Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια τελικα πηρα αποφαση να αλλαξω ρομ απο ωμεγα ποια ειναι η καλυτερη ?και συμφωνα με τισ οδηγιεσ πρωτα βαζω το hspl μετα την ρομ και τελοσ το radio με αυτη την σειρα σωστα?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν γινεται στης αναφορες παραδοσης το μυνηματων αν γινεται να μην χτυπαει το ιδιο οπως στο sms???????????????????????? ιδου η απορια!!:lol:

 

καλησπερα παιδια τελικα πηρα αποφαση να αλλαξω ρομ απο ωμεγα ποια ειναι η καλυτερη ?και συμφωνα με τισ οδηγιεσ πρωτα βαζω το hspl μετα την ρομ και τελοσ το radio με αυτη την σειρα σωστα?

hspl radio k meta thn rom :cool:

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σας.

Πολύ φοβάμαι όμως αν τη πάρω απο e-bay μη πέσω σε μαιμού και αμφιβόλου ποιήτητας και λειτουργικότητας οθόνη.

Κώστας

 

Αν βρεις στο e-bay verified user να λέει original... θα είναι σίγουρα original. Οι άνθρωποι εκεί είναι επαγγελματίες. Όσον αφορά την τιμή του 9-volto... απαγορευτική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια τελικα πηρα αποφαση να αλλαξω ρομ απο ωμεγα ποια ειναι η καλυτερη ?και συμφωνα με τισ οδηγιεσ πρωτα βαζω το hspl μετα την ρομ και τελοσ το radio με αυτη την σειρα σωστα?

Μετα την ΟMEGA, μια εξίσου σταθερη rom ειναι η Artemis.... Νομιζω ειναι οι δυο καλυτερες rom που υπαρχουν..;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις στο e-bay verified user να λέει original... θα είναι σίγουρα original. Οι άνθρωποι εκεί είναι επαγγελματίες. Όσον αφορά την τιμή του 9-volto... απαγορευτική.

 

Γιαννη,μην το δενεις κομπο αυτο....την εχω πατησει με τετοια περιγραφη....και μεσω paypall καταφερα μετα απο ενα μηνα να βρω ακρη και να παρω τα λεφτα μου...ο πωλητης εκανε τον αμερικανο,μολις τον εδωσα ομως και στο ebay αλλα και στο paypall,μου απαντησε σε μειλ,αλλα ηταν αργα..;)

 

σιγουρα ειναι σπανιο να βρεθει καποιος σε τετοια περιπτωση,οχι ομως και αδυνατο.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις στο e-bay verified user να λέει original... θα είναι σίγουρα original. Οι άνθρωποι εκεί είναι επαγγελματίες. Όσον αφορά την τιμή του 9-volto... απαγορευτική.

 

Εγω ειχα παρει για το Elf απο καποιο μαγαζακι στυλ netimes και εχει βγει zuper, ακομα το χρησιμοποιει η γυναικα μου για 2ο κινητο. Θα ψαξω μηπως το βρω και θα ποσταρω. Αν και υπ' οψιν, το HD2 θελει και το panel μαζι με το digitizer γιατι ειναι κολλημενα:X

 

 

Edit: Τελικα ο συγκεκριμενος δεν εχει :(

Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

HD2 3D Driver Patch Now "Turbo3D", Final and on Marketplace

http://bit.ly/9xHO6V

 

How to Run Android 2.2 Froyo on Your HTC HD2 (Video)

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/how-to-run-android-22-froyo-on-your-htc.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μετα την ΟMEGA, μια εξίσου σταθερη rom ειναι η Artemis.... Νομιζω ειναι οι δυο καλυτερες rom που υπαρχουν..;)

 

ευχαριστω για τισ απαντησεισ κατι αλλο τωρα μπορειτε να μου πειτε συκγεκριμενα ποια εκδοση ακριβωσ? πχ Omega XT with GTX 1.8.5 Sense Theme ειναι καλη?επισησ οταν παω πχ να περασω το hspl η το radio μεσω του pc τρεχω το αρχειο στο pc και αυτο εγκαθισταται στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

How to Run Android 2.2 Froyo on Your HTC HD2 (Video)

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/how-to-run-android-22-froyo-on-your-htc.html

 

λεω να το δοκιμασω τι ειχαμε τι χασαμε :happy:

Link to comment
Share on other sites

How to Run Android 2.2 Froyo on Your HTC HD2 (Video)

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/how-to-run-android-22-froyo-on-your-htc.html

 

λεω να το δοκιμασω τι ειχαμε τι χασαμε

 

Μανωλη,μαλλον εχεις χασει επεισοδια :D

 

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λεω να το δοκιμασω τι ειχαμε τι χασαμε :happy:

 

Μανωλη,μαλλον εχεις χασει επεισοδια :D

 

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development

 

οντως εχω χασει πολλα!!! αλλα αποτι καταλαβα νωρις ειναι ακομα ας περιμενουμε λιγακι!!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω για τισ απαντησεισ κατι αλλο τωρα μπορειτε να μου πειτε συκγεκριμενα ποια εκδοση ακριβωσ? πχ Omega XT with GTX 1.8.5 Sense Theme ειναι καλη?επισησ οταν παω πχ να περασω το hspl η το radio μεσω του pc τρεχω το αρχειο στο pc και αυτο εγκαθισταται στο κινητο?

 

Διάβασε στο πρώτο post τους σχετικούς οδηγούς και θα λύσεις όλες τις απορίες σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

πως μπορω να εχω στο leo ολες τις ηλεκτρονικες διευθυνσεις που εχω καταχωρησει στο email μου?

ειναι στο yahoo και παρ ολο που λαμβανω κανονικα και στελνω email,δεν υπαρχουν οι διευθυνσεις που εχω καταχωρησει.

αφου ειναι αποθηκευμενες στον server του yahoo και μπορω να τις δω απο οποιοδηποτε σταθερο υπολογιστη η laptop,δεν θα επρεπε να φαινονται και στο hd2?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να βάλουμε Dual Sim στο HD2 ?

 

Βασικά αυτό που θέλω να κάνω (και όποιος ξέρει ας μου πει αν γίνετε) είναι το εξής:

 

Έχω Cosmote Συμβόλαιο και χρειάζομαι περιστασιακά Internet on the Phone (σε εκδρομές κλπ) γι' αυτό δεν με συμφέρει να τους δώσω τα 5€ / μήνα.

Έτσι σκέφτηκα να πάρω και μια What's up (που έχει προπληρωμένο χρόνο 3€/60ΜΒ) και χρησιμοποιώντας την υπηρεσία 2in1 να βάλω και τα 2 νούμερα σε μία sim.

 

α) Υποστηρίζει το τηλέφωνο λοιπόν την dual sim? (γνωρίζω ότι το diamond που είχα το έκανε)

β) Στην συνέχεια μπορεί να ρυθμιστεί έτσι ώστε να βγαίνει στο Internet από τον αριθμό του what's Up και όχι από τον αριθμό συμβολαίου?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
HD2 3D Driver Patch Now "Turbo3D", Final and on Marketplace

http://bit.ly/9xHO6V

 

Γενικότερες πληροφορίες για το παραπάνω... στο θέμα του δημιουργού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν εχουμε δυνατοτητα να κανουμε γρουπ επαφων? πχ εγω εχω 1000 τηλεφωνα 100 ατομα απο την δουλια θελω να τα φιαξω μια ξεχωριστη κατηγορια μεσα στης επαφες μου γινεται αυτο???:mad:
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν εχουμε δυνατοτητα να κανουμε γρουπ επαφων? πχ εγω εχω 1000 τηλεφωνα 100 ατομα απο την δουλια θελω να τα φιαξω μια ξεχωριστη κατηγορια μεσα στης επαφες μου γινεται αυτο???:mad:

πολυ ευκολα μπορεις απο το outlook να ανοιξεις την καρτελα της καθε επαφης και να την βαλεις σε ενα γκρουπ που θα δημιουργησεις και θα ονομασεις οπως θελεις.

ετσι θα φαινονται και στη συσκευη σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια σχετικά με την ROM.Η έκδοση 1,66,482,1(76641)ELL ειναι η τελευταία ή υπάρχει νεότερη::confused:

 

νομιζω ειναι η τελευτεαααααααααααααααααααα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά rom προτείνετε να βάλω? Εχω χαθεί. Βρήκα στο xda μια ARTEMIS, επισης είδα sto myphone κάποιες OMEGA και ENERGY. Θέλω μια που να έχει σαν βάση windows 6.5.x

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ποιά rom προτείνετε να βάλω? Εχω χαθεί. Βρήκα στο xda μια ARTEMIS, επισης είδα sto myphone κάποιες OMEGA και ENERGY. Θέλω μια που να έχει σαν βάση windows 6.5.x

Ευχαριστώ!

 

εγω εχω ομεγα 4 χτ ελλινικη πολλυ ομορφη!! η ενεργυ τρωνε πιο πολλυ μπαταρια αποτι λενε κ τα παιδια εδω αλλα κ η αρτεμης καλη πρεπει να ειναι εχω ακουσει καλα λογια βαλε μια οπια θες ομεγα η αρτεμης η βαλε κ της 2 πειραματισου κ βλεπεις μετα πια θα κρατησεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λίγη βοήθεια σχετικά με την ROM.Η έκδοση 1,66,482,1(76641)ELL ειναι η τελευταία ή υπάρχει νεότερη::confused:

 

Είναι όντως η τελευταία επίσημη.

 

Ποιά rom προτείνετε να βάλω? Εχω χαθεί. Βρήκα στο xda μια ARTEMIS, επισης είδα sto myphone κάποιες OMEGA και ENERGY. Θέλω μια που να έχει σαν βάση windows 6.5.x

Ευχαριστώ!

 

Δοκίμασε καλύτερα τις rom του ioathe εδώ. Υπάρχουν πολλές εκδόσεις και θα βρεις αυτή που ταιριάζει στα δικά σου δεδομένα. Επίσης θα βρεις την καλύτερη υποστήριξη από οπουδήποτε αλλού.

 

εγω εχω ομεγα 4 χτ ελλινικη πολλυ ομορφη!! η ενεργυ τρωνε πιο πολλυ μπαταρια αποτι λενε κ τα παιδια εδω αλλα κ η αρτεμης καλη πρεπει να ειναι εχω ακουσει καλα λογια βαλε μια οπια θες ομεγα η αρτεμης η βαλε κ της 2 πειραματισου κ βλεπεις μετα πια θα κρατησεις

 

Ενημερωτικά, η γραφή τύπου sms απαγορεύεται στο forum. Επίσης προσπάθησε όσο το δυνατόν για περισσότερο ευανάγνωστα μηνύματα για να μην μας βγαίνουν τα μάτια να διαβάσουμε τα γραφόμενα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ομεγα 4 χτ ελλινικη πολλυ ομορφη!! η ενεργυ τρωνε πιο πολλυ μπαταρια αποτι λενε κ τα παιδια εδω αλλα κ η αρτεμης καλη πρεπει να ειναι εχω ακουσει καλα λογια βαλε μια οπια θες ομεγα η αρτεμης η βαλε κ της 2 πειραματισου κ βλεπεις μετα πια θα κρατησεις

 

Πρέπει πρώτα να αλλάξω radio? Το μόνο που έχω κάνει μέχρι τώρα έιναι να περάσω το hspl3. Η rom που προτείνεις αν δεν κάνω λάθος δεν έιναι windows mobile 6.5.x. Εαν βάλω αγγλική rom θα έχω ελληνικά στις επαφές και στο πληκτρολόγιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει πρώτα να αλλάξω radio? Το μόνο που έχω κάνει μέχρι τώρα έιναι να περάσω το hspl3. Η rom που προτείνεις αν δεν κάνω λάθος δεν έιναι windows mobile 6.5.x. Εαν βάλω αγγλική rom θα έχω ελληνικά στις επαφές και στο πληκτρολόγιο?

 

Βάλε πρώτα το radio. Όσον αφορά για τις rom... ρίξε μια ματιά στο link που δίνω πιο πάνω, υπάρχουν αναλυτικές πληροφορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Radio πως περνάω? Εχω κατεβάσει την Radio_2.10.50.08_2

 

edit: ok Τα κατάφερα νομίζω ευχαριστώ!

Edited by vlgeor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...