Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και ζητώ συγγνώμη απο τώρα αν κάνω ερωτήσεις που έχουν ήδη απαντηθεί....δυστυχώς δεν έχω το χρόνο να κοιτάξω το topic...:(:(:(:(:(:(

 

Λοιπόν ερώτηση νούμερο 1:

 

Δεν ξέρω αν έχει εμφανιστεί και σε άλλους πάντως όταν το κινητό είνια στην αναμονή (σβησμένη οθόνη) και μου έρθει μήνυμα και δεν το κοιτάξω εκείνη τη στιγμή και πριν τελειώσει ο ήχος του μηνύματος η δόνηση συνεχίζει και αφού έχει τελειωσει ο ήχος μηνύματος αυτή συνεχίζει...θα σταματήσει μόνο αν κάνω κάποια κλήση ή βγάλω την μπαταρία!!!!:blink::cry:......υπάρχει κάποιο πρόβλημα??? μήπως δεν έχω κοιτάξει κάποια ρύθμιση??

 

και ερώτηση νούμερο 2:

Τέλη Οκτώβρη με την αλλαγή ώρας το κινητό δεν άλλαξε ώρα μόνο του και ας ήταν σωστά ρυθμισμένο.....και απο τότε αρκετά συχνά ενώ έχω επιλέξει σωστό time zone πηγαίνει μόνο του 1 ή 2 ώρες μπροστά.....

 

Υπάρχει μήπως κάτι που δεν έχω δει/ρυθμίσει καλά...

 

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά και συγγνώμη και πάλι αν έχουν απαντηθεί αυτά τα έρωτήματα αλλά ειλικρινά δεν έχω το χρόνο να το ψάξω περισσότερο!!

 

 

Για το νούμερο 1: Τι προγράμματα έχεις εγκατεστημένα;

Για το νούμερο 2: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3397657#post3397657

 

edit:Φίλε Athanaso77, απαντήσαμε μαζί.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πες μας ποια rom φοράει η συσκευή σου.

 

την ελληνική 1.66.482.1....official....

 

απο προγράμματα τίποτα.....το κινητό είναι "καθαρό και παρθένο" χιχιχιχι!!!

Edited by v_rasta
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για το 1. έχεις βάλει δικό σου ήχο για sms ή έχεις χρησιμοποιήσει κάποιο από τα υπάρχοντα;

 

Για το 2. ακολούθησε τη λύση που παραπέμπει ο Νίκος πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γι το 1 : εχω βάλει δικό μου ήχο...

 

Αυτό φταίει. Φρόντισε οι ήχοι σου να έχουν μικρή διάρκεια και να είναι σε μορφή wav. Φαντάζομαι ότι με κάποιον ήχο από αυτούς που προϋπάρχουν δεν έχεις πρόβλημα, σωστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω δοκιμάσει...πάντως σε όσα της HTC έχω χρησιμοποιήσει (touch, pro και pro 2) δεν μου το είχε κάνει αυτό.....τεσπα....κρίμα :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε το για να αποφανθούμε τουλάχιστον ότι δεν είναι bug της rom ή αν χρειάζεσαι hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Συνηθως αυτες οι μπαταριες ειναι της πλακας... Αστο καλυτερα

 

Παρε μια γνησια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

την ελληνική 1.66.482.1....official....

 

απο προγράμματα τίποτα.....το κινητό είναι "καθαρό και παρθένο" χιχιχιχι!!!

Κυκλοφορούν ακόμη παρθένα HD2;:p

 

Δοκίμασε το για να αποφανθούμε τουλάχιστον ότι δεν είναι bug της rom ή αν χρειάζεσαι hard reset.

 

Μα αυτή η rom είναι ένα bug απο μόνη της :p

 

http://cgi.ebay.com/New-1600mAh-high...item255e1b61a6

 

να την παρω τι λετε??????????????????

 

Και μόνο απο την ονομασία (και την τιμή της) δεν μου εμπνέει καθόλου εμπιστοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω φορτιστή σε καλή τιμή γιατί ο "Μαμά" μάλλον κάηκε

θα με βοηθούσε όποιος ξέρει κάτι σχετικό.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Απο ebay ή απο netimes.

Αν δεν θες απο ιντερνετ, λογικα ένας micro usb κάνει..

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που μπορώ να βρω φορτιστή σε καλή τιμή γιατί ο "Μαμά" μάλλον κάηκε

θα με βοηθούσε όποιος ξέρει κάτι σχετικό.

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270636282337&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την παραγγελιά μου απο https://www.dealextreme.com/details.dx/sku.41206

Αυτό που μου κίνησε το ενδιαφέρον ήταν η βάση,(πολύ βολική)

και δεν ζήτησε ούτε μεταφορικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κάποιος απο τα παιδιά το είχε βάλει στο forum

το ευχαριστώ για την υπόδειξη αλλά θα τον μισήσει η γυναίκα μου

διότι αυτό το site θα μου φουσκώσει την πιστωτική και μετά ποιός την ακούει!:cry:

:O:O:O

Αντε να δούμε πότε θα έρθει

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ όμορφο!!!

Επειδή ψήθηκα κι εγώ για το συγκεκριμένο, ξέρουμε αν κάνει και συγχρονισμό ή μόνο φόρτιση;

Λογικά εφόσον συνδέεται με usb πρέπει να συγχρονίζει αλλά δεν είδα να το αναφέρει κάπου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω να έχει πρόβλημα στο συγχρονισμό. Αυτό απλά τη σύνδεση του USB κάνει ανάμεσα σε συσκευή και υπολογιστή όπως και το απλό καλώδιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ολες τις εφαρμογες τις εχω εγκαταστησει στην μνημη του κινητου

1-εαν τις εγκαταστησω στην καρτα μνημης θα "ελαφρυνει" το κινητο;

2-εχω παρει full backup με το spb backup ,εαν εγκαταστησω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης και κανω full backup σε επαναφορα θα επαναφερει το restore το κινητο οπως ηταν;

Link to comment
Share on other sites

ολες τις εφαρμογες τις εχω εγκαταστησει στην μνημη του κινητου

1-εαν τις εγκαταστησω στην καρτα μνημης θα "ελαφρυνει" το κινητο;

2-εχω παρει full backup με το spb backup ,εαν εγκαταστησω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης και κανω full backup σε επαναφορα θα επαναφερει το restore το κινητο οπως ηταν;

 

Εκτος απο καποια σα τα coocies home tab,spb shell,AE Button,Resco explorer,S2U2 π.χ. που πρεπει να ειναι στην εσωτερικη μνημη ολα τα αλλα βαλτα στη καρτα να μη σου πιανει χωρο οπως π.χ. τα spb backup,wallet,cht editor,slovo dictionary,igo φυσικα και διαφορα αλλα!

 

Φυσικα αν παρεις backup και μετα κανεις restore θα στα επαναφερει ολα οπως πριν!Μονο φροντισε να μη σβησεις αυτα που θα εχει ο φακελος program files στη καρτα μνημης!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σε ενα προβλημα που μου παρουσιαστηκε την Παρασκευη 26/11...:( Απο το απογευμα το HD2 μου δεν μπορει να "βρει" την θεση μου στο weather update... Ειναι κολλημενο στην τελευταια τοποθεσια που βρισκομουν εκεινη την στιγμη και μονο αν του προσθεσω εγω μια πολη την κραταει (και την ανανεωνει, αρα δεν ειναι θεμα συνδεσης), σαν σελιδα 2/2 ομως & με την επισημανση "περισσοτερες πληροφοριες on-line". Προς το παρον δεν με χαλαει ιδιαιτερα, γιατι ομως? Γενικα το τηλεφωνο μου δεν το "βασανιζω" ιδιαιτερα ωστε να εχω κανει καμμια "γκαφα", μπορω να πω μαλιστα οτι εχω χρησιμοποιησει ελαχιστες απο τις δυνατοτηρες του, αρα μαλλον δεν "φταιω"!!!!!!!:lol: Καμμια ιδεα???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σε ενα προβλημα που μου παρουσιαστηκε την Παρασκευη 26/11...:( Απο το απογευμα το HD2 μου δεν μπορει να "βρει" την θεση μου στο weather update... Ειναι κολλημενο στην τελευταια τοποθεσια που βρισκομουν εκεινη την στιγμη και μονο αν του προσθεσω εγω μια πολη την κραταει (και την ανανεωνει, αρα δεν ειναι θεμα συνδεσης), σαν σελιδα 2/2 ομως & με την επισημανση "περισσοτερες πληροφοριες on-line". Προς το παρον δεν με χαλαει ιδιαιτερα, γιατι ομως? Γενικα το τηλεφωνο μου δεν το "βασανιζω" ιδιαιτερα ωστε να εχω κανει καμμια "γκαφα", μπορω να πω μαλιστα οτι εχω χρησιμοποιησει ελαχιστες απο τις δυνατοτηρες του, αρα μαλλον δεν "φταιω"!!!!!!!:lol: Καμμια ιδεα???

 

Kαι γω το εχω παθει!! αν συνδεθω ομως σε αλλο ασυρματο δικτυο κανει κανονικα ανανεωσει, μονο στο σπιτι μου που εχω φορθεντ δεν κανει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκτος απο καποια σα τα coocies home tab,spb shell,AE Button,Resco explorer,S2U2 π.χ. που πρεπει να ειναι στην εσωτερικη μνημη ολα τα αλλα βαλτα στη καρτα να μη σου πιανει χωρο οπως π.χ. τα spb backup,wallet,cht editor,slovo dictionary,igo φυσικα και διαφορα αλλα!

 

Το resco explorer και γενικά όσα δεν πειράζουν τη registry δεν υπάρχει λόγος να βρίσκονται στην κύρια μνήμη. Εγώ συνιστώ μόνο τα shell (CHT κτλ) και τα πληκτρολόγια, τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το resco explorer και γενικά όσα δεν πειράζουν τη registry δεν υπάρχει λόγος να βρίσκονται στην κύρια μνήμη. Εγώ συνιστώ μόνο τα shell (CHT κτλ) και τα πληκτρολόγια, τίποτε άλλο.

 

εγω τα ειχα βαλει ολα στην κυρια μνημη μονο και μονο μην γινει κατι στην καρτα και μεινω ξεκρεμαστος!εκανα full backup και οτι και να γινοταν ειτε το κινητο κολλαγε η η καρτα δεν εχανα τιποτε.εαν τα βαλω τα πιο πολλα στην καρτα και κολλησει αυτη δεν με σωζει το back up

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...