Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο diamond2 είχα πάρει από ebay μπαταρία 1700mAh αντί 1100mAh που είναι η κανονική...

Για το HD2 είδα ότι υπάρχουν 1600mAh ΧΩΡΙΣ να αλλάζει το καπάκι της μπαταρίας. Έχει δοκιμάσει κανένας? Υπάρχει μεγαλύτερη από 1600 χωρις να αλλάζει το καπάκι (όπως γίνεται πχ στις 2400)?

Link to comment
Share on other sites

dimicord@ δεν δοκιμαζεις και αυτο , αλλα ρυθμισεις ηχος και προειδοποιησεις, ρυθμισεις προειδοπ.ταχυτητας και να κλησεις τις επιλογες που εχει εκει , και τσεκαρισε αν αλλαζει κατι στο οπτικη καθοδηγηση ,πεδια δεδομενων .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.εχω εδω κι ενα μηνα το HTCHD2,εχω ενα προβλημα.

Δεν κλειδωνει η οθονη μετα απο ενα τηλεφωνημα,ενω ηταν ηδη κλειδωμενη πριν την κληση που δεχομαι. Υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.εχω εδω κι ενα μηνα το HTCHD2,εχω ενα προβλημα.

Δεν κλειδωνει η οθονη μετα απο ενα τηλεφωνημα,ενω ηταν ηδη κλειδωμενη πριν την κληση που δεχομαι. Υπαρχει καποια λυση?

 

εχεις αλλαξη rom?

εκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

ναι εκανα .δεν μου κλειδωνει η οθονη αφου κλεισω το τηλεφωνο.απο μια κληση.(ενοω δεν κλειδβνει αυτοματα,μονη της)
Link to comment
Share on other sites

cht 2.0 εχει επιλογες lockscreen και lock after call
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώντας να εγκαταστησω το CHTEditor.v1.8.5.1.CAB

μου ζήτησε να κατεβάσω νεότρη εκδοση του microsoft net compact framework

α) απο που και πως την κατεβάζω την νότερη έκδοση

β)πως μπορώ να δω ποιά εκδοση εχω?

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε με την πιο κάτω αλλαγή:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\PHONE]

"EnableSlideCover"= dword:0

 

 

 

Αυτό το πρόβλημα Φωτεινή το είχε και άλλος ένας χρήστης και το έλυσε με hard reset.

Θα σου πρότεινα να παρεις backup και μετά να κανεις hard reset και να το δοκιμασεις.

 

Επισης σου προτείνω οπως και σ ολους να βάλεις Omega

 

μπορεις να μου πεις συνοπτικα σε τι υπερτερει η ωμεγα και αν αξιζει ενας ασχετος να την περασει στο κινητο του:!::!::!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώντας να εγκαταστησω το CHTEditor.v1.8.5.1.CAB

μου ζήτησε να κατεβάσω νεότρη εκδοση του microsoft net compact framework

α) απο που και πως την κατεβάζω την νότερη έκδοση

β)πως μπορώ να δω ποιά εκδοση εχω?

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας

 

Την τελευταία έκδοση του framework θα τη βρείς στην πρώτη σελίδα του thread: Συλλογή προγραμμάτων/εφαρμογών για το HD2, είναι η πρώτη εφαρμογή.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετοπισει κανεις προβλημα στο touch της οθονης κατα τη διαρκεια κλησης; σημερα ειχα παρει στη βονταφον και οταν χρειαστηκα την οθονη για να επιλεξω εναν αριθμο δεν πατιοταν τπτ. Ουτε καν για να τερματισω την κληση. Τα πληκτρα δουλευουν κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία έκδοση του framework θα τη βρείς στην πρώτη σελίδα του thread: Συλλογή προγραμμάτων/εφαρμογών για το HD2, είναι η πρώτη εφαρμογή.

δεν το εχει κατι παει στραβα!!!!!!!!!!!!!!!

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετοπισει κανεις προβλημα στο touch της οθονης κατα τη διαρκεια κλησης; σημερα ειχα παρει στη βονταφον και οταν χρειαστηκα την οθονη για να επιλεξω εναν αριθμο δεν πατιοταν τπτ. Ουτε καν για να τερματισω την κληση. Τα πληκτρα δουλευουν κανονικα.

 

ειχα αντιμετωπισει το ιδιο, επισης καλωντας στη γραμμη εξυπηρετησης vodafone, χρησιμοποιωντας τον inesoft dialer. ηταν ενεργοποιημενη μια επιλογη κατα την οποια δεν πατιουνται πληκτρα κατα τη διαρκεια της κλησης. δες μηπως συμβαινει κατι αναλογο..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχει κατι παει στραβα!!!!!!!!!!!!!!!

 

Εγκατάσταση στην κεντρική μνήμη:

http://www.4shared.com/get/106374974/5c65d1d1/NetCFv35.html;jsessionid=646F48B2C6F798424A8DBA9E4FDFDD3F.dc90

Link to comment
Share on other sites

ειχα αντιμετωπισει το ιδιο, επισης καλωντας στη γραμμη εξυπηρετησης vodafone, χρησιμοποιωντας τον inesoft dialer. ηταν ενεργοποιημενη μια επιλογη κατα την οποια δεν πατιουνται πληκτρα κατα τη διαρκεια της κλησης. δες μηπως συμβαινει κατι αναλογο..

 

Oχι δεν εχω βαλει κατι τετοιο ουτε εχω ενεργοποιησει τετοια επιλογη.

 

Λεω να δοκιμασω καποια ομεγα για πρωτη φορα. Ποια εκδοση (WWE) μου προτινετε?

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν εχω βαλει κατι τετοιο ουτε εχω ενεργοποιησει τετοια επιλογη.

 

Λεω να δοκιμασω καποια ομεγα για πρωτη φορα. Ποια εκδοση (WWE) μου προτινετε?

 

Αυτή την ερώτηση καλύτερα να την κάνεις εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257&page=133

και σου προτείνω την έκδοση που φοράω ανεπιφύλακτα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

κατά την εγκατάσταση του μου

λέει τα ακόλουθα--><<There is a version mismatch with co0kie Tab v. Check the CHTEditor thread on xda-developers for the appropriate version>>

:!::!:

καμια ιδεα?

ΥΓ- ευχαριστω

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει μπαταρία για τη συσκευή στα 1800mAh απο κάποιον αξιόπιστο κατασκευαστή;

Ξέρω οτι κυκλοφορούν διάφορες extended αλλά ενδιαφέρομαι για κανονικού μεγέθους μπαταρία σαν αυτή για παράδειγμα που υπάρχει για το HD7.

Νομίζω είναι άδικο η mugen να έχει λανσάρει μπαταρίες για όλα τα high-end κινητά της HTC εκτός του HD2.

Έχετε κάτι υπόψιν;

Link to comment
Share on other sites

http://www.mugen-power-batteries.com/htc/htc-hd2-t8585.html

Noμίζω ότι λόγω της κατασκευής του, το hd2 μπορεί να πάρει extended μπαταρία και γιαυτό αντί να βγάλουν στα 1800mah πήγαν στα 2600mah.Aλλωστε έχουν βγάλει και την απλή στα 1300mah.Το desire hd π.χ. επειδή παίρνει την μπαταρία συρταρωτά δε μπορεί να πάρει χοντρότερη μπαταρία και δε ξέρω αν ισχύει κάτι ανάλογο και για το hd7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατά την εγκατάσταση του μου

λέει τα ακόλουθα--><<There is a version mismatch with co0kie Tab v. Check the CHTEditor thread on xda-developers for the appropriate version>>

:!::!:

καμια ιδεα?

ΥΓ- ευχαριστω

 

Ποια έκδοση του CHT έχεις και ποιον CHTEditor πας να εγκαταστήσεις;

 

Έχει κυκλοφορήσει μπαταρία για τη συσκευή στα 1800mAh απο κάποιον αξιόπιστο κατασκευαστή;

 

Στο ebay κυκλοφορούν πολλές στα 1600mah στο μέγεθος της stock. Δεν τις έχω δοκιμάσει βέβαια για να εκφέρω γνώμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.mugen-power-batteries.com/htc/htc-hd2-t8585.html

Noμίζω ότι λόγω της κατασκευής του, το hd2 μπορεί να πάρει extended μπαταρία και γιαυτό αντί να βγάλουν στα 1800mah πήγαν στα 2600mah.Aλλωστε έχουν βγάλει και την απλή στα 1300mah.Το desire hd π.χ. επειδή παίρνει την μπαταρία συρταρωτά δε μπορεί να πάρει χοντρότερη μπαταρία και δε ξέρω αν ισχύει κάτι ανάλογο και για το hd7

 

Ναι αλλά η συγκεκριμένη είναι αρκετά άβολη για τσέπη ή θήκη ενώ αν έπερνε μία του ίδιου μεγέθους με την κανονική στα 1800 mAh αυτομάτως το κινητό αποκτά τουλάχιστον 12 ώρες παραπάνω αυτονομία.

Δυστηχώς όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

Στο ebay κυκλοφορούν πολλές στα 1600mah στο μέγεθος της stock. Δεν τις έχω δοκιμάσει βέβαια για να εκφέρω γνώμη.

Ωχ με το ebay δεν τα πάω και πολύ καλά. Anyway, θα ρίξω μια ματιά. Ευχαριστώ.

Edited by sotisdiv
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω βολευτεί με μια δεύτερη γνήσια την κανονική και μια ακόμη από το e-bay.Και έχω και εξωτερικό φορτιστή οπότε είμαι οκ.

Για την μεγάλη θα συμφωνήσω και εγώ ότι βαραίνει πολύ το κινητό και το καθιστά μη λειτουργικό.Πιο εύκολα κουβαλάς στη μια τσέπη το κινητό και στην άλλη 2 κανονικές μπαταρίες,παρά μόνο το κινητό με την μεγάλη μπαταρία

Στο ebay κυκλοφορούν πολλές στα 1600mah στο μέγεθος της stock. Δεν τις έχω δοκιμάσει βέβαια για να εκφέρω γνώμη.

Mια 1500mah που έχω από e-bay δεν έχει διαφορά προς το καλύτερο από τη γνήσια.Προς το χειρότερο θα έλεγα :lol:

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν έπερνε μία του ίδιου μεγέθους με την κανονική στα 1800 mAh αυτομάτως το κινητό αποκτά τουλάχιστον 12 ώρες παραπάνω αυτονομία.

 

Θεωρητικά, γιατί πρακτικά τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά, ειδικά όταν έχει να κάνει με no name μπαταρίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

..ειδικά όταν έχει να κάνει με no name μπαταρίες.

 

Έχει ειπωθεί οτι η mugen είναι πολύ καλύτερες απο της HTC.

Τώρα για τις no name του ebay, ναι έχεις δίκιο φαντάζομαι θα έχουν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι mugen είναι ποιοτικές επώνυμες μπαταρίες και σίγουρα περισσότερο αξιόπιστες από τις no name. Τώρα για το εάν είναι καλύτερες από τις OEM, το συζητάμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του CHT έχεις και ποιον CHTEditor πας να εγκαταστήσεις;

 

 

 

CHTEditor.v1.8.5.1.CAB και

NETCFv35[1].wm.armv4i.cab

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...