Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα WM6.5.X όπως είναι η rom που χρησιμοποιείς δεν φεύγει, εκτός και αν την "πειράξεις" πράγμα που δεν σου συνιστώ.

Ναι ε?! ξενέρωσα τώρα... μόλις την έβαλα και μου άρεσε πολύ σαν ρομ σε σχεση με τη original πού είχα τόσο καιρό... επείση έβαλα το Χ2 task manager και φαίνεται και το ρολόι και αυτό μαζί...

καμιά πρόταση? :P

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να δοκιμάσεις και άλλη ROM ?

 

Όποια rom και να δοκιμάσει, δεν θα αλλάξει κάτι στο συγκεκριμένο που ζητάει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλημέρα!

 

Δοκίμασε κανείς την "καινούργια" original ROM?

 

http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=1043&news_id=782

 

Αν ναι, για πείτε, να την εγκαταστήσω? Έχω αγγλική συσκευή HTC HD2. Με τα ελληνικά μου θα είναι ΟΚ ?

 

ευχαριστώ πολύ!

 

PS : Εγώ έχω εγκατεστημένη την Original ROM ... απο την αρχή δεν την έχω αλλάξει... καλώς ή κακώς?... :rolleyes:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ελληνική συσκευή, δεν μπορείς να βάλεις αυτή τη rom (επίσημα τουλάχιστον).

 

Όπως είπα είναι αγγλική συσκευή... απο το expansys αγορασμένη.. απλα ρωτάω αν θα μου παίζουν το ελληνικό πληκτρολόγιο κτλ (τα οποία έχω κατεβάσει απο αυτό εδώ το φόρουμ και θα πρέπει να πώ ξανά ευχαριστώ σε όσους έχουν δουλέψει πάνω σε αυτά τα θέματα και μας έχουν βοηθήσει)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σωστά... καλά είπες. :rolleyes:

 

Για τη συγκεκριμένη rom έχουν αναφερθεί προβλήματα υπερκατανάλωσης ram με αποτέλεσμα η τελική διαθέσιμη να είναι αρκετά περιορισμένη. Το ελληνικό πληκτρολόγιο λογικά θα δουλεύει κανονικά.

 

Αν θες τη γνώμη μου... βάλε μια Omega.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά... καλά είπες. :rolleyes:

 

Για τη συγκεκριμένη rom έχουν αναφερθεί προβλήματα υπερκατανάλωσης ram με αποτέλεσμα η τελική διαθέσιμη να είναι αρκετά περιορισμένη. Το ελληνικό πληκτρολόγιο λογικά θα δουλεύει κανονικά.

 

Αν θες τη γνώμη μου... βάλε μια Omega.

 

Η αλήθεια είναι πως έριχνα μία ματιά στις OMEGA... αλλα ποιά συνιστάς athanasso ?...:blink:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πλέον οι cooked ROMS έχουν προχωρήσει ΠΑΡΑ πολύ. Όσον αφορά για τις ROM τις Omega απλά αλλάζουν στο style του κινητού. Η ποιο close to the original είναι η Omega 15 ver. Yπάρχουν φυσικά και οι άλλες με διάφορα καλούδια. Δες στο site, και δοκίμασε. Αν δεν σου κάνει η μία φόρα την άλλη :lol:

 

Απλά. Τι Radio χρησιμοποιείς ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αλήθεια είναι πως έριχνα μία ματιά στις OMEGA... αλλα ποιά συνιστάς athanasso ?...:blink:

 

Omega v15 ELL XT CHT (ή WWE αν δεν θέλεις ελληνική).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πλέον οι cooked ROMS έχουν προχωρήσει ΠΑΡΑ πολύ. Όσον αφορά για τις ROM τις Omega απλά αλλάζουν στο style του κινητού. Η ποιο close to the original είναι η Omega 15 ver. Yπάρχουν φυσικά και οι άλλες με διάφορα καλούδια. Δες στο site, και δοκίμασε. Αν δεν σου κάνει η μία φόρα την άλλη :lol:

 

Απλά. Τι Radio χρησιμοποιείς ?

 

Omega v15 ELL XT CHT (ή WWE αν δεν θέλεις ελληνική).

 

Παιδιά αυτά έχω στο HD2 μου...

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν σε ενδιαφέρει να περάσεις την omega, κάνεις μια βόλτα από το αντίστοιχο thread και διαβάζεις τι πρέπει να κάνεις. Οι οδηγίες είναι αναλυτικότατες.

 

Και κάτι άσχετο...

Βλέπω χρησιμοποιείς το WkTask Manager. Αν δεν θέλεις να σου αλλάζει το χρώμα στην πάνω μπάρα (κάτι που δεν είναι και τόσο καλαίσθητο), πήγαινε στις ρυθμίσεις του και απενεργοποίησε το 3D look.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι και αλλαγή Radio. Πήγαινε στο forum της Omega, διάβασε τι χρειάζεται για να φλασάρεις κάποια ROM, και ότι δεν καταλάβεις ενημέρωσε μας για να σε βοηθήσουμε. Απλά πρέπει να διαβάσεις για να περάσεις μια Cooked ROM, ούτως ώστε να καταλάβεις την όλη φιλοσοφία το πώς πειράζουμε το τηλέφωνο μας.
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει να περάσεις την omega, κάνεις μια βόλτα από το αντίστοιχο thread και διαβάζεις τι πρέπει να κάνεις. Οι οδηγίες είναι αναλυτικότατες.

 

Και κάτι άσχετο...

Βλέπω χρησιμοποιείς το WkTask Manager. Αν δεν θέλεις να σου αλλάζει το χρώμα στην πάνω μπάρα (κάτι που δεν είναι και τόσο καλαίσθητο), πήγαινε στις ρυθμίσεις του και απενεργοποίησε το 3D look.

 

Σχετικά με το WkTask Manager, κάποιος μου το είχε ξαναπεί αυτό, αλλα το έχω κλειστό το 3D έτσι κι αλλιώς... (επιλογή : Force 3D design even in flat theme, στην κατηγορία Design)

 

Το κάνω απο κάπου αλλού?

 

Χρειάζεσαι και αλλαγή Radio. Πήγαινε στο forum της Omega, διάβασε τι χρειάζεται για να φλασάρεις κάποια ROM, και ότι δεν καταλάβεις ενημέρωσε μας για να σε βοηθήσουμε. Απλά πρέπει να διαβάσεις για να περάσεις μια Cooked ROM, ούτως ώστε να καταλάβεις την όλη φιλοσοφία το πώς πειράζουμε το τηλέφωνο μας.

 

ΟΚ apitsakis! Μόλις βρώ χρόνο σίγουρα θα σας σπάσω λίγο τα νεύρα με τις (λογικά πολλές) ερωτήσεις μου... :D

Edited by Nikos_s3
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο έχω κλειστό το 3D έτσι κι αλλιώς... (επιλογή : Force 3D design even in flat theme, στην κατηγορία Design)

 

Το κάνω απο κάπου αλλού?

 

Όχι, αν το έχεις απενεργοποιήσει από εκεί, θα έπρεπε να είναι εντάξει. Παράξενο!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την παρέα του HTC HD2

 

Κάτοχος εδώ και 5 ημέρες του HTC HD2, (ROM: 1.66.482.1 ELL) και πραγματικά πετάει...

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας, αν και έχω ψάξει σχεδόν όλο το forum, δεν έχω βρει απάντηση.

Ενώ έχω καταφέρει να αλλάξω τους ήχους από ξυπνητήρι-msn με ήχους της επιλογής μου, δεν έχω καταφέρει να αλλάξω τον ήχο από το ξυπνητήρι με κάποιο δικό μου. έχω μετατρέψει σε διάφορα format (wav, wma, mp3), τα έχω βάλει χυμα στην SD Card, στον φάκελο Rings των windows, αλλά δεν λέει με τίποτα να τα εμφανίσει για επιλογή.

 

Καμιά ιδέα...;

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την παρέα του HTC HD2

 

Κάτοχος εδώ και 5 ημέρες του HTC HD2, (ROM: 1.66.482.1 ELL) και πραγματικά πετάει...

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας, αν και έχω ψάξει σχεδόν όλο το forum, δεν έχω βρει απάντηση.

Ενώ έχω καταφέρει να αλλάξω τους ήχους από ξυπνητήρι-msn με ήχους της επιλογής μου, δεν έχω καταφέρει να αλλάξω τον ήχο από το ξυπνητήρι με κάποιο δικό μου. έχω μετατρέψει σε διάφορα format (wav, wma, mp3), τα έχω βάλει χυμα στην SD Card, στον φάκελο Rings των windows, αλλά δεν λέει με τίποτα να τα εμφανίσει για επιλογή.

 

Καμιά ιδέα...;

Σας ευχαριστώ

 

Δοκίμασε να το βάλεις στο My Documents (στην συσκευή ή στην κάρτα)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βάλεις στο My Documents (στην συσκευή ή στην κάρτα)

 

/Storage Card/My Documents (και μετά όπου θέλεις) και θα βλέπεις κανονικά τους νέους ήχους σου.

 

Οπωσδήποτε αρχείο wav και χύμα στο φάκελο Windows

 

Σας ευχαριστώ όλους, jkalimer, athanasa77, και elti

 

Ήχους αναγνωρίζει μόνο εάν είναι χύμα στην Storage Card ή στο φάκελο My Documents της κάρτας ή του τηλεφώνου, εκτός από τους ήχους από το ξυπνητήρι που δυστυχώς, (λόγο μεγάλου μεγέθους) θα πρέπει να είμαι μόνο .wav, χύμα στον φάκελο των windows όπως λέει ο φίλος elti

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι πολύ καλό, απλά το G-Alarm ταιριάζει περισσότερο στη λειτουργία και την εμφάνιση του Leo. Ειδικά όταν το ρυθμίσεις να το ανοίγεις από το Home tab πατώντας πάνω στο ξυπνητήρι, είναι σαν να είναι η εφαρμογή φτιαγμένη για αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...