Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει και το full backup...

 

φυσικα, αλλα μαζευονται και «σκουπιδακια» απ την προηγουμενη ρομ και σε κατι φορα που διαβαζα δε το συστηναν. κι επειδη ειμαι κι εντελως ασχετη δε το ριψοκινδυνευω! :D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι γεγονός πως δεν ενδείκνυται να επαναφέρεις backup που έχεις πάρει από άλλη rom. Μόνο στην ίδια αλλιώς όντως έχεις μικρά ή μεγάλα προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φυσικα, αλλα μαζευονται και «σκουπιδακια» απ την προηγουμενη ρομ και σε κατι φορα που διαβαζα δε το συστηναν. κι επειδη ειμαι κι εντελως ασχετη δε το ριψοκινδυνευω! :D

οταν πας να κανεις restore και εχεις αλλαξει rom,σου βγαζει αυτοματα επιλογη για restore απο updated rom και επαναφερει αρχεια συστηματος που μαλλον ειναι κοινα για ολες τις ρομ.

το διαπιστωσα κατα τυχη πριν μια εβδομαδα που φευγοντας για θεσαλονικη,κατι εκανα και χρειαστηκα να κανω επαναφορα,αλλα δεν ειχα παρει backup με την elegancia,αλλα ειχα πιο παλιο με την energy.ευτυχως μου επανεφερε τις επαφες και ολες τις ρυθμισεις κανονικα!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν πας να κανεις restore και εχεις αλλαξει rom,σου βγαζει αυτοματα επιλογη για restore απο updated rom και επαναφερει αρχεια συστηματος που μαλλον ειναι κοινα για ολες τις ρομ.

 

Όπως λέω πιο πάνω, αυτό είναι κομματάκι ριψοκίνδυνο μιας και μπορεί να είσαι τυχερός και να μην έχεις πρόβλημα αλλά είναι πολύ πιθανό και το αντίθετο. Τα υπάρχοντα προγράμματα που κάνουν αυτή τη δουλειά δεν είναι σε θέση να ξεχωρίσουν τι πρέπει να επαναφέρουν ή όχι. Προσωπικά σε αυτές τις περιπτώσεις συστήνω τη χρήση του PIM Backup για επαναφορά της PIM πληροφορίας (επαφές, ημερολόγιο, μηνύματα κτλ) και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φυσικα, αλλα μαζευονται και «σκουπιδακια» απ την προηγουμενη ρομ και σε κατι φορα που διαβαζα δε το συστηναν. κι επειδη ειμαι κι εντελως ασχετη δε το ριψοκινδυνευω! :D

 

Δε μίλησα πουθενά για αλλαγή rom. Το ανέφερα για την περίπτωση , που προβείς σε αλλαγές της registry και κάτι δεν πάει καλά, για να μη χάνεις χρόνο σε εκ νέου στήσιμο της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Δε μίλησα πουθενά για αλλαγή rom. Το ανέφερα για την περίπτωση , που προβείς σε αλλαγές της registry και κάτι δεν πάει καλά, για να μη χάνεις χρόνο σε εκ νέου στήσιμο της συσκευής.

 

τοτε μαλλον δε τα χα ξεκαθαρισμενα εγω στο κεφαλι μου αλλα οκ τα ξεκαθαρισα! ωραια θα το εφαρμοσω τωρα κιολας! :happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέω πιο πάνω, αυτό είναι κομματάκι ριψοκίνδυνο μιας και μπορεί να είσαι τυχερός και να μην έχεις πρόβλημα αλλά είναι πολύ πιθανό και το αντίθετο. Τα υπάρχοντα προγράμματα που κάνουν αυτή τη δουλειά δεν είναι σε θέση να ξεχωρίσουν τι πρέπει να επαναφέρουν ή όχι. Προσωπικά σε αυτές τις περιπτώσεις συστήνω τη χρήση του PIM Backup για επαναφορά της PIM πληροφορίας (επαφές, ημερολόγιο, μηνύματα κτλ) και μόνο.

εχεις δικιο γιαννη η διαπιστωσα μετα το restore μερικα ευτυχως μικρα προβληματα.

το ανεφερα απλα επειδη μου εκανε εντυπωση που διαβασε οτι ειχα αλλαξει ρομ και ειχε ειδικη εντολη επαναφορας για updated rom

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχεις δικιο γιαννη η διαπιστωσα μετα το restore μερικα ευτυχως μικρα προβληματα.

το ανεφερα απλα επειδη μου εκανε εντυπωση που διαβασε οτι ειχα αλλαξει ρομ και ειχε ειδικη εντολη επαναφορας για updated rom

 

Η τελευταία έκδοση του Spb Backup, υποστηρίζει το rom upgrade. Εντούτοις, για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω... δεν το συνιστώ. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που συναντώ κάθε φορά που φλασάρω είναι ότι ενώ έχω πάρει backup στις επαφές με το pimbackup και έχω κάνει εξαγωγή των ρυθμίσεων του cht, όταν μετά το φλασάρισμα κάνω restore πρώτα των επαφών και μετά των ρυθμίσεων του cht, τις πιο πολλές φορές βγαίνουν άλλες επαφές από τις επιλεγμένες και όταν μερικές φορές βγαίνουν οι σωστές, δεν βγαίνουν στα εικονίδια οι φωτογραφίες. Το ίδιο συμβαίνει και όταν κάνω το backup των επαφών μέσω activesyngr. Για να βγουν τα εικονίδια σωστά, πρέπει να σβήσω μια μια τις συντομέυσεις και να τις ξαναπεράσω.

Αυτό συμβαίνει με rom Omega 6,7,8.

Στο ίδιο ερώτημα που έχω κάνει στο threat της omega, δεν έχω λάβει απάντηση.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόβλημα που συναντώ κάθε φορά που φλασάρω είναι ότι ενώ έχω πάρει backup στις επαφές με το pimbackup και έχω κάνει εξαγωγή των ρυθμίσεων του cht, όταν μετά το φλασάρισμα κάνω restore πρώτα των επαφών και μετά των ρυθμίσεων του cht, τις πιο πολλές φορές βγαίνουν άλλες επαφές από τις επιλεγμένες και όταν μερικές φορές βγαίνουν οι σωστές, δεν βγαίνουν στα εικονίδια οι φωτογραφίες. Το ίδιο συμβαίνει και όταν κάνω το backup των επαφών μέσω activesyngr. Για να βγουν τα εικονίδια σωστά, πρέπει να σβήσω μια μια τις συντομέυσεις και να τις ξαναπεράσω.

Αυτό συμβαίνει με rom Omega 6,7,8.

Στο ίδιο ερώτημα που έχω κάνει στο threat της omega, δεν έχω λάβει απάντηση.

Νομιζω οτι εχει αναφερθει παρομοιο προβλημα σε ολες τις ROM και συνισταται να αποφευγεται η επαναφορα ρυθμισεων του cht.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! γιατι οταν αλλαζω τη γλωσσα στο manila μπερδευονται ολες οι φωτογραφιες μου; τις δειχνει ολες απο 2 φορες και μπερδεμενες. και σα να μην εφτανε αυτο δειχνει και τις encrypted απο ολα τα αλμπουμ μου κι οχι μονο οσες βρισκονται στα documents. καμια βοηθεια;:cry:

 

εφαρμοσα ο,τι ελεγε στο πρωτο ποστ. καμια αλλαγη. τα εβλεπα διπλα και μπερδμενα. γυρισα αναγκαστικα παλι στα αγγλικα.

 

Καλήμερα σ ολους,

 

Ειρηνη μπορεις να βαλεις αυτο το cab:

Αλλαγή γλώσσας του HTC Secse (Manila) στα Ελληνικά και αλλαζει ολα τα registry για τις διπλές φωτωγραφιες

http://rapidshare.com/files/386961893/indie-Allagi_glosas_se_Ellinika_0408.cab

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Όταν παω να γράψω μήνυμα (SMS) και παω να χρησιμοποιήσω χαρακτήρες εκτος από τους ( Γ Δ Θ Λ Ξ Π Σ Φ Ψ Ω ) οι 160 χαρακτήρες πεφτουν σε 70.

το μηνυμα το γραφω με κεφαλαία και Ελληνικά.

ξέρουμε τι παίζει??? Πως να το διορθόσουμε???

Έχω την ελληνική μαμιασια rom.

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

και βεβαια να εχεις ενεργοποιημενο το ABC και οχι το XT9 ....

 

ως αναφορά στην ερώτησή μου για τον total comander βρήκα 4 εκδόσεις beta 2.52 για 6.5wm για διαφορετικούς επεξεργαστές : arm,mips,sh3 & x86 ,εμεις εχουμε qualcom . Ποιά εκδοση ταιριάζει , αν ταιριάζει κάποια .

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ ολους,

 

Ειρηνη μπορεις να βαλεις αυτο το cab:

Αλλαγή γλώσσας του HTC Secse (Manila) στα Ελληνικά και αλλαζει ολα τα registry για τις διπλές φωτωγραφιες

http://rapidshare.com/files/386961893/indie-Allagi_glosas_se_Ellinika_0408.cab

 

τελεια!!!!!! ευχαριστω πολυυ θα το κανω τωρα κιολας! :D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα. Το πήρα αποφαση να φλασαρω την πρωτη μου rom αλλα δεν ξερω ποια. Ειμαι μεταξυ artemis και energy. Ποια ειναι καλυτερη? Στην energy που δεν ειναι ελληνικη υποστηριζονται τα ελληνικα κανονικα? Π.χ. στις επαφες υπαρχει η μπαρα με τα ελληνικα γραμματα? Επισης εχω το radio 2.12.50 αν θυμαμαι καλα και το hspl 3. χρειαζονται αλλαγη η μπορω να προχωρησω κανονικα και με αυτα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα. Το πήρα αποφαση να φλασαρω την πρωτη μου rom αλλα δεν ξερω ποια. Ειμαι μεταξυ artemis και energy. Ποια ειναι καλυτερη? Στην energy που δεν ειναι ελληνικη υποστηριζονται τα ελληνικα κανονικα? Π.χ. στις επαφες υπαρχει η μπαρα με τα ελληνικα γραμματα? Επισης εχω το radio 2.12.50 αν θυμαμαι καλα και το hspl 3. χρειαζονται αλλαγη η μπορω να προχωρησω κανονικα και με αυτα?

Ευχαριστω

 

Καλύτερη ειναι η Omega με διαφορα :lol::lol::lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

Προχωράς με αυτα radio 2.12.50 και το hspl 3!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
συνισταται να αποφευγεται η επαναφορα ρυθμισεων του cht.

 

Αυτό ακριβώς. Με επαναφορά του PIM Backup μόνο δεν έχεις σίγουρα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Με επαναφορά του PIM Backup μόνο δεν έχεις σίγουρα πρόβλημα.

 

Τελευταία φορά που έκανα φλασάρισμα νέας rom, επανέφερα με το pim backup, και περάστηκαν όλες οι συντομεύσεις των επαφών μου στο cht εκτός από δύο που βγήκαν λάθος (δηλαδή άλλες επαφές). Από τις φωτογραφίες των εικονιδίων δεν περάστηκε καμία στις συντομεύσεις (στις επαφές υπήρχαν κανονικά).

Ο ioathe λέει ότι είναι πρόβλημα του cht.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχει αναφερθει παρομοιο προβλημα σε ολες τις ROM και συνισταται να αποφευγεται η επαναφορα ρυθμισεων του cht.

 

εγω απενεργοποιω το Tab των επαφων πριν κανω backup στο Cht και ολα δουλευουν τελεια παντα μετα απο restore των ρυθμισεων σε αλλη ρομ;)

απλα στηνεις χειροκινητα το tab των επαφων,αν το χρησιμοποιεις .:happy:

 

εγω δεν το χρησιμοποιω καθολου:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγω απενεργοποιω το Tab των επαφων πριν κανω backup στο Cht και ολα δουλευουν τελεια παντα μετα απο restore των ρυθμισεων σε αλλη ρομ;)

απλα στηνεις χειροκινητα το tab των επαφων,αν το χρησιμοποιεις .:happy:

 

εγω δεν το χρησιμοποιω καθολου:lol:

Όταν λες ότι απενεργοποιείς το tab των επαφών τι εννοείς;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελευταία φορά που έκανα φλασάρισμα νέας rom, επανέφερα με το pim backup, και περάστηκαν όλες οι συντομεύσεις των επαφών μου στο cht εκτός από δύο που βγήκαν λάθος (δηλαδή άλλες επαφές). Από τις φωτογραφίες των εικονιδίων δεν περάστηκε καμία στις συντομεύσεις (στις επαφές υπήρχαν κανονικά).

Ο ioathe λέει ότι είναι πρόβλημα του cht.

 

Όταν λες "οι συντομεύσεις των επαφών στο cht" φαντάζομαι ότι θα εννοείς το people tab στο manila. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις φωτογραφίες των επαφών εκεί. Με το PIM Backup επανέρχονται κανονικά (ανεξαρτήτως rom και εάν χρησιμοποιώ το cht ή όχι).

 

Όταν λες ότι απενεργοποιείς το tab των επαφών τι εννοείς;

 

Ρυθμίσεις (tab) -> Προσαρμογή -> Καρτέλες αρχικής οθόνης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "οι συντομεύσεις των επαφών στο cht" φαντάζομαι ότι θα εννοείς το people tab στο manila. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις φωτογραφίες των επαφών εκεί. Με το PIM Backup επανέρχονται κανονικά (ανεξαρτήτως rom και εάν χρησιμοποιώ το cht ή όχι).

 

Εννοώ τα Quick Links του cht, στα οποία έχω περασμένες επαφές σε τρεις σελίδες.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου για σας,εχω τη συγκεκριμενη συσκευη και εχει μεσα εργοστασιακα το copilot,θα ηθελα να μου πειτε αν γωνριζετε πως θα βρω το κλειδακι του γιατι ειναι λιγο ακριβο ετσι ωστε να μπορω να το χρησιμοποιω κανονικα και οχι σαν trial.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοώ τα Quick Links του cht, στα οποία έχω περασμένες επαφές σε τρεις σελίδες.

 

Δεν το χρησιμοποιώ αυτό και δεν έχω άποψη.

 

φιλοι μου για σας,εχω τη συγκεκριμενη συσκευη και εχει μεσα εργοστασιακα το copilot,θα ηθελα να μου πειτε αν γωνριζετε πως θα βρω το κλειδακι του γιατι ειναι λιγο ακριβο ετσι ωστε να μπορω να το χρησιμοποιω κανονικα και οχι σαν trial.

 

Δεν μας επιτρέπεται να διακινούμε δημόσια σε αυτό το forum παράνομο λογισμικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε μία επαναφορά τα bookmarks του opera,saved pages ,usernames ,κωδικοί ,αγαπημένα ,λογαριασμοί email-κωδικοί τι γίνεται ι μ'αυτούς ; Google maps bookmarks κλπ ;;;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...