Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή 6+ ωρες αναμμένη η οθόνη. Κι ευχαριστημένος να είσαι...:)

Ναι όντως του έχεις αλλάξει τα φώτα. Και πολύ σου κρατάει με τόσο χρήση. Και εγώ στην αρχή έτσι την είχα πατήσει.

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε συ, πας καλά?:blink::lol:

Και τι περιμένεις να κάνει το τηλέφωνο? 3 ώρες στο μάρκετ και 3 ώρες σερφάρισμα?

Το έχεις λιώσει....

Με φυσιολογική χρήση η μπαταρία κρατάει μερίπου 1μιση μέρα.:)

 

Συμφωνω!!!

Μονο που εμενα με οικονομικη χρηση μου βγαζει σιγουρα 36 ωρες!

(το βγαζω το πρωι απο το φορτιστη και το ξαναβαζω το επομενο βραδυ)

Τωρα τελευταια που εχω κολλησω με το caligo chaser(RPG-παιχνιδακι!!!) μου βγαζει 12 με 18 ωρες!!

 

Εψαχνα να βρω καποιο usb charger το οποιο ειναι ουσιαστικα εξωτερικη μπαταρια για να φορτιζεις συσκευες μεσω usb αλλα δε βρηκα κατι που να υποστηριζει ξεκαθαρα το Milestone.Διαβασα στα ξενα forum πως υπαρχει θεμα με αυτες τις συσκευες γιατι το DROID-MILESTONE χρειαζεται μεγαλο output για να ξεκινησει η φορτιση...!Αν εχετε καμια ιδεα παρακαλω διαφωτιστε με!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω το μενού ρυθμίσεις> υπηρεσίες που εκτελούνται / και στο κάτω μέρος της οθόνης μου γράφει

αριστερα: Διαθ: 22MB +27MB στα 8

και δεξιά: Άλλο 51MB στα 5.

 

Ξέρει κανείς τι σημαίνουν αυτά?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια η Μοτορολα μας κουρασε με την υποθεση kernel. Θελεις να παιξεις με καμια real custom rom, να κανεις κανεναν overclock της προκοπης και δε μπορεις. Με αλλα λογια, σου στερουν το παιχνιδι με συσκευες που εχουν φτιαχτει, για αυτο ακριβως το λογο :)

Ο ΟΜΑΡ εχει τεραστιες δυνατοτητες υπερχρονισμου κα μενουν ανεκμεταλλευτες (υπαρχουν βιντεο που δειχνουν το droid να παιζει υπερχρονισμενο πιο γρηγορα απο Desire, N1)...

Κριμα για την ηλιθια λογικη της Μοτο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε καμιά ενημέρωση αν θα έρθει η συσκευή στην Ελλάδα? Δε λέει να την πάρεις χωρίς επιδότηση. Και έστω ότι το φέρνεις απ έξω. Σε καλύπτει η εδώ αντιπροσωπία?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε καμιά ενημέρωση αν θα έρθει η συσκευή στην Ελλάδα? Δε λέει να την πάρεις χωρίς επιδότηση. Και έστω ότι το φέρνεις απ έξω. Σε καλύπτει η εδώ αντιπροσωπία?

 

Εχει ερθει κανονικα στην Ελλαδα απο Wind. Αρα η συνδεση Wind η απο καταστηματα, οπως το eshop, για συνδεση με αλλη εταιρια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν έκπληξη.Απλά βγήκαν ερωτηματικά λόγω κάποιου "θέματος" με την κωδικοποίηση του φίλου.

 

Βέβαια,το έχουμε πει άλλες 50 φορές ότι κυκλοφορεί από τη Wind και το έχουμε γράψει και στο επισημασμένο FAQ.

 

Φανηκε πολυ... μικρο μηνυμα για απαντηση και δεν πηγε το μυαλο μου στην κωδικοποιηση. Αληθεια, εχει δοκιμασει καποιος αλλος τη gold του φιλου kalaga?

Εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

space.gif "Crystal TalkTM is an noise-masking algorithm within the phone's Digital Signaling Processor (DSP). It improves the voice quality you hear in your earpiece by taking into account any background noise in your environment. It also improves your voice that the recipient(s) hear by filtering out any background noise in your environment that your microphone may pick up."

 

Από το site της μοτορόλα.

Δηλαδή το crystal talk λειτουργεί και προς τις δυο κατευθύνσεις.

Ισχύει και για εμάς, για αυτό που ακούμε.

Σε αυτό μπορεί να οφείλεται η στιγμιαία απώλεια του συνομιλητή, που αναφέρω πιο πάνω. Δηλαδή στη μείωση των δικών του εξωτερικών θορύβων.[/size]

Προτείνω, σαν καλύτερη ρύθμιση το "κανονικό" για ελαχιστοποίηση όλων των ενοχλητικών φαινομένων.

Επίσης, καλό είναι να κρατάμε το ακουστικό κοντά στο στόμα μας, για να ακούνε και οι άλλοι καλά.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο αρχεια media,μπορουμε να στειλουμε με bluetooth π.χ ενα *.apk?

 

Νομίζω είναι προφανές. Μιλάμε για ένα κινητό ανοιχτού λειτουργικού android. Σκέψου ότι τα SE φάσης k800 είχες την ικανότητα να αποστείλεις κι αρχεία που δεν ειχε ικανοτητα αναπαραγωγης τους ,αλλα τα διάβαζε το κινητο.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω απολυτικα τι λες και μεχρι εκει που το φτασες,το ξερα και γω...

Το θεμα ειναι,οπως λαθος δεν το γραψα,πως τα στελνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω απολυτικα τι λες και μεχρι εκει που το φτασες,το ξερα και γω...

Το θεμα ειναι,οπως λαθος δεν το γραψα,πως τα στελνουμε?

 

Δεν έχω το κινητό δεν μπορώ να απαντήσω. Πάντως θα υπάρχει στην γωνία της οθόνης ,κάπου, επιλογές για το αρχείο, αλλιώς αν πατησεις παρατεταμένα πάνω του ίσως εμφανιστούν .

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, πας καλά?:blink::lol:

Και τι περιμένεις να κάνει το τηλέφωνο? 3 ώρες στο μάρκετ και 3 ώρες σερφάρισμα?

Το έχεις λιώσει....

Μιλάμε για 4 φορτίσεις τη μέρα όμως. Όχι μία και δύο. Με 25% Φωτεινότητα, όλη μέρα στο αθόρυβο χωρίς δόνηση, με data στο off, 3g απενεργοποιημένο και χρειάζεται 3-4 φορτίσεις... Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό εμένα.

Με φυσιολογική χρήση η μπαταρία κρατάει μερίπου 1μιση μέρα.:)

Ποια θεωρείται φυσιολογική χρήση;:p

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

εγω που το λειτουργησα γ-2-3 ωρες περιπου... μου τελειωσε..!!! δεν εινα απο τα δυνατα του σημεια φιλε η μπαταρια..στα υπολοιπα,....σφαιρα το κινητο..!!!
LG G4
Link to comment
Share on other sites

εγω που το λειτουργησα γ-2-3 ωρες περιπου... μου τελειωσε..!!! δεν εινα απο τα δυνατα του σημεια φιλε η μπαταρια..στα υπολοιπα,....σφαιρα το κινητο..!!!

Το ξέρω αυτό. Δεν το παίρνουμε για την αυτονομία. :p Απλά μου φαίνεται πολύ παράξενο να κρατήσει 1.5 μέρα. Εγώ και λίγο να το πειράζω δε βγάζει 6-7 ώρες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτη οθονη ΚΑΙ wifi ? 6 ωρες? Τι νομιζεις οτι εχεις? laptop? :p

Παρεπιπτοντως αγορασα το επισημο car holder της Motorola και μολις το μονταρεις πανω το πανεξυπνο κινητο μας το καταλαβαινει και ανοιγει ενα ας πουμε car menu (στην 2.1) με μεγαλα εικονιδια. Nice...!

 

ΥΓ: Αν θελουμε να πουμε οτι παει πραγματικα μπροστα το Android πρεπει να ενσωματωσουνε native voip εφαρμογες (gtalk, skype) ή τελοσπαντων μπας και δουμε κανενα gvoice ποτε κ εκτος US.

Αντε μωρη Googlara!

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Φανηκε πολυ... μικρο μηνυμα για απαντηση και δεν πηγε το μυαλο μου στην κωδικοποιηση. Αληθεια, εχει δοκιμασει καποιος αλλος τη gold του φιλου kalaga?

Εντυπωσεις?

 

Eγώ την έχω δοκιμάσει και είναι φανταστική....:lol::lol::lol:

Όποιος δεν την έχει κατεβάσει μην την κατεβάσει ακόμα...

Σε λίγο θα αλλάξω το link του download γιατί έκανα και άλλες αλλαγές, μιλάμε άλλαξα γύρω στα 100 .png ακόμα...Τα περισσότερα png που άλλαξα τώρα αφορούν εικονιδιάκια στα μενού των εφαρμογών και στα αναδυόμενα παράθυρα που ανοίγουν... έχω επέμβει μέχρι και σε εφαρμογές όπως ContactsProvider.apk, GmailProvider.apk, GoogleSettingsProvider.apk, OverlayProvider.apk, TelephonyProvider.apk κλπ...

Μόλις ανέβει θα σας ενημερώσω... Δεν την ανεβάζω σαν 5η Rom. Θα αντικαταστήσω την 4η... Σε κανένα 15λεπτο θα είναι έτοιμη...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό. Δεν το παίρνουμε για την αυτονομία. :p Απλά μου φαίνεται πολύ παράξενο να κρατήσει 1.5 μέρα. Εγώ και λίγο να το πειράζω δε βγάζει 6-7 ώρες.

 

Mήπως χρησιμοποιείς την Rom του Solutor από το Alldroid???

Γιατί αυτή στα δικά μας κινητά τρώει πολύ γρήγορα την μπαταρία γιατί δεν χρησιμοποιεί την EU έκδοση, χωρίς να ξέρω το γιατί... Την είχα βάλει και γω (πριν αρχίσω να φτιάχνω τις δικές μου) και μου κρατούσε μισή μέρα...

 

Edit: Ανέβασα την καινούργια Gold... άλλαξα το link... η καινούργια είναι η 2.1_EU_CleanGold-BbcRS-20100420-2009.zip

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η adobe τι κανει να ουμ? Πετανε σαλατα ο ενας στον αλλον?

Θυμαμαι πριν δυο μηνες που πρωτορωτησα λεγατε οτι ο flash θα βγει με την νεα εκδοση, μετα για τελος απριλιου και τωρα στο site γραφει 1st half '10. ffs.

Το youtube app δουλευει χωρις flash? Τραβαει αλλο format video απο τον server?

 

To Battery use που εχει στα settings > about phone ειναι αξιοπιστο? Ισως ο φιλος MaXAiRO δει κατι απο κει που πετα τα ματια οξω στη μπαταρια του.

 

Σημερα ενεργοποιηθηκε και το data plan μου και μπηκα νετ απο το τραμ. Διπλα καθοταν μια κοπελιτσα που με επιασε συζητηση και την εκαμα add στο facebook. Βασικα δεν το πηγα ως εκει but i could have! Μεχρι και γκομενα σου βρισκει αυτο το κινητο! :lol:

(Disclaimer : results may vary)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτη οθονη ΚΑΙ wifi ? 6 ωρες? Τι νομιζεις οτι εχεις? laptop? :p

Παρεπιπτοντως αγορασα το επισημο car holder της Motorola και μολις το μονταρεις πανω το πανεξυπνο κινητο μας το καταλαβαινει και ανοιγει ενα ας πουμε car menu (στην 2.1) με μεγαλα εικονιδια. Nice...!

 

ΥΓ: Αν θελουμε να πουμε οτι παει πραγματικα μπροστα το Android πρεπει να ενσωματωσουνε native voip εφαρμογες (gtalk, skype) ή τελοσπαντων μπας και δουμε κανενα gvoice ποτε κ εκτος US.

Αντε μωρη Googlara!

 

 

Δεν έχει κάποιον μηχανισμό το car holder. Οπότε σίγουρα υπάρχει ένα μαγνητάκι που ενεργοποιεί αυτό το μενού. Ίσως (ψάξτο) να πατάει και κάποιο κουμπί όπως κουμπώνει πάνω.

 

Δοκίμασε με ένα μαγνητάκι να δεις αν μπαίνει στο μενου αυτό με τα μεγααααλα εικονίδια! :)

 

bo8ran8rwpos@ έλα ρε φίλε, χτύπησες κόματο ? Καλό - καλο ? :p ;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Mήπως χρησιμοποιείς την Rom του Solutor από το Alldroid???

Γιατί αυτή στα δικά μας κινητά τρώει πολύ γρήγορα την μπαταρία γιατί δεν χρησιμοποιεί την EU έκδοση, χωρίς να ξέρω το γιατί... Την είχα βάλει και γω (πριν αρχίσω να φτιάχνω τις δικές μου) και μου κρατούσε μισή μέρα...

 

Edit: Ανέβασα την καινούργια Gold... άλλαξα το link... η καινούργια είναι η 2.1_EU_CleanGold-BbcRS-20100420-2009.zip

Έχω την 2.1 από μαμά. Πιθανώς φταίνε κι όλες οι άχρηστες εφαρμογές που τρέχουν αδιάκοπα στο background. Δυστυχώς ακόμα δεν έχω κάνει root γιατί δεν έχω τόσο χρόνο και άνεση να ασχοληθώ.

 

Σχετικά με τις ROMs σου, συγχαρητήρια για τη δουλειά σου και τον κόπο σου. Καλό θα ταν να τελειοποιήσεις και την Blue ή την 1 ή την 2 γιατί θα την τιμήσω σύντομα. :p Μια ερώτηση: Απ ό,τι βλέπω αφαιρείς και κάποιες default εφαμογές τις οποίες χρειάζομαι. Υπάρχει τρόπος να τις ξαναβάλουμε από την αρχή; (όπως ήταν και προηγουμένως δηλαδή)

Μεχρι και γκομενα σου βρισκει αυτο το κινητο!

Εμένα οι φίλοι μου μου λεν συνέχεια: Γιατί πήγες κι έδωσες 442 ευρώ να πάρεις κίνητο; Αν δεν βρίσκει γκόμενες και δε φτιάχνει καφέδες δεν αξίζει...:lol: Τώρα θα τους δείξω το μήνυμα σου ως απόδειξη.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις ROMs σου, συγχαρητήρια για τη δουλειά σου και τον κόπο σου. Καλό θα ταν να τελειοποιήσεις και την Blue ή την 1 ή την 2 γιατί θα την τιμήσω σύντομα. :p Μια ερώτηση: Απ ό,τι βλέπω αφαιρείς και κάποιες default εφαμογές τις οποίες χρειάζομαι. Υπάρχει τρόπος να τις ξαναβάλουμε από την αρχή; (όπως ήταν και προηγουμένως δηλαδή)

 

Oι Blue και οι 1η και η 2η είναι έτοιμες... δεν χρειάζονται άλλα (κατ' εμέ)...

Εννοείτε ότι πρίν αφαιρέσεις τις εφαρμογές ή κάνεις οτιδήποτε, πας στο /system/apps (μόνο όταν έχεις rooted τηλέφωνο μπορείς να πας εκεί) με τον Root Explorer και τις κάνει όλες copy και paste σε ένα φάκελο που έχεις φτιάξει στην κάρτα μνήμης... ώστε αν τις ξανά θές να τις έχεις...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

kalagas μπραβο για την δουλια που εχεις κανει στις ROM σου!!!! Αυτη η GOLD ειναι τρελα!!! (την κατεβαζω τωρα) Θα ηθελα την βοηθεια σου ομως σε κατι εβαλα την Νο2 και μου βγαζει FC το HTC Keyboard απο την ωρα που ξεκιναει το τηλεφωνο.Επισης η 3D Gallery οταν παταω την καμερα μου βγαζει και αυτη FC.Κανω κατι λαθος;; :(

Σκεφτομαι να περασω με SBF την ευρωπαικη 2.1 και μετα το SBF με την vunerable recovery μηπως και διωρθωθει μια και και πηγα στην 2.1 με το Nandroid του nallback. Τι λες;

function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με ένα πρόβλημα που μόλις θυμήθηκα, το usb στο βύσμα του κινητού δεν εφαρμόζει καλά. Μπαίνει κάπως στραβά και πρέπει να το γερνω προς τα πάνω για να εφαρμόσει καλύτερα αλλά και πάλι στραβό παραμένει. Δοκίμασα και με άλλο καλώδιο και με το ίδιο καλώδιο σε άλλη συσκευή και απ ό,τι φαίνεται το milestone έχει το πρόβλημα. Αντιμετωπίζει κανείς κάτι παρόμοιο;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...