Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

lol ΆΛλο και αυτό. Γιατί δεν έβαλαν... άκυρη η αγορά του. Anyway thnx.

 

Γιατι βιντεοκληση κανει το 2% των χρηστων (μπορει να σου λεω και πολλουσ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δύσκολο και για ευνόητους λόγους... windows συσκευή για windows υπολογιστή.

 

 

 

Γιάννη δεν είμαι σε θέση να δοκιμάσω τώρα αλλά σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει πρόβλημα. Εάν όμως εξακολουθεί να υφίσταται μπορείς να την κατεβάσεις από τα link που δίνω στο πρώτο post.

 

Επίσης θα συνιστούσα να μην περάσεις άλλη από την 1.66. Εάν ο φίλος σου έχει ελληνική συσκευή, αξίζει να την περιμένει.

αυτο του ειπα και εγω,να περιμενει για την επισημη ελληνικη,θελω να πιστευω οτι ειναι θεμα ωρων να ανεβει για να του το δωσω πισω γιατι εχει λυσαξει:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδώ και λίγο καιρό , η συσκευή κρασάρει με πρόβλημα στο filesys.exe , με συχνότητα 1-2 φορές τη μέρα. Έχω διαβάσει όλες τις σελίδες αυτού του θέματος , αλλά δεν έχω δει , να το αναφέρει κάποιος . Ελπίζω να μην είμαι ο μοναδικός !

 

Μάλλον πας για hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δυστυχώς είναι κάτι που με κάνει να αναπολώ το hd, όπως και η διάρκεια της μπαταρίας. Στο leo με οποιαδήποτε radio σε flight mode η μπαταρία πέφτει σε 6-7 ώρες 2-3% ενώ στο hd σχεδόν καθόλου!

Νομίζω πάντως ότι η Lavrentius V2 έχει λίγο καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας από την Topix!

 

Σπυρο εκει και εγω μαζι σου....οσο για την μπαταρια δεν ειναι τοσο τραγικα πλεον με το 2.07 ραδιο που χρησιμοποιω...

τωρα δοκιμαζω την ρομ που ειπε ο Hellas200 με την μεγαλη ραμ...

 

στηνω και τα λεμε πιο μετα

 

Γιατι βιντεοκληση κανει το 2% των χρηστων (μπορει να σου λεω και πολλουσ)

 

και πολλα λες Βαγγελη :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ http://www.imobile.gr/showthread.php?16427-ROM-1-66-482 όπως λένε μπορούμε να κατεβάσουμε την ελληνική 1.66

Mα δεν εχει ανεβει καν στο επισημο site της htc...:confused:

Την κατεβασες? Αυτη είναι?:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Από εδώ http://www.imobile.gr/showthread.php?16427-ROM-1-66-482 όπως λένε μπορούμε να κατεβάσουμε την ελληνική 1.66
thanks φιλε μου, ειναι απο αξιοπιστη πηγη η ρομ;μην του κανω καμμια ζημια και ειναι ξενη η συσκευη,το θεμα ειναι που την βρηκανε και την ανεβασανε;
Link to comment
Share on other sites

Mα δεν εχει ανεβει καν στο επισημο site της htc...:confused:

Την κατεβασες? Αυτη είναι?:worry:

 

εγω θα προτεινα να μην βιαζεστε...περιμενετε λιγες ωρες να την παρετε επισημη και στα σιγουρα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε μου, ειναι απο αξιοπιστη πηγη η ρομ;μην του κανω καμμια ζημια και ειναι ξενη η συσκευη,το θεμα ειναι που την βρηκανε και την ανεβασανε;

 

Απ ότι ξέρω το imobile (μπορεί να κάνω και λάθος) είναι η συνέχεια του φορουμ της ACE HELLAS (το ποστ ειναι του murdof, νομίζω mod της ace), δεν την κατέβασα γιατι δεν μου ενεργοποίησαν ακόμα το λογαριασμό, και δεν ξέρω αν θα την κατεβάσω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To imobile δεν είναι η συνέχεια, είναι ανεξάρτητο forum και το άνοιξαν οι πρώην συντελεστές του forum της Ace Hellas. Η ROM που δίνεται εκεί είναι η επίσημη. Κατεβάστε την άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To imobile δεν είναι η συνέχεια, είναι ανεξάρτητο forum και το άνοιξαν οι πρώην συντελεστές του forum της Ace Hellas. Η ROM που δίνεται εκεί είναι η επίσημη. Κατεβάστε την άφοβα.

 

αυτο δεν το ηξερα Γιαννη :confused:

 

δλδ τα εκατομυρια ποστς της :X:worry: εξαφανιστηκανε πια??:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δλδ τα εκατομυρια ποστς της :X:worry: εξαφανιστηκανε πια??:lol::lol:

 

Το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών μεταφέρθηκε στο καινούργιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών μεταφέρθηκε στο καινούργιο.

 

ωχ....ειναι που ειναι τεραστια....(σε μεγεθος) εχει και τα αναλογα μηνυματα παλι μαζι της :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δημητρη καλησπερα!!

 

διορθωσε με αν κανω λαθος, σε καποια post παλαιοτερα πρότεινες το 2.06.51.07 σαν το καλυτερο ραδιο για αυτονομία μπαταριας , τωρα λες οτι το 2.07.51.05 ειναι ακομα καλυτερο??

(οχι τιποτα αλλο, αλλα για να μην περναμε τσαμπα υποδεέστερα ραδιο... )

 

ps. ειμαι αθηνα+voda

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο και για ευνόητους λόγους... windows συσκευή για windows υπολογιστή.

 

 

 

 

 

Αυτο δεν το καταλαβαινω....Η HTC δεν θελει να πουλησει σε χρηστες mac ???

 

H Αpple γιατι δεν βαζει τετοιους περιορισμους ?

 

Mac δεν θα επαιρνα ποτε αλλα Iphone ειχα παρει γιατι δουλευε και με windows.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δημητρη καλησπερα!!

 

διορθωσε με αν κανω λαθος, σε καποια post παλαιοτερα πρότεινες το 2.06.51.07 σαν το καλυτερο ραδιο για αυτονομία μπαταριας , τωρα λες οτι το 2.07.51.05 ειναι ακομα καλυτερο??

(οχι τιποτα αλλο, αλλα για να μην περναμε τσαμπα υποδεέστερα ραδιο... )

 

ps. ειμαι αθηνα+voda

 

καλησπερα Νικο :)

 

φιλε μου για το 2.06 ελεγα (και επιμενω σε αυτο) οτι ειναι το πιο ενεργοβορο ραδιο!!!

αυτο που δινει σαν update η htc ενοω:) καθε αλλο παρα για οικονομια μπαταριας με αυτο δεν εχω πει ;)

αντιθετα το 2.07 ειναι το πλεον (για μενα τουλαχιστον, με κοσμοτε) καλυτερο σε διαχειριση ρευματος αλλα και πιο καλο σε wifi,gps,bluetooth,gprs/3g :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να επισημάνουμε όμως ότι το 2.07 δεν διατίθεται όμως ακόμα επίσημα και ο μόνος τρόπος για να το περάσουμε στη συσκευή μας είναι ξεκλειδώνοντας την με hard-spl και με τον συμβιβασμό ότι η συσκευή μας θα βρίσκεται εκτός εγγυήσεως μέχρι την επαναφορά του stock spl.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και ΒΟΗΘΕΙΑ!

Μόλις πέρασα το HSPL και προσπάθησα να περάσω την 1.66 rom.

Ενώ ξεκίνησε να κάνει το upgrade μετά από λίγο μαύρισε η οθόνη έβγαλε ένα μήνυμα 28002 not allowed μετά πετάει την οθόνη του bootloader (με spl-1.42.0000 xe) και κολάει!

Κάθε φορά που το ανοίγω βγάζει ένα τριγωνάκι με θαυμαστικό, μετά loading μετά code 28002 και not allowed και μετά πάλι στον bootloader και κολάει!

Έκανα και ένα hard reset αλλά με τα ίδια αποτελέσματα,

Κάποια συμβουλή πριν πέσω κάτω λιπόθυμος;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχεις ολοκληρώσει σωστά τη διαδικασία του HSPL. Εάν έχει γίνει σωστά, στην οθόνη του bootloader, στο SPL αντί για 1.42.0000 θα πρέπει να λέει 1.42.HSPL.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και ΒΟΗΘΕΙΑ!

Μόλις πέρασα το HSPL και προσπάθησα να περάσω την 1.66 rom.

Ενώ ξεκίνησε να κάνει το upgrade μετά από λίγο μαύρισε η οθόνη έβγαλε ένα μήνυμα 28002 not allowed μετά πετάει την οθόνη του bootloader (με spl-1.42.0000 xe) και κολάει!

Κάθε φορά που το ανοίγω βγάζει ένα τριγωνάκι με θαυμαστικό, μετά loading μετά code 28002 και not allowed και μετά πάλι στον bootloader και κολάει!

Έκανα και ένα hard reset αλλά με τα ίδια αποτελέσματα,

Κάποια συμβουλή πριν πέσω κάτω λιπόθυμος;

 

μην πανικοβαλεσαι :lol:

 

βαλε το τηλ σου με κατασταση bootloader και τρεξε μια επισημη ρομ(αυτην που ειχε η συσκευη σου οταν την πηρες)

μετα απλα ξανατρεξε το hspl και ακολουθησε σωστα τα βηματα του setup :!::!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του hspl έβγαλε 1.42.hspl. Μετά το κόλλημα επανήλθε στο 1.42.0000. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω ή να ξαναπεράσω το hspl?

 

Δημήτρη πώς μπορώ να τρέξω μια επίσημη rom αφού δεν μπορώ να το συνδέσω στον υπολοδιστή μου? Να υποθέσω ότι πρέπει να βρω τρόπο να περάσω την rom στην sd?

Edited by odysseas1
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να τρέξει το Zenonia στο HD2;

 

Κάνει να φορτώσει και επανέρχεται στη home screen. Έχω την topix.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του hspl έβγαλε 1.42.hspl. Μετά το κόλλημα επανήλθε στο 1.42.0000. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω ή να ξαναπεράσω το hspl?

 

Δημήτρη πώς μπορώ να τρέξω μια επίσημη rom αφού δεν μπορώ να το συνδέσω στον υπολοδιστή μου? Να υποθέσω ότι πρέπει να βρω τρόπο να περάσω την rom στην sd?

 

δεν μπορεις να τρεξεις ρομ απο την καρτα σου γιατι ΔΕΝ εχεις τελειωσει το hspl!!

 

απλα θα κανεις αυτο που σου εγραψα!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του hspl έβγαλε 1.42.hspl. Μετά το κόλλημα επανήλθε στο 1.42.0000. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω ή να ξαναπεράσω το hspl?

 

Δημήτρη πώς μπορώ να τρέξω μια επίσημη rom αφού δεν μπορώ να το συνδέσω στον υπολοδιστή μου? Να υποθέσω ότι πρέπει να βρω τρόπο να περάσω την rom στην sd?

 

αντι να διαβασεις σου προτεινω να δεις τα εξης βιντεακια για hspl

1.How to install HSPL (HardSPL) to the HTC HD2 (Leo)

2.Flashing a custom HTC HD2 (Leo) rom using Active Sync

3.Flashing a custom HTC HD2 (Leo) rom using an SD Card

4.How to install a stock ROM to the HTC HD2 (Leo) using HSPL

5.How to install a new Radio to the HTC HD2 (Leo) using HSPL (HardSPL)

http://www.youtube.com/watch?v=c0IEiiFvMOo

6.How to uninstall HSPL (HardSPL) from the HTC HD2 (Leo)

(πηγη:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=621930)

 

πρεπει να κοιταξεις τουλαχιστον το τεταρτο βιντεακι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...