Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντώνη έχεις κοιτάξει καθόλου για το navipanel , αυτό που είχαμε πει αν μπορούμε να προσθέσουμε άλλο εκτός δλδ του Copilot ?
Link to comment
Share on other sites

Τάσο απλό ήταν :p

 

 

 

Γιαννη για σενα και τον καθενα που ασχολειται στο επακρο μαλλον ειναι οντως τραγικα απλο.. για μενα ομως οχι! :p ευχαριστω πολυ και τους 2 σας για τη βοηθεια ομως! τα εστρωσα και επιτελους καταφερα να παρω ενα σωστο μπακαπ επαφων!:)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη έχεις κοιτάξει καθόλου για το navipanel , αυτό που είχαμε πει αν μπορούμε να προσθέσουμε άλλο εκτός δλδ του Copilot ?

Αντωναρε, εχω βρει απο που ενεργοποιειτε το navipanel. δυστυχως ειναι πιο δυσκολο απ'οτι φενεται να αλλαξουμε και να ανοιγει αυτοματα π.χ το destonator.

το μονο που εχω βρει ειναι αν θελεις να μην ανοιγει καθολου κανενα οταν το βαζεις πανω. και να ανοιγεις εσυ απλα αυτο που θελεις χειρονακτικα.

αν σου κανει αυτο πες μου να σου πω πως γινεται.

θα το ψαξω κι'αλλο ομως και θα σου πω αν βρω κατι.

 

αντωνη μηπως εχειςκοιταξει ποιο reg key να κανω export για τα wifi settings?

Δημητρη η αληθεια ειναι οτι σε ξεχασα. ευτυχως ομως που μου το θυμησες και το κοιταξα τωρα μολις.

 

λοιπον,

1) σ'εμενα εχει αποθηκευσει τις ρυθμισεις του wifi για τη συνδεση που εχω με τον ρουτερ του σπιτιου μου στα εξης δυο keys :

 

i) [HKEY_CURRENT_USER\Comm\EAPOL\Config\

 

ιι) [HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\ConnMgr\Providers]

σ'αυτο το κλειδι υπαρχουν ολες οι συνδεσεις που εχεις κανει με wifi. ανοιξε ενα ενα τους φακελλους για να δεις ποιον θελεις να κανεις export. μεσα θα δεις σε καθε φακελο ενα κλειδι που θα εχει το ονομα της wifi συνδεσης οποτε θα καταλαβεις αν ηταν η συνδεση του σπιτιου σου η καποια αλλη.

 

 

στο (ι) απ'οτι καλαταβα κραταει τα στοιχεια για την συγεκριμενη συνδεση

στο (ιι) κραταει τις ρυθμισεις για την σγκεκριμενη συνδεση, και για ολες τις συνδεσεις wifi που εχεις κανει.

 

 

 

2) τον δευτερο τροπο για να φτιαξεις ενα xml αρχειο με τις ρυθμισεις οποιου wifi θελεις, στον ειχα δωσει πριν μερες. ειναι σε αυτο το post :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3232059#post3232059

 

 

κοιταξε τα κλειδια που σου ειπα και πες μου φιλε.

κανε τα export και τα δυο (i και ii). μετα το hard reset επανεφερε τα και πες μου αν ειναι ολα καλα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ότι προσφέρεις καλό είναι ..:lol: άρα να πάμε και στην άλλη λύση που βρήκες. Thank you !!!

1) στο tab με τις ρυθμισεις πηγαινεις ρυθμισεις --> αλλο --> λειτουργια κιτ αυτοκινητου --> ξετσεκαρεις την αυτοματη εκκινηση

 

2) μεσω registry

\HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\CarKitMode\

AutoNaviPanel βαλε την τιμη μηδεν (0).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αντώνη έχεις κοιτάξει καθόλου για το navipanel , αυτό που είχαμε πει αν μπορούμε να προσθέσουμε άλλο εκτός δλδ του Copilot ?

 

Μπορείς να βάλεις όποιο θέλεις...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=5031573

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=641756

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=698162

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου αρεσει πολυ το HD2 αλλα απο την αλλη φαινεται ωραιο αν και δν το εχω δει το Galaxy S... Δεν ξερω πιο να επιλεξω. Μου αρεσει το HD2 ολα στο homescreen του και απ ο,τι εχω διαβασει ειναι πραγματικα ωραιο! Δεν ξερω ομως ποσο κραταει η μπαταρια, δεν ξερω αν υπαρχει ο αναλογος αριθμος Apps σε σχεση με την Android και ενα αλλο που μου εχουν πει ειναι οτι σε λιγο καιρο που θα βγουν τα WM7 αυτο το μοντελο δν θα παρει το upgrade και οτι ουσιαστικα σε λιγο καιρο θα ειναι μια "αχρηστη" συσκευη διοτι κανεις δν θα ασχολειτε να βγαζει apps... Εσεις τι πιστευετε για ολα αυτα? Αν μπορειτε να μου πειτε τι προβληματα αντιμετωπισατε, ποια ειναι τα καλα που σας αρεσουν και επισης θελω να ξερω για την μπαταρια ποσο κραταει στο περιπου! Πρεπει να παρω την επιλογη γρηγορα και ακομα δεν ειμαι σιγουρος τι να κανω! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

για το 2ο μπορει να με βοηθήσει κάποιος? γιατι δεν μπορω να βρω κάτι στο xda.. για μια συντομευση τώρα δεν θέλω να μπερδευομαι με ολόκληρο προγραμμα...
Link to comment
Share on other sites

για το 2ο μπορει να με βοηθήσει κάποιος? γιατι δεν μπορω να βρω κάτι στο xda.. για μια συντομευση τώρα δεν θέλω να μπερδευομαι με ολόκληρο προγραμμα...

 

 

Σου απάντησε ο Αντώνης λίγο πιο πάνω,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3233758#post3233758

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου αρεσει πολυ το HD2 αλλα απο την αλλη φαινεται ωραιο αν και δν το εχω δει το Galaxy S... Δεν ξερω πιο να επιλεξω. Μου αρεσει το HD2 ολα στο homescreen του και απ ο,τι εχω διαβασει ειναι πραγματικα ωραιο! Δεν ξερω ομως ποσο κραταει η μπαταρια, δεν ξερω αν υπαρχει ο αναλογος αριθμος Apps σε σχεση με την Android και ενα αλλο που μου εχουν πει ειναι οτι σε λιγο καιρο που θα βγουν τα WM7 αυτο το μοντελο δν θα παρει το upgrade και οτι ουσιαστικα σε λιγο καιρο θα ειναι μια "αχρηστη" συσκευη διοτι κανεις δν θα ασχολειτε να βγαζει apps... Εσεις τι πιστευετε για ολα αυτα? Αν μπορειτε να μου πειτε τι προβληματα αντιμετωπισατε, ποια ειναι τα καλα που σας αρεσουν και επισης θελω να ξερω για την μπαταρια ποσο κραταει στο περιπου! Πρεπει να παρω την επιλογη γρηγορα και ακομα δεν ειμαι σιγουρος τι να κανω! :wacko:

 

Αν και σκοπευω να παρω το Galaxy S, θα σου απαντησω πως αντικειμενικα το HD2 ειναι πολυ καλη συσκευη. Οσον αφορα την μπαταρια εξαρταται το ποσο κραταει απο την χρηση που θα του κανεις προφανως. Παντως μην περιμενεις πανω απο μερα αν ασχολεισαι αρκετα με το κινητο.

Ο αναλογος αριθμος εφαρμογων με τα android υπαρχει και ενδεχομενως να ειναι και μεγαλυταρος στα winmo.

To HD2 οντως δεν θα παρει τα 7. Επισημα. Ανεπισημα ομως στους xda κατι θα κανουν για αυτο.

 

 

Athanaso77 και σε εμενα δεν λειτουργησε ο οδηγος του te_Salat στην πρωτη σελιδα για συγχρονισμο με gmail. Μου βγαζει λαθος κωδικο (εννοειται πως τον βαζω σωστα) και στα δυο accounts μου... Καμια αλλη προταση?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αν και σκοπευω να παρω το Galaxy S, θα σου απαντησω πως αντικειμενικα το HD2 ειναι πολυ καλη συσκευη. Οσον αφορα την μπαταρια εξαρταται το ποσο κραταει απο την χρηση που θα του κανεις προφανως. Παντως μην περιμενεις πανω απο μερα αν ασχολεισαι αρκετα με το κινητο.

Ο αναλογος αριθμος εφαρμογων με τα android υπαρχει και ενδεχομενως να ειναι και μεγαλυταρος στα winmo.

To HD2 οντως δεν θα παρει τα 7. Επισημα. Ανεπισημα ομως στους xda κατι θα κανουν για αυτο.

 

 

Athanaso77 και σε εμενα δεν λειτουργησε ο οδηγος του te_Salat στην πρωτη σελιδα για συγχρονισμο με gmail. Μου βγαζει λαθος κωδικο (εννοειται πως τον βαζω σωστα) και στα δυο accounts μου... Καμια αλλη προταση?

Αν όλα γίνουν σωστά λειτουργεί.

Αλλά κατα καιρούς υπάρχει πρόβλημα από την google και αργούν να φτάσουν τα mail περισσότερο από το να ρυθμίσεις να ψάχνει ανα 5 λεπτά η κανονική εγκατάσταση του google mail.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν όλα γίνουν σωστά λειτουργεί.

Αλλά κατα καιρούς υπάρχει πρόβλημα από την google και αργούν να φτάσουν τα mail περισσότερο από το να ρυθμίσεις να ψάχνει ανα 5 λεπτά η κανονική εγκατάσταση του google mail.

 

Βασικα ο οδηγος σου φιλτατε ειναι παρα πολυ απλος και κατανοητος για να εχει γινει κατι λαθος. :) Οταν παταω το sync με πεταει μετα απο λιγο στην οθονη που γραφεις κωδικο και μεηλ, με κενο τον κωδικο και με προτρεπει να τον βαλω σωστα (πραγμα που ηδη κανω).

Μπορει να ειναι προβλημα της ΡΟΜ μου (NRG) και γι'αυτο να μην λειτουργησε, απλως αν υπαρχει καποια εναλλακτικη θα με εξυπηρετουσε (διοτι δεν ειμαι για φλασαρισματα τελευταια :))

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αν και σκοπευω να παρω το Galaxy S, θα σου απαντησω πως αντικειμενικα το HD2 ειναι πολυ καλη συσκευη. Οσον αφορα την μπαταρια εξαρταται το ποσο κραταει απο την χρηση που θα του κανεις προφανως. Παντως μην περιμενεις πανω απο μερα αν ασχολεισαι αρκετα με το κινητο.

Ο αναλογος αριθμος εφαρμογων με τα android υπαρχει και ενδεχομενως να ειναι και μεγαλυταρος στα winmo.

To HD2 οντως δεν θα παρει τα 7. Επισημα. Ανεπισημα ομως στους xda κατι θα κανουν για αυτο.

 

 

Athanaso77 και σε εμενα δεν λειτουργησε ο οδηγος του te_Salat στην πρωτη σελιδα για συγχρονισμο με gmail. Μου βγαζει λαθος κωδικο (εννοειται πως τον βαζω σωστα) και στα δυο accounts μου... Καμια αλλη προταση?

 

Xωρια που το HD2 πολυ συντομα θα τρεχει και Android κανονικοτατα!!!!!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μολις φλασαρα την Omega Xt me Cht 1.8.5. και μιας και δεν με βολεψε καθολου το cookies home tab θα θελα να ρωτησω αν η omega η απλη παρεχει ολα τα προγραμματα,τις βελτιωσεις καθως και την κρυμμενη Ram....ευχαριστω.....

Edit:

Βρηκα μονος μου την απαντηση,ευχαριστω!

Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησε ο Αντώνης λίγο πιο πάνω,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3233758#post3233758

ναι την είδα την απάντηση του Αντώνη.. απλά στην απάντηση του Αντώνη για τη 2η επιλογή αν μπορεί καποιος να με βοηθήσει να βρώ το cabάκι γιατί μέχρι στιγμής δεν μπόρεσα να βρώ άκρη... :(

Link to comment
Share on other sites

Xωρια που το HD2 πολυ συντομα θα τρεχει και Android κανονικοτατα!!!!!!

 

:eek::eek::eek::eek::eek::eek: Θα τρεχει Android το HD2????? Πως???????

Link to comment
Share on other sites

:eek::eek::eek::eek::eek::eek: Θα τρεχει Android το HD2????? Πως???????
δες εδω: http://www.xda-developers.com/forum/showthread.php?t=651632
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

 

Χίλια ευχαριστώ. Θα το φτιάξω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

εχω περασμένα μέσα στη

κάρτα κάποια backround σε

μέγεθος 480 Χ 800. όταν

πηγαίνω με το cookies home tab

να βάλω wallpaper στη κεντρική

σελίδα αυτό μπαίνει στη δεξιά πάνω

πλευρά της οθόνης και όχι σε όλη

την επιφάνεια εργασίας . γιατί γίνεται

αυτό ? αλλάζω από την καρτέλα home

αυτό που λέει portrait .

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Θα αργησει να γινει fully functional, αλλα τα παιδια ειναι σε ΠΟΛΥ καλο δρόμο.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες υπραχει κανενασ να μου πει αυτα τα απλα βηματακια ποθ χρειαζοντε για την αναβαθμιση διαβαζω διαβαζω και δεν βγαζω ακρη
Link to comment
Share on other sites

εχω περασμένα μέσα στη

κάρτα κάποια backround σε

μέγεθος 480 Χ 800. όταν

πηγαίνω με το cookies home tab

να βάλω wallpaper στη κεντρική

σελίδα αυτό μπαίνει στη δεξιά πάνω

πλευρά της οθόνης και όχι σε όλη

την επιφάνεια εργασίας . γιατί γίνεται

αυτό ? αλλάζω από την καρτέλα home

αυτό που λέει portrait .

 

Βασιλη απο τις ρυθμισεις μεσα απο το CHT (γενικες ρθμισεις νομιζω) των wallpaper αλλαξε την HDwallpaper σε κανονικη!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε ποσο περιπου μεσο ορο σας κραταει η μπαταρια! πρεπει να ξερω! Ευχαριστὠ
Link to comment
Share on other sites

O Skyfire τελικά δεν δουλεύει στην Ελλάδα άλλο πλέον?. Το έχει δοκιμάσει κανείς από τις 1η Ιουλίου ;. Βασικά κατέβασα το UzardWebP (beta version). Καλό είναι παίζει και youtube και έχει και flash player !!!

 

 

Edit

 

Άκυρο

Μόλις το πέρασα και το skyfire και τελικά όντως δεν δουλεύει

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...