Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδια υπαρχει κανενα προγραμμα που να κανει ογκομετρηση οταν συνδεεσαι στο internet?

 

Spb Wireless Monitor

 

@ilka71: Δεν μας επιτρέπεται η αναφορά σε site με παράνομο λογισμικό.

 

Έχω 2 ερωτήσεις που δεν είμαι σίγουρος αν έχουν απαντηθεί και έχουν να κάνουν περισσότερο με ένα πρόγραμμα που έχω πάντα στο kaiser, το kaiser notification. Οι 2 λειτουργίες που με ενδιαφέρουν να έχω και στο Leo είναι η δυνατότητα ειδοποίησης όταν έχουμε αναπάντητες κλήσεις ή μηνύματα με κάποιον ήχο (είναι γκριζαρισμένη η επιλογή για Επανάληψη της ειδοποίησης)

 

Στο πρώτο post θα βρεις το BSB Tweaks. Δίνει τη δυνατότητα για να ενεργοποιήσεις τα Notifications που θες.

 

όπως επίσης και η απενεργοποίηση της λειτουργίας του τηλεφώνου καθημερινά σε χρονικές περιόδους που του ορίζουμε, π.χ από το βράδυ έως το πρωί.

 

Πρέπει να εγκαταστήσεις third-party εφαρμογή για κάτι τέτοιο όπως για παράδειγμα το G-Profile, το ProfileTime, το phoneAlarm και πολλά άλλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καποιος να μας πει της ρυθμισεις για q internet

 

εψαξα παντου..

 

στο σιτε τις q δεν λεει πολλα

 

http://www.htc.com.gr/9090_q.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει από το πρώτο ποστ

στο τηλέφωνο το Co0kie's Home Tab.

το ρολόι στο κινητό έχει μικρίνει και

δίπλα είναι ο καιρός . πως μπορώ

να αλλάξω το χρώμα του ρολόγιου

και να βάλω διαφορετικούς αριθμούς

( διαφορετική γραφή )για το ρολόι ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως μπορώ

να αλλάξω το χρώμα του ρολόγιου

και να βάλω διαφορετικούς αριθμούς

( διαφορετική γραφή )για το ρολόι ?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=654098

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το HD2 υποστηρίζει το Microsoft My Phone? Ενδιαφέρομαι περισσότερο για την υπηρεσία "εντοπισμού χαμένου κινητού" :)
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Co0kie's Home Tab και τον Εditor και στον δευτερο οταν τον τρεχω μου βγαζει ''ΣΦΑΛΜΑ. missing Method Expeption. Για την εφαρμογη αυτη απαιτειται νεοτερη έκδοση του Microsoft NET Compact Framework απο την εκδοση που ειναι εγκατεστημενη στην συσκευη''. Τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις το NETCFv35.wm.armv4i.cab

 

(Υπάρχει στο πρώτο post)

 

Ευχαριστω πολυ. Γενικα ολα αυτα θελουν και Soft reset μετα απο την εγκατασταση, γιατι μετα την εγκατασταση και παλι δεν δουλεψε ο EDITOR εβγαζε σφαλμα και μετα απο reset ολα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Eκτος απο το HD Mini Lockscreen υπαρχει καποιο αντιστοιχο, που να ειναι στο κατω μερος μονο, αφηνοντας ελευθερο το πανω? θελω να φαινεται ενα προσωπο στο πανω μερος, αλλα με το συγκεκριμενο lockscreen, ξεκλειδωνει συνεχεια μονο του μεσα στην τσεπη το κινητο...:wacko:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να ρωτήσω κάτι το οποίο ίσως να είναι λίγο άσχετο.

Εχω πρόγραμμα mobile internet από την vodafone και θα με ενδιέφερε να παρακολουθώ μέσα από το vodafone live ελληνικά κανάλια. Δεν μπορώ όμως να βρω τον τρόπο να συνδεθώ στο μενού του vodafone live. Πληκτρολογώ στον browser live.vodafone.gr όπως μου είπαν από την εξυπηρέτηση πελατών αλλά μου βγάζει πως δεν είναι έγκυρη η σελίδα.

 

Συγνώμη και πάλι που σας βγάζω εκτός θέματος.

 

Φιλικά, Θάνος

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eκτος απο το HD Mini Lockscreen υπαρχει καποιο αντιστοιχο, που να ειναι στο κατω μερος μονο, αφηνοντας ελευθερο το πανω? θελω να φαινεται ενα προσωπο στο πανω μερος, αλλα με το συγκεκριμενο lockscreen, ξεκλειδωνει συνεχεια μονο του μεσα στην τσεπη το κινητο...:wacko:

 

Δες εδώ, έχει και αυτό που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο HD 1 είχα χρησιμοποιήσει ένα πρόγραμμα για να κάνω format την SD card, στο οποίο μπορούσα να ορίσω εκτός από το FAT και το μέγεθος των clusters.

Ήταν free εφαρμογή την οποία (νομίζω) ότι την είχα βρει μέσω xda (αυτοί μάλιστα πρότειναν να κάνεις format με 64Κ clusters αν δεν κάνω λάθος).

Μήπως έχει κανείς ιδέα ποιο ήταν το ριμάδι το πρόγραμμα; Ψάχνω στα τυφλά με αποτέλεσμα να μην βρίσκω τίποτα… :O

 

κατά πάσα πιθανότητα αναζητάς το "SDFormatter v2.0". Google it, και αν δεν το βρείς πες μου να σου το στείλω.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Προχθές από κακή χρήση προγράμματος "κατάφερα" και έσβησα πολλά αρχεία στο \windows με αποτέλεσμα φυσικά η συσκευή να μην μπουτάρει και να χρειαστεί hard reset. Καθώς δεν είχα backup, αναγκάστηκα και πέρασα όλα τα προγράμματα πάλι από την αρχή. Το καλό λοιπόν και η συμβουλή μου:

Η συσκευή τρέχει ΠΟΛΥ πιο γρήγορα. Ο λόγος? (πιστεύω). Μετά από τόσα προγραμματάκια και αλλαγές που είχα κάνει από το τελευταίο hard reset, η συσκευή είχε γεμίσει πολλά σκουπίδια που ανεξαρτητα από την χρήση του sktools κλπ. παρέμεναν και "βάρυναν" την συσκευή. Συμβουλή λοιπόν: κάπου - κάπου κάντε ένα hard reset και χωρίς backup ξαναπεράστε τα προγράμματά σας

Φυσικά αυτό δεν αφορά στους φίλους που ασχολούνται με φλασάρισμα...

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω κατι αλλο να ρωτησω...επειδη θα το παραλαβω σε λιγες μερες το κινητο στα χερια μου και θα αρχισω να πειραματιζομαι, το πρωτο πραμα που θελω να ρωτησω ειναι οτι και βλακεια να κανεις με ενα hard reset επανερχεται το κινητο οπως ητανε οταν το πηρες???

αρα δεν χρειαζεται να κρατησω τπτ backup εκτος απο τα προγραμματα του(σαν αρχειο):)και να τα ξαναπερασω μετα απο πανω!!!

αυτο καταλαβα και απο τον πανω stsalkit

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατι αλλο να ρωτησω...επειδη θα το παραλαβω σε λιγες μερες το κινητο στα χερια μου και θα αρχισω να πειραματιζομαι, το πρωτο πραμα που θελω να ρωτησω ειναι οτι και βλακεια να κανεις με ενα hard reset επανερχεται το κινητο οπως ητανε οταν το πηρες???

αρα δεν χρειαζεται να κρατησω τπτ backup εκτος απο τα προγραμματα του(σαν αρχειο):)και να τα ξαναπερασω μετα απο πανω!!!

αυτο καταλαβα και απο τον πανω stsalkit

 

Με το hard reset επεναρχεται η συσκευή στην αρχική της μορφή. Είναι σαν το format στα pc.

Μετά από hard reset δεν υπάρχει τιποτα στην συσκευη παρα μονο το λειτουργικό.

Σβήνονται όλα τα προγράμματα και οι ρυθμίσεις.

Γιαυτα χρειάζεται backup ώστε να μπορείς να τα κάνεις restore.

H διαδικασίες hard reset - backup - restore είναι πολύ απλές και γρήγορες.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Eκτος απο το HD Mini Lockscreen υπαρχει καποιο αντιστοιχο, που να ειναι στο κατω μερος μονο, αφηνοντας ελευθερο το πανω? θελω να φαινεται ενα προσωπο στο πανω μερος, αλλα με το συγκεκριμενο lockscreen, ξεκλειδωνει συνεχεια μονο του μεσα στην τσεπη το κινητο...:wacko:

Με έχει βολέψει πολύ η lockscreen του Dusk: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4036476&postcount=2

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Με έχει βολέψει πολύ η lockscreen του Dusk: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4036476&postcount=2

 

Και εμένα με έχει βολέψει, μου αρέσει πολύ το κουμπί του slide που έχει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μια βοηθεια,θελω να παρω τις επαφες απο το outlook στο κινητο (εκανα @α@ακια και τις εσβησα).Ο συνχρονισμος θελω να μεταφερει τις επαφες στο τηλ. και οχι το αναποδο.Επισης δεν θελω να κανω restore,γιατι εκανα αλλαγες που δεν περιλαμβανονται στο backup.
Link to comment
Share on other sites

Προχθές από κακή χρήση προγράμματος "κατάφερα" και έσβησα πολλά αρχεία στο \windows με αποτέλεσμα φυσικά η συσκευή να μην μπουτάρει και να χρειαστεί hard reset. Καθώς δεν είχα backup, αναγκάστηκα και πέρασα όλα τα προγράμματα πάλι από την αρχή. Το καλό λοιπόν και η συμβουλή μου:

Η συσκευή τρέχει ΠΟΛΥ πιο γρήγορα. Ο λόγος? (πιστεύω). Μετά από τόσα προγραμματάκια και αλλαγές που είχα κάνει από το τελευταίο hard reset, η συσκευή είχε γεμίσει πολλά σκουπίδια που ανεξαρτητα από την χρήση του sktools κλπ. παρέμεναν και "βάρυναν" την συσκευή. Συμβουλή λοιπόν: κάπου - κάπου κάντε ένα hard reset και χωρίς backup ξαναπεράστε τα προγράμματά σας

Φυσικά αυτό δεν αφορά στους φίλους που ασχολούνται με φλασάρισμα...

 

Αυτο ειναι σωστο, αλλα παραλληλα επειδη δεν ειναι ευκολο το στησιμο σε μια official ρομ λογο αρκετων tweaks που χρειαζονται για μικροβελτιωσεις και που στις cooked υπάρχουν προεγκατεστημενα, θα προτεινα να ειστε επιφυλακτικοι στις καθε ειδους βελτιωσεις που παρουσιαζονται στο XDA.

 

Θα βαζετε μονο οσες ειναι δοκιμασμενες για καιρο και δεν εχουν αναφερθει διαπιστωμενα bags και οσο μπορειτε λιγοτερες γιατι υπαρχουν αλληλεπιδρασεις.

Μπορει καποια εφαρμογουλα απο μονη της να δουλευει μια χαρα. Αν ομως βαλετε κατι αλλο που μπλεκεται στα ιδια «χωραφια» πιθανως να δημιουργθουν προβλήματα.

 

Κανεις ερασιτεχνης developer δεν νοιαζεται για τυχον «παραπλευρες απώλειες», αν για παραδειγμα θελει να βελτιωσει τα γραφικα δεν τον καιει το οτι μπορει αυτο να προξενει μειωση της αποκρισης.

Το ιδιο οταν καποιος προσπαθει να βελτιωσει την ταχυτητα δεν τον απασχολει η γρηγορη πτωση της μπαταριας κλπ

 

Να προτιματε τις βελτιωσεις που γινονται με αλλαγες στις τιμες της registry παρα διαφορα cab στα οποια δεν ξερετε τι περιεχεται και τι προσθηκες κανουν και κατα ποσο μετα την απεγκατασταση διαγραφονται.

 

Ο καλυτερος τροπος ειναι δοκιμαζουμε παντα μια - μια τις εφαρμογες αυτες, ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΑΡΕΙ BACKUP και αφου περασουν μια δυο μερες χωρις προβληματα προχωραμε στην επομενη παντα με προσφατο backup.

Αν κατι δεν παει καλα επανερχεστε στο προηγουμενο και ειστε μια χαρα.

 

Πλεον συνηθιζω να στηνω την συσκευη μου με οσο γινεται λιγοτερες εφαρμογες απο το XDA

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μια βοηθεια,θελω να παρω τις επαφες απο το outlook στο κινητο (εκανα @α@ακια και τις εσβησα).Ο συνχρονισμος θελω να μεταφερει τις επαφες στο τηλ. και οχι το αναποδο.Επισης δεν θελω να κανω restore,γιατι εκανα αλλαγες που δεν περιλαμβανονται στο backup.

 

Πρώτα από όλα να πάρεις backup τις επαφές σου στο outlook σε περίπτωσή λάθους να μην χάσεις τα δεδομένα σου.

Μετά να επιλέξεις στο pc σου οι αλλαγές από τον συγχρονισμό να γίνονται στην συσκευή και όχι στο outlook.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ώστε να κλειδωνουμε φακέλους;; (ακομα και το Photos & Videos) ;;

 

Δεύτερον, μπορώ κάπως να φτιάξω έναν φάκελο στην Έναρξη και να βάλω όλα τα προγράμματα εκεί μέσα για να είναι πιο τακτοποιημένα και όχι χύμα;;;

 

Θενκς :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...