Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To φωτακι υπο φυσιολογικες συνθηκες γινεται πρασινο αν θυμαμαι καλα απο το 90% και πανω οταν φορτιζει αλλα μολις φτασει στο full υποτιθεται οτι σβηνει.

Τωρα αν ξυπνησες και το ειδες αναμενο παιζει να φορτισε full καποια στιγμη, να ξεφορτισε μεχρι καποιο ποσοστο και να ξαναπηρε μπρος η φορτιση... :confused:

Αρα η οντως υπαρχει καποια εφαρμοφη που ρουφαει την μπαταρια σου ή ο υπνος σου διηρκησε περαν του συνηθισμενου... :lol:

 

 

 

Το δευτερο οχι σιγουρα οποτε το πρωτο!!:p:pΜια ταλαιπωρια ειναι αυτο το τηλεφωνο..:lol:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σχετικά με την αναφορά παράδοσης, έχω κι εγώ πρόβλημα.

πατώντας παρατεταμένα στο απεσταλμένο μήνυμα, μου βγάζει το όνομα του παραλήπτη και στη β' σειρά, άλλο ένα όνομα από τις επαφές μου -άσχετο και πάντα το ίδιο-.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

ερωτηση 1. γνωριζουμε ποια ειναι τα πλησιεστερα sony ericsson service center

στην αθηνα.

 

ερωτηση 2. γνωριζουμε αν υπαρχει δυνατοτητα να γινει αλλαγη οθονης στο xperia

10 και στα πλαστικα......γρατζουνιες και συναφη προβληματα....

 

ερωτηση 3. υπαρχει εφαρμογη που να κανει update στις apps αυτοματα χωρις να

πρεπει καθε φορα να τις επιλεγουμε μια μια ??? να τις βρισκει και να

κανει σε ολες μαζι.. η εστω κατι παρομοιο...

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Για τα service points δες αυτό

 

Νομίζω δεν ισχυει πια αυτός ο κατάλογος. Πριν κανενα 3μηνο που ειχα παρει τηλ στην Sony-Ericsson με ειχαν στείλει σε ένα στα Πατήσια, για πιο κοντινό στο κέντρο της Αθήνας που είχα ζητήσει... Απ' έξω δεν σου γεμίζει το μάτι, αλλά από δουλειά έμεινα ευχαριστημένος...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πει σε προηγουμενη απαντηση οτι στις προγουμενες σελιδες εχετε αναφερει τεσσερεις navigators : ndrive, navigon, sygic και copilot lite 8.

 

Ενας απλος με ελληνικη υποστηριξη και να μπορω να βρω ευκολα χαρτες ελλαδας ποιος ειναι;

 

Επισης πηρα το αρχειο για το root του εκανα εγκατασταση ( ελεγε root και exit ) δεν ξερω τελικα αν εγινε root και εφτιαξε στο μενου προγραμματων και ενα προγραμματα δικαιωματα superuser. Ειμαι νταξει;

 

Επισης το wisepilot λεει expired ειναι καλο να το κρατησω. Δεν το εχω δουλεψει καθολου. Navigator ειναι;

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Ειχα πει σε προηγουμενη απαντηση οτι στις προγουμενες σελιδες εχετε αναφερει τεσσερεις navigators : ndrive, navigon, sygic και copilot lite 8.

 

Ενας απλος με ελληνικη υποστηριξη και να μπορω να βρω ευκολα χαρτες ελλαδας ποιος ειναι;

 

Επισης πηρα το αρχειο για το root του εκανα εγκατασταση ( ελεγε root και exit ) δεν ξερω τελικα αν εγινε root και εφτιαξε στο μενου προγραμματων και ενα προγραμματα δικαιωματα superuser. Ειμαι νταξει;

 

Επισης το wisepilot λεει expired ειναι καλο να το κρατησω. Δεν το εχω δουλεψει καθολου. Navigator ειναι;

 

Navigon με υποστήριξη φωνής στα Ελληνικά

 

Είσαι root

 

Το wisepilot είναι navigator

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την αναφορά παράδοσης, έχω κι εγώ πρόβλημα.

πατώντας παρατεταμένα στο απεσταλμένο μήνυμα, μου βγάζει το όνομα του παραλήπτη και στη β' σειρά, άλλο ένα όνομα από τις επαφές μου -άσχετο και πάντα το ίδιο-.

 

Το προβλημα που είχα με την αναφορά μυνημάτων λύθηκε με την αναβαθμηση...

Πλεον οταν ειναι κλειστό το κινητό πατώντας παρατεταμενα πανω στο μύνημα, βγαζει οτι εκκρεμεί.Μολις το κινητό άνοιξε, άλλαξε η κατασταση σε λήφθέντα...

 

Ακομα ήθελα να ρωτησω.

οι navigator που εχουν αναφερθει, ndrive, navigon, sygic και copilot lite 8,

ειναι σπασμενοι?

γιατι αν δεν ειναι δεν βλεπουμε χαρτη....:(

Απου τα καταβαζουμε τους navigator οπως και το player rockbase?

Γιατι απο το market δεν βρηκα τίποτα

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

το Χ10 μου μετα απο πολλους πειραματισμους αλλα και την πολυτιμη βοηθεια της Lillifee

 

 

http://www.appbrain.com/user/anthimos/apps-on-the-sony-ericsson-xperia-x10

Link to comment
Share on other sites

το Χ10 μου μετα απο πολλους πειραματισμους αλλα και την πολυτιμη βοηθεια της Lillifee

 

 

http://www.appbrain.com/user/anthimos/apps-on-the-sony-ericsson-xperia-x10

 

πολυ ωραιο bravo!!!!

 

αλλα μηπως καταβρωχθιζει την μπαταρία?:O

 

Αυτο το skin για τον καιρο, το θελω και γω...χρειαζεται να κανει update συνεχεια προφανως ε?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο bravo!!!!

 

αλλα μηπως καταβρωχθιζει την μπαταρία?:O

 

με νορμαλ χρηση (υποκειμενικο-αλλα συμφωνα με τις δικες μου απαιτησεις) μου βγαζει 2,5 μερες ανετα

Link to comment
Share on other sites

@Foibos

Τα εικονίδια στην αριστερή οθόνη "Εφαρμογές", "Παιχνίδια" κλπ. είναι φάκελοι; Με ποιο πρόγραμμα τροποποίησες την εμφάνιση τους; Πολύ ωραίο κατά τα αλλά! Μπράβο!

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Foibos

Τα εικονίδια στην αριστερή οθόνη "Εφαρμογές", "Παιχνίδια" κλπ. είναι φάκελοι; Με ποιο πρόγραμμα τροποποίησες την εμφάνιση τους; Πολύ ωραίο κατά τα αλλά! Μπράβο!

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

ναι ειναι φακελοι και χρησιμοποιησα το folder organizer και για τα διαφορα εικονιδια κατεβεσα απο το market διαφορα icon packs

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο προβλημα που εχω με το φοβερο Χ10 :lol: ειναι με το wifi το εχω συνδεμενο κ μετα απο λιγο αποσυνδεεται κ μου γραφει δεν ειναι δυνατη η εκκιινηση του wifi εχει κανεις το ιδιο προβλημα?:(
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο προβλημα που εχω με το φοβερο Χ10 :lol: ειναι με το wifi το εχω συνδεμενο κ μετα απο λιγο αποσυνδεεται κ μου γραφει δεν ειναι δυνατη η εκκιινηση του wifi εχει κανεις το ιδιο προβλημα?:(

 

 

οχι εγω δεν εχω προβλημα, το μονο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι οτι σκαει

mediascape καμια φορα, στο ακυρο και δεν εχω καταλαβει το λογο.

Οταν βγαζει μυνημα οτι εχει προβλημα και δεν ανταποκρινεται κλεινει το mediascape, παει στην αρχικη οθονη. αν κανω ρεσταρτ το κινητο και παλι θα μου βγαλει οτι εχει προβλημα.

ολο αυτο γινεται οταν παω πανω αριστερα,στις περισσοτερς επιλογες που εχει, οταν ανοιγω το mediscape, δεν θυμαμε πως λεγετε κα δεν εχω το κιν τωρα για να το δω.

Οταν οπως ανοιγω τa τραγουδια απο τις συντομευσεις που βγαζει μπροστα οταν ανοιγεις το mediascape,δεν εχει προβλημα...

:ninja::ninja: Περιεργο...

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο προβλημα που εχω με το φοβερο Χ10 :lol: ειναι με το wifi το εχω συνδεμενο κ μετα απο λιγο αποσυνδεεται κ μου γραφει δεν ειναι δυνατη η εκκιινηση του wifi εχει κανεις το ιδιο προβλημα?:(

 

Με τις εφαρμογές τι έγινε Μαρία? Δεν μας ενημερώσες. Όσο για το WiFi αν πας:

Στοιχεία έλεγχου ασυρμάτου -> Ρυθμίσεις WiFi -> Κουμπί επιλογών -> Σύνθετα -> Πολιτική κατάστασης αδράνειας

Εκεί επέλεξε το "ποτέ" και ίσως διορθωθεί το πρόβλημα σου. Παρόμοιο αντιμετώπιζα κι εγώ παλιότερα.

 

Sent from my stolen x10i after I stabbed a little boy to get it , using a free *****ed version of Tapatalk Pro.

Link to comment
Share on other sites

Με τις εφαρμογές τι έγινε Μαρία? Δεν μας ενημερώσες. Όσο για το WiFi αν πας:

Στοιχεία έλεγχου ασυρμάτου -> Ρυθμίσεις WiFi -> Κουμπί επιλογών -> Σύνθετα -> Πολιτική κατάστασης αδράνειας

Εκεί επέλεξε το "ποτέ" και ίσως διορθωθεί το πρόβλημα σου. Παρόμοιο αντιμετώπιζα κι εγώ παλιότερα.

 

Sent from my stolen x10i after I stabbed a little boy to get it , using a free *****ed version of Tapatalk Pro.

 

Ελααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εσβησα κ τις τρεις εφαρμογες που μου ειχες πει κ μπορω να πω πως βλεπω διαφορα με την μπαταρια!!;)Τωρα εχω προβλημα με το wifi εχω την επιλογη που μου ειπες αλλα τιποτα..:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ελααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εσβησα κ τις τρεις εφαρμογες που μου ειχες πει κ μπορω να πω πως βλεπω διαφορα με την μπαταρια!!;)Τωρα εχω προβλημα με το wifi εχω την επιλογη που μου ειπες αλλα τιποτα..:(:(

 

(Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το Τηλέφωνο -> Τέρμα κάτω...)

Ποιος είναι ο αριθμός έκδοσής σου? Αντιμετώπιζα χοντρά προβλήματα στην R1FA014 και R1FA016 αλλά από 'κει και πέρα τίποτα το μεμπτό... Ίσως να ήρθε η ώρα να αναβαθμιστείς , όσο και αν σου φαίνεται κουραστική η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

(Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το Τηλέφωνο -> Τέρμα κάτω...)

Ποιος είναι ο αριθμός έκδοσής σου? Αντιμετώπιζα χοντρά προβλήματα στην R1FA014 και R1FA016 αλλά από 'κει και πέρα τίποτα το μεμπτό... Ίσως να ήρθε η ώρα να αναβαθμιστείς , όσο και αν σου φαίνεται κουραστική η διαδικασία.

 

Μα του εκανα update μολις το πηρα..:( αυτο μου γραφει-->>Ρ2ΒΑ026..:O

Link to comment
Share on other sites

Τότε δοκίμασε το άλλο για το WiFi. Κάθε wireless router εκπέμπει σε κάποια κανάλια... Έχω ακούσει ότι κάποιες κινητές συσκευές συνδέονται καλύτερα σε κάποια συγκεκριμένα κανάλια απ' ότι σε άλλα. Αυτά αν δεν με απατάει η μνήμη μου από σχετικό άρθρο που είχα διαβάσει (εδώ μέσα πάλι) είναι το 8 ή το 11 ... Αν θες μπες στις wireless ρυθμίσεις του router σου και εκεί που θα λέει Channels: άλλαξε και βάλε μια το 8 και μια το 11 και δες με πιο πάει καλύτερα.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο επί του παρόντος.

Link to comment
Share on other sites

Τότε δοκίμασε το άλλο για το WiFi. Κάθε wireless router εκπέμπει σε κάποια κανάλια... Έχω ακούσει ότι κάποιες κινητές συσκευές συνδέονται καλύτερα σε κάποια συγκεκριμένα κανάλια απ' ότι σε άλλα. Αυτά αν δεν με απατάει η μνήμη μου από σχετικό άρθρο που είχα διαβάσει (εδώ μέσα πάλι) είναι το 8 ή το 11 ... Αν θες μπες στις wireless ρυθμίσεις του router σου και εκεί που θα λέει Channels: άλλαξε και βάλε μια το 8 και μια το 11 και δες με πιο πάει καλύτερα.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο επί του παρόντος.

 

Πως το κανω αυτο με το ρουτερ δεν ξερω..?:((

 

το βρηκα το εκανα αλλα τωρα το wifi δεν δουλευει καθολου ειτε βαζω 8 ειτε 11 ενα κ το αυτο ..:(

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χαζες ερωτήσεις :(

 

στο menu ρυθμήσεις, Καρτα SD & αποθυκευτικος χώρος τηλέφώνου,

το αποθυκευτικος χώρος τηλέφώνου προφανως αναφερεται στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου.Αυτη τι μεγεθος έχει?

Οταν κατεβαζουμε μια εφαρμογη αυτη αποθυκευεται σε αυτην την μνημη?

Υπαρχει επιλογή να αποθυκευτει στην SD? όπως πχ mp3,photos?

Τα 399ΜB για διαθεσιμο χώρο νομιζω οτι ειναι λιγα...

 

Στο menu,σχετικα με το τηλεφωνο-Χρηση μπαταρίας, λει το ποσοστό που καταναλωνουν εφαρμογες που τρεχουν.

Προβολη 55%

Ετοιμότητα κυψελης 28%

Το τηλεφωνο ειναι αδραν...12%

Φωνιτικές κλήσεις 3%

Συστημα Android 2%

 

Αφου δεν χρησιμοποιω φωνητική κλήση γιατι τρεχει και καταναλωνει μπαταρία>?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χαζες ερωτήσεις :(

 

στο menu ρυθμήσεις, Καρτα SD & αποθυκευτικος χώρος τηλέφώνου,

το αποθυκευτικος χώρος τηλέφώνου προφανως αναφερεται στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου.Αυτη τι μεγεθος έχει?

Οταν κατεβαζουμε μια εφαρμογη αυτη αποθυκευεται σε αυτην την μνημη?

Υπαρχει επιλογή να αποθυκευτει στην SD? όπως πχ mp3,photos?

Τα 399ΜB για διαθεσιμο χώρο νομιζω οτι ειναι λιγα...

 

Στο menu,σχετικα με το τηλεφωνο-Χρηση μπαταρίας, λει το ποσοστό που καταναλωνουν εφαρμογες που τρεχουν.

Προβολη 55%

Ετοιμότητα κυψελης 28%

Το τηλεφωνο ειναι αδραν...12%

Φωνιτικές κλήσεις 3%

Συστημα Android 2%

 

Αφου δεν χρησιμοποιω φωνητική κλήση γιατι τρεχει και καταναλωνει μπαταρία>?

 

Η μνήμη του Χ10 είναι 1GB ,οι εφαρμογες που κατεβάζεις εκέι πανε ,για να αποθηκεύονται στην SD μονο με Root.

 

Η μόνη λογική εξήγηση που μου έρχεται σχετικά με τις Φωνητικές κλήσεις ειναι οτι καποια στιγμή έκανες μια δοκιμή η έχεις κάποια εφαρμογή που τις χρησιμοποιεί

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη του Χ10 είναι 1GB ,οι εφαρμογες που κατεβάζεις εκέι πανε ,για να αποθηκεύονται στην SD μονο με Root.

 

Η μόνη λογική εξήγηση που μου έρχεται σχετικά με τις Φωνητικές κλήσεις ειναι οτι καποια στιγμή έκανες μια δοκιμή η έχεις κάποια εφαρμογή που τις χρησιμοποιεί

 

 

 

Τα ίδια έχει και το δικό μου και η μπαταρία κρατάει 2 μέρες. Δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα. Επίσης μιας και συζητάμε, παρατήρησα βελτίωση με το 026 firmware στην ακουστική του τηλεφώνου. Είναι ιδέα μου ή το παρατήρησε και κάποιος άλλος;

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη του Χ10 είναι 1GB ,οι εφαρμογες που κατεβάζεις εκέι πανε ,για να αποθηκεύονται στην SD μονο με Root.

 

Η μόνη λογική εξήγηση που μου έρχεται σχετικά με τις Φωνητικές κλήσεις ειναι οτι καποια στιγμή έκανες μια δοκιμή η έχεις κάποια εφαρμογή που τις χρησιμοποιεί

 

Τα ίδια έχει και το δικό μου και η μπαταρία κρατάει 2 μέρες. Δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα. Επίσης μιας και συζητάμε, παρατήρησα βελτίωση με το 026 firmware στην ακουστική του τηλεφώνου. Είναι ιδέα μου ή το παρατήρησε και κάποιος άλλος;

 

Για τις φωνητικες όντως ειχα κανει δοκιμη, μια - δυο φορες, αλλα μου φενεται περιεργο που συνεxiζει να τρωει πορους απο την στιγμη που δεν την χρισημοποιω.

Οσο αναφορα την μνυμη, απο 1Gb 300 κατιMb???? δεν εχω τοσες εγερμογες για να τρωνε τοσο χωρο...Βεβαια εχω περασει το Ndrive,μαλλον αυτο θα ειναι...3,21ΜB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...