Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως παιρναμε ενα νεο radio?

εχει link στην πρωτη σελιδα του θεματος εδω. οτι θελεις θα το βρισκεις εκει. ειναι μαζεμενα ολα.

γι'αυτο που ζητας ανοιξε το παρακατω Link και διαβασε τον οδηγο που μεταφρασε η Ρεβεκκα στα Ελληνικα.

εδω φιλε :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3116796#post3116796

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην ομαδα εχω ενα προβλημα με το ndrive το εστηλα για επισκευη το κινητο και πηγα να ξαναπερασω το τον χαρτη και μου λεει οτι ειναι ηδη ενεργοποιημενο πως θα τον ξανα περασω? ευχαριστω!!

 

Αν δεν βρεις αλλιώς άκρη, ένα τηλεφώνημα στο Ελληνικό τμήμα υποστήριξης του NDrive είναι σίγουρο ότι θα σε βοηθήσει να επιλύσεις το πρόβλημα.

 

-------------

 

Με την ευκαιρία και για όσους χρήστες του NDrive δεν το γνωρίζουν, η συσκευή της ACE HELLAS έχει δωρεάν ενημερώσεις για ένα έτος. Έτσι, αν στο NDrive Agent σας εμφανίζεται διαθέσιμη αναβάθμιση του χάρτη, με χρέωση όπως αυτό τουλάχιστον έγινε σε μια περίπτωση με εμένα, επικοινωνήστε με την NDrive για να ζητήσετε να γίνει δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εσβησα κατα λαθος των φακελο 2577 και ετσι εσβησα και τον κανονικο με τους χαρτες

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα, είμαι κάτοχος ενός htc hd2 που αγόρασα πρόσφατα και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με τα ακουστικά που είχε μαζί, ενώ ακούω σε μια κλήση να μου μιλάνε, δεν με ακούνε, δουλεύει σαν κεραία για το ράδιο όμως τα κουμπάκια δεν ανταποκρίνονται σε καμία λειτουργία πχ ένταση φωνής, απάντηση κλήσης, επόμενο / προηγούμενο τραγούδι κπλ, τι μπορεί να φταίει; υπάρχει κάποια ρύθμιση που ίσως να μου ξέφυγε;

 

Επίσης μιας και σας βρήκα να ρωτήσω και κάτι άλλο, το κινητό έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικά από software:

 

 

OS: 5.2.21869

 

manila version: 2.5.19211619

 

rom version: 18/11/09

 

radio version: 2.05.51.05_2

 

 

και θέλω να ρωτήσω το εξής, ποιά είναι η τελευταία έκδοση;

επίσης εαν βοηθάει σε κάτι, το κινητό το αγόρασα μεταχειρισμένο και είναι αγορασμένο από την expansys.

 

ευχαριστώ.

bleep.gr - Greek Social Network.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μιας και σας βρήκα να ρωτήσω και κάτι άλλο, το κινητό έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικά από software:

 

 

OS: 5.2.21869

 

manila version: 2.5.19211619

 

rom version: 18/11/09

 

radio version: 2.05.51.05_2

 

 

και θέλω να ρωτήσω το εξής, ποιά είναι η τελευταία έκδοση;

ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα

Αν κρίνω από την ημερομηνία δεν πρέπει, αφού η τελευταία είναι τον 1/2010.

κοίτα στο πρώτο ποστ και θα βρεις τις τελευταίες ρόμ, όσο για τα ακουστικά ίσως να είναι χαλασμένα :(

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέα Omega v2.7.2 GTX WWE + ELL

 

Έχει το GTX Sense 2.5 Theme

πληροφορίες για το GTX εδω

και extra special τις Taskbars και Theme του DarkNinja τον οποίο ευχαριστώ για την έγκριση του να χρησιμοποιήσω τα παραπάνω.

Περιέχει το Cookie 1.7

 

Πληροφορίες και Download:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

http://img13.imageshack.us/img13/3297/90105121.jpg

 

http://img205.imageshack.us/img205/6096/20166880.jpg

 

http://img64.imageshack.us/img64/7738/89905384.jpg

 

http://img149.imageshack.us/img149/5016/81665623.jpg

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω αρκετό καιρό τον λέοντα μα τώρα βρήκα λίγο χρόνο να ασχοληθώ σοβαρά

Ζητώ συγγνώμη αν τα παρακάτω που ρωτώ έχουν πιθανά απαντηθεί μα το thread είναι τεράστιο.. .

1.Είναι η πρώτη φορά που πέρασα σε επαφή δεύτερο κινητό και το πρόβλημα είναι ότι όταν μου έρχεται sms δείχνει μονό το όνομα της επαφής και όχι από πιο από τα νούμερα της μου ήρθε. Επακόλουθα όταν απαντώ δεν ξέρω σε ποιο νούμερο στέλνω

(στο hd που ειχα πριν δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα). Υπάρχει κάποιος τρόπος ?

 

2. Υπάρχει κάποιο προγραμματακι για να μπορώ να μεγαλώσω την γραμματοσειρά στις επαφες και στο dialer , ειδικά τους αριθμους τηλεφώνων ?

Η μεγαλύτερη οθόνη της αγορας και είναι ψείρες (στα 40φευγα λογικό αλλά κ παλι είναι μικρότερες και από του hd γμτ :lol: )

 

3. Για ελληνικό dialer κατεβασα τα δυο αρχειακια στο zip αρχειο της πρώτης σελιδας του thread τα κοπιαρα χυμα στο φάκελο windows εκανα restart ma δεν εγινε τίποτα, δεν έκανα κατι σωστά? ( τα 2 φωτο αρχεια στο φακελο windows τα βλέπω κανονικα κ μαλιστα δεν μου επιτρέπει να τα διαγράψω όταν το επιχειρώ με τον resco explorer)

 

4. Στον wktask (ελληνικό μενού) εχω βάλει στον προωθητή καποια doc αρχεια που ανοίγω κάθε μέρα. Δεν φαίνεται όμως το ονομα των αρχειων αλλα μονο ένα γραμμα (α, β , γ κλπ) επειδή δεν μπορώ να θυμάμαι έτσι πιο είναι πιο, πως μπορω να βλέπω στον προωθητη και το ονομα του κάθε αρχειου? Στις ρυθμισεις του WKTASK δεν το βρήκα.

 

Έχω Ελληνικό leo με την μαμά rom

Μου είναι αναγκαία όλα τα παραπάνω.

Ευχαριστώ προκαταβολικά οσους βοηθήσουν

Link to comment
Share on other sites

εχω hd2 αγωρασμενο απο αμερικη τηs τ mobile δεν εχω αλλαξει rom αντιμετωπιζω το εξηs προβλημα περασα ενα παιχνιδι που κατεβασα απο το ιντερνετ και εκανα soft reset οταν ανοιξε μου εβγαλε μηνυμα οτι το services,exe αντιμετωπισε προβλημα και ειχα 2 επιλογεs να αποσταλει αναφορα η οχι πατησα να μην αποσταλει αναφορα μετα απο αυτο δεν μου εμφανιζε τιποτα στην αρχικη μου οθονη εμεινε να δειχνει το ιδιο μηνυμα το εκλεισα και το ανοιξα ξανα βαζω τον κωδικο μου και ανοιγει δεν μου εμφανιζει την αναφορα σφαλματοs αλλα η εικονα μενει παγωμενη στην εισαγωγη κωδικου παταω την οθονη και τιποτα τι να κανω ρε παιδια τα εχω χασει και ολα αυτα για ενα βρωμοπαιχνιδι σαs παρακαλω δωστε τα φωτα σαs

 

δεν εκανα ακομα hard reset ελεγα μηπωs υπαρχει τροποs να το αποφυγω αλλα μαλλον ειναι η μονη λυση

Edited by mixalis222
Link to comment
Share on other sites

εχω hd2 αγωρασμενο απο αμερικη τηs τ mobile δεν εχω αλλαξει rom αντιμετωπιζω το εξηs προβλημα περασα ενα παιχνιδι που κατεβασα απο το ιντερνετ και εκανα soft reset οταν ανοιξε μου εβγαλε μηνυμα οτι το services,exe αντιμετωπισε προβλημα και ειχα 2 επιλογεs να αποσταλει αναφορα η οχι πατησα να μην αποσταλει αναφορα μετα απο αυτο δεν μου εμφανιζε τιποτα στην αρχικη μου οθονη εμεινε να δειχνει το ιδιο μηνυμα το εκλεισα και το ανοιξα ξανα βαζω τον κωδικο μου και ανοιγει δεν μου εμφανιζει την αναφορα σφαλματοs αλλα η εικονα μενει παγωμενη στην εισαγωγη κωδικου παταω την οθονη και τιποτα τι να κανω ρε παιδια τα εχω χασει και ολα αυτα για ενα βρωμοπαιχνιδι σαs παρακαλω δωστε τα φωτα σαs ευχαριστω

Κανε ενα hard reset....εκανες?

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος πως να κανω το manila να γυρναει σε landscape? βαλε αυτο
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=5317261Πρέπει να υποστηρίζει η ρομ που φόρας manila σε landscape Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και πάλι ευχαριστώ ΠΟΛΥ, μετά από 2 περάσματα της oficial ROM και στήσιμο από την αρχή, ΟΛΑ ΚΑΛΑ, δείχνει να δουλεύει μια χαρα.

Επειδή τα μάτια μου έχουν γίνει τετράγωνα και μικρά, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ και ες αύριον τα σπουδαία, κατα το βραδάκι μιας και ταξιδεύω χαράματα.

 

Παίδες και Φίλοι Καλημέρα.

Μετά το ταξίδι επανήλθα.

Το πρ'οβλημα με το CHT1.8 δεν λύθηκε και για τον λόγο αυτό πέρασα τα 1.7.1 και δουλεύει μια χαρά. Φαίνεται ότι το 1.8 με μισεί ή έχει προσωπικές αντιπάθειες, (μιας και κανείς σας δεν έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα).

Παρόλα αυτά και με το 1.7 είμαι ΟΚ μιας και δεν έχω περισότερο χρόνο να ψάξω το πρόβλημα του 1.8.

Και πάλι όμως σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες και Φίλοι Καλημέρα.

Μετά το ταξίδι επανήλθα.

Το πρ'οβλημα με το CHT1.8 δεν λύθηκε και για τον λόγο αυτό πέρασα τα 1.7.1 και δουλεύει μια χαρά. Φαίνεται ότι το 1.8 με μισεί ή έχει προσωπικές αντιπάθειες, (μιας και κανείς σας δεν έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα).

Παρόλα αυτά και με το 1.7 είμαι ΟΚ μιας και δεν έχω περισότερο χρόνο να ψάξω το πρόβλημα του 1.8.

Και πάλι όμως σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

το cht βγηκε νεο update.το δοκιμασες μηπως δουλευει αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μεγα βοηθεια!!εγκατεστησα ενα πληκτρολογιο ελληνικο στο κινητο μου πριν δεκα λεπτα απο εδω : http://forum.xda-developers.com/show...26&postcount=1 το FROM Official Rhodium S2 2.07 Greek ROM WM6.5 SENSE 2.5 και κολλησε!παει τερμα γιοκ!! δεν μπορει να κανει μπουτ και δεν ξερω τι κανω! μου βγαζει μια μαυρη οθονη μετα απο λιγο και μου λεει να πατησω το επανω πληκτρο εντασης για να κανει ρεσετ τα παντα και να παει στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα και που το παταω δεν κανει τιποταααα! τρελενομαι!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μεγα βοηθεια!!εγκατεστησα ενα πληκτρολογιο ελληνικο στο κινητο μου πριν δεκα λεπτα απο εδω : http://forum.xda-developers.com/show...26&postcount=1 το FROM Official Rhodium S2 2.07 Greek ROM WM6.5 SENSE 2.5 και κολλησε!παει τερμα γιοκ!! δεν μπορει να κανει μπουτ και δεν ξερω τι κανω! μου βγαζει μια μαυρη οθονη μετα απο λιγο και μου λεει να πατησω το επανω πληκτρο εντασης για να κανει ρεσετ τα παντα και να παει στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα και που το παταω δεν κανει τιποταααα! τρελενομαι!

ψυχραιμια!

βγαλε τη μπαταρια για να σβησει τελειως

βαλε ξανα τη μπαταρια

κρατησε πατημενα τωρα τα πληκτρα up down της εντασης,και το κατω δεξια πληκτρο μεχρι να βγει η ασπρη οθονη.

αφησε ολα τα πληκτρα,και πατησε το volyme up για να κανεις hard reset.

βαλε το ελληνικο πληκτρολογιο του tsipistri που θα βρεις στην πρωτη σελιδα του θεματος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστωωωωωωωωω!!!

 

εε τα λινκ ειναι νεκρααα!!βασικα θελω απλα να υποστηριζει το Τ9 με μικρη γραμματοσειρα!

 

Θα σε παρακαλούσα να μην κάνεις διπλά post, χρησιμοποίησε την τροποποίηση να προσθέσεις ότι θέλεις.

Θα σε παρακαλούσα επίσης σαν νέο μέλος να διαβάσεις τους κανόνες του myphone.

Edited by ioathe
Διπλό post
Link to comment
Share on other sites

Παίδες και Φίλοι Καλημέρα.

Μετά το ταξίδι επανήλθα.

Το πρ'οβλημα με το CHT1.8 δεν λύθηκε και για τον λόγο αυτό πέρασα τα 1.7.1 και δουλεύει μια χαρά. Φαίνεται ότι το 1.8 με μισεί ή έχει προσωπικές αντιπάθειες, (μιας και κανείς σας δεν έχει αντιμετωπίσει πρόβλημα).

Παρόλα αυτά και με το 1.7 είμαι ΟΚ μιας και δεν έχω περισότερο χρόνο να ψάξω το πρόβλημα του 1.8.

Και πάλι όμως σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

 

κοιτα την νεα εκδοση του cht 1.8.5 :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=5317261Πρέπει να υποστηρίζει η ρομ που φόρας manila σε landscape

Υπαρχει ελληνικη ρομ που να υποστηριζει manila σε landscape?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ελληνικη ρομ που να υποστηριζει manila σε landscape?

 

Δες εδώ για rom

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

και βάλε αυτό το cab για landscape

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε. Ολες οι ρομ σου υποστηριζουν landscape?

 

Ναι, με το cab που σου έδωσα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα το δωσω το HD2 σε ενα φιλο και θελει Official ROM,ποια λετε να του περασω?

Εχω αγγλικο HD2,οποτε μιλαμε για WWE Rom..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα το δωσω το HD2 σε ενα φιλο και θελει Official ROM,ποια λετε να του περασω?

Εχω αγγλικο HD2,οποτε μιλαμε για WWE Rom..

 

Μια official υπάρχει αγγλική, η 1.66

Δες στο πρώτο post.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα hard reset....εκανες?

 

δεν εκανα ακομα ελεγα αν υπαρχει αλλη λυση να το αποφυγω αλλα μαλλον αυτο θα κανω γιατι δεν εχω αλλη συμβουλη εκτοs απο την δικη σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...