Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μηπως ξερει καποιος ενα τροπο για να στελνουμε εικονες μεσω bluetooth ,διοτι στην εφαρμογη του τηλ.ασε που για να τις φπρτωσει πρεπει να ξερεις πια ειναι η εικονα αλλα και σου βγαζει οτι εικονιδιο υπαρχει μεσα στο τηλ.....

Επισης ασ μου πει καποιος πως μπορω να αφαιρεσω τα διπλα εικονιδια απο το menou ,παταω delete αλλα τιποτα.

Και τελος στις γρηγορες συνδεσεις (εχω τις 16)παταω αφαιρεση αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καλύτερα! :rolleyes:

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Με το πληκτρολόγιο δούλεψε, όχι όμως και με την αλλαγή στο sys.txt που σημειωτέον σε μένα ειναι sys.doc.

μήπως κάνω κάτι λάθος; απλά πρόσθεσα το κείμενο στο κάτω μέρος του κειμένου.

σε σένα δούλεψε;

πάντως πολλές ευχαριστίες σε όλους.::)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο (δεν το'χω τσεκαρει)

6. How to Enable More Than 1 Hotmail Account in Email Tab

By default you can only check one hotmail account at a time. Here is how to enable more hotmail accounts.

 

1. Create a new email account.

2. In the email field write your email but replace the “@hotmail.com” with “@hotmail.con”, this way the OS is not going to load Windows live messenger to sync your email.

3. Disable the option “Try to get e-mail settings…”

4. Select the email provider, in this case, Internet e-mail.

5. Complete the name and account display name

6. Incoming server: “pop3.live.com:995″. Account type: POP3

7. Complete the form with your username and password. Note: the username is your full email address: “yourusername@hotmail.com” and not “yourusername”.

8. Outgoing mail server: “smtp.live.com:25″. Check the “outgoing server requires au…”. Click on Advanced settings and check the “Require SSL…” for incoming and outgoing e-mail.

9. Complete the rest of the setup.

10. Now, go to your email account and go to Tools > Options, once there, click on the email account you just created and click on “Edit account setup.” NOTE: It might make you wait until it syncs 1 time.

11. Replace the “@hotmail.con” with the right one “@hotmail.com” and hit next ’till the end of the setup, and done.

 

Μόλις διάβαζα το ίδιο post στο google.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D

Δουλεύει το δοκίμασα.

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβαζα το ίδιο post στο google.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D

 

κοιτα και εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583638

το 43 ειναι με το hotmail αλλα εχει και αλλα tips

Link to comment
Share on other sites

will see..;)

 

τα benchmarks μας την δινουν πιο δυνατη απο την υπαρχουσα....

 

ειμαι με την ρομ του Λαυρεντη απο χθες το βραδυ.

Πολυ σταθερη-γρηγορη αλλα εχει ενα λαθακι...στον commanager οταν πατας το Phone σε παει στα windows και οχι στο ρυθμισεις Phone του sense...

εαν δεν το γνωριζει ο Λαυρεντης, αναφερε το,ωστε να το διορθωσει στην επομενη ρομ.

παρασκευη και σαββατο ειχα το radio 2.06.51.07...ποσο δικιο ειχες...δεν εχω ξαναδει τετοιο radio...:lol: μπαταριοφαγος χωρις καμια υπερβολη.

Ποτε θα δουμε τη νεα ρομ ?:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειμαι με την ρομ του Λαυρεντη απο χθες το βραδυ.

Πολυ σταθερη-γρηγορη αλλα εχει ενα λαθακι...στον commanager οταν πατας το Phone σε παει στα windows και οχι στο ρυθμισεις Phone του sense...

εαν δεν το γνωριζει ο Λαυρεντης, αναφερε το,ωστε να το διορθωσει στην επομενη ρομ.

 

Μήπως το έχει κάνει επίτηδες να πηγαίνει εκεί; Το έχω δει από διάφορους cookers αυτό.

 

παιδια μηπως ξερει καποιος ενα τροπο για να στελνουμε εικονες μεσω bluetooth ,διοτι στην εφαρμογη του τηλ.ασε που για να τις φπρτωσει πρεπει να ξερεις πια ειναι η εικονα αλλα και σου βγαζει οτι εικονιδιο υπαρχει μεσα στο τηλ.....

 

Βάλε το Resco Explorer.

 

Επισης ασ μου πει καποιος πως μπορω να αφαιρεσω τα διπλα εικονιδια απο το menou ,παταω delete αλλα τιποτα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3001822#post3001822

 

Και τελος στις γρηγορες συνδεσεις (εχω τις 16)παταω αφαιρεση αλλα τιποτα...

 

Ποιο αρχείο έχεις βάλει; Είναι bug.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583638

το 43 ειναι με το hotmail αλλα εχει και αλλα tips

 

Τα ίδια ακριβώς λέει .. Thanks το setαρα ήδη..

 

Μήπως κάποιος έχει πρόγραμμα ζωγραφικής για να κάνει το τεστ με την οθόνη όπως εδώ ???

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=7065

... προσπάθησα να βάλω το pencilbox χωρίς επιτυχία..

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την ρομ του Λαυρεντη απο χθες το βραδυ.

Πολυ σταθερη-γρηγορη αλλα εχει ενα λαθακι...στον commanager οταν πατας το Phone σε παει στα windows και οχι στο ρυθμισεις Phone του sense...

εαν δεν το γνωριζει ο Λαυρεντης, αναφερε το,ωστε να το διορθωσει στην επομενη ρομ.

 

αν θελεις να αλλαξεις απο flight mode σε phone και αντιθετα,πατας το 1ο κουμπι

 

αυτο του τηλ ειναι επιτηδες ετσι,το συνηθιζουν αρκετοι οπως λεει ο Γιαννης:)

 

παρασκευη και σαββατο ειχα το radio 2.06.51.07...ποσο δικιο ειχες...δεν εχω ξαναδει τετοιο radio...:lol: μπαταριοφαγος χωρις καμια υπερβολη.

Ποτε θα δουμε τη νεα ρομ ?:happy:

 

το ραδιο ειναι απλα απαραδεκτο ....αλλα δοκιμασε αν θελεις το 2.06.50.04 μου φαινεται καλυτερο απο το μαμα ;)

η ρομ ?αυτην δοκιμαζουμε τωρα...θα δουμε,μεχρι στιγμης δεν εχουμε βρει κατι ...αν ολα πανε καλα,απο αυριο το απογευμα λογικα θα ειναι ανεβασμενη :)

 

Μήπως το έχει κάνει επίτηδες να πηγαίνει εκεί; Το έχω δει από διάφορους cookers αυτό.

ετσι ακριβως Γιαννη :)

 

Μήπως κάποιος έχει πρόγραμμα ζωγραφικής για να κάνει το τεστ με την οθόνη όπως εδώ ???

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=7065

... προσπάθησα να βάλω το pencilbox χωρίς επιτυχία..

 

DynaInk 1.0 ;)

 

οι γραμμες βγαινουν καρφι!!!

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε στο sys.txt

 

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Με το πληκτρολόγιο δούλεψε, όχι όμως και με την αλλαγή στο sys.txt που σημειωτέον σε μένα ειναι sys.doc.

μήπως κάνω κάτι λάθος; απλά πρόσθεσα το κείμενο στο κάτω μέρος του κειμένου.

σε σένα δούλεψε;

πάντως πολλές ευχαριστίες σε όλους.:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κάτι λάθος κάνεις. Ο φάκελος του iGO περιέχει μόνο sys.txt για να δουλεύει σωστά. Αλλά σε ότι άλλο έχει να κάνει με το iGO, καλύτερα να απευθυνθείς στο σχετικό thread.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι! Χθες το βράδυ το LEO μου με official rom αποφάσισε να μετονομάσει την κάρτα μνήμης του από "Storage Card" σε "Storage Card2" και φυσικά όλες τις συντομεύσεις που είχα από την κάρτα και όλα τα apps που είχα εγκαταστήσει σε αυτή να μείνουν ανενεργά! :(

Δοκίμασα απλά να την μετονομάσω μέσα από τον explorer της HTC αλλά δεν το επιτρέπει. Της έκανα διαμόρφωση μέσα από τα WM και πάλι την βλέπει ως "Storage Card2" καμιά ιδέα;;;

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εγκατέστησες κάποια εφαρμογή που σου κινεί υποψίες ότι μπορεί να φταίει;

 

Μάλλον πας για hard reset. Εκτός και αν θες να το ψάξεις λίγο και να πας με το resco explorer και να ενεργοποιήσεις τα hidden και system files να δεις εάν υπάρχει κάποιος κρυφός φάκελος με τον τίτλο Storage Card. Εάν ναι σβήστον και κάνε επανεκκίνηση.

 

Αυτό συνήθως συμβαίνει (σπάνια πια) όταν δεν προλαβαίνει για κάποιο λόγο η συσκευή να διαβάσει την κάρτα στο boot up.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

DynaInk 1.0 ;)

 

οι γραμμες βγαινουν καρφι!!!

 

Πρέπει να το πας αργά όπως δείχνει το βιντεάκι.. το δοκίμασα αλλά δεν βγαίνουν και καρφί.

Μόνο άμα το κάνεις γρήγορα βγαίνουν καρφί αλλά δεν είναι ο σωστός τρόπος τέστ δες εδώ : http://labs.moto.com/diy-touchscreen-analysis/

 

Πολύ κοντά στο μηλαράκι πάντως, καλύτερο από τα άλλα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλη μετα απο hard reset που εκανα χτες ολα ειναι καλα απλα εχω προβλημα με τα sms στελνω και μπορει να τα παροθν αμεσως αλλα θπαρχει και το ενδεχομενω να το λαβοθν μετα απο ωρες η και μερες. Εχου καποια λυση?
enas apwros :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα και παλη μετα απο hard reset που εκανα χτες ολα ειναι καλα απλα εχω προβλημα με τα sms στελνω και μπορει να τα παροθν αμεσως αλλα θπαρχει και το ενδεχομενω να το λαβοθν μετα απο ωρες η και μερες. Εχου καποια λυση?

 

Έχεις περάσει στη συσκευή σου τα Official HotFixes που βρίσκονται στο πρώτο post; Εάν όχι, κάντο άμεσα.

 

(Θα σε παρακαλούσα να γράφεις σωστά όπως όλοι μας εδώ μέσα για να είναι πιο ευανάγνωστα αυτά που θέλεις να πεις. Θα μας διευκολύνεις όλους).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για το expansys...

 

XPS3405 για 5 ευρώ έκπτωση

XPS3415 για 15 ευρώ έκπτωση για αγορές > 300 ευρώ

XPS3425 για 25 ευρώ έκπτωση για αγορές > 500 ευρώ

XPS3435 για 35 ευρώ έκπτωση για αγορές > 700 ευρώ

XPS3450 για 50 ευρώ έκπτωση για αγορές > 1000 ευρώ

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το ραδιο ειναι απλα απαραδεκτο ....αλλα δοκιμασε αν θελεις το 2.06.50.04 μου φαινεται καλυτερο απο το μαμα ;)

η ρομ ?αυτην δοκιμαζουμε τωρα...θα δουμε,μεχρι στιγμης δεν εχουμε βρει κατι ...αν ολα πανε καλα,απο αυριο το απογευμα λογικα θα ειναι ανεβασμενη :)

 

τωρα εχω το 2.05.51.05_2 οπως το ειχε η rom του Λαυρεντη. να μεινω σε αυτο?

πιστευεις το 2.06.50.04 ειναι καλυτερο? (αυτονομια-σημα...κτλ)

παλι θα φλασαρουμε...:lol:

παλι θα ξαναστησουμε...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παλι θα φλασαρουμε...:lol:

παλι θα ξαναστησουμε...:rolleyes:

 

Με το flashάρισμα του Radio μόνο, δεν χάνεις τίποτα. Κατά συνέπεια δεν χρειάζεται να ξαναστήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το flashάρισμα του Radio μόνο, δεν χάνεις τίποτα. Κατά συνέπεια δεν χρειάζεται να ξαναστήσεις.

 

εννοω για την νεα ρομ του Λαυρεντη που μπορει να ανεβασει ακομα και αυριο...

οχι για το radio...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα διαγράψεις τα shortcuts HTC_ (με κάτω dash) από το Programs folder

Μετά θα πας HKLM\Security\Shell\StartInfo\Start και θα κάνεις copy από τα keys HTC_ (με κάτω dash) τα strings Icon στα ομώνυμα Keys HTC (χωρίς dash).

Μπορεί να χρειαστεί soft reset

 

Για όσους έχουν πρόβλημα με το autolock ας δοκιμάσουν να βάλουν regional settings τα ίδια με τη rom τους (π.χ. English (UK) αν έχουν αγγλική rom ή Ελληνικά αν έχουν ελληνική). Μετά soft reset και δε θα ξαναπαρουσιαστεί..

συγνωμη αλλα πως? απο τα windows η απο το τηλ?

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα πως? απο τα windows η απο το τηλ?

Με εναν registry editor,τον οποιο,θα εγκαταστησεις στο τηλεφωνο σου.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

εννοω για την νεα ρομ του Λαυρεντη που μπορει να ανεβασει ακομα και αυριο...

οχι για το radio...:lol:

 

η ρομ πεταει :rolleyes: :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...