Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετράει τρελά πλέον! Άντε και θα μπορείς να περάσεις και το theme μου πλέον! :)

 

Που είναι αυτο το theme να το κατεβάσω ???? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που είναι αυτο το theme να το κατεβάσω ???? :)

 

Ναι οντως...,που ειναι?

 

Ξεχασα να αναφερω πως στην εκδοση firmware αναφερει 2.1-update1

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολ΄τ!!ησουν κατατοπιστικότατος και αρκετά αισιόδοξος!!

τις αδυναμίες αυτές τις γνωρίζω και μάλλον δεν με απασχολούν-δεν

ξέρω αν θα με απασχολήσουν στην καθημερινή χρήση-.

όταν λες χαμηλή ένταση του ακουστικού πόσο χαμηλή εννοείς?

μπορείς και συννενοείσαι ή δυσκολεύεσαι?

1) Δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να καλύπτεται μέσω εγγύησης εξωτερικού. Ειδικά αυτοί που έρχονται να ζητήσουν βοήθεια έχουν (οι περισσότεροι) το ίδιο πρόβλημα του στυλ:

"Παιδιά βοηθείστε να βρούμε μια λύση γιατί το έχω πάρει από εξωτερικό και είμαι εκτός εγγύησης."

ή

"Το έχω πάρει από εξωτερικό , είμαι εκτός εγγύησης πόσα λέτε να μου πάρουν για επισκευή του τάδε?"

 

Από την άλλη , αυτό το εγγύηση κατασκευαστή (δηλαδή εγγύηση Sony Ericsson) με προβληματίζει λίγο. Αν είναι όντως εγγύηση κατασκευαστή λογικά -πάντα- θα πρέπει σε οποιοδήποτε συμβεβλημένο Sony Ericsson κατάστημα να σε εξυπηρετούν. Βέβαια αν όντως ισχύει το πιθανότερο είναι το εξής. Να πας την χαλασμένη (δεν στο εύχομαι) συσκευή για επισκευή σε ελληνικό Sony Ericsson και αυτοί να την στείλουν στο αντίστοιχο ξένο λόγω του ότι η εγγύηση σου είναι εξωτερικού οπότε θα την έχεις πίσω μετά σε κάνα 1-1.5 μήνα ... αλλά αυτό είναι απλά μια υπόθεση. Γενικώς είναι μια μπλεγμένη κατάσταση. Για να μην απογοητεύεσαι θα σου έλεγα να θεωρήσεις εξ αρχής ότι απλά δεν έχεις εγγύηση και αν τα πράματα έρθουν διαφορετικά τότε καλύτερα για εσένα. Α! Και μια και ανέφερες αγορά μέσω e-bay να σου πω να προσέξεις το μοντέλο να είναι σίγουρα x10i και όχι x10a!!!

 

2) Προβλήματα στο hardware δεν παρουσιάζει. Υπάρχουν οι γνωστές ελλείψεις που ξέραμε εξ αρχής απλά ότι θα έχει. Αν δεν έχεις διαβάσει για αυτές τότε ενημερώσου για να μην παραπονεθείς αργότερα. Ενδεικτικά μερικές από αυτές είναι η έλλειψη δέκτη radio , η έλλειψη multitouch , Led flash και όχι Xenon Flash , χαμηλή ένταση ακουστικού (αν και βελτιώθηκε κάπως με την τελευταία αναβάθμιση) και οθόνη 65.000 χρωμάτων έναντι 16εκ. χρωμάτων που προσφέρει το Android αλλά αυτό αναμένεται να διορθωθεί με την επόμενη αναβάθμιση.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτο το theme να το κατεβάσω ???? :)

Ναι οντως...,που ειναι?

 

Ξεχασα να αναφερω πως στην εκδοση firmware αναφερει 2.1-update1

 

Μόλις το ανέβασα παίδες! Προσοχή στις οδηγίες σαν να κρέμεται η ζωή σας από αυτό!

@miketra: 2.1-update1 πρέπει να λέει είσαι OK!

 

ευχαριστώ πολύ!!ησουν κατατοπιστικότατος και αρκετά αισιόδοξος!!

τις αδυναμίες αυτές τις γνωρίζω και μάλλον δεν με απασχολούν-δεν

ξέρω αν θα με απασχολήσουν στην καθημερινή χρήση-.

όταν λες χαμηλή ένταση του ακουστικού πόσο χαμηλή εννοείς?

μπορείς και συννενοείσαι ή δυσκολεύεσαι?

 

Μπορείς αλλά όχι μέσα σε club ή σε υπερ-κεντρικό δρόμο μεγαλούπολης και φυσικά αν δεν έχεις πρόβλημα ακοής! Γενικά θέλει σ' αυτό τον τομέα να μην είσαι ιδιότροπος και να ρίξεις λίγο νερό στο κρασί σου! :D

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα τωρα!

Πριν την αναβαθμιση ειχα συγχρονισει το κινητο με το προγραμματακι της sonyerisccon κ τωρα δεν μπορω να επαναφερω αυτα που συγχρονισα!!!!

Δεν εχει πια εικονιδιο μεσα στο μενου....

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα τωρα!

Πριν την αναβαθμιση ειχα συγχρονισει το κινητο με το προγραμματακι της sonyerisccon κ τωρα δεν μπορω να επαναφερω αυτα που συγχρονισα!!!!

Δεν εχει πια εικονιδιο μεσα στο μενου....

 

Gmail + Εφαρμογή μηνυμάτων για SMS!? :confused:

Έστω Titanium Backup αλλά χωρίς επαναφορά των Data , μόνο των Applications. Αλλιώς θα έχεις conflict.

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Gmail + Εφαρμογή μηνυμάτων για SMS!? :confused:

Έστω Titanium Backup αλλά χωρίς επαναφορά των Data , μόνο των Applications. Αλλιώς θα έχεις conflict.

 

Αν το ειχα κανει ετσι θα ηταν τελεια αλλα υποτιθεται οτι ειχε δημιουργηθει αυτο το εικονιδιο, αρα και η σελιδα, ωστε να ανεβασεις κ μετα να επαναφερεις επαφες, ημερολογιο κ σελιδοδεικτες...

Στην 1.6 υπηρχε το εικονιδιο αλλα τωρα...?

Προσπαθησα να περασω χειροκινητα τις σελιδες αλλα μετα απο πολυ κοπο δεν καταφερα τιποτα...

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

ενταξει..ουτε σε club παω τωρα πια, ούτε σε κεντρικους μεγαλουπολεων..

βεβαια αυτο λυνεται και το mw600 που εχω..

αυτο που με προβληματιζει ειναι ο flash player..ειναι σημαντικο ετσι δεν ειναι?

 

 

Μπορείς αλλά όχι μέσα σε club ή σε υπερ-κεντρικό δρόμο μεγαλούπολης και φυσικά αν δεν έχεις πρόβλημα ακοής! Γενικά θέλει σ' αυτό τον τομέα να μην είσαι ιδιότροπος και να ρίξεις λίγο νερό στο κρασί σου! :D

Link to comment
Share on other sites

ενταξει..ουτε σε club παω τωρα πια, ούτε σε κεντρικους μεγαλουπολεων..

βεβαια αυτο λυνεται και το mw600 που εχω..

αυτο που με προβληματιζει ειναι ο flash player..ειναι σημαντικο ετσι δεν ειναι?

 

Αναλόγως τις ανάγκες σου! Εμένα δεν μου λείπει καθόλου! Βίντεο youtube βλέπω μέσω της ενσωματωμένης εφαρμογής , flash games δεν παίζω ... ε , τώρα 1-2 βίντεο από άλλα site που χρειάζονται flash κάνω μια υπομονή και τα βλέπω από τον υπολογιστή μου!

 

Κανείς δεν αρνείται ότι η ύπαρξη flash κρίνεται αναγκαία , αλλά όχι σε όλους απαραίτητη! :O

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

flash games ουτε κ εγω παιζω το θέμα είναι μόνο όταν δεν μπορέσεις να

δεις κάποιο βίντεο καταλαβαίνεις την ανάγκη ύπαρξης του flash-για μενα-.

βέβαια για να πω την αλήθεια ούτε μου έχει χρειαστει!!

από internet browser και κάμερα πως τα παει?

 

Αναλόγως τις ανάγκες σου! Εμένα δεν μου λείπει καθόλου! Βίντεο youtube βλέπω μέσω της ενσωματωμένης εφαρμογής , flash games δεν παίζω ... ε , τώρα 1-2 βίντεο από άλλα site που χρειάζονται flash κάνω μια υπομονή και τα βλέπω από τον υπολογιστή μου!

 

Κανείς δεν αρνείται ότι η ύπαρξη flash κρίνεται αναγκαία , αλλά όχι σε όλους απαραίτητη! :O

Link to comment
Share on other sites

flash games ουτε κ εγω παιζω το θέμα είναι μόνο όταν δεν μπορέσεις να

δεις κάποιο βίντεο καταλαβαίνεις την ανάγκη ύπαρξης του flash-για μενα-.

βέβαια για να πω την αλήθεια ούτε μου έχει χρειαστει!!

από internet browser και κάμερα πως τα παει?

 

Στην 1.6 ο ενσωματωμένος browser έκανε παπάδες! Της 2.1 δεν με ικανοποίησε καθόλου γι' αυτό και τον κατάργησα εντελώς από το σύστημα , αλλά για καλή μας τύχη στην 2.1 γίνεται διαθέσιμος ο Dolphin Browser HD , τον οποίο δεν υπάρχουν λόγια για να τον περιγράψω! Απλά άπιαστος! Και με τις 4'' οθόνη απλά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Ίσως εδώ να σου "φανεί κάπως" η έλλειψη του multitouch ωστόσο... ειδικά αν προέρχεσαι από iPhone κλπ.

 

Η κάμερα του είναι στα 8.1 MP ... Οι φωτογραφίες που τραβάει είναι αρκετά καλές και τεράστιες ομολογουμένως. Το αρνητικό τους είναι ότι έχουν πολύ μέτρια ποιότητα καθώς υπάρχει πολύς θόρυβος μέσα (αν δεν ξέρεις την έννοια του θορύβου μέσα σε μια φωτογραφία - google it! και θα καταλάβεις) αλλά σε γενικές γραμμές από όλα τα first class Android τηλέφωνα (βλέπε Desire , Galaxy S , Nexus One) αλλά και από iPhone 3G/3GS τραβάει καλύτερες φωτογραφίες... Είναι επαγγελματικό κινητό περισσότερο με χαρακτηριστικά multimedia. Μην περιμένεις φοβερά αποτελέσματα , οι φωτογραφίες του είναι απλά να τραβάς και να τις ανεβάζεις στο facebook όχι για επεξεργασία με photoshop ή τίποτα παρόμοιο ή επαγγελματική δουλειά... :O

 

Ορίστε και ένα δείγμα προσωπικό. Την τράβηξα μέσα από τζάμι λεωφορείου , εν κινήσει την ώρα που έστριβε με φυσικές συνθήκες καιρού κατά τις 4.00 το απόγευμα!

http://i611.photobucket.com/albums/tt199/ElementPhotoshop/seXperia/seXperia%20DSCs/2010-11-22-14-42-03-477.jpg

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

κατατοπιστικότατος!!

για να καταλάβω το multitouch παίζει ρόλο μόνο στο zoom in-out?ή είναι

και κατι άλλο?

δεν περιμένω επαγγελματικές φωτο, συμπαθητικές να είναι και να είναι και

αξιόλογη η ποιότητα βίντεο..hd δεν είναι?

οταν λες χαραχτηριστικά multimedia τι εννοεις σε αδρές γραμμες?

 

Στην 1.6 ο ενσωματωμένος browser έκανε παπάδες! Της 2.1 δεν με ικανοποίησε καθόλου γι' αυτό και τον κατάργησα εντελώς από το σύστημα , αλλά για καλή μας τύχη στην 2.1 γίνεται διαθέσιμος ο Dolphin Browser HD , τον οποίο δεν υπάρχουν λόγια για να τον περιγράψω! Απλά άπιαστος! Και με τις 4'' οθόνη απλά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Ίσως εδώ να σου "φανεί κάπως" η έλλειψη του multitouch ωστόσο... ειδικά αν προέρχεσαι από iPhone κλπ.

 

Η κάμερα του είναι στα 8.1 MP ... Οι φωτογραφίες που τραβάει είναι αρκετά καλές και τεράστιες ομολογουμένως. Το αρνητικό τους είναι ότι έχουν πολύ μέτρια ποιότητα καθώς υπάρχει πολύς θόρυβος μέσα (αν δεν ξέρεις την έννοια του θορύβου μέσα σε μια φωτογραφία - google it! και θα καταλάβεις) αλλά σε γενικές γραμμές από όλα τα first class Android τηλέφωνα (βλέπε Desire , Galaxy S , Nexus One) αλλά και από iPhone 3G/3GS τραβάει καλύτερες φωτογραφίες... Είναι επαγγελματικό κινητό περισσότερο με χαρακτηριστικά multimedia. Μην περιμένεις φοβερά αποτελέσματα , οι φωτογραφίες του είναι απλά να τραβάς και να τις ανεβάζεις στο facebook όχι για επεξεργασία με photoshop ή τίποτα παρόμοιο ή επαγγελματική δουλειά... :O

 

Ορίστε και ένα δείγμα προσωπικό. Την τράβηξα μέσα από τζάμι λεωφορείου , εν κινήσει την ώρα που έστριβε με φυσικές συνθήκες καιρού κατά τις 4.00 το απόγευμα!

https://dl-web.dropbox.com/get/2010-11-22-14-42-03-477.jpg?w=02e4c716

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το ξερω οτι εχει σιγουρα απαντηθει αυτο που θα ρωτησω αλλα θελει ο αδελφος μου να το παρει και θελω να μου πειτε για το θεμα του ηχου χωρις ακουστικα τι λεει και για οτι αλλο εχεται ευχαριστησει.εχω τον γαλαξια ας μου πει καποιος σε συγκριση με αυτο αν μπορει επειδη το ξερω το τηλεφωνο ευχαριστω για τον χρονο σας
Link to comment
Share on other sites

κατατοπιστικότατος!!

για να καταλάβω το multitouch παίζει ρόλο μόνο στο zoom in-out?ή είναι

και κατι άλλο?

δεν περιμένω επαγγελματικές φωτο, συμπαθητικές να είναι και να είναι και

αξιόλογη η ποιότητα βίντεο..hd δεν είναι?

οταν λες χαραχτηριστικά multimedia τι εννοεις σε αδρές γραμμες?

 

Ναι το multitouch είναι η δυνατότητα της οθόνης να αντιλαμβάνεται παράλληλα περισσότερα του ενός αγγίγματα ταυτόχρονα. Είτε αυτό είναι για pinch-to-zoom (το γνωστό τσίμπα-για-να-ζουμάρεις) είτε για παράλληλα πατήματα για παιχνίδια (π.χ. να πηδάς και να πυροβολάς ταυτόχρονα) κλπ.

 

Συμπαθητικές είναι και η ποιότητα βίντεο επίσης αξιόλογη. Ναι είναι HD με συνεχόμενο auto-focus. Αρκετά καλό για ένα σύντομο στιγμιότυπο!

 

Όταν λέω χαρακτηριστικά multimedia εννοώ το περιβάλλον που σου προσφέρει για διαχείριση και οργάνωση μουσικής , εικόνων , βίντεο , την δυνατότητα να τα μοιράζεσαι άμεσα με μια πληθώρα εφαρμογών (facebook , twitter , picassa , myspace , MMS) και το πόσο εύκολα επιτυγχάνονται όλα αυτά! Γενικά η Sony πάντα προσέχει το multimedia μέρος κάθε συσκευής της! Της έχει μείνει φαγούρα από τότε που έφτιαχνε στερεοφωνικά! :lol:

 

Έβαλα και link πιο πάνω για φωτογραφία (αν δεν το είδες)...

 

καλησπερα παιδια το ξερω οτι εχει σιγουρα απαντηθει αυτο που θα ρωτησω αλλα θελει ο αδελφος μου να το παρει και θελω να μου πειτε για το θεμα του ηχου χωρις ακουστικα τι λεει και για οτι αλλο εχεται ευχαριστησει.εχω τον γαλαξια ας μου πει καποιος σε συγκριση με αυτο αν μπορει επειδη το ξερω το τηλεφωνο ευχαριστω για τον χρονο σας

 

hittman καλησπέρα , διάβασε τα τελευταία 5-10 post - διάλογο ανάμεσα σε μένα και τον φίλο spirospatra και θα απαντηθούν πολλές απορίες σου σχετικά με την συσκευή!

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Αν το ειχα κανει ετσι θα ηταν τελεια αλλα υποτιθεται οτι ειχε δημιουργηθει αυτο το εικονιδιο, αρα και η σελιδα, ωστε να ανεβασεις κ μετα να επαναφερεις επαφες, ημερολογιο κ σελιδοδεικτες...

Στην 1.6 υπηρχε το εικονιδιο αλλα τωρα...?

Προσπαθησα να περασω χειροκινητα τις σελιδες αλλα μετα απο πολυ κοπο δεν καταφερα τιποτα...

 

Το εικονίδιο λέγεται "Backup και επαναφορά" σίγουρα δεν υπάρχει?

Το έχουν αναβαθμίσει κιόλας.

Πάντως κι εγώ με Gmail και Sms Backup & Restore δούλεψα.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

το ειδα το link, τις φωτογραφίες δεν είδα..μου ζητάει να γραφτώ για να κάνω log in.

δεν πειράζει σε εμπιστεύομαι!!

ευχαριστώ πολύ για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες!!:)

 

Έβαλα και link πιο πάνω για φωτογραφία (αν δεν το είδες)...

 

 

 

hittman καλησπέρα , διάβασε τα τελευταία 5-10 post - διάλογο ανάμεσα σε μένα και τον φίλο spirospatra και θα απαντηθούν πολλές απορίες σου σχετικά με την συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ορισμένες απορίες ...1)Πως κάνουμε επιλογή όλων των επαφών για να τις στείλουμε μέσω Bluetooth σε άλλο κινητό και 2) πως μπορούμε να έχουμε μόνιμα μεγενθυμένη την σελιδα στο ίντερνετ χωρίς να χρειάζεται να κανουμε διπλό άγγιγμα για να μεγαλώσει? να έιναι δηλαδή όπως στην έκδοση 1.6....3) επίσης το ξυπνητήρι πρέπει να είναι ανοιχτό το κίνητό για να δουλέψει?
Link to comment
Share on other sites

το ειδα το link, τις φωτογραφίες δεν είδα..μου ζητάει να γραφτώ για να κάνω log in.

δεν πειράζει σε εμπιστεύομαι!!

ευχαριστώ πολύ για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες!!:)

 

Το ανανέωσα και τώρα δείχνει κανονικά. Ξανακλίκαρε αν θέλεις! :O

 

Παιδιά ορισμένες απορίες ...1)Πως κάνουμε επιλογή όλων των επαφών για να τις στείλουμε μέσω Bluetooth σε άλλο κινητό και 2) πως μπορούμε να έχουμε μόνιμα μεγενθυμένη την σελιδα στο ίντερνετ χωρίς να χρειάζεται να κανουμε διπλό άγγιγμα για να μεγαλώσει? να έιναι δηλαδή όπως στην έκδοση 1.6....3) επίσης το ξυπνητήρι πρέπει να είναι ανοιχτό το κίνητό για να δουλέψει?

 

1) Δεν νομίζω να γίνεται

2) Από τις ρυθμίσεις αλλάζεις το προεπιλεγμένο ζουμ , νομίζω έχει κάτι επιλογές Μακρινό , Κανονικό και Κοντινό ή κάπως έτσι.

3) Για πολλοστή φορά , ΝΑΙ! :rolleyes:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

3) επίσης το ξυπνητήρι πρέπει να είναι ανοιχτό το κίνητό για να δουλέψει?

 

Ή σε flight mode

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς σας, αν μετά από απεγκατάσταση του timescape, δεν συγχρονίζει τις επαφές του facebook με τις επαφές τηλεφώνου? Πριν το απεγκαταστήσω, με κάθε αλλαγή φωτογραφίας που έκανε κάποιος φίλος στο FB, ενημερωνόταν και η συνδεδεμένη επαφή μου...Τώρα όχι!!!
Link to comment
Share on other sites

και παλι τιποτα..

δεν πειραζει..σε πιστευω..

να κανω μια ερωτηση..σιγουρα εχει απαντηθει αλλα δεν τη βρισκω..

το X10 θα πάρει την 2.2?δεν ρωταω ποτε..απλα αν θα την παρει καποτε..

Το ανανέωσα και τώρα δείχνει κανονικά. Ξανακλίκαρε αν θέλεις! :O
Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς σας, αν μετά από απεγκατάσταση του timescape, δεν συγχρονίζει τις επαφές του facebook με τις επαφές τηλεφώνου? Πριν το απεγκαταστήσω, με κάθε αλλαγή φωτογραφίας που έκανε κάποιος φίλος στο FB, ενημερωνόταν και η συνδεδεμένη επαφή μου...Τώρα όχι!!!

 

Φιλαράκι μου λογικό! Και οποιονδήποτε άνθρωπο του δέσεις τα μάτια , του φιμώσεις το στόμα , του βουλώσεις τα αυτιά και του δέσεις τα πόδια , δεν θα μπορεί να δει , να μιλήσει , να ακούσει ή να περπατήσει!

Το Timescape είναι η κύρια εφαρμογή που χρησιμοποιεί το λειτουργικό για συγχρονισμό επαφών καταλόγου με υπηρεσίες κοινωνικής δικτύωσης. Βέβαια για να μην σε "κράζω" τσάμπα (όχι δεν σε κράζω ξέρεις πόσο σε συμπαθώ και πόσο γλυκομίλητος είμαι) και να λέμε και του στραβού το δίκιο αν κάνεις ένα login με τα στοιχεία σου στο επίσημο pre-installed Facebook Application θα σου δώσει επιλογή για συγχρονισμό και θα κάνεις την ίδια δουλειά! :)

 

και παλι τιποτα..

δεν πειραζει..σε πιστευω..

να κανω μια ερωτηση..σιγουρα εχει απαντηθει αλλα δεν τη βρισκω..

το X10 θα πάρει την 2.2?δεν ρωταω ποτε..απλα αν θα την παρει καποτε..

 

Όχι δεν υπάρχουν επίσημες δηλώσεις για επίσημη 2.2 Sony Ericsson ROM. Ωστόσο είμαστε πολύ κοντά στο να επιτύχουμε custom 2.2 αλλά οι xda-developers ακόμα το παλεύουν!!!

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι μου λογικό! Και οποιονδήποτε άνθρωπο του δέσεις τα μάτια , του φιμώσεις το στόμα , του βουλώσεις τα αυτιά και του δέσεις τα πόδια , δεν θα μπορεί να δει , να μιλήσει , να ακούσει ή να περπατήσει!

Το Timescape είναι η κύρια εφαρμογή που χρησιμοποιεί το λειτουργικό για συγχρονισμό επαφών καταλόγου με υπηρεσίες κοινωνικής δικτύωσης. Βέβαια για να μην σε "κράζω" τσάμπα (όχι δεν σε κράζω ξέρεις πόσο σε συμπαθώ και πόσο γλυκομίλητος είμαι) και να λέμε και του στραβού το δίκιο αν κάνεις ένα login με τα στοιχεία σου στο επίσημο pre-installed Facebook Application θα σου δώσει επιλογή για συγχρονισμό και θα κάνεις την ίδια δουλειά! :)

 

μέσα από το pre-installed facebook app του έχω ήδη δώσει εντολή για συγχρονισμό αλλά δεν έγινε τίποτα... Μου φαίνεται περίεργο γιατί στον τηλεφωνικό κατάλογο υπάρχουν όλα τα status των φίλων μου, και ενημερώνονται όποτε υπάρχει αλλαγή... το μόνο που δεν ενημερώνεται και αλλάζει, είναι οι φωτογραφίες των προφίλ τους. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σορυ για τον αλεξιπτωτισμο,ηθελα να ρωτησω ενα δυο πραγματακια,κοιταξα εως και 5-6 σελιδες πισω αλλα δεν καταλαβα παρα πολλα...

Ενας θειος μου θελει να παρει το x10,παρα παρα πολυ υπερτιμημενο για μενα αλλα εγω περρισευω.

Καταρχας εχετε παρει ολοι eclair η οχι?(ελεος,στην εποχη του gingerbread,τελοςπαντων)

Αν οχι ειναι πολυ δυσκολο να γινει χειροκινητα?

(Δεν ειμαι ασχετος,το milestone το εχω κανει φυλλο-φτερο και πεταει)

Η πωλητρια του ειπε οτι ειναι νουμερο ενα συσκευη σε βλαβες...

Ξερει καποιος αντικειμενικα μια αποψη επ'αυτου?

Ειναι κανεις δυσαρεστημενος γενικα?

 

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο λέγεται "Backup και επαναφορά" σίγουρα δεν υπάρχει?

Το έχουν αναβαθμίσει κιόλας.

Πάντως κι εγώ με Gmail και Sms Backup & Restore δούλεψα.

 

Δεν εννοω αυτο το εκονιδιο!

Λεω γι αυτο του συγχρονισμου που τα ανεβαζε στο site της sonyericcson...:)

Επισης το sms backup το εκανα στην 1.6 απο την "μαμα" εφαρμογη μηνυματων αλλα στην 2.1 δεν το βρηκα!! (Μαλιστα πατησα αντιγραφο ασφαλειας στην καρτα sd με το αριστερο πληκτρο)

Δεν με νοιαζει ομως για τα μηνυματα αλλα σκαλωσα με την χαζομαρα τους...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...