Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι εφαρμογές που δε σου δουλεύουν είναι απο επαναφορά του TiB η "φρέσκες" κατεβασμένες απο το merket .

Για το spare parts δε γνωρίζω δεν το έχω εγκατεστημένο και νομίζω οτι δε το χρειάζεται το τηλεφωνό σου .

Γενικά στις εφαρμογές που καταλαβαίνεις οτι κατι δεν πάει καλά πρέπει να κάνεις μια εκκαθάριση δεδομένων η να της εγκαταστήσεις ξανά .

Για το πληκτρολόγιο δε μου έχει τύχει κατι παρόμοιο , χρησιμοποιώ το Smart keyboard pro .

Όσο αφορά το xrecovery , οτι κάνεις εγκατάσταση με αυτό "καρφώνετε" στο τηλέφωνο , εντάξει υπάρχει τρόπος αλλά μένουν υπολείμματα , ο καλύτερος τρόπος επαναφοράς είναι η Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων η φλασάρης ξανα με SEUS

 

Το spare parts το απεγκατέστησα.

Οι άλλες είναι απο το backup pro επαναφορά.

Με την επαναφορά εργοστασιακών δε χανω το root, σωστα?

Από μπαταρία πως πας? Έχεις κάνει τίποτα κόλπα με Set CPU, Autokiller memory και τέτοια γιατί νεράκι πάει προς τα κάτω..

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το spare parts το απεγκατέστησα.

Οι άλλες είναι απο το backup pro επαναφορά.

Με την επαναφορά εργοστασιακών δε χανω το root, σωστα?

Από μπαταρία πως πας? Έχεις κάνει τίποτα κόλπα με Set CPU, Autokiller memory και τέτοια γιατί νεράκι πάει προς τα κάτω..

 

Το χάνεις το root δυστιχός.

Αν έχεις πρόβλημα με κάποιες εφαρμογές κάνε ξανά εγκατάσταση θα στρώσουν.

Ποτέ autokiller , με την μπαταρια δεν έχω θέμα αλλά για κάθε ενδεχόμενο έκανα ένα battery wipe με το xrecovery.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αυτό παρακάτω για το σωστό τρόπο για να χρησιμοποιήσω το xrecovery και να κάνω wipe battery stats.

Είναι σωστό?

 

"Charge your phone’s battery to 100%. All the way. Then, with the power still connected (<- that's the important bit), reboot into recovery and wipe the battery stats. Once that is done, boot back to your normal phone, and once it's back up, remove the power cable. NOW! let it drain all the way down. Until it shuts off. Recharge again to 100%.

 

Eπανεκκίνηση κάνω από το μενού του xrecovery, και μετά αφού ανοίξει κανονικά βγάζω το usb, σωστα?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αυτό παρακάτω για το σωστό τρόπο για να χρησιμοποιήσω το xrecovery και να κάνω wipe battery stats.

Είναι σωστό?

 

"Charge your phone’s battery to 100%. All the way. Then, with the power still connected (<- that's the important bit), reboot into recovery and wipe the battery stats. Once that is done, boot back to your normal phone, and once it's back up, remove the power cable. NOW! let it drain all the way down. Until it shuts off. Recharge again to 100%.

 

Eπανεκκίνηση κάνω από το μενού του xrecovery, και μετά αφού ανοίξει κανονικά βγάζω το usb, σωστα?

 

 

1. Φόρτισε μέχρι 100%

2. κανε wipe baterry

3. βγάλε την μπαταρία

4. περίμενε 5 δευ

5. βάλε την μπαταρία

6. άνοιξε το χ10

7. η τιμή θα έχει πέσει xx%

8. φόρτισε μέχρι 100%

.....συνέχεια την βημάτων 2.3.4.5........

 

Επανέλαβε την διαδικασία έως ότου στο βήμα 7 να έχεις πλήρες φόρτιση.

 

 

 

 

Πρόβλημα με το SMS unread count

 

Μετά απο αναβάθμιση του Gmail στη νέα έκδοση 2.3.5 όταν πάω να βάλω την συντόμευση του Gmail κρασάρι (force close) ,οι συντομεύσεις των κλήσεων και μηνυμάτων λειτουργούν κανονικά.

Υποθέσεις κάνω αλλα μάλλον δεν αρέσει στο SMS unread count η νέα εκδοση του gmail , είναι έτσι η μόνο το δικό μου τα έπαιξε

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Η αίτηση σας επεξεργάζεται

Edited by Sotarts
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι αλλα το αντίθετο θα έλεγα :)

Θέλω να έχω τον LP με τα widgets της SE ειδικά αυτό με της φωτο και την μουσική προς το παρόν έχω και τους δύο

 

Το αντίθετο δεν νομίζω ότι γίνεται. Τα widgets της SE λειτουργούν μόνο με τον Stock 2.3 Launcher και αν θέλεις για default τον Launcher Pro δεν έχω να σου προτείνω εφάμιλλη εφαρμογή για να τα "εξομοιώσεις" είτε εμφανισιακά είτε λειτουργικά. "Αναγκαστικά" θα πρέπει να συμβιβαστείς με το αντίθετο αν θέλεις να τα έχεις και τα 2.

 

Περί Spare Parts:

Το Spare Parts δανείζεται τα δεδομένα του από κρυφά μενού της συσκευής για να δείξει το Battery History. Στην 2.3 Gingerbread αυτά τα μενού είτε έχουν αλλάξει , είτε δεν υπάρχουν πια οπότε η εφαρμογή καθίσταται άχρηστη.

Το ίδιο συμβαίνει και στο Xperia Arc , κρίμα γιατί ήταν ένα πολύ δυνατό εργαλείο συστήματος που καμιά φορά μας έβγαζε από την δύσκολη θέση του battery drain.

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

1. Φόρτισε μέχρι 100%

2. κανε wipe baterry

3. βγάλε την μπαταρία

4. περίμενε 5 δευ

5. βάλε την μπαταρία

6. άνοιξε το χ10

7. η τιμή θα έχει πέσει xx%

8. φόρτισε μέχρι 100%

.....συνέχεια την βημάτων 2.3.4.5........

 

Επανέλαβε την διαδικασία έως ότου στο βήμα 7 να έχεις πλήρες φόρτιση.

 

Τι εννοείς βγάλε τη μπαταρία? Ενώ είναι ανοιχτό το τηλ μέσα στο recovery να βγάλω τη μπαταρία έτσι και να κλείσει ? Λίγο "βίαιο" μου ακούγεται...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο δεν νομίζω ότι γίνεται. Τα widgets της SE λειτουργούν μόνο με τον Stock 2.3 Launcher και αν θέλεις για default τον Launcher Pro δεν έχω να σου προτείνω εφάμιλλη εφαρμογή για να τα "εξομοιώσεις" είτε εμφανισιακά είτε λειτουργικά. "Αναγκαστικά" θα πρέπει να συμβιβαστείς με το αντίθετο αν θέλεις να τα έχεις και τα 2.

 

 

Κατάλαβα μένω με τον LP να ξερω τι κάλω λοιπόν και αφήνουμε τα γουιτζετακια δε βαριέσαι .

 

Τι εννοείς βγάλε τη μπαταρία? Ενώ είναι ανοιχτό το τηλ μέσα στο recovery να βγάλω τη μπαταρία έτσι και να κλείσει ? Λίγο "βίαιο" μου ακούγεται...

 

Έτσι θέλει για να στρώσει :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Πριν λιγο καιρό ειχα ποστάρει ξανα εδω και σας ειπα για ενα φίλο που εχει το χ10 και που του σταματησε ξαφνικα να δουλευει.Εκει δηλαδη που το λειτουργουσε κανονικά ξαφνικά εσβησε και δεν ξαναανοιξε ποτέ.Το πηγε λοιπον γερμανο και του πανε τα γνωστα ,οτι θα το στειλουμε στην ericsson και θα περιμενουμε 2 εβδομάδες.Οντως έτσι εγινε.Παει λοιπον το παιδι σήμερα στον γερμανο και του παν οτι ηταν σπασμένη η πλακέτα,και οτι εγινε απο πτωση και ειναι εκτος εγγυησης!Κοστος επισκευης(κρατηθητε παρακαλω) 307 ευρω!!Τους εξηγησε οτι δεν ειχε πεσει ποτε κατω το κινητο,αλλα δεν βρηκε καμια ακρη.Αυτο ειναι απαραδεκτο δεν ραγιζουν τοσο ευκολα η πλακετες.Για ν απαθει κατι η πλακετα πρεπει η πτωση να ναι ισχυρη και φυσικα να εχει υποστει ζημιες το κινητο στα πλαστικα του.Το κινητο ομως ειναι αψεγαδιαστο.Ουτε μια γρατζουνια,και παντα σε θηκη.Μιλησε και με τον γερμανο και με την sony ericsson αλλα δεν βρηκε καμια ακρη.Πιετε μου σας παρακαλω,τι κανουμε τωρα;Με την προστασια καταναλωτη θα κερδισουμε κατι?Αν οχι υπαρχει καποιο μαγαζι που να επισκευαζει κινητα χωρις να σε δουλευει μες στα μουτρα σου?ευχαριστω!!
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Πριν λιγο καιρό ειχα ποστάρει ξανα εδω και σας ειπα για ενα φίλο που εχει το χ10 και που του σταματησε ξαφνικα να δουλευει.Εκει δηλαδη που το λειτουργουσε κανονικά ξαφνικά εσβησε και δεν ξαναανοιξε ποτέ.Το πηγε λοιπον γερμανο και του πανε τα γνωστα ,οτι θα το στειλουμε στην ericsson και θα περιμενουμε 2 εβδομάδες.Οντως έτσι εγινε.Παει λοιπον το παιδι σήμερα στον γερμανο και του παν οτι ηταν σπασμένη η πλακέτα,και οτι εγινε απο πτωση και ειναι εκτος εγγυησης!Κοστος επισκευης(κρατηθητε παρακαλω) 307 ευρω!!Τους εξηγησε οτι δεν ειχε πεσει ποτε κατω το κινητο,αλλα δεν βρηκε καμια ακρη.Αυτο ειναι απαραδεκτο δεν ραγιζουν τοσο ευκολα η πλακετες.Για ν απαθει κατι η πλακετα πρεπει η πτωση να ναι ισχυρη και φυσικα να εχει υποστει ζημιες το κινητο στα πλαστικα του.Το κινητο ομως ειναι αψεγαδιαστο.Ουτε μια γρατζουνια,και παντα σε θηκη.Μιλησε και με τον γερμανο και με την sony ericsson αλλα δεν βρηκε καμια ακρη.Πιετε μου σας παρακαλω,τι κανουμε τωρα;Με την προστασια καταναλωτη θα κερδισουμε κατι?Αν οχι υπαρχει καποιο μαγαζι που να επισκευαζει κινητα χωρις να σε δουλευει μες στα μουτρα σου?ευχαριστω!!

 

Καλησπέρα,

Όταν το είχα πάθει εγώ αυτό μου άλλαξαν δύο φορές την πλακέτα χωρίς δεύτερη κουβέντα. Το κινητό μου ήταν (και είναι) σαν καινούριο. Επειδή εγώ είχα μείνει 2 μήνες χωρίς τηλέφωνο λόγω της απίστευτης καθυστέρησης, το έψαξα το θέμα με την προστασία καταναλωτή. Πρέπει να γίνεις μέλος τους καταβάλλωντας ένα συμβολικό ποσό σαν συνδρομή και αυτοί με τους δικηγόρους που έχουν θα κάνουν τις κινήσεις τους. Επειδή όμως δεν είχα καλυφθεί είχα μιλήσει και με μία φίλη δικηγόρο. Μου είχε πει ότι θα πρέπει να το πάω στο κατάστημα από όπου το αγόρασα το τηλέφωνο γιατί ουσιαστικά η οποιαδήποτε καταγγελία θα γίνει σε εκείνους και όχι στη Sony Ericsson.

Εμένα το κινητό ήρθε επιδιορθωμένο από το Γερμανό, αφού το έστειλε στο δικό του service και εκείνοι με τη σειρά τους το έστειλαν στη Sony Ericsson.

Ας πάρει ένα τηλέφωνο στην προστασία καταναλωτή και ας τους πει την περίπτωσή του. Ας κάνει κάποια τέτοια κίνηση, για να δει την αντίδραση του καταστήματος που το αγόρασε.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω.θα παρουμε αυριο τηλ εκει να δουμε αν θα βγαλουμε καμία ακρη,και θα σας ενημερωσω!
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Η νέα αναβάθμιση του Χ10 σε 2.3 είναι πλέον γεγονός , έχει αρχίσει στην Ευρώπη ,εδω ακόμη τίποτε αλλά όποιος βιάζεται όπως εγώ μπορεί να κανει ένα κολπάκι για να την πάρει , θα χρειαστεί όμως να υπάρχει root στη συσκευή και ο root explorer.

Αντικαταστήστε το αρχείο build.prop που θα βρείτε στο φακελο system του τηλεφώνου κάντε μια επανεκκίνηση , μπείτε στo Pcc και θα λάβετε την αναβάθμιση .

Το αρχείο μπορείτε να το πάρετε απο εδώ .

Για περισσότερη ασφάλεια κάντε ένα αντίγραφο του παλιού σας αρχείου .

 

Και για του λόγου το αληθές

ΠΡΟΣΟΧΗ : κάνοντας την αναβάθμιση ΧΑΝΕΤΕ τα πάντα στο τηλεφωνώ σας , ακόμη δεν υπάρχει root οπότε κρατήστε αντίγραφα .

Καλή επιτυχία !!!

 

Έκανα ότι ακριβώς είπες φίλε και παρ όλα αυτά το PC COMPANION μου λέει ότι το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο (με 2.1)

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη !!!!!! Εκανα αναβαθμιση σε 2.3.3 και ενω μπορουσα να στειλω sms οταν εβαλα το my whats up το τηλεφωνο σταματησε να στελνει μηνυματα. Μονη λυση παλι αναβαθμιση, ακομα και με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν ειδα αποτελεσμα.

Τωρα χωρις το my whats up ολα δουλευουν κανονικα παλι.

Edited by Agglos
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ότι ακριβώς είπες φίλε και παρ όλα αυτά το PC COMPANION μου λέει ότι το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο (με 2.1)

 

Επανεκκίνηση έκανες στο τηλέφωνο?

Έχεις root και τον root explorer, έτσι?

Δε βλέπω το λόγο να μην βλέπει το pcc το καινούριο αρχείο που πέρασες.

Εμένα το είδε κανονικά και κατ'ευθείαν.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα, άλλα ένα βλακεία και δεν αποθήκευσα στον υπολογιστή μου τις επαφές και τα μηνύματα καθώς χρησιμοποίησα το back up της 2.1 και τώρα δεν μπορώ να τα επαναφέρω!!! Μήπως ξέρει κανείς κάνα τρόπο??

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια...είχα αρχίσει και γινόμουν ανυπόμονος !!!!

 

EDIT:

Οκ το κατάφερα κ αυτό για όποιον το χρειαστεί :

http://www.mediafire.com/?1n07llajeaoo03y

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το partition βρίσκεται στην κάρτα μνήμης, οπότε δεν επηρρεάστηκε μια και το backup γίνεται στη μνήμη του τηλεφώνου.

Φοβάμαι πως με την εγκατάσταση της 2.3.3 όμως κάποια δεδομένα αντικαταστάθηκαν μια και στην Gingerbread το app2sd

είναι default.

 

 

 

Handcent SMS... ;)

 

 

Αν δεν έβγαλες ακόμα άκρη δες εδώ

 

ολα καλα ,το εστειλα στη se και σε μια μερα μου το ειχαν επισκευασει και μου περασανε και τη 2.3 ,ολα στην εγγυηση!!!!!:D:D ευχαριστω παντος για τη βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το wi-fi του κινητού? Εκτός του ότι δεν μου βγάζει πάντα το εικονίδιο στο status bar δεν βρίσκει και το router μου :-(
Link to comment
Share on other sites

Καλό καλοκαίρι παιδιά!! επειδή και γω ενδιαφέρομαι αλλα χρειάζομαι καποιον με ορεξη να με κατευθυνει μιας και δεν γνωρίζω και πολλά τεχνικα, ειχα καταφέρει να αναβαθμίσω το x10 απο 1.6 σε 2.1,και εμεινα εκει ως σήμερα. Συγκεκριμένα στοιχεια: εκδοση firmware 2.1-update1,εκδοση βασικου φασματος 2.1.54 εκδοση kernel 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost#1, αριθμος εκδοσης 2.1.A.0.435..... τι ακριβώς πρέπει να κανω για να το αναβαθμίσω σε 2.2 η 2.3??? Αν μπορει κάποιος φίλος και εχει χρόνο και διάθεση ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ πολύ! Επίσης, μένω στην Ξάνθη, αν κάποιος απο σας που γνωρίζει ειναι απο την περιοχή, ας μου πεί να συναντηθούμε για ενα καφεδάκι, να κάνουμε μαζι την αναβάθμιση.. Edited by MPOZIDIS
Link to comment
Share on other sites

Καλό καλοκαίρι παιδιά!! επειδή και γω ενδιαφέρομαι αλλα χρειάζομαι καποιον με ορεξη να με κατευθυνει μιας και δεν γνωρίζω και πολλά τεχνικα, ειχα καταφέρει να αναβαθμίσω το x10 απο 1.6 σε 2.1,και εμεινα εκει ως σήμερα. Συγκεκριμένα στοιχεια: εκδοση firmware 2.1-update1,εκδοση βασικου φασματος 2.1.54 εκδοση kernel 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost#1, αριθμος εκδοσης 2.1.A.0.435..... τι ακριβώς πρέπει να κανω για να το αναβαθμίσω σε 2.2 η 2.3??? Αν μπορει κάποιος φίλος και εχει χρόνο και διάθεση ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ πολύ! Επίσης, μένω στην Ξάνθη, αν κάποιος απο σας που γνωρίζει ειναι απο την περιοχή, ας μου πεί να συναντηθούμε για ενα καφεδάκι, να κάνουμε μαζι την αναβάθμιση..

 

Καλημέρα.

Έχεις δοκιμάσει να το συνδέσεις με το Pc Companion της Sony Ericsson για να δεις αν στη συσκευή σου είναι διαθέσιμη η νέα αναβάθμιση? Εμένα ας πούμε είναι από την Cosmote και δεν είναι ακόμη διαθέσιμη. Έτσι αναγκάστηκα να κάνω ορισμένες ενέργειες για να αναβαθμιστώ.

Σύνδεσε το τηλ σου στο Pc Companion. Αν δεν έχεις το πρόγραμμα κατέβασέ το από εδώ..

http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/subject/pccompanion/xperiax10?cc=gr&lc=el

Αν σου πει ότι διαθέτεις το τελευταίο λογισμικό, πρέπει να κάνουμε ορισμένα πράγματα για να αναβαθμιστείς..

Οπότε συνδέσου και πες μας...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Η νέα αναβάθμιση του Χ10 σε 2.3 είναι πλέον γεγονός , έχει αρχίσει στην Ευρώπη ,εδω ακόμη τίποτε αλλά όποιος βιάζεται όπως εγώ μπορεί να κανει ένα κολπάκι για να την πάρει , θα χρειαστεί όμως να υπάρχει root στη συσκευή και ο root explorer.

Αντικαταστήστε το αρχείο build.prop που θα βρείτε στο φακελο system του τηλεφώνου κάντε μια επανεκκίνηση , μπείτε στo Pcc και θα λάβετε την αναβάθμιση .

Το αρχείο μπορείτε να το πάρετε απο εδώ .

Για περισσότερη ασφάλεια κάντε ένα αντίγραφο του παλιού σας αρχείου .

 

Και για του λόγου το αληθές

ΠΡΟΣΟΧΗ : κάνοντας την αναβάθμιση ΧΑΝΕΤΕ τα πάντα στο τηλεφωνώ σας , ακόμη δεν υπάρχει root οπότε κρατήστε αντίγραφα .

Καλή επιτυχία !!!

 

Κοιταξε αυτο, με τον παραπανω τροπο περασα και εγω την 2.3.3

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αυτο, με τον παραπανω τροπο περασα και εγω την 2.3.3

 

Για να το κάνει αυτό πρέπει να είναι root...

Γι'αυτό του είπα να τσεκάρει πρώτα "επίσημα" γιατι αλλιώς θα χρειαστεί να κάνει και root πρώτα.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχεις δοκιμάσει να το συνδέσεις με το Pc Companion της Sony Ericsson για να δεις αν στη συσκευή σου είναι διαθέσιμη η νέα αναβάθμιση? Εμένα ας πούμε είναι από την Cosmote και δεν είναι ακόμη διαθέσιμη. Έτσι αναγκάστηκα να κάνω ορισμένες ενέργειες για να αναβαθμιστώ.

Σύνδεσε το τηλ σου στο Pc Companion. Αν δεν έχεις το πρόγραμμα κατέβασέ το από εδώ..

http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/subject/pccompanion/xperiax10?cc=gr&lc=el

Αν σου πει ότι διαθέτεις το τελευταίο λογισμικό, πρέπει να κάνουμε ορισμένα πράγματα για να αναβαθμιστείς..

Οπότε συνδέσου και πες μας...

Κατ αρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, και ας μου συγχωρεθούν τα οποια λαθακια κανω, καθοτι ειμαι ολιγον ασχετος με αυτα, και φυσικα δεν γνωριζω σχεδον καθολου αγγλικα. Ναι, εκανα την δοκιμη μολις πριν λιγο, αλλα δεν μου εβγαλε 2.2 η 2.3, αλλα την 2.1 που ηδη εχω. αλλοιως δεν θα ζητουσα βοηθεια....

 

Κατ αρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, και ας μου συγχωρεθούν τα οποια λαθακια κανω, καθοτι ειμαι ολιγον ασχετος με αυτα, και φυσικα δεν γνωριζω σχεδον καθολου αγγλικα. Ναι, εκανα την δοκιμη μολις πριν λιγο, αλλα δεν μου εβγαλε 2.2 η 2.3, αλλα την 2.1 που ηδη εχω. αλλοιως δεν θα ζητουσα βοηθεια....
Επίσης δεν γνωριζω αν ειναι root αφου δεν γνωριζω τι ειναι αυτο και πως γινεται.:X:lol:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν γνωριζω αν ειναι root αφου δεν γνωριζω τι ειναι αυτο και πως γινεται.:X:lol:

 

Για το τι είναι το ροοτ κοίταξε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

Εγώ μπορώ να σε καθοδηγήσω στη διαδικασία όπως και πολλά παιδιά από εδώ μέσα...

Το θέμα είναι... θέλεις εσύ να μπείς σ'αυτήν?

Χωρίς root δε γίνεται αυτή τη στιγμή να αναβαθμιστείς.

Ξέρω θα φανούν λίγο ακαταλαβίστικα αυτά αλλά δεν είναι τίποτα σπουδαίο..

Πάντως είναι πολύ εύκολο να γίνει και το root και η αναβάθμιση...

 

Τώρα θα γίνεις root στην 2.1 αλλά από τη στιγμή που θα αναβαθμίσεις σε 2.3.3 δε θα είσαι πλέον root. Οπότε δε χρειάζεται να ανυσηχείς για την εγγύηση της συσκευής σου μετά την αναβάθμιση. Θα είσαι απολύτως "νόμιμος". Το root θα το κάνεις μόνο για να αναβαθμιστείς, μετά την αναβάθμιση θα έχεις την επίσημη έκδοση της Sony Ericsson..

 

Αλλιώς περιμένεις απλά μέχρι να βγει η αναβάθμιση για τη συσκευή σου και δεν μπαίνεις σε καμία διαδικασία...

 

Εσύ αποφασίζεις...

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...