Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπερα.

Σκοπευω να αγορασω ενα καινουργιο HD2, μπορω μεσω s.n. να ξερω αν θα εχει το προβλημα της ροζ κηλιδας?

Γενικα εχει καποιο αλλο προβλημα αξεπεραστο μεσω software σαν μοντελο?

Σορρυ αν αυτα εχουν απαντηθει αλλα 859 σελιδες ειναι πολλες(να τις χιλιασετε) και η αναζητηση δεν με βοηθησε.

Ευχαριστω

 

Δεν τίθεται θέμα ροζ κηλίδας πια. Softwarικό ήταν το θέμα και λύθηκε από τις πρώτες στιγμές εμφάνισης της συσκευής. Η συσκευή δεν έχει προβλήματα, ούτε σε θέματα software ούτε σε θέματα hardware φυσικά.

 

 

Το ανάποδο ζήτησε από αυτό που κάνει το πρόγραμμα που προτείνεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Το ανάποδο ζήτησε από αυτό που κάνει το πρόγραμμα που προτείνεις. :rolleyes:

 

ναι ακριβως το αναποδο.το MyMobiler το ξερω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδες... εχω ενα προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας.

Εχω ακολουθησει τους οδηγους σας για τις παραμετροποιήσεις στο HD2. Τα περισσοτερα μου τα εχει κανει σωστα. Τα μοναδικα μου προβληματα ειναι πως αριστερα απο την Εναρξη εχει το εικονιδιο του bluetooth και οχι των windows και πως στην κατω μπαρα δεν εχει τα εικονιδια οπως στα screenshots αλλα γραφει οπως στην αρχη "Τηλεφωνο,Μενου, κλπ."

Κανω attach και 2 pics για να καταλαβετε ακριβως πως φενεται...

Υπαρχει καποιος τροπος να το διορθωσουμε? HELP!!

 

ΥΓ. Screenshots πως βγαζεις? :p

 

Πρέπει να μας πεις τι παραμετροποιήσεις έκανες. Η πρώτη δεν σου έκατσε σωστά (τι χρησιμοποίησες;) και όσον αφορά το δεύτερο... δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει το πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβως το αναποδο.το MyMobiler το ξερω

 

Δεν είναι ακριβώς πρόγραμμα, αλλα προφανώς χρειάζεσαι το remote desktop. Είναι ενσωματωμένη λειτουργία στο κινητό... και δουλεύει πολύ καλά σε γρήγορες συνδεσεις φυσικά.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβως το αναποδο.το MyMobiler το ξερω

 

Είχαμε κάνει κάτι σχετικό!!! ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3076733#post3076733

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ποιό είναι το καλύτερο ελληνικό πληκτρολόγιο (για χρήση σε custom rom - την energy, gtx themed συγκεκριμενα) που μπορώ να εγκαταστήσω (ιδανικά με 160 χαρακτήρες στα μηνύματα)? Με ενδιαφέρει να έχει το καλύτερο δυνατό touch (να... αποδίδει σωστά δηλαδή). Θα έχει αναφερθεί πολλές φορές, είμαι σίγουρος, αλλά αν έχετε την καλοσύνη να με βγάλετε από τον κόπο... Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Μέχρι να βγεί κανένα android με σοβαρό hardware (το dell streak ειναι αυτο, αλλα προς το παρον μεχρι να κανει αυτα που θελω θα μου παρει καιρο) θα είμαι εδώ, με το κορυφαίο hd2 (once again).

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ποιό είναι το καλύτερο ελληνικό πληκτρολόγιο (για χρήση σε custom rom - την energy, gtx themed συγκεκριμενα) που μπορώ να εγκαταστήσω (ιδανικά με 160 χαρακτήρες στα μηνύματα)? Με ενδιαφέρει να έχει το καλύτερο δυνατό touch (να... αποδίδει σωστά δηλαδή). Θα έχει αναφερθεί πολλές φορές, είμαι σίγουρος, αλλά αν έχετε την καλοσύνη να με βγάλετε από τον κόπο... Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Μέχρι να βγεί κανένα android με σοβαρό hardware (το dell streak ειναι αυτο, αλλα προς το παρον μεχρι να κανει αυτα που θελω θα μου παρει καιρο) θα είμαι εδώ, με το κορυφαίο hd2 (once again).

 

Eδω εισαι. Το εχω στην Energy, οχι την gtx και λειτουργει αψογα. :D

Βασικα οσα πληκτρολογια εχω χρησιμοποιησει δεν με ικανοποιησαν οσο το default...

Offtopic: To dell κυκλοφορησε? Φλερταρω και εγω με το να το αγορασω (αφου το Ενο δεν ερχεται στην Ευρωπη), αλλα με βλεπω να πηγαινω σε Galaxy S τελικα. Το HD2 ειναι αψογο, απλως η δικη μου συσκευη εχει καποιο θεματακι με το ιντερνετ που δεν εχω λυσει (σε hardware προβλημα το τοποθετω), και λεω να πειραματιστω με τα android αφου θα την πουλησω μαλλον αμεσα σε φιλο μου δεν σκοπευει να κανει χρηση ιντερνετ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

παρακαλω μηπως ξερει καποιος να μου πει πως στο καλο βλεπω στο HTC HD2 μετρητη ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ που εχω ανεβασει/κατεβασει μεσω 3g/gprs ?

 

προσπαθω να το βρω και δεν μπορω σε κανενα μενου/υπομενου.

 

με αυτον τον τροπο δεν ξερω ποσα ΜΒ εχω ακομη απο το πακετο μου..

 

αν ξερει καποιος, παρακαλω βοηθεια!

 

ευχαριστω!

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Eδω εισαι. Το εχω στην Energy, οχι την gtx και λειτουργει αψογα. :D

Βασικα οσα πληκτρολογια εχω χρησιμοποιησει δεν με ικανοποιησαν οσο το default...

Offtopic: To dell κυκλοφορησε? Φλερταρω και εγω με το να το αγορασω (αφου το Ενο δεν ερχεται στην Ευρωπη), αλλα με βλεπω να πηγαινω σε Galaxy S τελικα. Το HD2 ειναι αψογο, απλως η δικη μου συσκευη εχει καποιο θεματακι με το ιντερνετ που δεν εχω λυσει (σε hardware προβλημα το τοποθετω), και λεω να πειραματιστω με τα android αφου θα την πουλησω μαλλον αμεσα σε φιλο μου δεν σκοπευει να κανει χρηση ιντερνετ.

 

Σε ευχαριστω, αλλα... δε μου εδωσες το λινκ (η καποιο ονομα για να το ψαξω).

Το dell κυκλοφορησε μονο Αγγλια προς το παρον, δεν εχει καμια σχεση φυσικα με galaxy s (πολυ ανωτερο σε πολλα θεματα και πρακτικα το μονο android που ειναι μπροστα απο τον ανταγωνισμο και σε hardware και αξιζει τον κοπο για να φυγεις απο hd2 - κι αυτο στο λεω εχοντας περασει απο ολες τις android συσκευες), το galaxy s το εδωσα σε λιγοτερο απο βδομαδα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σκοπευω να αγορασω ενα καινουργιο HD2, μπορω μεσω s.n. να ξερω αν θα εχει το προβλημα της ροζ κηλιδας?

Γενικα εχει καποιο αλλο προβλημα αξεπεραστο μεσω software σαν μοντελο?

Σορρυ αν αυτα εχουν απαντηθει αλλα 859 σελιδες ειναι πολλες(να τις χιλιασετε) και η αναζητηση δεν με βοηθησε.

Ευχαριστω

 

Έχει ένα προβληματάκι με την εγγραφή κειμένου στα μηνύματα όταν περνάς τους 400 χαρακτήρες και μερικές φορές θα το δεις να σε πετάει σε άλλη σειρά όταν γράφεις γρήγορα, όπως επίσης και το T9 του είναι ελλειπής, αυτά για την ελληνική γλώσσα. Δεν ξέρω αν διορθώνεται μέσω κάποιου custom λογισμικού... Αλλά κατά τα άλλα είναι ένα σπουδαίο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

παρακαλω μηπως ξερει καποιος να μου πει πως στο καλο βλεπω στο HTC HD2 μετρητη ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ που εχω ανεβασει/κατεβασει μεσω 3g/gprs ?

 

προσπαθω να το βρω και δεν μπορω σε κανενα μενου/υπομενου.

 

με αυτον τον τροπο δεν ξερω ποσα ΜΒ εχω ακομη απο το πακετο μου..

 

αν ξερει καποιος, παρακαλω βοηθεια!

 

ευχαριστω!

 

 

Βάλε το spb wireless monitor. Δεν είναι τζάμπα αλλά είναι ένα πολύ καλό εργαλείο γιατί εκτός του 3g/GPRS που ζητάς έχει και για τις υπόλοιπες λειτουργίες όπως bluetooth, wifi. Βέβαια με δυνατότητα απενεργοποίησης τους.

 

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/gprsmonitor

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το spb wireless monitor. Δεν είναι τζάμπα αλλά είναι ένα πολύ καλό εργαλείο γιατί εκτός του 3g/GPRS που ζητάς έχει και για τις υπόλοιπες λειτουργίες όπως bluetooth, wifi. Βέβαια με δυνατότητα απενεργοποίησης τους.

 

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/gprsmonitor

 

καλο αυτο , αλλα αφου δεν ειναι τζαμπα... δεν το θελω εκτος κι αν δε βρω αλλη λυση!

 

μου φαινεται πολυ παραξενο που δεν εχει απο μονο του εναν μετρητη δεδομενων...οπως μετρητης διαρκεια κλησεων :)

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, αλλα... δε μου εδωσες το λινκ (η καποιο ονομα για να το ψαξω).

Το dell κυκλοφορησε μονο Αγγλια προς το παρον, δεν εχει καμια σχεση φυσικα με galaxy s (πολυ ανωτερο σε πολλα θεματα και πρακτικα το μονο android που ειναι μπροστα απο τον ανταγωνισμο και σε hardware και αξιζει τον κοπο για να φυγεις απο hd2 - κι αυτο στο λεω εχοντας περασει απο ολες τις android συσκευες), το galaxy s το εδωσα σε λιγοτερο απο βδομαδα...

 

Ωχ σορι, ας κατηγορησω την ζεστη :lol:

Τωρα ισχυει το εδω εισαι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3160945#post3160945

 

Με βαζεις σε σκεψεις τωρα με το galaxy s. Απλως πρεπει να δωσω αμεσα το HD2 μου λογω του παραπανω προβληματος το οποιο με ενοχλει αφανταστα και δεν μου παει η καρδια να παρω παλι το ιδιο μοντελο. Σε ευχαριστω για την ενημερωση παντως, το σκεφτομαι. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο , αλλα αφου δεν ειναι τζαμπα... δεν το θελω εκτος κι αν δε βρω αλλη λυση!

 

μου φαινεται πολυ παραξενο που δεν εχει απο μονο του εναν μετρητη δεδομενων...οπως μετρητης διαρκεια κλησεων :)

 

Έχει μετρητή κλήσεων.. Αρκεί να πας στις "Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες Λογισμικού" κάτω κάτω σου γράφει την διάρκεια εισερχόμενων και εξερχόμενων κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μετρητή κλήσεων.. Αρκεί να πας στις "Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες Λογισμικού" κάτω κάτω σου γράφει την διάρκεια εισερχόμενων και εξερχόμενων κλήσεων.

 

ευχαριστω φιλε!

 

αλλα δε θελω μετρητη κλησεων, αλλα ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ που ανεβο/κατεβαζω απο το δικτυο της κινητης ωστε να ξερω να μη χρεωνομαι!

 

υ.γ.: μαλλον πιο πανω το εξεφρασα λαθος...συγγνωμη! ελεγα οτι οπως ειναι ο μτρητης κλησεων θελω εναν ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

:)

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω φιλε!

 

αλλα δε θελω μετρητη κλησεων, αλλα ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ που ανεβο/κατεβαζω απο το δικτυο της κινητης ωστε να ξερω να μη χρεωνομαι!

 

υ.γ.: μαλλον πιο πανω το εξεφρασα λαθος...συγγνωμη! ελεγα οτι οπως ειναι ο μτρητης κλησεων θελω εναν ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

:)

 

Spb Wireless Monitor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε!

 

αλλα δε θελω μετρητη κλησεων, αλλα ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ που ανεβο/κατεβαζω απο το δικτυο της κινητης ωστε να ξερω να μη χρεωνομαι!

 

υ.γ.: μαλλον πιο πανω το εξεφρασα λαθος...συγγνωμη! ελεγα οτι οπως ειναι ο μτρητης κλησεων θελω εναν ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

:)

 

Τίποτα φίλε μου!!! Ευχαρίστηση μου. Μπορείς πάντα να κάνεις και μία αναζήτηση στο google. Μπορεί να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστω, αλλα... δε μου εδωσες το λινκ (η καποιο ονομα για να το ψαξω).

 

Ενημερωτικά... στο πρώτο post υπάρχουν τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωχ σορι, ας κατηγορησω την ζεστη :lol:

Τωρα ισχυει το εδω εισαι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3160945#post3160945

 

Με βαζεις σε σκεψεις τωρα με το galaxy s. Απλως πρεπει να δωσω αμεσα το HD2 μου λογω του παραπανω προβληματος το οποιο με ενοχλει αφανταστα και δεν μου παει η καρδια να παρω παλι το ιδιο μοντελο. Σε ευχαριστω για την ενημερωση παντως, το σκεφτομαι. :)

 

Σε ευχαριστω. Για το galaxy s θα σου πω το εξης. Εχει χειροτερη ποιοτητα κατασκευης και μια οθονη πολυδιαφημισμενη, που ναι μεν εχει απολαυστικα χρωματα, αλλα η amoled μονο προβλημα ειναι τελικα για την αποδοση κειμενου - με λιγα λογια κουραζει πολυ αν θελεις να διαβασεις κειμενο χωρις ζουμ. Επισης η RAM, παρα τα 512 που αριθμει, δεν αφηνει πολυ διαθεσιμη στο χρηστη.

Για να μην τα πολυλογω, περαν του Dell τα αλλα τελικα δεν με ικανοποιησαν. Και τα δοκιμασα πολυ, ειδα τα ορια τους. Ενα καλα στημενο hd2, χωρις υπερβολη, μπορει να κανει τα ιδια και σε καποιες περιπτωσεις καλυτερα πραγματα (και πανω απο ολα, δεν εχει αυτα τα αθλια πλαστικα του ανταγωνισμου). Ναι, κινητο πολλων μηνων, κι ομως...

Δες τα απο κοντα πριν κανεις οποιαδηποτε κινηση.

 

Ενημερωτικά... στο πρώτο post υπάρχουν τα πάντα.

 

Η απουσια πολλων μηνων απο το thread... Σε ευχαριστω.

 

Y.Γ. Πραγματικα, εχοντας αφησει για πολλους μηνες το hd2 μπορω να πω πως στο καινουριο hd2 παρατηρω οτι το σημαντικοτερο προβλημα που ειχα συναντησει, δηλαδη η ελλειψη ακριβειας στο πατημα, εχει βελτιωθει σε μεγαλο βαθμο.

Πρακτικα δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα, πλεον (και το οποιο εντοπιζοταν κυριως στην εισαγωγη κειμενου, με ολα τα πληκτρολογια και με πολλες και διαφορες ρομ και ρυθμισεις). Δεν ξερω αν ειναι θεμα ρομ, η ακομα και βελτιωμενου hardware (το κομματι αυτο εχει παραχθει πριν μερικες εβδομαδες), αλλα το αποτελεσμα ειναι πως για μια ακομη φορα χαιρομαι τη συσκευη αυτη...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως θα ενεργοποιήσω την αναφορά λήψης μηνυμάτων στο HD2?

 

Τι εννοείς φίλε μου; Αν εννοείς στα μηνύματα SMS και MMS θα πας στην καρτέλα με τα μηνύματα, θα πατήσεις στο περισσότερα -> Μενού -> Ρυθμίσεις -> Επιλογές και θα βρεις διάφορες επιλογές που αφορά τα SMS.

Link to comment
Share on other sites

Θα εκτιμούσα την γνώμη σας: μέχρι σήμερα "φορώ" την 1.66 WWE. δεν ξέρω γιατί αλλά μου μπήκε το μικρόβιο να αλλάξω. Περιδιαβαίνοντας τα διάφορα... μου κίνησε την περιέργεια κάποια CleanEx ROM UDT series... Δύο ερωτήσεις λοιπον

- έχετε γνώμη / άποψη για αυτή την rom?

- ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ των 6.5.5 & 6.5.χ (γενικά) - ποιά version να προτιμήσω?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Θα εκτιμούσα την γνώμη σας: μέχρι σήμερα "φορώ" την 1.66 WWE. δεν ξέρω γιατί αλλά μου μπήκε το μικρόβιο να αλλάξω. Περιδιαβαίνοντας τα διάφορα... μου κίνησε την περιέργεια κάποια CleanEx ROM UDT series... Δύο ερωτήσεις λοιπον

- έχετε γνώμη / άποψη για αυτή την rom?

- ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ των 6.5.5 & 6.5.χ (γενικά) - ποιά version να προτιμήσω?

Την εχω δοκιμασει και ειναι αρκετα καλη με καποιες δυσκολιες στην αρχη αν εισαι νεος!

Γιατι δεν δοκιμαζεις των συμπατριωτων μας που ειναι ελεγμενες 100% και Ελληνικες, ιδιαιτερα του Γιαννη εδω.....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

παρακαλω μηπως ξερει καποιος να μου πει πως στο καλο βλεπω στο HTC HD2 μετρητη ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ που εχω ανεβασει/κατεβασει μεσω 3g/gprs ?

 

προσπαθω να το βρω και δεν μπορω σε κανενα μενου/υπομενου.

 

με αυτον τον τροπο δεν ξερω ποσα ΜΒ εχω ακομη απο το πακετο μου..

 

αν ξερει καποιος, παρακαλω βοηθεια!

 

ευχαριστω!

 

ψαξε για το GPRS.Traffic.Monitor_with_today_plugin αν δε το βρεις στειλε μου pm να στο στειλω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...