Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η ποιοτητα σηματος ειναι κατα 30-40% χαμηλοτερη.... και η ποιοτητα κλησεων.... μετριοτατη.... με σταδιακες διακοπες στις τηλεφωνικες συνομηλιες...

 

Αυτο διορθωνεται αλλαζοντας radio ... διαβασε τα πρωτα ποστ να παρεις μια ιδεα ...

Οσο για το ακουστικο εγω δεν εχω κανένα προβλημα, ακουγεται πολυ καλα ( ισως λόγω καλυτερης ποιοτητας σηματος του radio)...

το μεγαφωνο ήταν απογοητευση ομως ...

Edited by Godzilla13

ROM: Omega v22.5 ELL

Radio: 2.15.50.14

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την ισχυης του σήματος της συσκευης και την καθαροτητα τοσο του μεγαφωνου αλλα και του ακουστικου του τηλεφωνου....

 

Οσον αφορα την ποιοτητα σηματος, εχω να πω οτι η συσκευη δεν πρεπει να εχει καλη κεραια ληψης σηματος... μιας και σε σχεση με το Ν82 που ειχα... η ποιοτητα σηματος ειναι κατα 30-40% χαμηλοτερη.... και η ποιοτητα κλησεων.... μετριοτατη.... με σταδιακες διακοπες στις τηλεφωνικες συνομηλιες...

 

Οσον αφορα το ακουστικο και το μεγαφωνο, εχω παρατηρησει οτι δεν εχουν την καθαροτητα που θα επρεπε να εχουν για ενα τηλεφωνο των 600 Ευρω... υπαρχει μια βραχναδα..... ιδικα οταν εχω την ενταση στο τερμα....

 

Ολα αυτα που αναφερω ειναι λογικα ? ετσι ειναι ολα τα ΗD2, η επεσα σε περιπτωση.......

 

Το τηλεφωνο το εχω μολις 3 βδομαδες... δεν εχει πεσει ποτε κατω... αγοραστηκε σε σφραγισμενη συσκευασια απο Ελλαδα... και εχει ολα τα τελευταια επισημα firmware....

 

ξεκινα αλλαζοντας την επιλογη band απο auto σε gsm :)

 

το τηλ εχει πολυ καλο σημα και καθαροτατη ακουστικη ποιοτητα στην συνομιλια.

 

μην ξεχνας οτι εχει και λιγοτερο απο το μισο SAR του Ν82 σου ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω ενα htc hd2 Απο την T-mobile ,αυτο με τα 1024 ,και 2.08.

Το θεμα ειναι οτι προσπαθησαν να βαλω την ρομ Omega που απαιτει πρωτα ενα αλλο προγραμμα

Το θεμα ειναι οτι το πρωτο προγραμμα ενω γινεται συγχρονισμος με το κινητο ,βγαινει η οθονη με τα χρωματα και μου λεει πως η συσκευη δεν ειναι συμβατη.

Τι πρεπει να κανω για να εγκαταστησω ελληνικη ρομ στο κινητο με ελληνικο μενου και πληκρολογιο?Καποιο λινκ να μου δωσετε που να ισχυει.

Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν σας κουρασα

Link to comment
Share on other sites

Οι επιλογες auto εχουν βγει και απο τις 2 ρυθμισεις που εχει για την λειτουργια της κεραιας αλλα τιποτα....

 

Εναλακτικα δοκιμασα διαφορους συνδιασμους αλλα....

 

Οποια επιλογη και να του δωσω το σημα του τηλεφωνου ειναι μετριο-κακο........

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια.Εχω ενα htc hd2 Απο την T-mobile ,αυτο με τα 1024 ,και 2.08.

Το θεμα ειναι οτι προσπαθησαν να βαλω την ρομ Omega που απαιτει πρωτα ενα αλλο προγραμμα

Το θεμα ειναι οτι το πρωτο προγραμμα ενω γινεται συγχρονισμος με το κινητο

,βγαινει η οθονη με τα χρωματα και μου λεει πως η συσκευη δεν ειναι συμβατη.

 

Πρέπει να κάνεις hard spl στη συσκευή σου.

 

Τι πρεπει να κανω για να εγκαταστησω ελληνικη ρομ στο κινητο με ελληνικο μενου και πληκρολογιο?Καποιο λινκ να μου δωσετε που να ισχυει.

Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν σας κουρασα

 

Την επίσημη ελληνική δεν μπορείς να την βάλεις, μόνο κάποια cooked ελληνική όπως αυτές του Γιάννη εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησο κ εγω κατι αν κ το εχω στειλη πισω για αλλαγη το λεο μου ελεγε καπου στο ονομα συσκευης T-mobile τι σημενει αυτο?δεν ηταν το ευρωπαικο μοντελο???κυκλοφορανε 2 διαφορετικα λεο??? πιες οι διαφορες τους??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησο κ εγω κατι αν κ το εχω στειλη πισω για αλλαγη το λεο μου ελεγε καπου στο ονομα συσκευης T-mobile τι σημενει αυτο?δεν ηταν το ευρωπαικο μοντελο???κυκλοφορανε 2 διαφορετικα λεο??? πιες οι διαφορες τους??

 

Η T-mobile έκδοση είναι η αμερικάνικη έκδοση ελαφρώς διαφοροποιημένη από την ευρωπαϊκή. Δες εδώ για τις διαφορές τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η T-mobile έκδοση είναι η αμερικάνικη έκδοση ελαφρώς διαφοροποιημένη από την ευρωπαϊκή. Δες εδώ για τις διαφορές τους.

 

χμμμ το ειδα το αμερικανικο ειναι καλυτερο μαλλον σαν ονομα συσκευης ολα τ μομπιλε εχουνε το αμερικανικο ερχεται με καρτα 16 γιγα εμεις το πηραμε με 2 γιγα αχχχ τι να πει κανεις.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η χρήση του εδώ όμως έχει ένα (αρκετά σημαντικό) μειονέκτημα... δεν υποστηρίζει τα 3G δίκτυα της χώρας μας και κατά συνέπεια είσαι μόνο με GSM. Όχι και ότι καλύτερο για μια συσκευή αυτής της κατηγορίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις hard spl στη συσκευή σου.

 

 

 

Την επίσημη ελληνική δεν μπορείς να την βάλεις, μόνο κάποια cooked ελληνική όπως αυτές του Γιάννη εδώ.

Δεν με νιαζει αν ειναι η επισιμη ή οχι.Το μονο που θελω ειναι να εχει ελληνικο μενου και ελληνικο πληκτρολογιο,θα εχει?

Οποτε θελω το hard spl 3 και οχι το 2.

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση του εδώ όμως έχει ένα (αρκετά σημαντικό) μειονέκτημα... δεν υποστηρίζει τα 3G δίκτυα της χώρας μας και κατά συνέπεια είσαι μόνο με GSM. Όχι και ότι καλύτερο για μια συσκευή αυτής της κατηγορίας.

 

κι εδω ερχομαι εγω να ρωτησω κατι.. αγορασα το κινητο με ελληνικη ρομ απο ελληνικο online μαγαζι. ομως και το δικο μου κινητο οταν παω στα settings και πατησω about phone και μετα phone identity γραφει, Model No: T-Mobile_Leo. δεν ειχα προσεξει αν αυτο το ελεγε και με την official rom αλλα αναφορικα με το δικτυο που λες, δν αντιμετωπιζω θεμα! δουλευει το ιδιο καλα και στα 3G δικτυα αλλα και στο απλο. παιζει μηπως αυτο το T-Mobile να οφειλεται στη μαγειρεμενη rom? (που δεν εβαλα rom για συσκευη T-mobile... προσεξα πολυ πριν την περασω):confused:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

κι εδω ερχομαι εγω να ρωτησω κατι.. αγορασα το κινητο με ελληνικη ρομ απο ελληνικο online μαγαζι. ομως και το δικο μου κινητο οταν παω στα settings και πατησω about phone και μετα phone identity γραφει, Model No: T-Mobile_Leo. δεν ειχα προσεξει αν αυτο το ελεγε και με την official rom αλλα αναφορικα με το δικτυο που λες, δν αντιμετωπιζω θεμα! δουλευει το ιδιο καλα και στα 3G δικτυα αλλα και στο απλο. παιζει μηπως αυτο το T-Mobile να οφειλεται στη μαγειρεμενη rom? (που δεν εβαλα rom για συσκευη T-mobile... προσεξα πολυ πριν την περασω):confused:

 

Αν φοράς ρομ που ενεργοποιεί την επιπλέον μνήμη είναι λογικό να το γράφει αυτό! Σίγουρα όμως δεν το έγραφε στην επίσημη! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια το leo θα με τρελανει...αντιδρα τρελα.!!! πριν 2 περιπου εβδομαδες, εβαλα για πρωτη φορα cooked rom και radio.εβαλα την artemis 26.1ell που απο τα κοινως λεγομενα ειναι πολυ σταθερη.χρησιμοποιησα το hspl3 με spl 2.08 αν θυμαμαι καλα.ενω ολα λειτουργησαν καλα, ξαφνικα μετα απο 2 εβδομαδες αρχισε να μην συνδεεται με τη vodafone. αλλαξα 3 radio ωσπου επανηλθα στη κανονικη.αλλαξα και rom εβαλα τη artemis 28.τωρα οταν εχω σημα H για το ιντερνετ, οι κλησεις γινονται κανονικα.οταν εχω G τοτε δεν πραγματοποιει κλησεις ακομα και που εχει σημα!!!επισης οταν με καλουν λεει οτι δεν εχει σημα....τι προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

Η χρήση του εδώ όμως έχει ένα (αρκετά σημαντικό) μειονέκτημα... δεν υποστηρίζει τα 3G δίκτυα της χώρας μας και κατά συνέπεια είσαι μόνο με GSM. Όχι και ότι καλύτερο για μια συσκευή αυτής της κατηγορίας.

 

Σε εμένα δουλεύει το 3g της wind κανονικά. ( Omega v5.0 dinik).

Link to comment
Share on other sites

Eχει δοκιμασει κανεις τις τελευταιες energy?
Link to comment
Share on other sites

Eχει δοκιμασει κανεις τις τελευταιες energy?

 

Φανη του energy ρομς χρησιμοποιω τελευταια.

 

αυτη της 10ης αυγουστου εχω,cht +dinic's customizing και παντα builds 23xxx :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αν φοράς ρομ που ενεργοποιεί την επιπλέον μνήμη είναι λογικό να το γράφει αυτό! Σίγουρα όμως δεν το έγραφε στην επίσημη! :)

 

πραγματι αυτη εχω βαλει. ευχαριστω γιατι πραγματικα το ειχα απορια :) ξερει κανεις τον τροπο να μη μου εμφανιζονται μονο 25 μηνυματα στο messages? στο inbox ειναι ολα οσα εχω λαβει. αλλα στο messages δειχνει 25 μοναχα. μπορω να ταβλεπω εκει ολα?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτήν Energy.Leo.23128.Sense2.5.Cookie.Aug.10.7 προς το παρών δεν μου έχει κολλήσει και το λέω αυτό γιατί η δυο προηγούμενες εκδόσεις μου είχαν κόλληση ,πρώτη φορά μου είχε συμβεί σε ρομ Energy, θα δούμε είναι ακόμη νωρίς.
Link to comment
Share on other sites

παλι εχασα το λινκ με τις rom. Μπορει καποιος να βοηθήσει? Επείγον να αλλαξω rom σημερα!@!!
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=534
Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι κ ενα ελληνικο site που υπηρχε.. :/

καμια προταση για rom με πολλα καλουδια, δε με ενδιαφέρει να ειναι super fast

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι κ ενα ελληνικο site που υπηρχε.. :/

καμια προταση για rom με πολλα καλουδια, δε με ενδιαφέρει να ειναι super fast

αυτή που έχει τα πιο πολλά καλούδια είναι η elegancia.εκτός από τα ωραία χρώματα είναι και πολύ γρήγορη.εγώ είχα την energy που είναι το ίδιο γρήγορη και με όμορφο περιβάλλον και με πολλές extra εφαρμογές,αλλά την άλλαξα γιατί ο miri pέχει πετύχει την κάμερα και βγάζει πολύ.φυσικά χρώματα στις φωτογραφίες με φλας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...