Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα. Σημερα παραλαμβανω το HD2 μου Ελληνικο. θελω να ρωτησω νατο αφησω οπως ειναι? η αξιζει να του περασω αλλη ρομ?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άστο όπως είναι να δεις πως τα πάει σύμφωνα με τα δικά σου τα δεδομένα. Και όταν αρχίσεις να το βαριέσαι, μπες και εσύ στην αέναη εναλλαγή των διαφόρων rom. Πλέον, αυτός είναι ο μοναδικός λόγος για να εναλλάσει κάποιος cooked rom αφού οι official δουλεύουν αξιοπρεπέστατα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν αλαξω ρομ χανετε και η εγγυηση? αλλα αφου δεν προσφερει κατι παραπανω μια αλλη ρομ δεν εχω λογω να αλαξω μαλον...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Άστο όπως είναι να δεις πως τα πάει σύμφωνα με τα δικά σου τα δεδομένα. Και όταν αρχίσεις να το βαριέσαι, μπες και εσύ στην αέναη εναλλαγή των διαφόρων rom. Πλέον, αυτός είναι ο μοναδικός λόγος για να εναλλάσει κάποιος cooked rom αφού οι official δουλεύουν αξιοπρεπέστατα.

 

Ωραία, και γω αυτό θα κάνω Γιάννη!

Αύριο θα πάω να το πάρω από το πλαίσιο..

Ανυπομονώ!

 

,Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να πω κ εγω την αποψη μου απο τη στιγμη που εβαλα τη ρομ 2.7.1 ARTEMIS απο sternas .. μια πολυ γρηγορη φθλλ ελληνικη ρομ για οσους ειδικα τουσ αρεσει το start menu κατω !! δοκιμαστε την εμενα με βολεψε πολυ εχει ενα μικρο λαθος χανετε το πλικτρολογιο στο τηλεφωνο γ κληση μερικες φορες αλλα με ena autorotate στο πλαι κ μετα παλι καθετα εμφανιζεται αμεσως ..

στην κριση σας βεβαια ... δεν δοκιμασα topix επειδη μ αρεσε η ιδεα του start menu κατω :p

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να πω κ εγω την αποψη μου απο τη στιγμη που εβαλα τη ρομ 2.7.1 ARTEMIS απο sternas .. μια πολυ γρηγορη φθλλ ελληνικη ρομ για οσους ειδικα τουσ αρεσει το start menu κατω !! δοκιμαστε την εμενα με βολεψε πολυ εχει ενα μικρο λαθος χανετε το πλικτρολογιο στο τηλεφωνο γ κληση μερικες φορες αλλα με ena autorotate στο πλαι κ μετα παλι καθετα εμφανιζεται αμεσως ..

στην κριση σας βεβαια ... δεν δοκιμασα topix επειδη μ αρεσε η ιδεα του start menu κατω :p

 

αν σ΄αρεσει το μενου κατω δοκιμασε και τις ρομ(αγγλικες) του PhamQuang

 

http://www.pdaviet.net/showthread.php?82133-HD2-ROM-V12-%28Core-23518%29-%E2%98%85-OS-1-66-707-NEW

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πιστεύω ότι ο sternas θα είναι ενήμερος για το bug, και θα προβεί στη λύση του στην επόμενη έκδοση της rom του. Λογικό είναι να υπάρχουν μικροπροβληματάκια για τη λύση των οποίων οφείλουμε να γίνουμε beta testers.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πως βαζω wallpaper στη lock sreen?

Απο το τελευταιο tab του sense επιλεγεις Personalize και ακολουθος Lock screen wallpaper

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να πω κ εγω την αποψη μου απο τη στιγμη που εβαλα τη ρομ 2.7.1 ARTEMIS απο sternas .. μια πολυ γρηγορη φθλλ ελληνικη ρομ για οσους ειδικα τουσ αρεσει το start menu κατω !! δοκιμαστε την εμενα με βολεψε πολυ εχει ενα μικρο λαθος χανετε το πλικτρολογιο στο τηλεφωνο γ κληση μερικες φορες αλλα με ena autorotate στο πλαι κ μετα παλι καθετα εμφανιζεται αμεσως ..

στην κριση σας βεβαια ... δεν δοκιμασα topix επειδη μ αρεσε η ιδεα του start menu κατω :p

 

Φιλε μου κ εγω αυτη χρησιμοποιω κ δεν εχω τετοιο προβλημα!

Να πω οτι η ρομ ειναι αψογη, κανενα προβλημα με κανενα προγραμμα ολα τρεχουν φινα κ ειδικα αν περασεις κ κανενα ραδιο 2.06 γιατι στη προηγουμενη εκδοση 2.06... το ειχα αφησει με το μαμα 2.05:D

Δεν βλεπω κανενα λογο να βαλω Αγγλικη προς το παρων ενω κ στο XDA διαβαζω τοσο καλα σχολεια για την παραπανω ρομ κ ο STERNAS ειναι απο πανω σε οτι bug πρκειψει κ το διορθωνει αμεσα.......

Νομιζω οτι θα μεινω για αρκετο καιρο με αυτη την ΡΟΜ..........

 

Αν κ μολις τωρα ειδα οτι εβγαλε ARTEMIS 2.8 που πιστευω λυνει οποιο μικροπροβλημα υπηρχε !!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612580

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την Artemis for HD2 2.8 ELL. ειναι πολυ καλη αλλα εχω ενα προβλημα με την οθονη κλειδωματος. μου εμφανιζει την εικονα μου μιση και εχει το εικονιδιο του ημερολογιου. ειναι καποιο bug ή εχω κανει κατι λαθος? ευχαριστω λοιζος
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την Artemis for HD2 2.8 ELL. ειναι πολυ καλη αλλα εχω ενα προβλημα με την οθονη κλειδωματος. μου εμφανιζει την εικονα μου μιση και εχει το εικονιδιο του ημερολογιου. ειναι καποιο bug ή εχω κανει κατι λαθος? ευχαριστω λοιζος

για τετοιεσ λεπτομεριες που αφορουν ρομ ποσταρε στουσ xda.....εκει θα σ απαντησει ο sternas....και 8α σ πει σιγουρα...

Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω καταλαβει, αν αφησω την μαμισια την ρομ την Ελληνικη που εχω τωρα, μπορω να βαλω κανενα ραδιο? και τι προσφερουν αυτα?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω καταλαβει, αν αφησω την μαμισια την ρομ την Ελληνικη που εχω τωρα, μπορω να βαλω κανενα ραδιο? και τι προσφερουν αυτα?

πρεπει να περασεις hspl και να βαλεισ radio....ειναι ενα κομματι σαν ρομ που βελτιωνει το σημα το wifi και γενικα στοιχεια τησ μπαταριας και επικοινωνιας...δεν σημαινει ομως οτι κα8ε νεο ειναι καλυτερο....καθε Radio λειτουργει διαφορετικα σε καθε χωρα...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Loisos 250

μαλλον καποια εφαρμογη-cab θα ευθυνεται για αυτο!

απεγκατεστησε τα ολα η hard reset κ ξαναδοκιμασε....

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις...

 

1. Ειναι ασφαλες να περασω νεα ραδιο? θα χαθει η εγγθηση? υπαρχει οδηγος για να διαβασω?

2. προγραμματα για το HD2 κανουν ολα οσα ειναι για WM 6.5? η πρεπει να ειναι συμβατα με την οθονη του?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις...

 

1. Ειναι ασφαλες να περασω νεα ραδιο? θα χαθει η εγγθηση? υπαρχει οδηγος για να διαβασω?

2. προγραμματα για το HD2 κανουν ολα οσα ειναι για WM 6.5? η πρεπει να ειναι συμβατα με την οθονη του?

1.διαβασε το πρωτο ποστ..εχει αναλυτικεσ οδηγιες για φλασαρισμα.....

2.πρεπει να ειναι για wvga..

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω ενα προβλημα με τα μηνυματα...

ανα τακτα χρονικα διαστηματα δεν στελνει μηνυματα...

μετα απο λιγεσ μερεσ τα στελνει ολα μαζι η ακομα χειροτερα χρειαζεται να κανω επανεκινηση της συσκευης κ να στειλω ενα οποιοδηποτε μηνυμα για να στειλει και τα προηγουμενα...

κανενασ αλλος με το ιδιο προβλημα?

υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

1.διαβασε το πρωτο ποστ..εχει αναλυτικεσ οδηγιες για φλασαρισμα.....

2.πρεπει να ειναι για wvga..

 

πως μπορω να ξερω αν ενα προγραμμα ειναι για wvga; σηγνωμη αν γινομαι κουραστικος

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα λυθηκε οταν ξαναπερασα την 2.8 ΕLL

παντα hard reset μετα το φλασαρισμα...συνηθως το γραφει για wvga..

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 περιπτώσεις cooked roms

a.Οι διάφοροι experts του xda παίρνουν τις official roms και σε αυτές εγκαθιστούν κάποια προγράμματα που θεωρούν musthave και κάνουν και κάποια tweaks για αυξήσουν τις επιδόσεις και τη σταθερότητα.

b. Παίρνουν τα τελευταία builds των windows και των διάφορων interfaces (όπως το sence) για να δείξουν τα νέα επιτεύματα. Για παράδειγμα οι roms με 6.5.3 που δεν έχουν κυκλοφορήσει ή άλλο παράδειγμα οι 2.02 roms

 

Το radio από την άλλη είναι το κομμάτι της συσκευής που ασχολείται με τα δίκτυα και το gps. Οπότε καλό είναι να περαστεί κάποιο το οποίο δουλεύει σωστα και αξιόπιστα. Επίσης να αναφέρω ότι το πόσο καλά δουλεύει ένα radio στο τηλεφωνικό κομμάτι (ποιότητα σήματος) διαφέρει ανα περιοχή.

 

Για παράδειγμα το τελευταίο radio, 2.07.51.05_2, που πέρασα χθες, δείχνει μέχρι τώρα να έχει λύσει πολλά προβλήματα που είχα. Η data connection από χθες το απόγευμα, δουλεύει σωστά και αδιάλυπτα. Επίσης 2-3 sms που έστειλα έφυγαν κανονικά. Βέβαια είναι νωρίς, ούτε 24ωρο δεν έχω κλείσει με το νεο radio, αλλά είμαι αισιόδοξος.

Edited by firiel
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει το παρακάτω ρε παιδιά;

Θα παραλάβω σήμερα;

 

27 Jan 2010 11:05:30 Athens Shipment Received At Destination Depot.

27 Jan 2010 10:26:22 Athens Shipment Received At Transit Point.

27 Jan 2010 08:00:00 Athens Delay. Recovery Action Underway

27 Jan 2010 02:17:30 Liege Euro Hub Shipment In Transit.

27 Jan 2010 01:59:30 Liege Euro Hub Shipment Received At Transit Point.

26 Jan 2010 21:37:54 Marseille Shipment In Transit.

26 Jan 2010 19:11:00 MPL Shipment In Transit.

26 Jan 2010 18:05:02 MPL Shipment In Transit.

26 Jan 2010 17:59:49 MPL Shipment Received At Origin Depot.

26 Jan 2010 17:41:42 MPL Shipment Received At Origin Depot.

26 Jan 2010 17:15:11 MPL Shipment Collected From Sender.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...