Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σ'ευχαριστώ πολύ Γιάννη.

το έγραψα και εκεί γιατί αφορούσε την συγκεκριμένη ρομ εις γνώση του δημιουργού και όσων την χρησιμοποιούν !!!!

 

Με μαμα ρομ και οπερα 10 που ειχα βαλει καποτε μου ειχε κανει ακριβως το ιδιο πραγμα αρκετες φορες (και σε καταλαβαινω απολυτα), δεν ειναι λοιπον θεμα ρομ αλλα οπερα.

Απο τοτε με οτι ρομ και να ειμαι χρησιμοποιω οπερα 9 και δεν εχω κανενα προβλημα.

Σωζοντας τους φακελους: favorites & opera9 απο τον φακελο windows εχω παντα τις ιστοσελιδες μου....:):)

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα!

 

Έβαλα απόψε τη ρομ ::indie:: Omega XT v3.0 με Diniks Anastasia customization και Co0kie's Home Tab v1.8.5 v3.0.

 

Εμφανισιακά πολύ ωραία ΑΛΛΑ... μέχρι τώρα μου έχει κάνει 2 επανεκκινήσεις μόνο του καθώς το σετάρο ενώ παρατήρησα ότι έχει αρκετό lag σε σχέση με την 1.66 αγγλική που είχα πριν.

 

Έκανα set up 2 gmail accounts αλλά δεν μ'αφήνει με τίποτα να βάλω hotmail και δίνει το εξής error: "The file WLMLauncher cannot be opened. Either it is not signed with a trusted certificate, or one of its components cannot be found. If the problem persists, try reinstalling or restoring this file."

 

Το CSMI στο φάκελο Tools τι είναι?

 

Επίσης, πως βρίσκω τη storage card??? Ψάχνω ψάχνω αλλά πουθενά δεν τη βρίσκω λολ!!! ---Edit το βρήκα!!!

 

Οποιοδήποτε feedback από το δημιουργό της, ειδικά για το reboot είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτο!!!

 

Ευχαριστώ!!!

 

Γιατί γράφεις εδώ και όχι στο θέμα που υπάρχει για τη συγκεκριμένη ROM;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έβαλα απόψε τη ρομ ::indie:: Omega XT v3.0 με Diniks Anastasia customization και Co0kie's Home Tab v1.8.5 v3.0.

 

Εμφανισιακά πολύ ωραία ΑΛΛΑ... μέχρι τώρα μου έχει κάνει 2 επανεκκινήσεις μόνο του καθώς το σετάρο ενώ παρατήρησα ότι έχει αρκετό lag σε σχέση με την 1.66 αγγλική που είχα πριν.

 

Έκανα set up 2 gmail accounts αλλά δεν μ'αφήνει με τίποτα να βάλω hotmail και δίνει το εξής error: "The file WLMLauncher cannot be opened. Either it is not signed with a trusted certificate, or one of its components cannot be found. If the problem persists, try reinstalling or restoring this file."

 

Το CSMI στο φάκελο Tools τι είναι?

 

Επίσης, πως βρίσκω τη storage card??? Ψάχνω ψάχνω αλλά πουθενά δεν τη βρίσκω λολ!!! ---Edit το βρήκα!!!

 

Οποιοδήποτε feedback από το δημιουργό της, ειδικά για το reboot είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτο!!!

 

Ευχαριστώ!!!

 

Στα περισσότερα σου απάντησε ο Κώστας.

Μετά από hard reset ή μετά απο φλασσαρισμα η συσκευή κάνει επανεκκίνηση αυτόματα γιατί είναι UC capable.

Αν έχεις συγκεκριμένα αρχεία στη κάρτα μνήμης κάνει και 3η επανεκκίνηση.

 

Στα WM 6.5.x υπάρχει μικρο lag όταν πατάς να μπει στο μενού έναρξη σε σχέση με τα WM 6.5. Στα υπόλοιπα τα ειναι WM 6.5.x είναι πιο γρήγορα.

 

Για όλα αυτά δες στα πρώτα ποστ εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

Και όπως είπε και ο Γιάννης ότι θέλεις γράψε στο θέμα τις ρομ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χρήστο πολύ καλή η θήκη που προτείνεις...εγώ αγόρασα μια από το e-bay αλλά μούφα το δερμάτινη.

 

Ευχαριστούμε :)

 

ναι και εγω γιαυτο ξεχορισα αυτο το μαγαζι διοτι ειχα καει πολλες φορες απο αγορες απο ebay . πηρα μετα μια pdair αλλα παρολο που ειχε καλο δερμα δεν καθοταν το κινητο μεσα να δενει καλα. πηγα και απο το μαγαζι του παιδιου στο αιγαλεω και ειχε και αλλες θηκες εχω παρει και μια υδροσιλικονης που ειναι γαντι στο κινητο και ενα car kit.

http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-HD2-THiki-Silikonis-Hydrosilicrilic.171515.html

http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-touch-HD2-car-kit-vasi-aytokinitou-fortistis-3-se-ena.117481.html

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή κουράστηκα να διαβάζω και να παλεύω με πατέντες που ποτέ δεν δούλεψαν (για κανένα από τα προγράμματα) ο μόνος τρόπος να δουλέψει ένα ρημαδοπρόγραμμα είναι να αγοράσω το Copilot 8? Αυτό με την ανατολικογερμανίδα ντοπέ αθλήτρια για voice? Αυτό που έχει ένα update που αν τολμήσεις και το κάνεις δεν λειτουργεί ποτέ? Ας είμαστε ειλικρινείς, δέχομαι και pm's..Thanks in advance απλά τα έπαιξα και με έφαγε η ταλαιπωρία δυό μήνες τώρα και για μένα η λειτουργία Gps είναι η πλέον βασικότερη σε ένα smart phone.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες έχω ένα πρόβλημα με παίρνει κάποιος τηλ και δεν με ακούει να του μιλάω ενώ εγώ τον ακούω κανονικά και όταν με ξαναπάρει δεύτερη φορα είναι όλα κομπλέ.και m το κάνει πολύ συχνά..Έχει κανεις καμια ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ κανενα καλο προγραματακι για αυτοματη ηχογραφιση κλησεων κ χωρις μπιπ εχει υποψιν κανεις???????????? :wacko:

μολις ηρθε τρεχω να το παρω απο το μαγαζι επιτελουςςςςςςςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες έχω ένα πρόβλημα με παίρνει κάποιος τηλ και δεν με ακούει να του μιλάω ενώ εγώ τον ακούω κανονικά και όταν με ξαναπάρει δεύτερη φορα είναι όλα κομπλέ.και m το κάνει πολύ συχνά..Έχει κανεις καμια ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό?

 

 

Εγώ έχω ακριβώς το αντίθετο...

Με παίρνουν, δεν τους ακούω αλλά αυτοί με ακούν...

Αν με πάρουν στο καπάκι όλα καλά...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ κανενα καλο προγραματακι για αυτοματη ηχογραφιση κλησεων κ χωρις μπιπ εχει υποψιν κανεις???????????? :wacko:

 

Μπορείς να δοκιμάσεις εκτός των άλλων το Vito Audio Notes Touch.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις εκτός των άλλων το Vito Audio Notes Touch.

 

μολις το πηρα!!!!!!!!! τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή κουράστηκα να διαβάζω και να παλεύω με πατέντες που ποτέ δεν δούλεψαν (για κανένα από τα προγράμματα) ο μόνος τρόπος να δουλέψει ένα ρημαδοπρόγραμμα είναι να αγοράσω το Copilot 8? Αυτό με την ανατολικογερμανίδα ντοπέ αθλήτρια για voice? Αυτό που έχει ένα update που αν τολμήσεις και το κάνεις δεν λειτουργεί ποτέ? Ας είμαστε ειλικρινείς, δέχομαι και pm's..Thanks in advance απλά τα έπαιξα και με έφαγε η ταλαιπωρία δυό μήνες τώρα και για μένα η λειτουργία Gps είναι η πλέον βασικότερη σε ένα smart phone.

 

 

συγγνωμη που επεμβαινω,αλλα για ποιον λογο να αγορασεις το copilot?

 

την στιγμη που ολος ο λογικος κοσκος,κανει την δουλεια του απταιστα (αντε σχεδον απταιστα) με IGO &Destinator ?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απο που μπορουμε να κατεβασουμε το IGO kai to Destinator? Ειναι σπασμενα? Δεν ειμαι διατεθημενος να πληρωσω για GPS

εννοειται οτι δεν πληρωνεις .....οσο για το απο που το κατεβαζεις δεν θα σ πει κανενας....Δημητρη περιμενω τη νεα του λαυρεντη πως κ πως.....αντε να δουμε.....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Γιατί γράφεις εδώ και όχι στο θέμα που υπάρχει για τη συγκεκριμένη ROM;

 

Γιατί στις 3 τα ξημερώματα και με δέκα tab ανοιχτά σύν ότι σ'άυτό το thread έγινε announce η rom και τα πρώτα σχόλια, δεν είχα τη δύναμη να κάτσω να βρω το thread και να ποστάρω εκεί, παρά μόνο το link για να κατεβάσω το αρχείο.

 

Επιπροσθέτως, παρακολουθώ μόνο αυτό το θέμα από την αρχή αφού όλες οι πληροφορίες είναι εδώ μαζεμένες.

 

Αν σε ενόχλησε τόσο το ποστ μου κάντο delete, συγνώμη και δεν θα επαναληφθεί... Το μόνο που μπορείς να πετύχεις μ'αυτή τη συμπεριφορά είναι να διώχνεις κόσμο από το φόρουμ.

 

Δεν έχεις κάτι πιο εποικοδομητικό να πεις, απ'το να σχολιάζεις άσκοπα και να ξενερώνεις κόσμο?

 

Κρίμα...

 

 

@ ioathe

 

 

Ναι ρε φίλος μην ανησυχείς εννοείται! Το κοίταξα και είναι οκ σήμερα!

Edited by ArxOn
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στις 3 τα ξημερώματα και με δέκα tab ανοιχτά σύν ότι σ'άυτό το thread έγινε announce η rom και τα πρώτα σχόλια, δεν είχα τη δύναμη να κάτσω να βρω το thread και να ποστάρω εκεί, παρά μόνο το link για να κατεβάσω το αρχείο.

 

Επιπροσθέτως, παρακολουθώ μόνο αυτό το θέμα από την αρχή αφού όλες οι πληροφορίες είναι εδώ μαζεμένες.

 

Αν σε ενόχλησε τόσο το ποστ μου κάντο delete, συγνώμη και δεν θα επαναληφθεί... Το μόνο που μπορείς να πετύχεις μ'αυτή τη συμπεριφορά είναι να διώχνεις κόσμο από το φόρουμ.

 

Δεν έχεις κάτι πιο εποικοδομητικό να πεις, απ'το να σχολιάζεις άσκοπα και να ξενερώνεις κόσμο?

 

Κρίμα...

 

 

@ ioathe

 

 

Ναι ρε φίλος μην ανησυχείς εννοείται! Το κοίταξα και είναι οκ σήμερα!

 

Φίλε δικαιολογησαι γιατί είσαι κανουργιος και δεν γνωρίζεις τον athanaso.

Αν δεν μας κρατήσει λίγο, δεν θα μπορεί κανείς να διαβάσει το thread.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελικα μπορει να μου πει τι συμβαινει με τισ κλησεισ που οταν με περνει τηλ για πρωτη φορα καποιοσ δεν με ακοθει και αν με χαναπαρει στα καπακια ολα ειναι κομπλε υπαρχει καμια ιδεα εχω κανει και hard reset alla παλι τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

καμια καλη προταση για αγορα καρτας μνημης?? εχω μια 4αρα αλλα δε τη βλεπει δε ξερω γιατι την εχω φορμαρει ολα βεβεα κ ο υπολογιστης δε τη βλεπει μονο το νοκια που την ειχα την βλεπει!! :p κουφο ε??

που μπορω να βρω μερικα παιχνιδακια εφαρμογες ξερει κανεις??

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελικα μπορει να μου πει τι συμβαινει με τισ κλησεισ που οταν με περνει τηλ για πρωτη φορα καποιοσ δεν με ακοθει και αν με χαναπαρει στα καπακια ολα ειναι κομπλε υπαρχει καμια ιδεα εχω κανει και hard reset alla παλι τα ιδια

 

Mε επισημη ΡΟΜ εισαι?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί στις 3 τα ξημερώματα και με δέκα tab ανοιχτά σύν ότι σ'άυτό το thread έγινε announce η rom και τα πρώτα σχόλια, δεν είχα τη δύναμη να κάτσω να βρω το thread και να ποστάρω εκεί, παρά μόνο το link για να κατεβάσω το αρχείο.

 

Επιπροσθέτως, παρακολουθώ μόνο αυτό το θέμα από την αρχή αφού όλες οι πληροφορίες είναι εδώ μαζεμένες.

 

Αν σε ενόχλησε τόσο το ποστ μου κάντο delete, συγνώμη και δεν θα επαναληφθεί... Το μόνο που μπορείς να πετύχεις μ'αυτή τη συμπεριφορά είναι να διώχνεις κόσμο από το φόρουμ.

 

Δεν έχεις κάτι πιο εποικοδομητικό να πεις, απ'το να σχολιάζεις άσκοπα και να ξενερώνεις κόσμο?

 

Κρίμα...

 

Και όλα αυτά επειδή σου είπα το αυτονόητο; Αν περιμένεις να ασχοληθώ με τέτοια... απλά ατύχησες. Καλή συνέχεια. :rolleyes:

 

καμια καλη προταση για αγορα καρτας μνημης?? εχω μια 4αρα αλλα δε τη βλεπει δε ξερω γιατι την εχω φορμαρει ολα βεβεα κ ο υπολογιστης δε τη βλεπει μονο το νοκια που την ειχα την βλεπει!! :p κουφο ε??

που μπορω να βρω μερικα παιχνιδακια εφαρμογες ξερει κανεις??

 

Κάντη format σε FAT32 και ξαναδοκίμασε να δεις αν την βλέπει. Λογικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά επειδή σου είπα το αυτονόητο; Αν περιμένεις να ασχοληθώ με τέτοια... απλά ατύχησες. Καλή συνέχεια. :rolleyes:

 

 

 

Κάντη format σε FAT32 και ξαναδοκίμασε να δεις αν την βλέπει. Λογικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα.

 

TO εκανα κ δε δουλευει επισεις οταν εκανα συνχρονισμο με το αουτλουκ απο το ε90 κ μετα εβαλα της επαφες μου στο hd2 λειπουν νουμερα απο της επαφες μου γιατι πχ σε μια επαφη μου εχω 4 5 τηλεφωνα μπηκαν τα 3 μονο!!

Link to comment
Share on other sites

Και όλα αυτά επειδή σου είπα το αυτονόητο; Αν περιμένεις να ασχοληθώ με τέτοια... απλά ατύχησες. Καλή συνέχεια. :rolleyes:

 

 

 

Κάντη format σε FAT32 και ξαναδοκίμασε να δεις αν την βλέπει. Λογικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα.

 

εχω κ εγω το ιδιο προβλημα με την 8αρα μνημη μου. τωρα φοραω μια 4αρα... την 8αρα την εκανα φορματ σε FAT32 αλλα κ παλι τα ιδια... δεν την αναγνωριζει με τιποτα! ενω την 4αρα μολις την βαλεις την βλεπει! περιεργα πραγματα τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εχω το εξης προβλημα:σε πολλες επαφες μου τα μισα γραμματα εμφανιζονται με κουτακια....π.χ. -κουτακι-ιωργος χωρις να μπορω να τις αλλαξω. Γνωριζει κανεις πως θα τις διορθωσω???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εννοειται οτι δεν πληρωνεις .....οσο για το απο που το κατεβαζεις δεν θα σ πει κανενας....

 

Δεν είναι λογική αυτή. Εάν όλοι κάναμε το ίδιο θα είχαν κλείσει όλες οι εταιρίες που ασχολούνται με τα προγράμματα πλοήγησης. Εάν τον τελευταίο καιρό βλέπετε αξιόλογες δουλειές... είναι επειδή κάποιοι τις πληρώνουν. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...