Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω παθει ζημια μαλλον....Απεγκατεστησα τον Core player γιατι μου μπλοκαρε το κινητο , ανοιξα ενα αρχειο video με τον resco explorer και του ειπα να μου το ανοιγει και αυτο και τα αλλα με τον player του κινητου αλλα οποιο video και να επιλεγξω δεν ανοιγει.....

 

Τι ταθελα τα πειραματα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

γνωριζει καποιος αν υπαρχει teamviewer για το super mobile μας?

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχω παθει ζημια μαλλον....Απεγκατεστησα τον Core player γιατι μου μπλοκαρε το κινητο , ανοιξα ενα αρχειο video με τον resco explorer και του ειπα να μου το ανοιγει και αυτο και τα αλλα με τον player του κινητου αλλα οποιο video και να επιλεγξω δεν ανοιγει.....

 

Τι ταθελα τα πειραματα...

 

Μην αγχώνεσαι. Κάνε ένα hard reset και επιστρέφεις στην εργοστασιακή κατάσταση.

 

καλημερα και καλη χρονια σε ολους!!!!!

Παίδες θα ήθελα αν ξέρετε, που μπορω να βρώ icons για μπαταρια και σηματος (πανω δεξια)?:)

 

Δες στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Κάνε ένα hard reset και επιστρέφεις στην εργοστασιακή κατάσταση.

 

 

 

Δες στο πρώτο post.

 

Ετσι ομως δεν θα χασω οτι εχω περασει ????Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ομως δεν θα χασω οτι εχω περασει ????Ευχαριστω.

 

Φυσικα και θα τα χασεις γι αυτο και ΠΑΝΤΑ περνουμε 1 καλο πληρες backup οταν η συσκευη δουλευει τελεια και μετα το hard reset το ξαναπερναμε!

 

Αν δεν εχεις παρει τοτε σωσε τα ΡΙΜ αρχεια σου και μετα ξαναστηστο καθαρο!

 

Δοκιμασες να κανεις απεγκατασταση το Core και μετα Soft reset??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και θα τα χασεις γι αυτο και ΠΑΝΤΑ περνουμε 1 καλο πληρες backup οταν η συσκευη δουλευει τελεια και μετα το hard reset το ξαναπερναμε!

 

Αν δεν εχεις παρει τοτε σωσε τα ΡΙΜ αρχεια σου και μετα ξαναστηστο καθαρο!

 

Δοκιμασες να κανεις απεγκατασταση το Core και μετα Soft reset??

 

Τι ειναι soft reset ?

 

Εχω παρει sprite backup και την μνημη του τηλεφωνου μονο και σε αλλο αρχειο μαζι με την καρτα μνημης ? Απο ποιο να επαναφερω ??? Πριν την επαναφορα πρεπει οπωσδηποτε να κανω hard reset ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι soft reset ?

 

Εχω παρει sprite backup και την μνημη του τηλεφωνου μονο και σε αλλο αρχειο μαζι με την καρτα μνημης ? Απο ποιο να επαναφερω ??? Πριν την επαναφορα πρεπει οπωσδηποτε να κανω hard reset ?

 

Soft reset ειναι η Επανεκινηση.

Αν δεν εχεις βαλει καποιο προγραμματακι να στο κανει απ την οθονη τοτε ανοιξε το πισω καπακι και διπλα απ την microSD εχει 1 κοκκινη τρυπουλα,βαλε 1 οδοντογλυφιδα και πατα τη να επανεκινηση το τηλεφωνο.

 

Ετσι δε χανεις τιποτα και αν δεν στρωσει μετα τοτε κανε Hard reset:)

 

Αλλα φιλε Γιαννη αυτα τα λεει και το manual,δεν ειναι κακο να του ξαναριξεις 1 ματια!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

:( Έχω παραγγείλει ακόμη έναν... Θα περιμένω να δω κι εκείνος τι είναι και βλέπουμε.

 

Τελικά ήρθε και το δεύτερο πακετάκι... Ο φορτιστής είναι 1000mA οπότε όλα καλά! Η θήκη σιλικόνης είναι απίστευτα βολική και ταιριάζει γάντι. Την δερμάτινη δεν την χρειάστηκα τελικά... Όσο για το screen protector, δεν επηρεάζει τον proximity sensor αλλά κάτι φίλοι μου είπαν να αφήσω ελεύθερη την οθόνη γιατί δεν έχει φόβο να χαραχθεί ενώ με το screen protector ανεβάζει θερμοκρασία και ίσως μου κάψει κάποιο πίξελ. Αλήθεια ή ψέματα δεν ξέρω! Πάντως τελικά το έβγαλα καλού κακού...:confused:

 

Καλή χρονιά και καλά μυαλά σε όλους σας!!!

Με υγεία και ευτυχία...:)

 

Α, και επίσης να χαλαρώσετε λίγο γιατί τελευταία όλο αρπάζεστε και παρεξηγείστε...

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές μάλλον πρόβλημα έχεις με το τονισμένο 'Α και όχι με το απλό Α

Για ρίξε μια ματιά και αν είναι τονισμένα (προφανώς από κάποιο παλιό τηλέφωνο) άλλαξέ το και μην βάζεις τόνο!!! :)

 

Τελικά έχω πρόβλημα και με άλλα γράμματα... Το Δ, Θ, Ξ... Όταν προσπάθησα να τα διορθώσω από το κινητό, το πρόβλημα παρέμεινε. Επόμενο βήμα, το Outlook.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Τελικά ήρθε και το δεύτερο πακετάκι... Ο φορτιστής είναι 1000mA οπότε όλα καλά! Η θήκη σιλικόνης είναι απίστευτα βολική και ταιριάζει γάντι. Την δερμάτινη δεν την χρειάστηκα τελικά... Όσο για το screen protector, δεν επηρεάζει τον proximity sensor αλλά κάτι φίλοι μου είπαν να αφήσω ελεύθερη την οθόνη γιατί δεν έχει φόβο να χαραχθεί ενώ με το screen protector ανεβάζει θερμοκρασία και ίσως μου κάψει κάποιο πίξελ. Αλήθεια ή ψέματα δεν ξέρω! Πάντως τελικά το έβγαλα καλού κακού...:confused:

 

Καλή χρονιά και καλά μυαλά σε όλους σας!!!

Με υγεία και ευτυχία...:)

 

Α, και επίσης να χαλαρώσετε λίγο γιατί τελευταία όλο αρπάζεστε και παρεξηγείστε...

 

δεν παιζει αυτο που σου ειπαν για το screen protector,σιγουρα η οθονη ειναι δυσκολο να τις κανεις ζημια λογω οτι δεν την δουλευεις με πενακι και οτι ειναι γενικα διαφορετικη απο το hd πχ, αλλα καλο ειναι να το εχεις ( βασικα λιγωτερο αγχος),οπως και να το κανουμε ειναι μια προστασια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε και το δεύτερο πακετάκι... Ο φορτιστής είναι 1000mA οπότε όλα καλά! Η θήκη σιλικόνης είναι απίστευτα βολική και ταιριάζει γάντι. Την δερμάτινη δεν την χρειάστηκα τελικά... Όσο για το screen protector, δεν επηρεάζει τον proximity sensor αλλά κάτι φίλοι μου είπαν να αφήσω ελεύθερη την οθόνη γιατί δεν έχει φόβο να χαραχθεί ενώ με το screen protector ανεβάζει θερμοκρασία και ίσως μου κάψει κάποιο πίξελ. Αλήθεια ή ψέματα δεν ξέρω! Πάντως τελικά το έβγαλα καλού κακού...:confused:

 

Καλή χρονιά και καλά μυαλά σε όλους σας!!!

Με υγεία και ευτυχία...:)

 

Α, και επίσης να χαλαρώσετε λίγο γιατί τελευταία όλο αρπάζεστε και παρεξηγείστε...

καλησπερα χρονια πολλα με υγεια σε ολους.απο που τα παρειγγειλες.θελω νωα τα δω πριν κανω την κινηση.ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε δεν ηταν ειρωνικο!!ηταν καθαρα χιουμορ!;)

μιας και ειναι αυτονοητο οτι δεν θα χρειαστει να κανεις ερωτησεις του τυπου "τι ειναι soft reset":!:

 

και δεν πιστευω να περιμενεις να στα εξηγησει καποιος αυτα τα πραγματα ...ειναι τοσο αστεια που το λογικο ειναι να νομισουν οσοι το διαβαζουν, οτι κανεις πλακα:D

 

δεν φταινε τα προγραμματα που βαζετε στα κινητα σας αν δεν διαβαζετε πρωτα τι ειναι αυτο που πατε να βαλετε....

 

Να το πω λιγο πιο απλα ; RTFM πρωτα και μετα λες οσες αποριες θες..

Σιγουρα ο σκοπος ενος φορουμ ειναι η ενημερωση και η ανταλλαγη αποψεων, αλλα οχι και βαριομαστε να διαβασουμε πρωτα το εγχειριδιο χρησης και οκ μπαινω και τα περιμενω ολα στο χερι.. ;)

 

Soz για το OT αλλα πρεπει και καποια πραγματα να λεγονται.. Αλλιως ειπαμε ρε παιδια.. Αν δεν εχετε διαθεση να ψαχτειτε και λιγο απο μονοι σας με τετοιες συσκευες ε παρτε ενα dumbphone τι τα θελετε τα τηλεφωνα με λειτουργικα;

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Κάνε ένα hard reset και επιστρέφεις στην εργοστασιακή κατάσταση.

 

 

 

 

Soft reset ειναι η Επανεκινηση.

Αν δεν εχεις βαλει καποιο προγραμματακι να στο κανει απ την οθονη τοτε ανοιξε το πισω καπακι και διπλα απ την microSD εχει 1 κοκκινη τρυπουλα,βαλε 1 οδοντογλυφιδα και πατα τη να επανεκινηση το τηλεφωνο.

 

Ετσι δε χανεις τιποτα και αν δεν στρωσει μετα τοτε κανε Hard reset:)

 

 

 

Μισο παιδια γιατι μπερδευτηκα...Διπλα στην καρτα μνημης εχει μια κοκκινη υποδοχη να πατησουμε αλλα αν καταλαβα καλα ο athanasso λεει οτι χανω τα παντα και ο manan69t οτι δεν τα χανω....

 

Για επανεκκινηση εχω βαλει εφαρμογουλα στην οθονη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μισο παιδια γιατι μπερδευτηκα...Διπλα στην καρτα μνημης εχει μια κοκκινη υποδοχη να πατησουμε αλλα αν καταλαβα καλα ο athanasso λεει οτι χανω τα παντα και ο manan69t οτι δεν τα χανω....

 

Για επανεκκινηση εχω βαλει εφαρμογουλα στην οθονη.

 

αποκλειεται ο Athanasso να εχει πει κατι τετοιο!!!:!:

 

δεν ειναι κουμπι hard reset(δεν υπαρχει τετοιο!!) απλα για επανεκινηση (soft reset)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αποκλειεται ο Athanasso να εχει πει κατι τετοιο!!!:!:

 

δεν ειναι κουμπι hard reset(δεν υπαρχει τετοιο!!) απλα για επανεκινηση (soft reset)

 

Στο Post 3335 δινει ενα link.Αυτο δεν ειναι το κουμπι ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στο Post 3335 δινει ενα link.Αυτο δεν ειναι το κουμπι ????

 

ο Γιαννης δεν μιλησε πουθενα για κουμπακι!!!εσυ ειδες το πανω μερος της σελιδας που σου εδωσε στο λινκ...χωρις να κατσεις να διαβασεις καν τι λεει παρακατω....:O

 

μου αρεσει που στο γραφει κιολας

 

Μην αγχώνεσαι. Κάνε ένα hard reset και επιστρέφεις στην εργοστασιακή κατάσταση.

 

Δες στο πρώτο post.

======================================================

Performing a HTC HD2 Leo factory reset

 

HTC HD2 hard reset

 

 

If a normal reset does not solve a system problem, you can perform a factory reset. After a factory reset, the phone is restored to its default settings—the way it was when you first purchased it and turned it on. You will lose any programs you installed, data you entered, and settings you customized on your phone, and only Windows Mobile software and other pre-installed programs will remain.

 

There are two ways to do a factory reset. One way is perform a clear storage process through the phone settings. The other way is to perform a hard reset by pressing certain buttons on your phone, in cases when you are unable to start up your phone and enter the phone settings.

 

Warning! Your phone will be set back to factory default settings. Make sure that any additional installed programs and important data on your phone have been backed up before you perform a factory reset.

 

Important If Encrypt files when placed on a storage card is enabled, back up all files from the storage card before performing a factory reset (Clear Storage or hard reset) or updating the operating system. Otherwise, you will no longer be able to access the encrypted files on the storage card. Use ActiveSync or Windows Mobile Device Center to transfer files between your storage card and computer. After the procedure, copy your files back to the storage card.

 

To perform a HTC HD2 Leo hard reset with buttons

 

 

 

 

1. With the phone turned off, press and hold the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons, then press the END/POWER button shortly and release it. You will then see this message on the screen.

 

http://www.hardreset.eu/images/htc_hd2_leo_hard_reset1.jpg

 

 

2. Release the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons.

3. Press the VOLUME UP button to perform the hard reset, or press any other button to cancel the reset.

 

To perform a clear storage

 

1. On the Home screen, slide to the Settings tab and then tap Security > Factory reset.

2. Enter “1234 ” and then tap Yes.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το λινκ, λέει τι κάνει το soft και τι το hard reset

 

η σελίδα γράφει ότι έγραψε στο πανω post ο φίλτατος zaharakis

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

το λινκ, λέει τι κάνει το soft και τι το hard reset

 

η σελίδα γράφει ότι έγραψε στο πανω post ο φίλτατος zaharakis

 

 

Μαλλον καταλαβα....Το link λεει και για τα δυο ειδη reset και αν κανεις με το κουμπακι ειναι soft ενω με τα πληκτρα εντασης ειναι hard. Σωστα ????

 

Το soft απο την επανεκκινση δεν εχει διαφορα αν καταλαβα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

 

ριξτε μια ματια...;)

 

μπορει να φτιαξει το κλιμα του φορουμ και να ειναι τα πραγματα διαφορετικα :)

 

 

Μαλλον καταλαβα....

 

Το soft απο την επανεκκινση δεν εχει διαφορα αν καταλαβα...

 

δεν παιζεσαι Γιαννη :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Μαλλον καταλαβα....Το link λεει και για τα δυο ειδη reset και αν κανεις με το κουμπακι ειναι soft ενω με τα πληκτρα εντασης ειναι hard. Σωστα ????

 

Το soft απο την επανεκκινση δεν εχει διαφορα αν καταλαβα...

ακριβως,το ιδιο πραγμα ειναι φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσο για το screen protector, δεν επηρεάζει τον proximity sensor αλλά κάτι φίλοι μου είπαν να αφήσω ελεύθερη την οθόνη γιατί δεν έχει φόβο να χαραχθεί ενώ με το screen protector ανεβάζει θερμοκρασία και ίσως μου κάψει κάποιο πίξελ. Αλήθεια ή ψέματα δεν ξέρω! Πάντως τελικά το έβγαλα καλού κακού...:confused:

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο!!! :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ακριβως,το ιδιο πραγμα ειναι φιλε μου

 

 

Ευχαριστ φιλε μου.Θα με πειτε κακο αλλα ειναι δυνατον να χρειαζεται να βγαλουμε το καπακι για μια επανεκκινηση ? Ενα κουμπακι απο την μαννα του στην οθονη χαθηκε να υπαρχει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτό υπάρχουν μερικά προγραμματάκια, που κάνουν soft reset χωρίς να βγάλεις το καπάκι :)

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...