Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Κατέβασα και αυτό αλλά δεν κάνει ενημέρωση. Γράφει παρουσιάστηκε σφάλμα ενημέρωσης δεδομένων καιρού, κάνω αναζήτηση γράφοντας Ρόδος , δεν βγάζει την πόλη , αν βάλω , μόνο Ρτην βγάζει στην λίστα αλλά δεν κάνει ενημέρωση. Τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε άλλες πόλεις που υπήρχαν από πριν κάνει ενημέρωση και δεν κάνει ενημέρωση μόνο σε αυτές που έχεις προσθέσει το weathercitiesgr.cab;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και αυτό αλλά δεν κάνει ενημέρωση. Γράφει παρουσιάστηκε σφάλμα ενημέρωσης δεδομένων καιρού, κάνω αναζήτηση γράφοντας Ρόδος , δεν βγάζει την πόλη , αν βάλω , μόνο Ρτην βγάζει στην λίστα αλλά δεν κάνει ενημέρωση. Τι φταίει?

Για να σου βρίσκει τις πόλεις πρέπει να τις γράφεις με κεφαλαίο το πρώτο γράμμα και μικρά τα υπόλοιπα και τόνους όπου χρειάζεται

Εγώ έβαλα το cab από εδώ http://www.navimania.gr/showpost.php?p=226028&postcount=362 και με wi-fi σύνδεση,την ρόδο που δοκίμασα και όχι μόνο κάνει κανονικά ενημέρωση

Η συσκευή μου έχει την 1.66 ελληνική ρομ

Link to comment
Share on other sites

"Δάσκαλε" athanaso77 :cool: Έχω κάνει εγκατάσταση αυτό "Jaguaralani Simple MaxM for Sense 2.5.1922 clocks+20 FIXED HANDS.cab" (που το είχε μοιραστεί μαζί μας ένας άλλος "συμφουρίστας" από εδώ), το οποίο εκτός των 20 shortcuts προσθέτει + 1 πολύ ωραίο αναλογικού τύπου ρολογάκι το οποίο και θα ήθελα να κρατήσω :ninja:

Να υποθέσω ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από το να το αποχωριστώ έτσι;;;

 

η πετρα του σκανδάλου στην τραγική κατανάλωση της μπαταρίας(τουλάχιστον σε εμενα)και στη επίσημη και στην topix 1.2 που έχω τώρα πάνω

 

και κατι αλλο επειδη αγορασα απο ebay αυτο και μου ηρθε το θεωρω τρομερα εξυπηρετικο να μπορω να κανω τα mini usb να δουλευουν στο hd2 με micro usb

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110483200686

 

και εγώ το έχω πάρει αυτό αλλα για έναν ανεξήγητο λόγο όταν το συνδέω στον φορτιστή αυτοκινητου ανοίγει αυτόματα το go pilot.μπορεί να ακούγεται παράξενο αλλα δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνειμόλις βγάλω το ρεύμα επανέρχεται στο sence.μόλις το ξαναβάλω ανοίγει πάλι αυτόματα το go pilot και δεν μου επιτρέπει έξοδο παρα μονο όταν βγάλω το βύσμα...:lol: άβυσσος....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η πετρα του σκανδάλου στην τραγική κατανάλωση της μπαταρίας(τουλάχιστον σε εμενα)και στη επίσημη και στην topix 1.2 που έχω τώρα πάνω

 

 

 

και εγώ το έχω πάρει αυτό αλλα για έναν ανεξήγητο λόγο όταν το συνδέω στον φορτιστή αυτοκινητου ανοίγει αυτόματα το go pilot.μπορεί να ακούγεται παράξενο αλλα δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνειμόλις βγάλω το ρεύμα επανέρχεται στο sence.μόλις το ξαναβάλω ανοίγει πάλι αυτόματα το go pilot και δεν μου επιτρέπει έξοδο παρα μονο όταν βγάλω το βύσμα...:lol: άβυσσος....

Αν ανοιξεις το notification queue με καποιο προγραμμα θα βρεις μια καταχωρηση γαι να ξεκιναει το go pilot οταν η συσκευη ειναι στο ρευμα.Σβηστην και θα εισαι οκ

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Για να σου βρίσκει τις πόλεις πρέπει να τις γράφεις με κεφαλαίο το πρώτο γράμμα και μικρά τα υπόλοιπα και τόνους όπου χρειάζεται

Εγώ έβαλα το cab από εδώ http://www.navimania.gr/showpost.php?p=226028&postcount=362 και με wi-fi σύνδεση,την ρόδο που δοκίμασα και όχι μόνο κάνει κανονικά ενημέρωση

Η συσκευή μου έχει την 1.66 ελληνική ρομ

 

Με αυτή την έκδοση δούλεψε.

 

Εσύ δεν είχες acer s200?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος κάτοχος του Hd2 να κάνω ένα τέστ ταχύτητας του επεξεργαστή με ένα σκακιστικό πρόγραμμα. Σκέφτομαι να αγοράσω το Hd2 και για μενα δεν θα υπήρχε λόγος αγοράς του αν στο συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν βγάζει καλύτερη απόδοση απο το προηγούμενο pocket pc που έχω. Όποιος μπορεί να βοηθήσει ας στείλει π.μ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Playstation 3slim και θέλω να κάνω κάποια update η να κατεβάσω κάποια demo παιχνίδια.Σπίτι μου όμως δεν έχω ίντερνετ και είπα να βάλω το δρμολογητή WiFi του HD2 ώστε να το αναγνωρίσει το PS3 μου.Το Ps3 δε το αναγνωρίζει παρόλο που πιάνει άλλα routers και εννοείται ότι τα λάπτοπ που έχω και με δοκιμές τηλεφώνων αναγνωρίζουν το Wifi του HD2.Πήγα και στο Ps3 του αδερφού μου αλλά τίποτα και αυτό.Μήπως κάποιος κατα σύμπτωση το έχει κατορθώσει το παραπάνω που αναφέρω η τι πρέπει να κάνω γι' αυτό?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον internet browser όλα αυτά;

 

Και με τον internet explorer και με τον opera βέβαια τώρα που έβαλα τον 10beta παίζει μια χαρά....αλλά pinch and zoom εξακολουθεί να μην κάνει με κανένα πρόγραμμα.

Πως μπορώ να ορίσω σαν default τον opera 10;

Και τέλος πάντων γιατί δεν μου ανοίγει την εικόνα σωστά ενώ είναι τσεκαρισμένο στο mobile view.....και ενώ στο pinch and zoom μου δείχνει ότι υπάρχουν τα προγράμματα δεν λειτουργεί.....

Restart έχω κάνει εννοείται και μου το έκανε και με την προηγούμενη rom.........

Απογοήτευση........:(:(:(

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος κάτοχος του Hd2 να κάνω ένα τέστ ταχύτητας του επεξεργαστή με ένα σκακιστικό πρόγραμμα. Σκέφτομαι να αγοράσω το Hd2 και για μενα δεν θα υπήρχε λόγος αγοράς του αν στο συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν βγάζει καλύτερη απόδοση απο το προηγούμενο pocket pc που έχω. Όποιος μπορεί να βοηθήσει ας στείλει π.μ.

 

Από το προηγούμενο pocket pc που έχεις είμαι σίγουρος ότι το HD2 είναι ανώτερο σε απόδοση και ταχύτητα (εκτός και αν έχεις αυτό που έχω στο avatar μου).

 

η πετρα του σκανδάλου στην τραγική κατανάλωση της μπαταρίας(τουλάχιστον σε εμενα)και στη επίσημη και στην topix 1.2 που έχω τώρα πάνω

 

Βάλε ένα από τα 2.07.ΧΧ radios που κυκλοφορούν και θα δεις μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια... Από εχθές είμαι και εγώ κάτοχος του hd2... Με προβληματίζει όμως ότι όλη την ώρα συνδέεται στο ιντερνετ της Vodafone και ας το απενεργοποιώ συνεχώς από τις ρυθμίσεις... Τι μπορώ να κάνω???:cry::cry:
www.epiploxitas.gr
Link to comment
Share on other sites

για αρχη πηγαινε στις ρυθμισεις καιρου κ μετοχων κ βγαλε το κλικ απο την αυτοματη συνδεση ενημερωση) κ των δυο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γειά σας παιδια... Από εχθές είμαι και εγώ κάτοχος του hd2... Με προβληματίζει όμως ότι όλη την ώρα συνδέεται στο ιντερνετ της Vodafone και ας το απενεργοποιώ συνεχώς από τις ρυθμίσεις... Τι μπορώ να κάνω???:cry::cry:

 

Βάλε το Νo Data...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2745732#post2745732

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα από τα 2.07.ΧΧ radios που κυκλοφορούν και θα δεις μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση.

 

έχω πάνω την topix 1.2 και radio 2.07.51.05.2

 

έχω δει τεραστια διαφορα μπαταρίας σε σχέση με την 1.48 ell

 

αλλα

 

εγκαθιστώντας το cabακι αυτό από 97% π.χ. πάει στο 93% και μέσα σε κανένα μισάωρο έχει κατεβει στο 80% χωρίς καθόλου χρήση.

όταν το κάνω απεγκατάσταση και μου δείχνει ας πούμε 80%μετά από soft reset πάει στο 83%:X

 

και γενικά έχω παρατηρήσει ότι με αυτό το cabακι εγκατεστημένο στο τηλέφωνο δεν βγάζει ούτε μέχρι το μεσημέρι οποτε το έβγαλα και είμαι ok.

έχω κάνει εγκατάσταση από χτες το Jamrecords&Vovichek 25shcut_m1921 και όλα μια χαρά με τι μπαταρία :)

και ας μην έχω διπλό ρολογάκι δεν έγινε και τίποτα

από το να έχω μια χαρά τι μπαταρία μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση για το 25 shortcuts for Manila 2.5.1921.1619

το Main cab 1. Jamrecords&Vovichek 25shcut_m1921.cab

Τα παρακάτω δύο cab πρέπει να τα εγκαταστήσουμε?

Add-On

1. Jamrecords AddOn_bg4all.cab

2. Jamrecords AddOn_Calls_bg4all.cab

Το πρόβλημα με τα διπλά εικονίδια επενεμφανίσθηκε.

 

Εφ΄όσον κάνουμε εγκατάσταση την rom 1.66.XXX.X. τότε από τα hot fix, πρέπει να κάνουμε εγκατάσταση μόνο το Update for HTC HD2 – New SMS Function Update.

Edited by dbou

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

:wacko::blink: γεια σας μαγκες, ειμαι φρεσκος στην ολη ομαδα σας....δηλαδη πιο φρεσκος δεν γινεται .το παραλαμβανω την τριτη μετα απο αναμονη 1 μηνα..ελλειψη στην vodafone..να ειμαι ειλικρινεις επειδη δουλευω και στην vodafone και ειμαι ολη μερα στα κινητα ο λογος που χτυπαω το hd2 ειναι διοτι μετα απο καιρο ενα κινητο με εντυπωσιασε αν οχι ,,..με ζαλισε...προσ το παρων αυτα που διαβαζω απο εσας μου φαινονται τελειως κινεζικα.(πρωτη φορα windows,ερχομαι απο nokia n85 symbian,...ξερω καμια σχεση...)προς το παρων θελω να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας και μετα θα μοιραστω και τις απειρες αποριες μου αν και εχετε ηδη απαντησει πολλα ερωτηματα.να με συγχωρεσετε και προκαταβολικα για ενδεχομενες τελειως χαζες ερωτησεις αλλα...νεα σειρα !!!!:lol:

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την έκδοση δούλεψε.

 

Εσύ δεν είχες acer s200?

Ωραία.Εχω και το s200 αλλά καμμία σχέση με το hd2.Μόνο στην ταχύτητα του επεξεργαστή συγκρίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εαν περασουμε αλλη radio

μετα μπορουμε να κανουμε restore

το backup?

κανονικα κανενα προβλημα...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζοντας να μη σας ζαλίζω πολύ, δύο ερωτήσεις:

1. Κάνοντας εγκατάσταση κάποιων προγραμμάτων, ενώ μου βγάζει επιλογή δεν μπορώ να τσεκάρω την εγκατάσταση στην storage card.

2. Μολονότι έχω απενεργοποιήσει όλες τις αυτόματες ενημερώσεις (ώρα, καιρός, e-mail κλπ) κατά διαστήματα μου κάνει από μόνο του σύνδεση δεδομένων.

Κάθε απάντηση είναι ευπρόσδεκτη

 

Στην περίπτωση 1 διαπίστωσα ότι αυτό συμβαίνει σε κάθε περίπτωση που πρέπει να τσεκάρω τέτοιου τύπου επιλογές, ενώ η απόκριση της οθόνης είναι πολύ κακή όταν μπαίνει στα windows.

Καμιά ιδέα;

 

Το δεύτερο πρόβλημα λύθηκε έπειτα από 2-3 soft reset (τουλάχιστον δε μου έκανε κάτι ανάλογο από χθες το βράδυ. Το πρώτο πρόβλημα, όμως, παραμένει, όπως και γενικά η κακή απόκριση της οθόνης στο μενού των windows. Πιστεύετε ότι είναι θέμα οθόνης ή πρέπει να δω τη λύση του hard reset;

Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο πως βάζουμε τόνο στα Ελληνικά.

 

Κράτησε το γράμμα που θέλεις πατημένο για λίγο σταθερά.

Θα εμφανιστεί "συννεφάκι" με τις επιλογές, οπότε και κυλάς το δάκτυλο -χωρίς να σηκωθεί από την οθόνη- και επιλέγεις αυτό που θέλεις.

Μία από τις επιλογές σου σε κάθε γράμμα είναι και το γράμμα τονισμένο.

Edited by gregrapt
Λάθος εμφάνιση...

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εαν περασουμε αλλη radio

μετα μπορουμε να κανουμε restore

το backup?

 

Το flash του Radio δεν σου κάνει hard reset και κατά συνέπεια είναι αχρείαστο αυτό που λες.

 

:wacko::blink: γεια σας μαγκες, ειμαι φρεσκος στην ολη ομαδα σας....δηλαδη πιο φρεσκος δεν γινεται .το παραλαμβανω την τριτη μετα απο αναμονη 1 μηνα..ελλειψη στην vodafone..να ειμαι ειλικρινεις επειδη δουλευω και στην vodafone και ειμαι ολη μερα στα κινητα ο λογος που χτυπαω το hd2 ειναι διοτι μετα απο καιρο ενα κινητο με εντυπωσιασε αν οχι ,,..με ζαλισε...προσ το παρων αυτα που διαβαζω απο εσας μου φαινονται τελειως κινεζικα.(πρωτη φορα windows,ερχομαι απο nokia n85 symbian,...ξερω καμια σχεση...)προς το παρων θελω να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας και μετα θα μοιραστω και τις απειρες αποριες μου αν και εχετε ηδη απαντησει πολλα ερωτηματα.να με συγχωρεσετε και προκαταβολικα για ενδεχομενες τελειως χαζες ερωτησεις αλλα...νεα σειρα !!!!:lol:

 

Δες στο πρώτο post, θα σου λύσει πολλές από τις πρώτες απορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη και πάλι

Έχω 2 απορίες και θα ήθελα την βοήθεια σας

1) remote desktop από πού το ενεργοποιούμε και εάν με αυτό το πρόγραμμα μπορώ να μπαίνω στο pc μου από οπουδήποτε σημείο που έχει wifi

2) δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το e-mail μου από hotmail καθώς επίσης να ανοίγουν όλες οι φωτογραφίες από τα e-mail

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Ποιά η χρήση της στοίχισης οθόνης?

2.Ποιά η χρήση του καλιμπραρίσματος?

 

1. Αλλάζει την οθόνη σε Portrait / Landscape.

2. Βελτίωση στο πάτημα της οθόνης αν και είναι αχρείαστο στη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...