! βεβαια ενεργοποιησα και την περιαγωγη και θα τα συνδυασω φανταζομαι! ευχαριστω παρα παρα πολυ!:happy::happy:

 

Κάτι άλλο που πρέπει να έχεις υπόψιν όταν βγεις έξω, είναι να ξέρεις το δίκτυο που συνεργάζεται ο εδώ πάροχος με τη χώρα που θα είσαι.

Την πάτησα εγώ τελευταία. Πήγα FYROM και και το HD2 συνδέθηκε με το πρώτο δίκτυο που βρήκε διαθέσιμο (ήταν το T-Mobile MK) και μου έγινε αυτόματα φραγή εξερχομένων κλήσεων (ευτυχώς μπορούσα να δεχτώ κλήσεις και να στείλω μηνύματα). Τελικά την έβγαλα έτσι (με μηνύματα). Όταν ήρθα εδώ, μετά από επικοινωνία με την Cosmote έμαθα ότι έπρεπε να διαλέξω χειροκίνητα το δίκτυο "Cosmofon" με το οποίο συνεργάζεται η Cosmote στην FYROM.

 

EDIT: Εγώ έχω κατροκινητό (Κοσμοκάρτα). Δεν ξέρω αν οι συνδρομητικές συνδέσεις συνδέονται αυτόματα με το σωστό δίκτυο.

Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

να συμπληρωσω

- για να παιρνεις τηλεφωνο μην ξεχνας μπροστα απο οποιον αριθμο να βαζεις το προθεμα 0030 (αυτο ισχυει ακομα και για κινητο που εχει καποιος φιλος σου και μενει στο διπλανο δωματιο )

 

......................................

 

και καλο σου ταξιδι!

 

Ας μου επιτρέψεις να συμπληρώσω και εγώ τη δυνατότητα ενεργοποίησης της επιλογής "Προσθήκη προθέματος της χώρας κατοικίας στους τηλεφωνικούς αριθμους κατά τη διεθνή περιαγωγή" από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

 

Το HD2 θα σου είναι σίγουρα πολύτιμο στο εξωτερικό.

Καλό ταξίδι eirhnh_k και από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει.Έβαλα μία rom χτες αγγλική καί την αντικατέστησα με ελληνική.Και ενώ δούλευε κανονικά,σήμερα το πρωί μού παρουσίασε μία ασπρη οθόνη καί κόλλησε.Έκανα soft καί hard reset αλλά τίποτα.Ανοίγει καί απλά έχει μία άσπρη οθόνη.Τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

1-εαν βαλω την 3.3 μετα μπορω να επιστρεψω στην 1.66?ποια ειναι τα βασικα συν-πλην της 3.3 σε σχεση με την 1.66?

 

πηγα http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=863 και δεν βλεπω την 3.3.με αγγλικα γραμματα λεει για μια 3.14

 

2-οταν μιλαω με bt πως μπορω να κλεισω τον φωτισμο πριν τον προκαθορισμενο χρονο για λογους αυτονομιας?αφου αν πατησω το κατω δεξι πληκτρο τερματιζει και την κληση!

 

3- η υπηρεσια εντοπισμου χρειαζεται για να λοκαρει δορυφορους το gps πιο γρηγορα?αργει πιο πολυ απο το hd να λοκαρει

καποιος να βοηθησει πλιζ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει.Έβαλα μία rom χτες αγγλική καί την αντικατέστησα με ελληνική.Και ενώ δούλευε κανονικά,σήμερα το πρωί μού παρουσίασε μία ασπρη οθόνη καί κόλλησε.Έκανα soft καί hard reset αλλά τίποτα.Ανοίγει καί απλά έχει μία άσπρη οθόνη.Τι πρέπει να κάνω;

 

ας ελπισουμε οτι με hard reset θα επανελθει(το τηλ. θα ερθει σε κατασταση οπως οταν του φλασαρες την τελευταια ρομ)

ακολουθησε τις οδηγιες απο εδω

http://www.hardreset.eu/htc_hd2_leo_hard_reset_soft_reset_en.html

1. With the phone turned off, press and hold the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons, then press the END/POWER button shortly and release it. You will then see this message on the screen.

2. Release the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons.

3. Press the VOLUME UP button to perform the hard reset, or press any other button to cancel the reset.

(βγαλε πρωτα την μπαταρια αστο λιγο και ξανακανε hr ή ξαναφλασαρε αν βλεπει bootloader αν δεν ...service)

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που πρέπει να έχεις υπόψιν όταν βγεις έξω, είναι να ξέρεις το δίκτυο που συνεργάζεται ο εδώ πάροχος με τη χώρα που θα είσαι.

Την πάτησα εγώ τελευταία. Πήγα FYROM και και το HD2 συνδέθηκε με το πρώτο δίκτυο που βρήκε διαθέσιμο (ήταν το T-Mobile MK) και μου έγινε αυτόματα φραγή εξερχομένων κλήσεων (ευτυχώς μπορούσα να δεχτώ κλήσεις και να στείλω μηνύματα). Τελικά την έβγαλα έτσι (με μηνύματα). Όταν ήρθα εδώ, μετά από επικοινωνία με την Cosmote έμαθα ότι έπρεπε να διαλέξω χειροκίνητα το δίκτυο "Cosmofon" με το οποίο συνεργάζεται η Cosmote στην FYROM.

 

EDIT: Εγώ έχω κατροκινητό (Κοσμοκάρτα). Δεν ξέρω αν οι συνδρομητικές συνδέσεις συνδέονται αυτόματα με το σωστό δίκτυο.

 

αυτο ομολογω δε μου το ειπαν στο κεντρο εξυπηρετησης της cosmote αρα μαλλον σε συνδεσεις αυτοματα θα γινεται η συνδεση στο δικτυο της χωρας με την οποια συνεργαζεται η cosmote! :)

 

Ας μου επιτρέψεις να συμπληρώσω και εγώ τη δυνατότητα ενεργοποίησης της επιλογής "Προσθήκη προθέματος της χώρας κατοικίας στους τηλεφωνικούς αριθμους κατά τη διεθνή περιαγωγή" από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

 

Το HD2 θα σου είναι σίγουρα πολύτιμο στο εξωτερικό.

Καλό ταξίδι eirhnh_k και από εμένα.

 

τελεια! ευχαριστω πολυ φιλε μου για τη βοηθεια και το καλο ταξιδι!:happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ας ελπισουμε οτι με hard reset θα επανελθει(το τηλ. θα ερθει σε κατασταση οπως οταν του φλασαρες την τελευταια ρομ)

ακολουθησε τις οδηγιες απο εδω

http://www.hardreset.eu/htc_hd2_leo_hard_reset_soft_reset_en.html

1. With the phone turned off, press and hold the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons, then press the END/POWER button shortly and release it. You will then see this message on the screen.

2. Release the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons.

3. Press the VOLUME UP button to perform the hard reset, or press any other button to cancel the reset.

(βγαλε πρωτα την μπαταρια αστο λιγο και ξανακανε hr ή ξαναφλασαρε αν βλεπει bootloader αν δεν ...service)

 

Σε ευχαριστώ.Έκανα όλες αυτές τις διαδικασίες αλλά πάλι εμφανίζει άσπρη οθόνη.Κάνω hard reset και μια εμφανίζει κανονικα την είκονα για να κάνω reset στα settings και να τα σβήσω όλα,το κάνω και βγάζει πάλι άσπρη οθόνη καί μία εμφανίζει την εικόνα με τα 4 χρώματα και γράφει spl 2.08 του cottula και παω να εγκαταστήσω την omega rom πάλι αλλά ξέκινάει η έναρξη της ενημέρωσης καί κολλάει στο 0% μέχρι πού διακόπτεται και λέει σφάλμα.Το ίδιο συμβαίνει και με την official με την διαφορα οτί με αυτή έφτασε στο 1% πριν κολλήσει.Τι να κάνω?Να το βάψω μπλε και μπλα μπλα μπλα ή υπαρχει τρόπος να το λύσω?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.Έκανα όλες αυτές τις διαδικασίες αλλά πάλι εμφανίζει άσπρη οθόνη.Κάνω hard reset και μια εμφανίζει κανονικα την είκονα για να κάνω reset στα settings και να τα σβήσω όλα,το κάνω και βγάζει πάλι άσπρη οθόνη καί μία εμφανίζει την εικόνα με τα 4 χρώματα και γράφει spl 2.08 του cottula και παω να εγκαταστήσω την omega rom πάλι αλλά ξέκινάει η έναρξη της ενημέρωσης καί κολλάει στο 0% μέχρι πού διακόπτεται και λέει σφάλμα.Το ίδιο συμβαίνει και με την official με την διαφορα οτί με αυτή έφτασε στο 1% πριν κολλήσει.Τι να κάνω?Να το βάψω μπλε και μπλα μπλα μπλα ή υπαρχει τρόπος να το λύσω?

 

Δεν χειαζεται να το βαψεις μπλε :lol::lol:

Διαβασε τις οδηγιες εγκαταστασης

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3166695#post3166695

Το 1. HSPL το εχεις κανει

κανε τα 2. και 3. του οδηγου και ενημέρωσε με

 

Απο τα λιγα που γραφεις μαλλον δεν εχεις συμβατό ράδιο,

βαλε το Radio 2.15.50.14 ή ενα αλλο απο τα προτεινόμενα.

 

Θα ηταν καλο να κανεις και Task 29 πριν βαλεις το ραδιο και μετα την Omega.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.Έκανα όλες αυτές τις διαδικασίες αλλά πάλι εμφανίζει άσπρη οθόνη.Κάνω hard reset και μια εμφανίζει κανονικα την είκονα για να κάνω reset στα settings και να τα σβήσω όλα,το κάνω και βγάζει πάλι άσπρη οθόνη καί μία εμφανίζει την εικόνα με τα 4 χρώματα και γράφει spl 2.08 του cottula και παω να εγκαταστήσω την omega rom πάλι αλλά ξέκινάει η έναρξη της ενημέρωσης καί κολλάει στο 0% μέχρι πού διακόπτεται και λέει σφάλμα.Το ίδιο συμβαίνει και με την official με την διαφορα οτί με αυτή έφτασε στο 1% πριν κολλήσει.Τι να κάνω?Να το βάψω μπλε και μπλα μπλα μπλα ή υπαρχει τρόπος να το λύσω?

 

αυτο με τα ποσοστα με παει αλλου

δοκιμασε σε αλλον υπολογιστη (κατα προτιμηση με xp) να φλασαρεις αλλα βαλε αλλη ρομ να δουμε τι γινεται

αν δε το παιρνει δοκιμασε πρωτα να φλασαρεις αλλο ραδιο

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.Έκανα όλες αυτές τις διαδικασίες αλλά πάλι εμφανίζει άσπρη οθόνη.Κάνω hard reset και μια εμφανίζει κανονικα την είκονα για να κάνω reset στα settings και να τα σβήσω όλα,το κάνω και βγάζει πάλι άσπρη οθόνη καί μία εμφανίζει την εικόνα με τα 4 χρώματα και γράφει spl 2.08 του cottula και παω να εγκαταστήσω την omega rom πάλι αλλά ξέκινάει η έναρξη της ενημέρωσης καί κολλάει στο 0% μέχρι πού διακόπτεται και λέει σφάλμα.Το ίδιο συμβαίνει και με την official με την διαφορα οτί με αυτή έφτασε στο 1% πριν κολλήσει.Τι να κάνω?Να το βάψω μπλε και μπλα μπλα μπλα ή υπαρχει τρόπος να το λύσω?

 

Καλύτερα δοκίμασε να επαναφέρεις την συσκευή σου σε official μέσω κάρτας, κοίτα στο πρώτο πόστ τον οδηγό του Ζαχαράκη

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά δεν γίνεται τίποτα.Τα έκανα όλα αυτά.Και το hspl3 περασα και την Radio 2.15.50.14 έχω.Αν κάνω hard reset την μία μου λέει να τα σβησω όλα και να κάνω reset setting,ξεκινάει μετά καί εμφανίζει λευκή οθόνη.Την άλλη μού εμφανίζει την όθονη με 4 χρώματα,προσπαθώ να πέρασω την rom,ξεκιναει και κολλαει στο 0% ή στο 1%.Πάει τα 'παιξέ'.

 

μπλε χρώμα κανείς??? :)

 

Μην κάνεις διπλά Post, χρησιμοποίησε την τροποποίηση και πρόσθεσε ότι θελεις!

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...