Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΟ ACTIVE SING ειναι γ να βλεπει ο υπολογιστης το τηλεφονο και περιμενει να το συνδεσεις στον υπολογιστη γ να κανει συνχρονισμο πολλυ πιο παλια υπηρχε ενα προγραματακι το kill active sing κ δεν το αφηνε να τρεχει αλλα αυτο ισχυει ακομα?? αυτο ρωταω

 

Υπάρχει ακόμα και ισχύει

Αλλά αν δεις δεν βαραίνει την συσκευή να μένει ανοιχτό

Δοκίμασε το, θα το βρεις μαζί με πολλά χρήσιμα ακόμα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3041452#post3041452

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το 2.12 radio στην topix 1.5.2 :p(ναι το ξέρω παλιά αλλά μου έκατσε πολύ καλά) και εάν όχι μπορώ να το βάλω?

 

εχω εγω την 2.12 radio! ειναι πολυ καλη και την συνιστω ανεπιφυλακτα!!! Θα δεις μεγαλη διαφορα στην μπαταρια! εγω ειδα! αρκει να μην φορτωσεις το κινητο με junk apps...! μολις χτες την εβαλα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω αγορασει hd2 απο αμερικη αληθευει οτι δεν μπορω να αλλαξω ρομ?καποιοι φιλοι μου λενε οτι μπορω αλλα δεν θελω να το ρισκαρω αν δεν μου πειτε εσεισ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω αγορασει hd2 απο αμερικη αληθευει οτι δεν μπορω να αλλαξω ρομ?καποιοι φιλοι μου λενε οτι μπορω αλλα δεν θελω να το ρισκαρω αν δεν μου πειτε εσεισ

 

Μπορείς. Oi rom που που τρέχουν στα Αμερικανικά HD2 το γράφουν στα χαρακτηριστικά τους.

Αν δεν κάνω λάθος και η Ωμεγα του Γιαννη κάνει. Θα σου απαντήσει ο ίδιος καλύτερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω αγορασει hd2 απο αμερικη αληθευει οτι δεν μπορω να αλλαξω ρομ?καποιοι φιλοι μου λενε οτι μπορω αλλα δεν θελω να το ρισκαρω αν δεν μου πειτε εσεισ

 

Αν θες, ξεκίνα απο εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=713977

Οι αμερικάνικες συσκευές έχουν το χαρακτηριστικό T-Mobile

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Oi rom που που τρέχουν στα Αμερικανικά HD2 το γράφουν στα χαρακτηριστικά τους.

Αν δεν κάνω λάθος και η Ωμεγα του Γιαννη κάνει. Θα σου απαντήσει ο ίδιος καλύτερα.

 

Φιλε εννοειτε πως μπορεις. Κ εγω που ελεγα να μην του αλλαξω ρομ και να μην πειραματιζομαι αλλαξα ROM, RADIO και ειδα μεγαλη διαφορα στο κινητο! Ο,τι βοηθεια χρειαστεις εδω ειμαστε!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα εχω αγορασει hd2 απο αμερικη αληθευει οτι δεν μπορω να αλλαξω ρομ?καποιοι φιλοι μου λενε οτι μπορω αλλα δεν θελω να το ρισκαρω αν δεν μου πειτε εσεισ

 

Μπορείς να αλλάξεις rom αλλά με μία σημαντική επισήμανση. Πρέπει να αναγράφεται ρητά ότι η rom είναι T-MOUS compatible. Οι επίσημες ευρωπαικές δεν μπαίνουν στη συσκευή σου.

 

Οι αμερικάνικες συσκευές έχουν το χαρακτηριστικό T-Mobile

 

Οι σημαντικές διαφορές είναι άλλες αλλά δεν είναι της παρούσης να τα αναλύσουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχουμε σημαντικά βήματα στο να τρεξει το HD2 android..

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/with-android-floodgates-wide-open-htc.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας. εχω την ρομ που βλεπετεκατω στηνν υπογραφη μου. μολις ειδα πως δεν λειτουργει το ραδιοφωνο μου. κανει οτι φορτωνει και μεταμε πεταει εξω. καμια ιδεα; υπαρχει ισως καποια αλλη εναλκακτικη εφαρμογή για fm radio?
Link to comment
Share on other sites

εχουμε σημαντικά βήματα στο να τρεξει το HD2 android..

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/with-android-floodgates-wide-open-htc.html

 

αυτό τελικά περί android που φορτώνει μέσω ενός exe αρχείου μέσα από τα wm και όχι flashάρωντας με άλλο firmware/ROM δεν είναι σα να τρέχει το android μέσω emulator απο τα wm? Η ram δεν θα είναι μισογεμάτη ήδη από τα φορτωμένα services/programs που τρέχουν στο backround μέσα στα wm? Πιστεύω δεν έχει καμία σχέση με μια συσκευή που φορτώνει android ROM κι όχι μέσα από κάποιο άλλο λειτουργικό ως emulator.

Link to comment
Share on other sites

Με ράδιο 2.12.50 και μαμά rom 1.66 έχω παρατηρήσει ότι αρκετά συχνά χάνει τις συνδέσεις bluetooth και είτε ζητάει κωδικό ή πρέπει να ξανακάνεις pairing τις συσκευές...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας. εχω την ρομ που βλεπετεκατω στηνν υπογραφη μου. μολις ειδα πως δεν λειτουργει το ραδιοφωνο μου. κανει οτι φορτωνει και μεταμε πεταει εξω. καμια ιδεα; υπαρχει ισως καποια αλλη εναλκακτικη εφαρμογή για fm radio?

 

Καλημερα :)

Καλύτερα να κάνεις την ερώτηση στο θέμα τις ρόμ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Σε μένα λειτουργεί κανονικά :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτό τελικά περί android που φορτώνει μέσω ενός exe αρχείου μέσα από τα wm και όχι flashάρωντας με άλλο firmware/ROM δεν είναι σα να τρέχει το android μέσω emulator απο τα wm? Η ram δεν θα είναι μισογεμάτη ήδη από τα φορτωμένα services/programs που τρέχουν στο backround μέσα στα wm? Πιστεύω δεν έχει καμία σχέση με μια συσκευή που φορτώνει android ROM κι όχι μέσα από κάποιο άλλο λειτουργικό ως emulator.

 

Έτσι ακριβώς. Έχουμε δει και σε άλλες συσκευές να δουλεύει το Android πάνω στα windows. Το θέμα είναι να τα δούμε και σε αυτόνομη rom κάτι που όμως είναι πολύ δύσκολο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκανα hard reset ξαναφορτωσα την ROM και το RADIO απο την αρχη και δουλευει! ποιος ξερει τι εφταιγε...
Link to comment
Share on other sites

Omega XT v4.0 με Cokkies Home Tab 1.8.5

Αναβαθμίσεις- Αλλαγές

Νεα Top taskbar

Νέα Settings tab εικονίδια

JWMDIconChanger_v2.7c

Νέα folder icons in the start menu

Νέο start menu icon

Νέο Slider selection.

Fix σε όλα τα γνωστά bugs

Φάκελος Omega Files στο root menu (2 Start menu icons cab).

Προσθήκη Anuvadak (TRANSLATOR) στον φάκελο εφαρμογές

 

Πληροφοριες - Download

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3166693

 

Φωτογραφίες

 

http://img413.imageshack.us/img413/2432/omegaxtv40.jpg

 

http://img215.imageshack.us/img215/1293/omegaxtv402.jpg

 

 

Omega v4.0

Αναβαθμίσεις- Αλλαγές

Νεα Bottom taskbar

JWMDIconChanger_v2.7c

Νέα folder icons in the start menu

Νέο start menu icon

Fix σε όλα τα γνωστά bugs

Φάκελος Omega Files στο root menu (2 Start menu icons cab).

Προσθήκη Anuvadak (TRANSLATOR) στον φάκελο εφαρμογές

 

Πληροφοριες - Download

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3166693

 

Φωτογραφίες

 

http://img641.imageshack.us/img641/2348/omegav40.jpg

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις rom αλλά με μία σημαντική επισήμανση. Πρέπει να αναγράφεται ρητά ότι η rom είναι T-MOUS compatible. Οι επίσημες ευρωπαικές δεν μπαίνουν στη συσκευή σου.

 

 

 

Οι σημαντικές διαφορές είναι άλλες αλλά δεν είναι της παρούσης να τα αναλύσουμε.

 

ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση η συσκευη μου ειναι τησ t mobile αν παιζει ρολο τωρα θελω να μου προτεινετε μια rom αξιοπιστη γρηγορη και να μην χαλαει πολυ γρηγορα η μπαταρια αν γινομαι υπερβολικοσ συγνωμη

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση το ομεγα 3.1 αφου εγιναν ολα κομλε μου κολλαει στο μπουταρισμα γραφει htc και μενει εκει τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Τη βοήθειά σας παρακαλώ.Σήμερα είδα την προσφορά στο Γερμανό με 479 και μπορώ να πώ πως είμαι στο τσάκ να το χτυπήσω.Το είχα πάρει απόφαση να πάω σε android και συγκεκριμένα στο desire μιάς και δέν ήθελα ξανά windows mobile αφού έχω ήδη ένα mio a701 αλλά μόνο για το gps.Αξίζει λέτε να το χτυπήσω μιάς και απ'οτι είδα και από δω αλλά καί από xda μπορούμε να κάνουμε παπάδες με το κινητό.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Το γυαλί της οθόνης αν ραγίσει πόσο παει το μαλλί??

 

Γνωρίζει κανείς? το εξωτερικό..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν μου παιζει το bsb tweaks? επισης προσπαθω να βαλω μια νεα ραδιο αλλα κατεβαζω το αρχειακι το κανω εξτρακτ και μου εμφανιζει ενα αλλο αρχειακι σε μορφη nhb και οχι καποιο φακελο
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν μου παιζει το bsb tweaks? επισης προσπαθω να βαλω μια νεα ραδιο αλλα κατεβαζω το αρχειακι το κανω εξτρακτ και μου εμφανιζει ενα αλλο αρχειακι σε μορφη nhb και οχι καποιο φακελο

 

Φλασαρισε το με τον custom RUU

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Τη βοήθειά σας παρακαλώ.Σήμερα είδα την προσφορά στο Γερμανό με 479 και μπορώ να πώ πως είμαι στο τσάκ να το χτυπήσω.Το είχα πάρει απόφαση να πάω σε android και συγκεκριμένα στο desire μιάς και δέν ήθελα ξανά windows mobile αφού έχω ήδη ένα mio a701 αλλά μόνο για το gps.Αξίζει λέτε να το χτυπήσω μιάς και απ'οτι είδα και από δω αλλά καί από xda μπορούμε να κάνουμε παπάδες με το κινητό.

Φίλε μου το κινητό είναι φοβερό! Αν έχεις χρόνο και διάθεση να ασχοληθείς μαζί του και να το φέρεις στα μέτρα σου δεν θα θες να το αποχωριστείς! Το έχω από το Νοέμβρη και δεν μου κάνει αίσθηση κανένα άλλο κινητό της αγοράς!

Φυσικά εδώ στο θέμα που ρωτάς δεν υπάρχει και κανένας που θα σου πει το αντίθετο!

Από την άλλη το Android είναι το μέλλον...

 

Εσύ αποφασίζεις!!! :)

Το γυαλί της οθόνης αν ραγίσει πόσο παει το μαλλί??

 

Γνωρίζει κανείς? το εξωτερικό..

Αν το πας στο service υπολόγιζε κανένα 300άρι! Αν τα χέρια σου πιάνουν, με μια ματιά στο e-bay θα το βρεις αρκετά πιο φθηνά! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...