Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρησει. Οταν τραβάω φωτό στα 5Μ πολυ λεπτομερης το τηλεφωνο μου δείχνει πως η φωτό ειναι 1115 ΚΒ όταν την μεταφέρω στο pc η ιδια φωτογραφία μου λεει πως είναι 486kb τι γίνεται γνωρίζει κάποιος?

 

Η μεταφορά γίνεται με bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς για την ελληνική rom 1.48.482.4?

Την έχει δοκιμάσει κανένας?

Για να την βάλω πρέπει να έχω serial number ελληνικής συσκευής . Μπορεί να μου δώσει κάποιος?

Ευχαριστώ.

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς για την ελληνική rom 1.48.482.4?

Την έχει δοκιμάσει κανένας?

Για να την βάλω πρέπει να έχω serial number ελληνικής συσκευής . Μπορεί να μου δώσει κάποιος?

Ευχαριστώ.

 

Κοιτα στο πρωτο post.Τα λεει ολα αναλυτικα.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Γνωρίζει κανείς για την ελληνική rom 1.48.482.4?

Την έχει δοκιμάσει κανένας?

Για να την βάλω πρέπει να έχω serial number ελληνικής συσκευής . Μπορεί να μου δώσει κάποιος?

Ευχαριστώ.

 

Εχεις pm

 

Εγω εχω την 1.48.71294

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Ξαφνικα μου εχει βαλει στον καιρο σαν 1η πολη μια Bamingui-Bangora CF η οποια δεν αφαιρειται απο το μενου με τιποτα. Που την βρηκε το τηλεφωνο δεν ξερω. Στο μενου καταργηση δεν την αναφερει καν πως μπορω να την αφαιρεσω? καθε συμβουλη ευπροσδεκτη

 

Μάλλον άλλαξε το time zone. Επανέφερέ το και λογικά θα φτιάξει.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το cab με τις 16 συντομεύσεις. Και μου έχει βγάλει shortcuts στο μενού έναρξη

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να γίνει λίγο πιο αναλυτικός;

Ποιο πρόγραμμα με βοηθάει να έχω πρόσβαση στο παρακάτω μενού; Που το βρίσκω;

Ευχαριστώ

 

Θα διαγράψεις τα shortcuts HTC_ (με κάτω dash) από το Programs folder

Μετά θα πας HKLM\Security\Shell\StartInfo\Start και θα κάνεις copy από τα keys HTC_ (με κάτω dash) τα strings Icon στα ομώνυμα Keys HTC (χωρίς dash).

Μπορεί να χρειαστεί soft reset

 

Για όσους έχουν πρόβλημα με το autolock ας δοκιμάσουν να βάλουν regional settings τα ίδια με τη rom τους (π.χ. English (UK) αν έχουν αγγλική rom ή Ελληνικά αν έχουν ελληνική). Μετά soft reset και δε θα ξαναπαρουσιαστεί..

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε αν από τις ρυθμίσεις της συσκευής παρέχεται η δυνατότητα μηδενισμού εισερχόμενης & εξερχόμενης χρήσης ;

Ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το cab με τις 16 συντομεύσεις. Και μου έχει βγάλει shortcuts στο μενού έναρξη

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να γίνει λίγο πιο αναλυτικός;

Ποιο πρόγραμμα με βοηθάει να έχω πρόσβαση στο παρακάτω μενού; Που το βρίσκω;

Ευχαριστώ

 

Τα hints and tips στην πρωτη σελιδα τα διαβασες?

Βαλε αυτο το .cab και κανε soft reset.

 

Προσβαση στο συγκεκριμενο μενου,εχεις με εναν registry editor.Πχ PHM registry editor.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,οποιος εχει την ελληνικη ρομ,μπορει να κοιταξει και να μου πει τι εκδοση ειναι ο οπερα? :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αυτο γιατι απο οτι λεει

 

Rotation: Add rotation support to any applications easily

 

Με σκοπο να μου δειχνει το destinator σε οριζοντια οθονη αλλα δεν ξερω μαλλον τι να πειραξω...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλη χρονια...εχω και εγω το hd2 και για δευτερη φορα τωρα δεν ξυπναει απο το sleep!

 

Βλεπω οτι αναβει το λαμπακι πχ οτι εγω αναπ η sms , παταω το κουμπι και δεν κανει τπτ.Κ στο ρευμα να το βαλω δεν δειχνει οτι φορτιζει.Με σοφτ ρεσετ δουλευει κανονικα.

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει φωνητική κλήση με bluetooth hands free?Αν βάλω κάποιες εφαρμογές που έχουν δωθεί στο πρώτο ποστ για φωνητική κλήση θα κάνουν αυτό που θέλω ή κάνει φωνητική κλήση μόνο απο το κινητό?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,οποιος εχει την ελληνικη ρομ,μπορει να κοιταξει και να μου πει τι εκδοση ειναι ο οπερα? :)

Αμάν ρε συ Δημήτρη πριν λίγο την άλλαξα με την Pandora :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε συ Δημήτρη πριν λίγο την άλλαξα με την Pandora :lol:

 

αχ ρε Γιωργο :lol:

 

αν θελεις μια καλη ρομ απο αυτες που υπαρχουν για να μην παιδευεσαι,βαλε την topix 1.1.1 (μανιλα 2.5):)

μην ασχολεισαι με αλλες μεχρι να δωσει και ο Λαβρεντης αυτην που δοκιμαζουμε (RC3) :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,οποιος εχει την ελληνικη ρομ,μπορει να κοιταξει και να μου πει τι εκδοση ειναι ο οπερα? :)

 

9.7 build 35577 ;)

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε Γιωργο :lol:

 

αν θελεις μια καλη ρομ απο αυτες που υπαρχουν για να μην παιδευεσαι,βαλε την topix 1.1.1 (μανιλα 2.5):)

μην ασχολεισαι με αλλες μεχρι να δωσει και ο Λαβρεντης αυτην που δοκιμαζουμε (RC3) :)

 

Κι εγω την topix,εχω βαλει.:)

 

Αναμενω του Λαβρεντη :)

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,οποιος εχει την ελληνικη ρομ,μπορει να κοιταξει και να μου πει τι εκδοση ειναι ο οπερα? :)
΄

 

ROM

Έκδοση ROM 1.48.482.4 (71294) ELL

Ημερομηνία ROM: 11/26/09

OPERA

Έκδοση: 9.7

Build: 35577

Link to comment
Share on other sites

9.7 build 35577

 

ευχαριστω πολυ Νικο :)

και elti :)

 

Κι εγω την topix,εχω βαλει.

 

Αναμενω του Λαβρεντη

 

ειναι οτι καλυτερο αυτην την στιγμη Γιαννη.απλα θελει πεταμα ο οπερα που εχει μεσα :lol:

 

δοκιμαστε (το ξαναλεω) τον Skyfire :cool:

 

οσοι εχουν την topix βαλετε αυτον τον οπερα ;)(και οχι μονο)

 

http://rapidshare.com/files/329786575/Opera_9.70.35627.0.rar

 

δεν χρειαζεται να κανετε απεγκατασταση αυτον που εχει η ρομ,απλα καντε επανεκινηση μετα την εγκατασταση ;)

 

απλα μην ξεχνατε!!!

 

παντα πριν απο καθε δοκιμη,κανουμε ενα καλο backup :!:

 

και μια αλλη πληροφορια,βασικη:!:

 

η νεα εκδοση του spb backup (2.1.0 build 3536) δουλευει πλεον ΑΨΟΓΑ με το λεο (εγω ανεκαθεν το προτιμω απο το sprite)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τα hints and tips στην πρωτη σελιδα τα διαβασες?

Βαλε αυτο το .cab και κανε soft reset.

 

Προσβαση στο συγκεκριμενο μενου,εχεις με εναν registry editor.Πχ PHM registry editor.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

μηπως ξερει κανενας καποιο προγραμμα για να μπορει να γυρνα η οθονη στο igo8?

ευχαριστω

 

Η συμβουλη στο xda-dev forum δεν δουλεψε με εμενα. Νομιζω οτι πρεπει να εχεις το Igo 8.3.4.102680 οπου η αλλαγη οθονης σε portrait δουλευει αψογα.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την topix,εχω βαλει.:)

 

Αναμενω του Λαβρεντη :)

 

καλησπέρα,

Αφου η topix ειναι Αγγλική από πληκτρολόγιο ελληνικό, τι προτηνετε, με μεγαλιτερα πλήκτρα?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Αφου η topix ειναι Αγγλική από πληκτρολόγιο ελληνικό, τι προτηνετε, με μεγαλιτερα πλήκτρα?

 

 

 

φιλε Στελλιο οτι λεμε τοσο καιρο εδω μεσα το επιβεβαιωνεις κ εσυ τωρα...

 

κανενας δεν διαβαζει τπτ εδω μεσα....

απλα μπαινετε κ ρωτατε...

 

ριξτε μια ματια σε αυτο το 1 ποστ του thread που γραφετε....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε Στελλιο οτι λεμε τοσο καιρο εδω μεσα το επιβεβαιωνεις κ εσυ τωρα...

 

κανενας δεν διαβαζει τπτ εδω μεσα....

απλα μπαινετε κ ρωτατε...

 

ριξτε μια ματια σε αυτο το 1 ποστ του thread που γραφετε....

 

χαιρομαι που εστω και ετσι βοηθαω... δεν διαφωνω σε αυτό που λες, αλλα και τι εγινε τελικά? η απαντηση σου ηταν 12 λεξεις..., σε ευχαριστω παρα πολυ και για την δουλεια που κανεις, γιατι αν δεν εισασταν εσεις, ενδεχομενως δεν θα ηταν και ευκολη η αγορα ενος τοσο εξελιγμένου κινητού.

Sorry για το off topic. Τέλος από εμένα...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που εστω και ετσι βοηθαω... δεν διαφωνω σε αυτό που λες, αλλα και τι εγινε τελικά? η απαντηση σου ηταν 12 λεξεις..., σε ευχαριστω παρα πολυ και για την δουλεια που κανεις, γιατι αν δεν εισασταν εσεις, ενδεχομενως δεν θα ηταν και ευκολη η αγορα ενος τοσο εξελιγμένου κινητού.

Sorry για το off topic. Τέλος από εμένα...

 

 

φιλε μου ειναι πολλοι αυτοι που μπορουν να βοηθησουν κ δεν το κανουν λογω αυτης της καταστασης που επικρατει σε αυτο το thread..

 

και παρολο που για 1η φορα εχουμε ενα tread wm συσκευης που εχουν συγκεντρωθει παραπολλες πληροφοριες στο 1ο ποστ ωστε να ειναι ευκολα αναζητησιμες, και που αυτος ο ανθρωπος που το εχει αναλαβει (athanasso) ΤΟ ΑΝΑΝΕΩΝΕΙ συνεχως κ προσπαθει να κανει τα πραγματα ευκολοτατα για οσους ψαχνουν κατι αλλα δεν ξερουν που να κοιταξουν...ελαχιστοι αφιερωνουν λιγο χρονο να το διαβασουν ...

 

φιλε μου δεν βοηθατε για να σας βοηθησουν...εκει ειναι το προβλημα..

 

φιλικα Δημητρης:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...