Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα αυτό χρησιμοποιώ Γιάννη, από την μέρα που βγήκε!

 

Ναι! Λες να είναι αυτό;

εχω την εντυπωση οτι στο xda ειχαν αναφερθει κολληματα οταν καποιος ειχε pin sτην sim και οταν ειχε επιλεξει το κλειδωμα με το cht lockscreen. αυτο το προβλημα σιγουρα υπηρχε στην εκδοση 1.7.0 του cookie. μετα που βγηκε η 1.7.1 δεν θυμαμαι αν συνεχιζει να το κανει.

για δοκιμασε πρωτα να βγαλεις το pin χωρις να αλλαξεις τo kλειδωμα με το cookie lockscreen.

μετα αν δεν δεις διαφορα, βγαλε το cookie lockscreen (κανε το disable απο το chteditor και κανε ενεργο το default κλειδωμα) και δοκιμασε με ενεργο το pin και μη ενεργο.

και μετα απο αυτα γραψε μας εδω τα αποτελεσματα.

 

**** edit : Γιωργο μολις κοιταξα στο xda στο cookie's home tab 1.7.1 και γραφει για δυσλειτουργιες στο cht lockscreen. και επισης το γραφει πιο κατω ο δημιουργος καθαρα :

-Currently, the CHT lock screen does not support any PIN or password protected unlocking.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα....μερικες φορες η οθονη κανει κατι σαν αποχρωματισμο...βγαζει κατι μπλε ριγες οι οποιες δεν φευγουν αμεσως....το παρατηρησα με την energy...τωρα περναω την official να δω...προσπαθησα να παρω ενα screenshot αλλα ενω βγαζω κανονικα τη φωτο δεν φαινεται μετα...τι λετε να παιζει???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι στο xda ειχαν αναφερθει κολληματα οταν καποιος ειχε pin sτην sim και οταν ειχε επιλεξει το κλειδωμα με το cht lockscreen. αυτο το προβλημα σιγουρα υπηρχε στην εκδοση 1.7.0 του cookie. μετα που βγηκε η 1.7.1 δεν θυμαμαι αν συνεχιζει να το κανει.

για δοκιμασε πρωτα να βγαλεις το pin χωρις να αλλαξεις τo kλειδωμα με το cookie lockscreen.

μετα αν δεν δεις διαφορα, βγαλε το cookie lockscreen (κανε το disable απο το chteditor και κανε ενεργο το default κλειδωμα) και δοκιμασε με ενεργο το pin και μη ενεργο.

και μετα απο αυτα γραψε μας εδω τα αποτελεσματα.

 

**** edit : Γιωργο μολις κοιταξα στο xda στο cookie's home tab 1.7.1 και γραφει για δυσλειτουργιες στο cht lockscreen. και επισης το γραφει πιο κατω ο δημιουργος καθαρα :

-Currently, the CHT lock screen does not support any PIN or password protected unlocking.

Ναι πραγματικά Αντώνη, χωρίς το ΡΙΝ δουλεύει μια χαρά! Ευχαριστώ!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα....μερικες φορες η οθονη κανει κατι σαν αποχρωματισμο...βγαζει κατι μπλε ριγες οι οποιες δεν φευγουν αμεσως....το παρατηρησα με την energy...τωρα περναω την official να δω...προσπαθησα να παρω ενα screenshot αλλα ενω βγαζω κανονικα τη φωτο δεν φαινεται μετα...τι λετε να παιζει???

 

Αυτο κανει και σε εμενα... Συνηθως μετα απο ενεργοποιηση της οθονης απο αναμονη... Αλλαξα rom, κτλ, αλλα τιποτα... Πιστευα οτι φταιει καποιο lockscreen που εβαζα. Ετσι την τελευταια φορα, αφησα το default... Αλλα μου το εκανε και παλι...

Κι εγω εβγαλα screenshot και εβγαινε κανονικα...:confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημα....μερικες φορες η οθονη κανει κατι σαν αποχρωματισμο...βγαζει κατι μπλε ριγες οι οποιες δεν φευγουν αμεσως....το παρατηρησα με την energy...τωρα περναω την official να δω...προσπαθησα να παρω ενα screenshot αλλα ενω βγαζω κανονικα τη φωτο δεν φαινεται μετα...τι λετε να παιζει???

 

Ναι πραγματικά Αντώνη, χωρίς το ΡΙΝ δουλεύει μια χαρά! Ευχαριστώ!!! :)

 

παιδια το εχουμε ξαναπει,δεν δουλευει το lockscreen του Cht ;)

 

απλα αγνοηστε αυτο το κοματι της,κατα τα αλλα,υπεροχης εφαρμογης:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και με επισημη που δοκιμαζω τωρα παλι τα ιδια....ναι κ εμενα μετα απο ενεργοποιηση απο αναμονη..τι κανουμε???φλασαρουμε την επισημη και σερβις????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Υπάρχει μήπως η δυνατότητα να αλλάξουμε την μπάρα των επαφών σε Ελληνικά ΧΩΡΙΣ να αλλάξουμε σε Ελληνικά το HTC sense?

Ρωτάω γιατί έχω την αίσθηση, τουλάχιστον στην Elegancia, ότι εφόσον γυρίσω σε Ελληνικά το sense, υπάρχει μία αισθητή αλλαγή στην απόκριση της οθόνης και σε ορισμένα soft tabs...

Ίσως είναι η ιδέα μου αλλά θα ήθελα να το δοκιμάσω...Έλα όμως που μου είναι σχεδόν απαραίτητη η αλλαγή σε Ελληνικά της μπάρας επαφών....

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!παιδια σας δουλευει το omarket στο κινητο σας?εμενα μονο η εκδοση 1.0.στις ποιο νεες δεν μου βγαζει τον φακελο για να τρεξω το αρχειο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μια ερωτηση σε οσους χρησιμοποιουν μαγειρεμενες ΡΟΜ και εχουν λογαριασμο στο Hotmail. Μπορειτε να στελνετε μεηλ με ελληνικους χαρακτηρες και να διαβαζονται απο τον παραληπτη ή τους βγαινουν ερωτηματικα? Το προβλημα αυτο το ειχα με καθε ΡΟΜ που ειχα δοκιμασει στο ΤΡ2 μου και δεν ειχα βρει λυση.

Ισχυει το ιδιο και εδω? Περισσοτερο ρωταω για να ξερω τι να περιμενω γιατι ετσι κι αλλιως θα φλασαρω καποια το απογευμα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!παιδια σας δουλευει το omarket στο κινητο σας?εμενα μονο η εκδοση 1.0.στις ποιο νεες δεν μου βγαζει τον φακελο για να τρεξω το αρχειο

 

Το είχα αντιμετωπίσει κι εγώ Τόλη, όταν έτρεχα την έκδοση 1.0 την οποία και είχα στην κάρτα μνήμης, μου έβγαζε μήνυμα για ενημερωμένη έκδοση, αν έκανα το update τότε δεν έτρεχε! Τελικά το ξεπέρασα, κατεβάζοντας μόνος μου την ενημερωμένη έκδοση και κάνοντας την εγκατάσταση από την αρχή χωρίς να υπάρχει η 1.0

 

Για δοκίμασέ το! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει μήπως η δυνατότητα να αλλάξουμε την μπάρα των επαφών σε Ελληνικά ΧΩΡΙΣ να αλλάξουμε σε Ελληνικά το HTC sense?

 

Την μπάρα στο People tab του manila δυστυχώς όχι. Μόνο στα Contacts.

 

παιδια το εχουμε ξαναπει,δεν δουλευει το lockscreen του Cht ;)

 

Μια χαρά δουλεύει (αν δεν θέλεις να χρησιμοποιείς PIN κατά το ξεκλείδωμα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αντιμετωπίσει κι εγώ Τόλη, όταν έτρεχα την έκδοση 1.0 την οποία και είχα στην κάρτα μνήμης, μου έβγαζε μήνυμα για ενημερωμένη έκδοση, αν έκανα το update τότε δεν έτρεχε! Τελικά το ξεπέρασα, κατεβάζοντας μόνος μου την ενημερωμένη έκδοση και κάνοντας την εγκατάσταση από την αρχή χωρίς να υπάρχει η 1.0

 

Για δοκίμασέ το! :)

 

μπα γιωργο τιποτα,ασε που σε αυτη την ρομ δεν μου βγαζει σωστα και το εικονιδειο.εβαλα το 1.0,ευχαριστω παντως πατριωτη

Link to comment
Share on other sites

και με επισημη που δοκιμαζω τωρα παλι τα ιδια....ναι κ εμενα μετα απο ενεργοποιηση απο αναμονη..τι κανουμε???φλασαρουμε την επισημη και σερβις????

Για εκει μας βλεπω... :( Και δεν θελω με τιποτα να το δωσω σε σερβις αυτο το κινητο... :( Δεν μπορω χωρις αυτο...:p

 

Στο igo απο τοτε που εβαλα την Artemis v11 δεν αναπαραγει τη φωνη καθοδηγησης στην πλοηγηση... Τι μπορει να φταιει? :confused:

edit: Aλλαξα την φωνη απο αυτη της Αρτεμις στην προεπιλεγμενη και επανηλθε η φωνη.. Η Αρτεμις βαριοταν να μιλησει μαλλον...:p

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μια ερωτηση σε οσους χρησιμοποιουν μαγειρεμενες ΡΟΜ και εχουν λογαριασμο στο Hotmail. Μπορειτε να στελνετε μεηλ με ελληνικους χαρακτηρες και να διαβαζονται απο τον παραληπτη ή τους βγαινουν ερωτηματικα? Το προβλημα αυτο το ειχα με καθε ΡΟΜ που ειχα δοκιμασει στο ΤΡ2 μου και δεν ειχα βρει λυση.

Ισχυει το ιδιο και εδω? Περισσοτερο ρωταω για να ξερω τι να περιμενω γιατι ετσι κι αλλιως θα φλασαρω καποια το απογευμα :)

 

Τελικα εκανα το τσεκ. Με την ελληνικη εκδοση της Artemis δεν υπαρχει τετοιο προβλημα, οι ελληνικοι χαρακτηρες στελνονται και λαμβανονται κανονικοτατα.

Με την Energy ομως υπαρχει το κλασικο μου προβλημα με τα ερωτηματικα στον παραληπτη. Βεβαια μου αρεσει περισσοτερο (την εχω και στο ΤΡ2) οποτε θα μεινω σε αυτην και ευελπιστω πως καποια στιγμη θα βρεθει λυση για αυτο...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αν μπορει να βοηθησει καποιος εχω μαμα 1.66 Ελληνικη εχω αλαξει την μπαρα πανω στην οθονη απο xda για την συγκεκριμενη rom, πως μπορω να εχω και την ενδειξη της μπαταριας αλλα διπλα και το ρολοι???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

 

Μια χαρά δουλεύει (αν δεν θέλεις να χρησιμοποιείς PIN κατά το ξεκλείδωμα).

 

Ναι οντως δουλευει πολυ καλά.

Το μονο που παρατηρω ολο αυτον τον καιρό που το χρησιμοποιω, είναι ότι στο ξεκλείδωμα εμφανιζει στιγμιαια την home page πριν πάει στην lock screen.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό πριν 3 μέρες και διαπίστωσα πως η μπαταρία κρατάει μιση μέρα περίπου- οχι δεν μιλάω πάνω απο 30 λεπτά την ημερα και δεν στέλνω πάνω απο 20 μηνύματα. Ούτε μουσική ακούω, ούτε τίποτα κάνω ακόμα αφού δεν έχω προλάβει ουσιαστικά να το κοιτάξω λόγω φόρτου εργασίας.. Καμιά ιδέα για το τι κάνω λάθος, ή πίσω γρήγορα στα μουλτιράμα?
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό πριν 3 μέρες και διαπίστωσα πως η μπαταρία κρατάει μιση μέρα περίπου- οχι δεν μιλάω πάνω απο 30 λεπτά την ημερα και δεν στέλνω πάνω απο 20 μηνύματα. Ούτε μουσική ακούω, ούτε τίποτα κάνω ακόμα αφού δεν έχω προλάβει ουσιαστικά να το κοιτάξω λόγω φόρτου εργασίας.. Καμιά ιδέα για το τι κάνω λάθος, ή πίσω γρήγορα στα μουλτιράμα?

 

κοπελια και εγω καθε μερα το φορτιζω.δεν ξερω τα αλλα παιδια εδω μεσα τι επιδωσεις εχουν αλλα μαλλον 1.5 μερα να περιμενεις.ισως μετα τις πρωτες φορτισεις στρωσει λιγο και βελτιωθει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... Δοκιμαζω την ofiicial 1.72 για Vodafon UK... Φαινεται αρχικα πολυ σε οσους ενδιαφερονται, αλλα αντιμετωπιζω ενα μικρο (θεωρω) προβληματακι.. Εγκαθιστω τα ΕΖinput GREEK του Κωστα και μετα απο καθε restart το κινητο κολλαει στην αρχικη οθονη. Εχω δοκιμασει αρκετες φορες και με τα δυο version του Κωστα... Πιο κατα τη γνωμη σας αλλο ελληνικο πληκτρολογιο να δοκιμασω .....Ευχαριστω...
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να το παω αυριο στο σερβις φλασαρω official απο καρτα και ειμαι οκ ετσι?????

 

Ναι. Τσέκαρε κιόλας ότι έχει περάσει κανονικά το SPL 1.66.0000 για να είσαι σίγουρος.

 

Καλησπερα σε ολους... Δοκιμαζω την ofiicial 1.72 για Vodafon UK... Φαινεται αρχικα πολυ σε οσους ενδιαφερονται, αλλα αντιμετωπιζω ενα μικρο (θεωρω) προβληματακι.. Εγκαθιστω τα ΕΖinput GREEK του Κωστα και μετα απο καθε restart το κινητο κολλαει στην αρχικη οθονη. Εχω δοκιμασει αρκετες φορες και με τα δυο version του Κωστα... Πιο κατα τη γνωμη σας αλλο ελληνικο πληκτρολογιο να δοκιμασω .....Ευχαριστω...

 

Δοκίμασε του DrMobile.

 

Πήρα το κινητό πριν 3 μέρες και διαπίστωσα πως η μπαταρία κρατάει μιση μέρα περίπου- οχι δεν μιλάω πάνω απο 30 λεπτά την ημερα και δεν στέλνω πάνω απο 20 μηνύματα. Ούτε μουσική ακούω, ούτε τίποτα κάνω ακόμα αφού δεν έχω προλάβει ουσιαστικά να το κοιτάξω λόγω φόρτου εργασίας.. Καμιά ιδέα για το τι κάνω λάθος, ή πίσω γρήγορα στα μουλτιράμα?

 

Άστο να κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης και θα δεις κάποια βελτίωση.

 

Το μονο που παρατηρω ολο αυτον τον καιρό που το χρησιμοποιω, είναι ότι στο ξεκλείδωμα εμφανιζει στιγμιαια την home page πριν πάει στην lock screen.

 

Μικρό το κακό. :rolleyes:

 

Τελικα εκανα το τσεκ. Με την ελληνικη εκδοση της Artemis δεν υπαρχει τετοιο προβλημα, οι ελληνικοι χαρακτηρες στελνονται και λαμβανονται κανονικοτατα.

Με την Energy ομως υπαρχει το κλασικο μου προβλημα με τα ερωτηματικα στον παραληπτη. Βεβαια μου αρεσει περισσοτερο (την εχω και στο ΤΡ2) οποτε θα μεινω σε αυτην και ευελπιστω πως καποια στιγμη θα βρεθει λυση για αυτο...

 

Να υποθέσω ότι αλλάζεις τα regional settings σε greek, σωστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Τσέκαρε κιόλας ότι έχει περάσει κανονικά το SPL 1.66.0000 για να είσαι σίγουρος.

 

 

 

Δοκίμασε του DrMobile.

 

 

 

Άστο να κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης και θα δεις κάποια βελτίωση.

 

 

 

Μικρό το κακό. :rolleyes:

 

 

 

Να υποθέσω ότι αλλάζεις τα regional settings σε greek, σωστά;

Γιαννη το 1.42.0000 μου εχει περασει..... την 1.66 ελληνικη φλασαρα...αυτο δεν ειναι????

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σε ελληνική official rom χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο του kplr και σκέφτομαι να περάσω και το fingerkeyboard. Αναρωτιόμουν λοιπόν αν για να περάσω το fingerkeyboard θα πρέπει πρώτα να απεγκαταστήσω αυτό του kplr και να όχι αν θα μπορούσα όποτε επιθυμώ να επιλέγω ποιο πληκτρολόγιο θέλω να έχει η συσκευή. Γίνεται άραγε κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω athanaso77.... Δουλευει κανονικα του Drmobile....

Επισης, δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα παει πολυ καλα η official της Vodafone 1.72..

Αν την δοκιμασει και αλλος θα ηθελα να ακουσω την γνωμη του....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,

Σε ελληνική official rom χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο του kplr και σκέφτομαι να περάσω και το fingerkeyboard. Αναρωτιόμουν λοιπόν αν για να περάσω το fingerkeyboard θα πρέπει πρώτα να απεγκαταστήσω αυτό του kplr και να όχι αν θα μπορούσα όποτε επιθυμώ να επιλέγω ποιο πληκτρολόγιο θέλω να έχει η συσκευή. Γίνεται άραγε κάτι τέτοιο;

 

Ναι, μπορείς να τα έχεις και τα δύο και να επιλέγεις όποιο θέλεις κατά περίσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...