Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίξε μια ματιά και στις rom του Duttys, μάλιστα στην τελευταία του έκδοση της ελληνικής rom έχει λυθεί και το πρόβλημα με τα κενά διαστήματα στα sms:)
πως το ελυσε?καταργησε το htcmessaging,η το διορθωσε?

μου ειχε ζητησει να του στειλω snapshots για να καταλαβει τι ακριβως γινεται μηπως καταφερει να το φτιαξει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στις rom του Duttys, μάλιστα στην τελευταία του έκδοση της ελληνικής rom έχει λυθεί και το πρόβλημα με τα κενά διαστήματα στα sms:)

 

χμ ενδιαφερον αυτο! καλα που το 'πες! ;);)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

πως το ελυσε?καταργησε το htcmessaging,η το διορθωσε?

μου ειχε ζητησει να του στειλω snapshots για να καταλαβει τι ακριβως γινεται μηπως καταφερει να το φτιαξει

 

Νομίζω ότι χρησιμοποίησε κάποια παλαιότερη έκδοση του htcmessasing, προσωπικά δε χρησιμοποιώ την ελληνική έκδοση αλλά το αναφέρει στις αλλαγές που έγιναν στην ελληνική έκδοση και διαπιστώθηκε και από χρήστες της συγκεκριμένης rom. Για περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι χρησιμοποίησε κάποια παλαιότερη έκδοση του htcmessasing, προσωπικά δε χρησιμοποιώ την ελληνική έκδοση αλλά το αναφέρει στις αλλαγές που έγιναν στην ελληνική έκδοση και διαπιστώθηκε και από χρήστες της συγκεκριμένης rom. Για περισσότερες πληροφορίες εδώ.

 

αυτο ειναι καλο γιατι ειχα βαλει την ελληνικη και ειχα θεμα! επειδη στελνω πολλα sms γενικοτερα! θα τη δοκιμασω αμεσα! ευχαριστω!:rolleyes:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι χρησιμοποίησε κάποια παλαιότερη έκδοση του htcmessasing, προσωπικά δε χρησιμοποιώ την ελληνική έκδοση αλλά το αναφέρει στις αλλαγές που έγιναν στην ελληνική έκδοση και διαπιστώθηκε και από χρήστες της συγκεκριμένης rom. Για περισσότερες πληροφορίες εδώ.
αν εχει βαλει το παλιο απο την i,66 δεν εχει κενα ,αλλα μετα απο 20 περιπου μηνυματα μπουκωνει.

αν θυμαμαι καλα εσυ δεν χρησιμοποιεις και πολυ sms και γιαυτο δεν σ ενοχλει.

με την wwe και ελληνικο πληκτρολογιο η τελευταια σου βγαζει κενα στα sms?

παντως εγω εχω καταληξει οτι η μονη λυση ειναι του energy που το εχει πεταξει τελειως γιατι η htc δεν καταφερε ποτε να το διορθωσει πραγματικα αυτο...

στο desireHD δεν υπαρχει τετοιο ζητημα,ολα δουλευουν αψογα!(γιαυτο και δεν εχω και πολλη ορεξη να ασχολουμαι με αυτο μαλλον.:lol:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι καλο γιατι ειχα βαλει την ελληνικη και ειχα θεμα! επειδη στελνω πολλα sms γενικοτερα! θα τη δοκιμασω αμεσα! ευχαριστω!:rolleyes:

 

Αναμένουμε εντυπώσεις αν και πιστεύω ότι θα μείνεις ευχαριστημένη αν κρίνω από την αγγλική έκδοση που χρησιμοποιώ από τότε που κυκλοφόρησε και ακόμη δεν έχει χρειαστεί να κάνω reset:lol:

 

αν εχει βαλει το παλιο απο την i,66 δεν εχει κενα ,αλλα μετα απο 20 περιπου μηνυματα μπουκωνει.

αν θυμαμαι καλα εσυ δεν χρησιμοποιεις και πολυ sms και γιαυτο δεν σ ενοχλει.

με την wwe και ελληνικο πληκτρολογιο η τελευταια σου βγαζει κενα στα sms?

παντως εγω εχω καταληξει οτι η μονη λυση ειναι του energy που το εχει πεταξει τελειως γιατι η htc δεν καταφερε ποτε να το διορθωσει πραγματικα αυτο...

στο desireHD δεν υπαρχει τετοιο ζητημα,ολα δουλευουν αψογα!(γιαυτο και δεν εχω και πολλη ορεξη να ασχολουμαι με αυτο μαλλον.:lol:)

 

Όχι στην WWE έκδοση υπάρχει ακόμη το θέμα με τα κενά στα sms, στην ελληνική έκδοση έχει λυθεί, για το εάν μπουκώνει μετά από κάποιο αριθμό sms δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό στο thread της rom!

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε εντυπώσεις αν και πιστεύω ότι θα μείνεις ευχαριστημένη αν κρίνω από την αγγλική έκδοση που χρησιμοποιώ από τότε που κυκλοφόρησε και ακόμη δεν έχει χρειαστεί να κάνω reset:lol:

 

θα ενημερωσω αμεσα! :D θα περασω την αγγλικη γιατι συνηθισα πλεον!:D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

θα ενημερωσω αμεσα! :D θα περασω την αγγλικη γιατι συνηθισα πλεον!:D

 

Στην αγγλική, την οποία και χρησιμοποιώ, υπάρχει ακόμη το θέμα με τα κενά στα sms, μόνο στην ελληνική έκδοση έχει λυθεί;)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στην αγγλική, την οποία και χρησιμοποιώ, υπάρχει ακόμη το θέμα με τα κενά στα sms, μόνο στην ελληνική έκδοση έχει λυθεί;)

 

πανω που την κατεβασα!:lol: ωραια παω να βαλω την αλλη γιατι αμα εχει θεμα με τα sms δε θα το αντεξω... την περναω και ενημερωνω!:)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Σήμερα εντελώς τυχαία παρατήρησα το εξής παράξενο.

 

Ενώ η μπαταρία μου έδειχνε σαν ένδειξη 13%, ξαφνικά αποφάσισα να κάνω μια επανεκκίνηση το κινητό (soft reset). Μετά το soft reset, η ένδειξη της μπαταρίας παρατήρησα ότι ήταν στο 19%. Έπειτα από λίγο και αφού ασχολήθηκα πολύ λίγο με το κινητό, η ένδειξη επανήλθε στο 13%.Κάπως "κουλό" μου φαίνεται αυτό:blink::wacko:. Για να είμαι σίγουρος το ξαναδοκίμασα και ξανασυνέβηκε το ίδιο.Απλά τις επόμενες φορές που το ξαναέκανα δεν πήγαινε πάντα η ένδειξη στο 19% αλλά έπαιζε λίγο (από 19% εώς 16%).Και μετά πάλι στο 13%. Έχει ξανατύχει σε κανέναν αυτό? Το κινητό είναι μαμά WWE (αγγλικό), χώρις tweaks και διάφορα τέτοια.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε εντυπώσεις αν και πιστεύω ότι θα μείνεις ευχαριστημένη αν κρίνω από την αγγλική έκδοση που χρησιμοποιώ από τότε που κυκλοφόρησε και ακόμη δεν έχει χρειαστεί να κάνω reset:lol:

 

λοιποοοον! την περασα! εκ πρωτης κατι που εκτιμουσα-εκτιμω ειναι οτι ειναι κοντα στην original γιατι οι τραγικες αλλαγες δε μ αρεσουν! οντως δεν κανει κενα στα sms κατα την πληκτρολογηση! απλως τωρα περιμενω να μαζεψω ενα σεβαστο ποσο sms να δω αν μπουκωνει (και σαν την οργη κανεις σημερα δεν βρισκεται ευκαιρος να συλλεξω μερικα) :p:p εντος των ημερων θα δω εαν μπουκωνει και θα σχολιασω παλι:p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

λοιποοοον! την περασα! εκ πρωτης κατι που εκτιμουσα-εκτιμω ειναι οτι ειναι κοντα στην original γιατι οι τραγικες αλλαγες δε μ αρεσουν! οντως δεν κανει κενα στα sms κατα την πληκτρολογηση! απλως τωρα περιμενω να μαζεψω ενα σεβαστο ποσο sms να δω αν μπουκωνει (και σαν την οργη κανεις σημερα δεν βρισκεται ευκαιρος να συλλεξω μερικα) :p:p εντος των ημερων θα δω εαν μπουκωνει και θα σχολιασω παλι:p

 

Είναι στη φιλοσοφία του dutty οι rom του να είναι κοντά στην original, η σημαντική διαφορά που έχει η συγκεκριμένη είναι ότι το PagePool έχει τεθεί στο dynamic.

Όσο αφορά τα μηνύματα δεν επανέφερες backup με μηνύματα από αρχείο για να δεις πως θα πάει?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Είναι στη φιλοσοφία του dutty οι rom του να είναι κοντά στην original, η σημαντική διαφορά που έχει η συγκεκριμένη είναι ότι το PagePool έχει τεθεί στο dynamic.

Όσο αφορά τα μηνύματα δεν επανέφερες backup με μηνύματα από αρχείο για να δεις πως θα πάει?

 

μ αρεσουν ουτως η αλλως οι rom που ειναι κοντα στη φιλοσοφια της γνησιας επομενως ειναι ενα πλεονεκτημα αυτο! εκανα επαναφορα τα προηγουμενα sms και μερικα καινουρια που ελαβα, λιγο ψιλοκολλαει αλλα δεν εχει μπουκωσει.. ομως δεν τρεχει απροβληματιστα εντελως με τα πολλα sms απ οσο βλεπω (κι εχω οντως πολλα νομιζω):happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους,

 

Σήμερα εντελώς τυχαία παρατήρησα το εξής παράξενο.

 

Ενώ η μπαταρία μου έδειχνε σαν ένδειξη 13%, ξαφνικά αποφάσισα να κάνω μια επανεκκίνηση το κινητό (soft reset). Μετά το soft reset, η ένδειξη της μπαταρίας παρατήρησα ότι ήταν στο 19%. Έπειτα από λίγο και αφού ασχολήθηκα πολύ λίγο με το κινητό, η ένδειξη επανήλθε στο 13%.Κάπως "κουλό" μου φαίνεται αυτό:blink::wacko:. Για να είμαι σίγουρος το ξαναδοκίμασα και ξανασυνέβηκε το ίδιο.Απλά τις επόμενες φορές που το ξαναέκανα δεν πήγαινε πάντα η ένδειξη στο 19% αλλά έπαιζε λίγο (από 19% εώς 16%).Και μετά πάλι στο 13%. Έχει ξανατύχει σε κανέναν αυτό? Το κινητό είναι μαμά WWE (αγγλικό), χώρις tweaks και διάφορα τέτοια.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Συμβαίνουν αυτά στην επίσημη Rom. Μετά την επανεκκίνηση ανανεώνεται ο αλγόριθμους που υπολογίζει την διαθέσιμη μπαταρία και γιαυτό βλέπεις αυτές τις διάφορες.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1-εαν βαλω την 3.3 μετα μπορω να επιστρεψω στην 1.66?ποια ειναι τα βασικα συν-πλην της 3.3 σε σχεση με την 1.66?

 

πηγα http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=863 και δεν βλεπω την 3.3.με αγγλικα γραμματα λεει για μια 3.14

 

2-οταν μιλαω με bt πως μπορω να κλεισω τον φωτισμο πριν τον προκαθορισμενο χρονο για λογους αυτονομιας?αφου αν πατησω το κατω δεξι πληκτρο τερματιζει και την κληση!

 

3- η υπηρεσια εντοπισμου χρειαζεται για να λοκαρει δορυφορους το gps πιο γρηγορα?αργει πιο πολυ απο το hd να λοκαρει

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνουν αυτά στην επίσημη Rom. Μετά την επανεκκίνηση ανανεώνεται ο αλγόριθμους που υπολογίζει την διαθέσιμη μπαταρία και γιαυτό βλέπεις αυτές τις διάφορες.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Για μια φορά ακόμα, ο άνθρωπος που έχει την απάντηση για όλους και για όλα.

Ευτυχώς που υπάρχεις και εσύ.

 

Ερωτήσεων Συνέχεια...

1) Αν όπως λες (και δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω) ανανεώνεται ο αλγόριθμος και αλλάζουν οι ενδείξεις, τότε πως θα ξέρω ποιά είναι η "πραγματική" ένδειξη ή τουλάχιστον ή πιο κοντινή στην "πραγματική"? Θα "αναγκάζομαι δηλαδή να κάνω soft reset για να δώ που θα "καθίσει" τελικά η ένδειξη (καζίνο το κάναμε :lol:) ή θα πρέπει να εικάζω κάθε φορά ότι η ένδειξη που δείχνει θα είναι στο "περίπου"?

2) Αν η ανανέωση του αλγόριθμου είναι κάτι φυσιολογικό, δεν θα έπρεπε να έβλεπα τέτοια συμπεριφορά από την αρχή? Φαίνεται λίγο "κουλό" :wacko: να το παρουσίασε στα ξαφνικα.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Edited by htc_oriented

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

επειδη σε λιγες μερες σκοπευω να βγω εξωτερικο, χρειαζεται κατι να αλλαξω εγω στη συσκευη μου ωστε να δεχομαι κλησεις και sms η αρκει να μου ενεργοποιησει απλα ο παροχος την αντιστοιχη υπηρεσια?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενα με την λεξη δημιουργια και μετα λεει μηνυματος

1-παιδια τελικα εμενα στην 1.66 δεν εχει επιλογη να βαλω δικο μου ηχο στα εισερχομενα email!αυτο ειναι bug της 1.66 η συμβαινει μονο σε μενα?

 

Αυτό πρέπει να είναι. Αν δε δουλέψει, πες μου να σου πω άλλο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ROM απο ομεγα, πραγματικα υπεροχη!

Χρειαζεται να βαλω antivirus στο κινητο??

Και κατι ακομα, πανω στην μπαρα διπλα στο wifi ,μπαταρια κτλ στα αριστερα τους εχει τον αριθμο 1,τι ειναι αυτο και πως το βγαζω?

Ευχαριστω!

Edited by niksoul1
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα, πανω στην μπαρα διπλα στο wifi ,μπαταρια κτλ στα αριστερα τους εχει τον αριθμο 1,τι ειναι αυτο και πως το βγαζω?

Ευχαριστω!

 

μαλλον εισαι συνδρομητης cosmote.. αυτο ειναι θεμα παροχου που δε βγαινει.. ρωτησα κι εγω και μου 'παν οτι απλα δειχνει οτι χρησιμοποιειται μονη γραμμη...:wacko:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να είναι. Αν δε δουλέψει, πες μου να σου πω άλλο τρόπο.

 

ναι αυτο ηταν!ευχαριστω!

η υπηρεσια εντοπισμου βοηθαει στο igo8 να βρισκει πιο γρηγορα δορυφορους?ετσι παρατηρησα

σε τι χρησιμευει?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ROM απο ομεγα, πραγματικα υπεροχη!

Χρειαζεται να βαλω antivirus στο κινητο??

Ευχαριστω!

 

Κι εγώ το έχω απορία. :confused:

Ξέρει κάποιος?

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ROM απο ομεγα, πραγματικα υπεροχη!

Χρειαζεται να βαλω antivirus στο κινητο??

Και κατι ακομα, πανω στην μπαρα διπλα στο wifi ,μπαταρια κτλ στα αριστερα τους εχει τον αριθμο 1,τι ειναι αυτο και πως το βγαζω?

Ευχαριστω!

 

Σ ευχαριστω πολυ :)

 

Τι ακριβως εννοείς? Δεν καταλαβα αυτο με τον αριθμο 1.

Αν θελεις απαντησε εδω στο θεμα της Omega

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

Κι εγώ το έχω απορία. :confused:

Ξέρει κάποιος?

 

Δεν χρειάζεται antivirus!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοείς? Δεν καταλαβα αυτο με τον αριθμο 1.

Αν θελεις απαντησε εδω στο θεμα της Omega

 

θεωρω πως εννοει αυτο που εμφανιζεται σε αρκετους κατοχους γραμμης cosmote.. κι εγω οσο ειχα συνδεση στη vodafone δεν υπηρχε. μολις εβαλα cosmote εμφανιστηκε ο αριθμος 1 εκει που περιγραφει ο φιλος παραπανω. κι ενας αλλος που ηξερα με Leo και cosmote συνδεση, παλι το ειχε. εκει το προσεξα πρωτα, και ηταν με rom energy. δεν νομιζω πως ειναι θεμα της rom... :)

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι εινα προβλημα της rom προς θεου!

Απλα το παρατηρησα και ειπα να ρωτησω μπας και βγαινει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...