Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Λοιπόν το βρήκα. Το μόνο που χρειάζετε είναι να κάνεις την αναβάθμιση του net cf3.5 και να βάλεις τα bsb tweaks 1.6 (και τα 2 βρίσκονται στην πρώτη σελίδα). Τα bsb tweaks έχουν option για rotation εφαρμογων... done !!

Συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά..

 

Καλά όσα λες αλλά αυτό ισχύει μόνο για τις περιπτώσεις που το εκάστοτε πρόγραμμα υποστηρίζει το αυτόματο rotation. Και το τονίζω αυτό γιατί τα περισσότερα προγράμματα πλοήγησης δεν το υποστηρίζουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρειάζομαι την βοήθειά σας. Μόλις έβαλα την energy gtx.Πολυ καλη δε λεω, ωραια κτλ αλλα το πληκτρολογιο μου κανει νερα!!!δηλαδη βαζω το ελληνικο πληκτρολογιο,αν θυμαμαι καλα εβαλα αυτο που ειναι στο πρωτο post, και τα γραμματα δεν "πατανε" ακριβως πανω στα κουμπακια, το οποίο χαλάει όλη την εικόνα του τηλεφώνου. Εβαλά επίσης και το fingerkeyboard αλλα αυτό εχει άλλο θέμα,στο landscape mode δεν πατιεται το "ω". Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιο που να δουλέυει καλά με την συγκεκριμένη rom???
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρειάζομαι την βοήθειά σας. Μόλις έβαλα την energy gtx.Πολυ καλη δε λεω, ωραια κτλ αλλα το πληκτρολογιο μου κανει νερα!!!δηλαδη βαζω το ελληνικο πληκτρολογιο,αν θυμαμαι καλα εβαλα αυτο που ειναι στο πρωτο post, και τα γραμματα δεν "πατανε" ακριβως πανω στα κουμπακια, το οποίο χαλάει όλη την εικόνα του τηλεφώνου. Εβαλά επίσης και το fingerkeyboard αλλα αυτό εχει άλλο θέμα,στο landscape mode δεν πατιεται το "ω". Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιο που να δουλέυει καλά με την συγκεκριμένη rom???

Απο την1η σελιδα αλλα μονο αυτο φιλε.............

- Οfficial ελληνικό πληκτρολόγιο ported από ελληνική rom (by b16b)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς την ευαισθησία του iphone; Δεν είναι μόνο θέμα ευαισθησίας η διαφορά που βλέπεις εκεί. Είναι και άλλα πράγματα τα οποία δεν υπάρχει λόγος να αναλύσουμε εδώ.

 

Εννοω πως με το που αγγιζεις την οθονη του iphone η αποκριση του ειναι απλα απιστευτη σε σχεση με το δικο μας που για να το ξεκλειδωσω ωρες ωρες πολεμαω....

Link to comment
Share on other sites

Ναι,σε αυτο δεν έχεις αδικο φιλε μου!Ειναι ισως ενα πραγμα που ζηλευω στο Iphone καθως και τις πολλες εφαρμογες,συν το γεγονος οτι δεν κολλαει.Αλλα ο λέοντας έχει (πολλα) καλα που το μηλοφωνο τωρα τα ανακαλυπτει, και ουτε καν ολα. Βλεπε multitasking,οθονη κ.α.(Συγγνωμη αν ειμαι off topic,I can't really tell!)
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Ναι,σε αυτο δεν έχεις αδικο φιλε μου!Ειναι ισως ενα πραγμα που ζηλευω στο Iphone καθως και τις πολλες εφαρμογες,συν το γεγονος οτι δεν κολλαει.Αλλα ο λέοντας έχει (πολλα) καλα που το μηλοφωνο τωρα τα ανακαλυπτει, και ουτε καν ολα. Βλεπε multitasking,οθονη κ.α.(Συγγνωμη αν ειμαι off topic,I can't really tell!)

 

Εχω ακουσει παντως πως η 1.44 Rom ηταν πολυ πιο ευαισθητη(καλυτερη αποκριση) απο την 1,66....:confused:

Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

Εννοω πως με το που αγγιζεις την οθονη του iphone η αποκριση του ειναι απλα απιστευτη σε σχεση με το δικο μας που για να το ξεκλειδωσω ωρες ωρες πολεμαω....

 

Φιλε μου καμια σχεση. Με τις custom rom που χρησιμοποιουμε πλεον ενα φευγαλαιο :) αγγιγμα αρκει για να ανοιξει οποιαδηποτε εφαρμογη.

Αν μη τι αλλο στο λεω εγω που χρησιμοποιω και τα δυο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει παντως πως η 1.44 Rom ηταν πολυ πιο ευαισθητη(καλυτερη αποκριση) απο την 1,66....:confused:

η 1,44 ηταν μακραν χειροτερη απο την 1,66.γιαυτο και ειχαν ακολουθησει αρκετα bug fixes.στο θεμα ευαισθησια οθονης ηταν τοσο ευαισθητη που δεν μπορουσες να γραψεις εβα μηνυμα! πιστευω οτι η htc ηταν ακομα στο ψαξιμο για το θεμα αυτο και εκανε υπερβολες.επειδη εχω δοκιμασει αρκετες μαγειρεμενες ρομ,πιστευω οτι τωρα στο θεμα ευαισθησια οθονης ειναι πολυ κοντα με το iphone,με μια μικρη υπεροχη του iphone

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καμια σχεση. Με τις custom rom που χρησιμοποιουμε πλεον ενα φευγαλαιο :) αγγιγμα αρκει για να ανοιξει οποιαδηποτε εφαρμογη.

Αν μη τι αλλο στο λεω εγω που χρησιμοποιω και τα δυο.

 

Δεν ειμαι τρελος ρε παιδια....η αποκριση του iphone δεν συγκρινετε με την δικη μας.....οταν ας πουμε σερνεις με το δαχτυλο σου -γρηγορα- τα εικονιδια/συντομευσεις στο manila (μηνυματα,e-mail,φωτογραφιες βιντεο κλπ ) η οθονη δεν ταυτιζεται με το δαχτυλο σου...

Συγνωμη,τωρα το προσεξα. Θελεις να πεις πως με custom Rom βελτιωνεται η αποκριση???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! 2 γρηγορες και πιθανως βλακωδεις ερωτησουλες, αλλα δειξτε κατανοηση ειμαι νεος κατοχος, να κανω... α) πως προσθετω στη home screen shortcut για προγραμμα που δεν ειναι στη λιστα των υπαρχοντων προγραμματων που με αφηνει να ψαξω? β) πως προσθετω το rotation σε soft button? παω εκει που λεει κουμπια αλλα δεν εχει κανενα κουμπι στη λιστα. βρισκω το rotation αλλα δε βρισκω πως να επιλεξω το κουμπι που θελω ωστε να το ενεργοποιει.. συγωνμη αν εχουν ηδη απαντηθει ερωτησεις τετοιου ειδους:O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι τρελος ρε παιδια....η αποκριση του iphone δεν συγκρινετε με την δικη μας.....οταν ας πουμε σερνεις με το δαχτυλο σου -γρηγορα- τα εικονιδια/συντομευσεις στο manila (μηνυματα,e-mail,φωτογραφιες βιντεο κλπ ) η οθονη δεν ταυτιζεται με το δαχτυλο σου...

Συγνωμη,τωρα το προσεξα. Θελεις να πεις πως με custom Rom βελτιωνεται η αποκριση???

 

συμφωνω απολυτα! ενω εχω την custom rom αλλα η αποκριση της οθονης σε σχεση με το iphone/itouch υστερει επειδη ειμαι κατοχος και itouch και τα συγκρινω..:happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι τρελος ρε παιδια....η αποκριση του iphone δεν συγκρινετε με την δικη μας.....οταν ας πουμε σερνεις με το δαχτυλο σου -γρηγορα- τα εικονιδια/συντομευσεις στο manila (μηνυματα,e-mail,φωτογραφιες βιντεο κλπ ) η οθονη δεν ταυτιζεται με το δαχτυλο σου...

Συγνωμη,τωρα το προσεξα. Θελεις να πεις πως με custom Rom βελτιωνεται η αποκριση???

 

Φυσικα εχουν βελτιομενο touching και μην ξεχνας οτι βασιζονται στα 6.5.5 windows στα οποια εχει δωθει εμφαση στο touching.

Δες ενα βιντεακι που εχω ανεβασει τον Απριλιο με ρομ που βασιζονταν σε πλαιοτερα builds οχι τοσο βελτιομενα οσο τα σημερινα.

http://www.youtube.com/watch?v=dys7LCK9iZE

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! 2 γρηγορες και πιθανως βλακωδεις ερωτησουλες, αλλα δειξτε κατανοηση ειμαι νεος κατοχος, να κανω... α) πως προσθετω στη home screen shortcut για προγραμμα που δεν ειναι στη λιστα των υπαρχοντων προγραμματων που με αφηνει να ψαξω? β) πως προσθετω το rotation σε soft button? παω εκει που λεει κουμπια αλλα δεν εχει κανενα κουμπι στη λιστα. βρισκω το rotation αλλα δε βρισκω πως να επιλεξω το κουμπι που θελω ωστε να το ενεργοποιει.. συγωνμη αν εχουν ηδη απαντηθει ερωτησεις τετοιου ειδους:O
αν θελεις πχ το destinator να βαλεις στα quick links,πηγαινεις στην καρτα εκει που εχεις το destinator,με παρατεταμενο πατημα πανω στο εικονιδιο του προγραμματος επιλεγεις copy.

μετα πηγαινεις windows/start menu/programs,και κανεις paste SHORTCUT.

για να αναθεσεις καποια εφαρμογη σε soft button χρειαζεσαι το bsb tweaks.

για να αναθεσεις εφαρμογη σε hard button χρειαζεσαι την εφαρμογη AE BUTTON PLUS

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά help!!προσπαθώ εδώ και μέρες να κάνω προσθήκη επαφής στα πρόσωπα και δεν γίνετε τίποτα.πατάω προσθήκη,επιλέγω επαφή,βάζο φώτο αλλά τίποτα.τι κάνω λάθος;;:!::!::!::!:
Link to comment
Share on other sites

αν θελεις πχ το destinator να βαλεις στα quick links,πηγαινεις στην καρτα εκει που εχεις το destinator,με παρατεταμενο πατημα πανω στο εικονιδιο του προγραμματος επιλεγεις copy.

μετα πηγαινεις windows/start menu/programs,και κανεις paste SHORTCUT.

για να αναθεσεις καποια εφαρμογη σε soft button χρειαζεσαι το bsb tweaks.

για να αναθεσεις εφαρμογη σε hard button χρειαζεσαι την εφαρμογη AE BUTTON PLUS[/quote

 

ευχαριστω δημητρη :) πραγματι το destinator ηθελα να προσθεσω μεσα επεσες.. τωρα το αλλο με το bsb tweaks παροτι το εχω, χρειαζεται ψαξιμο γιατι δεν ξερω πως να το κανω.. ευχαριστω πολυ το ελυσα το ενα προβλημα:)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες είμαι καινούργιος στο φορούμε και μόλις ξενύχτισα διαβάζοντας όλα τα post του hd2.ήμουν κάτοχος iphone 3gs 32g και έκανα ανταλλαγή σε hd2 αν και δεν έπρεπε.... το πήρα λοιπόν από αγγλία έχει ως version 5.2.21869 manila version 2.5.19211619.0 rom version 1.66.405.2 (76641)ώοε rom date 1/11/10 radio version 2.07.51.22_2 protocol version 15.32.50.07U.. το τηλ τρώει κάποια μικρά κολληματάκια και θα θελα να ξέρω αν υπάρχει καμια άλλη έκδοση καλύτερη να protinete.me ενδιαφέρει να ασχοληθώ αλλα δεν μπορώ να κατατοπιστώ ιδιαιτερα με τόσα post.υπάρχει κάτι να προτείνεται ως νέο χρηστη?ευχαριστώ έκτον προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Υπάρχει τρόπος να ανακτηθεί αριθμός από τις αναπάντητες κλήσεις; (γιατί σβήστηκε κατά λάθος και είναι σημαντικός) Αν κάποιος γνωρίζει, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους! μεσω του spb backup και ενω θελω να κανω restore buckup τι φακελο να επιλεξω σ αυτους που μου εμφανιζει ωστε να κανει restore ΜΟΝΟ τις τηλεφωνικες μου επαφες? ειναι η πρωτη φορα που επιχειρησα αλλαγη ρομ, και τωρα ξαναστηνω το τηλεφωνο και θελω πισω τις επαφες μου. ξερεις κανεις που αποθηκευτηκαν? :blink:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες είμαι καινούργιος στο φορούμε και μόλις ξενύχτισα διαβάζοντας όλα τα post του hd2.ήμουν κάτοχος iphone 3gs 32g και έκανα ανταλλαγή σε hd2 αν και δεν έπρεπε.... το πήρα λοιπόν από αγγλία έχει ως version 5.2.21869 manila version 2.5.19211619.0 rom version 1.66.405.2 (76641)ώοε rom date 1/11/10 radio version 2.07.51.22_2 protocol version 15.32.50.07U.. το τηλ τρώει κάποια μικρά κολληματάκια και θα θελα να ξέρω αν υπάρχει καμια άλλη έκδοση καλύτερη να protinete.me ενδιαφέρει να ασχοληθώ αλλα δεν μπορώ να κατατοπιστώ ιδιαιτερα με τόσα post.υπάρχει κάτι να προτείνεται ως νέο χρηστη?ευχαριστώ έκτον προτερων

 

Φιλε μου κατι συμβαινει στο τηλεφωνο σου. Δεν δικαιολογουνται κολληματα σ αυτη την συσκευη.

Πιθανως στο στησιμο να εχεις βαλει εφαρμογές μη συμβατες οι οποιες επιρεαζουν.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι ενα hard reset και περασμα μονο επαφων, μαιλ κλπ.

Τσεκαρισε το μια μερα πως δουλευει και μετα εφοσον ειναι οκ, προχωρα στην εγκατασταση προγραμματων κρατοντας παντα ενα backup πριν ωστε να μπορεις να ξαναγυρισεις.

Πες μας τι προγραμματα βαζεις.

 

Να εχεις υπ οψη σου οτι οπως ενας χρηστης windows χρειαζεται προσαρμογη στα mac η στο iphone, το ιδιο χρειαζεται καποιος που προερχεται απο iphone.

Mε το Leo εχει περισσοτερες δυνατοτητες στην διαθεση σου, αλλα χρειαζεται να ξερεις λιγα πραγματα.

 

Οπως σου ειπα εχθες το touching στο Leo εχει πλεον την ιδια αποκριση αλλα χρειαζεται λιγο παραπανω πιεση. Πρεπει να το συνηθισεις. Ακομα εχεις την αισθηση του iphone και γι αυτο προβληματιζεσαι. Δωσε λιγο χρονο.

 

Επισης δεν ειναι τιποτα να φλασαρεις καποια custom rom. Εχουμε εδω στο φορουμ δυο cookers οι οποιοι φτιαχνουν πολυ καλες ρομ.

 

Ειχα κι εγω πριν το 3Gs, εχω iPad και χρησιμοποιω μονο mac στην δουλεια και στο σπιτι.

Οποτε κατι γνωριζω για να σου λεω οτι το HD2 αν ξερει καποιος να το στησει και πως να εκμεταλευτει τις δυνατοτητες του ειναι πληρεστερη συσκευη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους! μεσω του spb backup και ενω θελω να κανω restore buckup τι φακελο να επιλεξω σ αυτους που μου εμφανιζει ωστε να κανει restore ΜΟΝΟ τις τηλεφωνικες μου επαφες? ειναι η πρωτη φορα που επιχειρησα αλλαγη ρομ, και τωρα ξαναστηνω το τηλεφωνο και θελω πισω τις επαφες μου. ξερεις κανεις που αποθηκευτηκαν? :blink:

 

Καλήμερα,

Αν έχεις επιλέξει full backup στο spb backup, δεν γίνετε.

Πάρε back στην νέα ρομ που έβαλες.

Γύρνα στην παλιά με restore με το backup που είχες πάρει.

Μετά να επιλέξεις στο spb backup την επιλογή pim backup για να κάνεις backup τις επαφες σου.

Μέτα πέρασε πάλι την νέα ρομ και κανε restore το backup τις νέας ρομ

και μετά restore το Spb pimbackup και θα έχεις τις επαφές σου.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα,

Αν έχεις επιλέξει full backup στο spb backup, δεν γίνετε.

Πάρε back στην νέα ρομ που έβαλες.

Γύρνα στην παλιά με restore με το backup που είχες πάρει.

Μετά να επιλέξεις στο spb backup την επιλογή pim backup για να κάνεις backup τις επαφες σου.

Μέτα πέρασε πάλι την νέα ρομ και κανε restore το backup τις νέας ρομ

και μετά restore το Spb pimbackup και θα έχεις τις επαφές σου.

 

τραγικο μου ακουστηκε και επικινδυνο.. ηδη χτες για να περασω αυτη τη ρομ μαρτυρησα! αν ειναι αυτος ο μονος τροπος, τοτε προτιμω να τις περασω ξανα χειροκινητα! :blink: ευχαριστω για την αμεση απαντηση!:D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

τραγικο μου ακουστηκε και επικινδυνο.. ηδη χτες για να περασω αυτη τη ρομ μαρτυρησα! αν ειναι αυτος ο μονος τροπος, τοτε προτιμω να τις περασω ξανα χειροκινητα! :blink: ευχαριστω για την αμεση απαντηση!:D

 

Πια ρομ έβαλες αν επιτρέπετε??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, πως συγχρονιζουμε τις επαφες μας απο το Outlook με το Gmail...?

Καπου υπηρχε ενας οδηγος αν θυμαμαι καλα αλλα δεν μπορω να τον βρω!

Εξαγωγη μονο σε pst βλεπω οτι μου κανει ενω το Gmail μου ζηταει (Επιλέξτε ένα αρχείο CSV ή vCard για μεταφόρτωση) .....

Πως το κανω αυτο?

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες είμαι καινούργιος στο φορούμε και μόλις ξενύχτισα διαβάζοντας όλα τα post του hd2.ήμουν κάτοχος iphone 3gs 32g και έκανα ανταλλαγή σε hd2 αν και δεν έπρεπε.... το πήρα λοιπόν από αγγλία έχει ως version 5.2.21869 manila version 2.5.19211619.0 rom version 1.66.405.2 (76641)ώοε rom date 1/11/10 radio version 2.07.51.22_2 protocol version 15.32.50.07U.. το τηλ τρώει κάποια μικρά κολληματάκια και θα θελα να ξέρω αν υπάρχει καμια άλλη έκδοση καλύτερη να protinete.me ενδιαφέρει να ασχοληθώ αλλα δεν μπορώ να κατατοπιστώ ιδιαιτερα με τόσα post.υπάρχει κάτι να προτείνεται ως νέο χρηστη?ευχαριστώ έκτον προτερων

 

Oπως σου ειπε και ο te_salat κανε πρωτα απο ολα ενα hard reset και μετα βλεπεις.

Στην πρωτη σελεδα του thread εχει ολα τα απαραιτητα για το hd2..

Oτι αλλο χρειαστεις μη διστασεις να ρωτησεις :)

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...