Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!Πριν λίγο αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα.Καθώς μιλούσα στο κινητό ξαφνικά νέκρωσε το ακουστικό.Δοκίμασα κλείσιμο και άνοιγμα του κινητού,soft reset αλλά τίποτα.Αν την ώρα που καλώ το γυρίσω σε ανοιχτή ακρόαση ή βάλω τα handsfree ακουστικά δουλεύει κανονικά.Υποψιάζομαι ότι το ακουστικό έχει χαλάσει :(

Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από Ελλάδα,από γνωστή αλυσίδα καταστημάτων πριν από 6 μήνες και δεν έχω κάνει καμία μετατροπή,δεν με πολυενδιαφέρει άλλωστε.

Το έχει συναντήσει κανένας σας σαν βλάβη?Αν τελικά χρειαστεί να το πάω για service γνωρίζετε που μπορώ να το πάω στη Θεσσαλονίκη και τι παίζει με χρόνο αναμονής και ποιότητα υπηρεσιών?Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

1-διαφορετικο ηχο για email δεν γινεται να βαλουμε?παω στους ηχους& ειδοποιησεις αλλα στην drop down list δεν εχει νομιζω να βαλω ηχο για εισερχομενα emails.

2-τα φωτακια πισω απο τα hardware πληκτρα σβηνουν πριν απο την οθονη και μετα δεν βλεπεις που να πατησεις στο σκοταδι.γινεται να ρυθμιστει ο χρονος που σβηνουν?

3-υπαρχει καμμια ρομ custom που να "αφηνει" πολυ rom/ram ελευθερη σε σχεση με την μαμα ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με την ώρα που αλλάζει μονη της έχει λυθεί και πως;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

2-τα φωτακια πισω απο τα hardware πληκτρα σβηνουν πριν απο την οθονη και μετα δεν βλεπεις που να πατησεις στο σκοταδι.γινεται να ρυθμιστει ο χρονος που σβηνουν?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605731

 

Παιδιά το πρόβλημα με την ώρα που αλλάζει μονη της έχει λυθεί και πως;

 

Τηλέφωνο > Μενού > Επιλογές > Μενού > Επιλογή δικτύου > Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''.

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με την ώρα που αλλάζει μονη της έχει λυθεί και πως;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ρυθμίσεις – Ασύρματα χειριστήρια – Αλλαγή ρυθμίσεων τηλεφώνου – Μενού – Επιλογή δικτύου – Υπηρεσίες GSM/UMTS – Συγχρονισμός ώρας – Λήψη ρυθμίσεων. Απενεργοποιούμε το “Αυτόματη αλλαγή ζώνης ώρας και ρολόι”. ;)

 

edit

Με πρόλαβε ο jim84...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3116976#post3116976

 

Ξέρετε καποιον αξιοπιστο τροπο (πρόγραμμα, internet server) για backup των επαφών του τηλεφώνου με τον οποιο, όμως, να μπορούμε να κάνουμε backup AND restore σε οποιοδήποτε τηλεφωνο ανεξαρτητως λογισμικού-πλατφορμας?

 

Βλέπετε, τώρα έχουμε το Leo, αύριο-μεθαύριο όμως μπορεί να αλλάξουμε σε android ή ακόμα και σε κάποιο ταπεινό non-smart phone (πχ για καβάτζα) και με το SPB backup ή το PIM Backup δεν έχουμε τη δυνατότητα για restore σε non-windows. Παρομοίως και με το activesync-Outlook, αν και σε αυτή την περίπτωση πιο πολύ με προβληματίζει η αξιοπιστία του Outlook (δεν είναι δύσκολο να γίνει καμιά στραβή...).

 

Να σημειώσω πως ενώ από το ταπεινό μου Sony C510 μπόρεσα σε δ/λεπτα να στείλω απροβλημάτιστα μέσω bluetooth όλες μου τις επαφές στο Leo (από τις οποιες μάλιστα αρκετες ήταν σχετικά σύνθετες, με email και άλλες εξτρα πληροφορίες), δεν βρίσκω τρόπο να κάνω το αντίστροφο...

 

Από την μέχρι τώρα αναζήτησή μου, μάλλον κλίνω προς το GoogleSync [ http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=138636&topic=14299 ]

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

ο πιο ευκολος και αξιοπιστος τροπος ειναι νομιζω το gmail. και παιζει σε ολες τις πλατφορμες οποτε σε καλυβει.

κρατα ομως και ενα αντιγραφο στο outlook του υπολογιστη σου, γιατι ουτως η αλλως ολα τα κινητα ανεξαρτητως πλατφορμας συνεργαζονται με υπολογιστη και outlook.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά χρειαστεί να το πάω για service γνωρίζετε που μπορώ να το πάω στη Θεσσαλονίκη και τι παίζει με χρόνο αναμονής και ποιότητα υπηρεσιών?Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας!!!

Θεσσαλονίκη:

Μηχανογραφική ΕΠΕ

Κύπρου 26 55133

Καλαμαρία - Θεσσαλονίκη

Τηλ: 2310424581-2

Fax: 2310424583

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1-διαφορετικο ηχο για email δεν γινεται να βαλουμε?παω στους ηχους& ειδοποιησεις αλλα στην drop down list δεν εχει νομιζω να βαλω ηχο για εισερχομενα emails.

2-τα φωτακια πισω απο τα hardware πληκτρα σβηνουν πριν απο την οθονη και μετα δεν βλεπεις που να πατησεις στο σκοταδι.γινεται να ρυθμιστει ο χρονος που σβηνουν?

3-υπαρχει καμμια ρομ custom που να "αφηνει" πολυ rom/ram ελευθερη σε σχεση με την μαμα ?

1- Έναρξη / Ρυθμίσεις / Ήχος και οθόνη / Ήχοι ειδοποίησης / Νέο e-mail

2- http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605731

3- Omega

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1- Έναρξη / Ρυθμίσεις / Ήχος και οθόνη / Ήχοι ειδοποίησης / Νέο e-mail

2- http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=605731

3- Omega

 

εκει πηγα αλλα ελα που δεν εχει "νεο email"!εκανα και hard reset

Link to comment
Share on other sites

εκει πηγα αλλα ελα που δεν εχει "νεο email"!εκανα και hard reset

 

Στο "Ηχοι & Ειδοποιήσεις", στο tab "Ειδοποιήσεις", στη λίστα "Συμβάντα", υπάρχουν 3 με τη λέξη "Δημιουργία". Ένα αφορά τα sms, ένα άλλο τα mms και το άλλο (που δεν είναι εμφανές) αφορά το email.

Link to comment
Share on other sites

γινεται να αλλαζουμε ηχο μηνυματος αναλογα τον αποστολεα? κατι οπως στα ringtones?:)
με το photo contacts pro γινεται
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει να βλέπεις όλα τα notifications από το ΒsB Tweaks;

δεν εχω βαλει bsbtweaks

 

Στο "Ηχοι & Ειδοποιήσεις", στο tab "Ειδοποιήσεις", στη λίστα "Συμβάντα", υπάρχουν 3 με τη λέξη "Δημιουργία". Ένα αφορά τα sms, ένα άλλο τα mms και το άλλο (που δεν είναι εμφανές) αφορά το email.

 

υπαρχει ενα με την λεξη δημιουργια και μετα λεει μηνυματος

 

 

 

Μην κανεις συνεχόμενα post - χρησιμοποίησε την τροποποίηση και πρόσθεσε ότι θέλεις.

Edited by ioathe
Διπλό post
Link to comment
Share on other sites

ο πιο ευκολος και αξιοπιστος τροπος ειναι νομιζω το gmail. και παιζει σε ολες τις πλατφορμες οποτε σε καλυβει.

κρατα ομως και ενα αντιγραφο στο outlook του υπολογιστη σου, γιατι ουτως η αλλως ολα τα κινητα ανεξαρτητως πλατφορμας συνεργαζονται με υπολογιστη και outlook.

 

Υπάρχει ρύθμιση στο gmail ή στο outlook για να κάνουν backup , όχι συγχρονισμό?? Διοτι εάν σβηστούν οι επαφές από το τηλέφωνο και κάνεις συγχρονισμό, σβήνονται και οι επαφές από το gmail-outlook (αντί να γίνει επαναφορά στο τηλ.)!? :blink::wacko:

 

:!: Αυτό είναι σημαντικό θέμα...

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! συγνωμη αλλα επειδη τα εκανα λιγο θαλασσα, ποιο προγραμματακι μου ειχατε συστησει να μπλοκαρει μηνυματα ενοχλητικου αποστολεα? ειναι απαραιτητο και το εχασα :)

 

ακυρο! το βρηκα και το περασα!

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο καιρο οταν μιλαω με handsfreeπολλες φορες δεν με ακουν καθολου οι συνομιλητες μου ενω εγω τους ακουω κανονικα.

εχει συμβει σε αλλον αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μολις παρελαβα το hd2 μου , και θα ηθελα να ρωτησω ποιο rom

και radio θα προτεινατε?

Θα ακολουθησω τους οδηγους , απλα θα ηπελα να ακουσω προτασεις ωστε να βαλω οσο το δυνατον 'καλυτερη' rom.

Επισης αυτο που λενε για την εξτρα ram ισχυει??

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μολις παρελαβα το hd2 μου , και θα ηθελα να ρωτησω ποιο rom

και radio θα προτεινατε?

Θα ακολουθησω τους οδηγους , απλα θα ηπελα να ακουσω προτασεις ωστε να βαλω οσο το δυνατον 'καλυτερη' rom.

Επισης αυτο που λενε για την εξτρα ram ισχυει??

 

Ευχαριστω!

 

Αν θέλεις να βάλεις την καλύτερη ρομ βάλε την Omega:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

έχει ενεργοποιημένη και την έχτρα ram.

 

Ραδιο σου προτείνω το 2.15.50.14

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μολις παρελαβα το hd2 μου , και θα ηθελα να ρωτησω ποιο rom

και radio θα προτεινατε?

Θα ακολουθησω τους οδηγους , απλα θα ηπελα να ακουσω προτασεις ωστε να βαλω οσο το δυνατον 'καλυτερη' rom.

Επισης αυτο που λενε για την εξτρα ram ισχυει??

 

Ευχαριστω!

 

κατ εμενα, αν θες ελληνικη βαλε καποια απ τις omega του Γιαννη! ειναι αξιολογες.. αν δε σ ενδιαφερει αυτο, μπορεις παλι να βαλεις omega, αλλα κατ εμενα καλυτερες ειναι οι energy απο ξενογλωσσες! :) "καλυτερη" νομιζω δεν υπαρχει ειναι καθαρα θεμα επιλογης του καθενος! οποια και να βαλεις θα δεις πολυ μεγαλη διαφορα απ τη γνησια που εχεις τωρα! οσο για το radio θα συστηνει και η rom καποια αλλα βαλε καποιο απ τα τελευταια.. ειναι καλα!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μολις παρελαβα το hd2 μου , και θα ηθελα να ρωτησω ποιο rom

και radio θα προτεινατε?

Θα ακολουθησω τους οδηγους , απλα θα ηπελα να ακουσω προτασεις ωστε να βαλω οσο το δυνατον 'καλυτερη' rom.

Επισης αυτο που λενε για την εξτρα ram ισχυει??

 

Ευχαριστω!

επειδη το ποια ειναι καλητερη ειναι σχετικο με τις απαιτησεις του καθενος,πρεπει να ριξεις μια ματια στις κορυφαιες rom και να αποφασισεις ποια σου ταιριαζει καλυτερα.

εγω χρησιμοποιω energy για να μην μπουκωνει με τα πολλα sms.

αν θελεις ελληνικα menu βαλε omega ειναι πολυ καλη.

576 ram εχουν αυτες και οι δυο.μονο η artemis επιμενει να μην αυξανει τη ram

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν θες να βαλεις μια ρομ και να μην σκεφτεσαι οτι πρεπει να την αλλαξεις βαλε ομεγα! αν θες να αλλαζεις και να δοκιμαζεις ξεκινα με ενερτζυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μολις παρελαβα το hd2 μου , και θα ηθελα να ρωτησω ποιο rom

και radio θα προτεινατε?

Θα ακολουθησω τους οδηγους , απλα θα ηπελα να ακουσω προτασεις ωστε να βαλω οσο το δυνατον 'καλυτερη' rom.

Επισης αυτο που λενε για την εξτρα ram ισχυει??

 

Ευχαριστω!

 

Ρίξε μια ματιά και στις rom του Duttys, μάλιστα στην τελευταία του έκδοση της ελληνικής rom έχει λυθεί και το πρόβλημα με τα κενά διαστήματα στα sms:)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...