Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την καινουρια ρομ το τηλεφωνο μενει με 35mb μνημης... ηδη την εχω πεταξει την νεα rom..

εχουν ξεφυγει τελειως στην htc ....

Θέλω να την περάσω σε έναν φίλο που έχει ακόμη την μαμά. να την βάλω θα δει κάποια διάφορα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν από official θα πας σε official προσωπικά το προτείνω.

 

Εξάλλου επανέρχεται σε αυτή που έχει όποτε θέλει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Έχω περάσει την καινούργια Ελληνική ROM 3,14 και το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν εμφανίζει στο ημερολόγιο της κεντρικής οθόνης τις γιορτές κλπ., ενώ μέσα στο ημερολόγιο φαίνονται κανονικά, συμβαίνει και σε εσάς; Θέλει κόπια ρύθμιση κλπ...;

Edited by astrorama
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν την περάσεις στη συσκευή με τη μέθοδο της κάρτας μνήμης όπου μαζί με τη rom επαναφέρει και το stock-spl, η διαθέσιμη ram βρίσκεται στα φυσιολογικά επίπεδα; Ενεργοποιούνται τα 576ΜΒ;

 

Εδώ είναι το περίεργο της υπόθεσης.Με spl δεν ενεργοποιούνται τα 576mb και έχεις free γύρω στα 180mb όσο δηλαδή και με την 1.66.

Από την άλλη με το hspl βλέπει τα 576mb αλλά σου αφήνει ελάχιστα ελεύθερα

Δηλαδή αν κάποιος έχει π.χ. αγγλικό κινητό και που μέχρι τώρα μπορούσε με hspl να βάλει την επίσημη ελληνική,τώρα πλέον δε μπορεί να την περάσει σωστά.Αν και πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου να βγει το hspl 3.03.Bέβαια από την άλλη ο cotulla και η ομάδα του,ασχολούνται αυτόν τον καιρό με το android στη nand και ίσως απλά δεν ασχοληθούν με το hspl

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω περάσει την καινούργια Ελληνική ROM 3,14 και το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν εμφανίζει στο ημερολόγιο της κεντρικής οθόνης τις γιορτές κλπ., ενώ μέσα στο ημερολόγιο φαίνονται κανονικά, συμβαίνει και σε εσάς; Θέλει κόπια ρύθμιση κλπ...;

 

Βάλε το CHT (Co0kie's Home Tab) με το CHTEditor. Θα το βρεις στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το CHT (Co0kie's Home Tab) με το CHTEditor. Θα το βρεις στο πρώτο post.

 

Thanks φίλε μου, αλλά έλεγα μήπως υπάρχει άλλος τρόπος χωρίς να περάσω έξτρα εφαρμογές, στην 1,66 εμφανίζονταν κανονικά, εκτός και αν είναι κάποιο bag της ROM, εάν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος θα ήθελα να μου πείτε...

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε μου, αλλά έλεγα μήπως υπάρχει άλλος τρόπος χωρίς να περάσω έξτρα εφαρμογές, στην 1,66 εμφανίζονταν κανονικά, εκτός και αν είναι κάποιο bag της ROM, εάν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος θα ήθελα να μου πείτε...

 

Σας ευχαριστώ

 

Στην αρχική οθόνη μπορεί να υπάρξει καταχώρηση ημερολογίου εφόσον είναι της ίδιας ή της επομένης ημέρας. Αυτές δεν σου εμφανίζονται ;

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη μπορεί να υπάρξει καταχώρηση ημερολογίου εφόσον είναι της ίδιας ή της επομένης ημέρας. Αυτές δεν σου εμφανίζονται ;

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση.

Ναι της ίδιας ημέρας είναι αλλά δυστυχώς δεν εμφανίζονται :-( δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Μάλλον θα γυρίσω στην 1.66... τι να πω!!!

Πέρασα την ROM 2 φορές, συγχρονισμός επαφές-ημερολόγιο είναι μέσω outlook.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το κάνεις μήπως θα έπρεπε να περιμένεις λίγο; Εγώ δεν γνωρίζω αλλά είμαι σίγουρος ότι πολλά παιδιά απ' εδώ θα μπορούν να βοηθήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Πριν το κάνεις μήπως θα έπρεπε να περιμένεις λίγο; Εγώ δεν γνωρίζω αλλά είμαι σίγουρος ότι πολλά παιδιά απ' εδώ θα μπορούν να βοηθήσουν.

 

OK. Σε ευχαριστώ φίλε μου.. θα περιμένω μήπως και βρεθεί λύση. Όσοι έχουν περάσει την καινούργια ROM 3,14, αντιμετωπίζουν το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Thanks φίλε μου, αλλά έλεγα μήπως υπάρχει άλλος τρόπος χωρίς να περάσω έξτρα εφαρμογές, στην 1,66 εμφανίζονταν κανονικά, εκτός και αν είναι κάποιο bag της ROM, εάν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος θα ήθελα να μου πείτε...

 

Δεν είμαι σε θέση να σκεφτώ διαφορετική λύση αφού κατά τη γνώμη μου το συνδυασμό HTC Sense και CHT τον θεωρώ δεδομένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eχει δοκιμασει κανεις το radio 2.15.50.14?

LEO να το βαλω αυριο μαζι με Energy Touch of Glass 21682

Link to comment
Share on other sites

Θα το βαλω λοιπον και γω!! Σ ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το 2.15 εχω εδω και λίγες ημέρες αλλά νομίζω ότι έχει μεγαλύτερη κατανάλωση.Εντύπωσή μου είναι?

Σκέφτομαι επιστροφή στο 2.14 , με το οποίο είχα αμελητέα διαφορά σε απόδοση..

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως έχουμε πει επανειλημμένως, αυτό είναι κάτι που επηρεάζεται από το συνδυασμό περιοχή κάλυψης και provider.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μήπως γνωρίζει κανείς το "owner name" της συσκευής που ακριβώς μπορείς να το ορίσεις; Δυστυχώς το Foxit Reader μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα: "...your owner name is invalid or blank." Έχω ορίσει κανονικά τα πεδία για το ID του τηλεφώνου, χωρίς όμως αποτέλεσμα... Καμιά ιδέα;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μήπως γνωρίζει κανείς το "owner name" της συσκευής που ακριβώς μπορείς να το ορίσεις; Δυστυχώς το Foxit Reader μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα: "...your owner name is invalid or blank." Έχω ορίσει κανονικά τα πεδία για το ID του τηλεφώνου, χωρίς όμως αποτέλεσμα... Καμιά ιδέα;

bsb tweaks και κανε enable owner name και μετα στις ρυθμισεις ,προσωπικα.

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

bsb tweaks και κανε enable owner name και μετα στις ρυθμισεις ,προσωπικα.

 

Σωστός! Thanks!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα να βαλεις φραγη κλησεων μονο σε αυτους που σε περνουν με αποκρυψη?Οι υπολοιποι να μπορουν κανονικα...Με περνουν συνεχεια και δεν ξερω ποιος ειναι!Σε ενα παλιο μου κινητο (Nokia 6630) ειχε αυτη τη δυνατοτητα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!.Όταν κάνω μία κλήση το τηλέφωνο κολλάει τελείως και θέλει soft reset για να έρθει στα καλά του.

Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει??

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα να βαλεις φραγη κλησεων μονο σε αυτους που σε περνουν με αποκρυψη?Οι υπολοιποι να μπορουν κανονικα...Με περνουν συνεχεια και δεν ξερω ποιος ειναι!Σε ενα παλιο μου κινητο (Nokia 6630) ειχε αυτη τη δυνατοτητα...

 

Χρειαζεσαι προγραμμα γι'αυτο, ψαξε για το Magicall.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά βοήθεια!!.Όταν κάνω μία κλήση το τηλέφωνο κολλάει τελείως και θέλει soft reset για να έρθει στα καλά του.

Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει??

 

Έχεις βάλει κάποια cooked rom;

 

Πας για hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παδια καλησπερα.το magicall ειναι free εφαρμογη:!:.αν ναι απο που θα την κατεβασω
δες τα pm σου:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...