Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω τον ιδιο παροχο εχω αλλα δεν μου εχει παραπονεθει κανενας συνομιλητης...:O:confused:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια γενική ερώτηση γιατί είμαι έτοιμος να το πάρω.

Στα android συγχρονισμός γίνεται μόνο με outlook ή είναι απαραίτητος

ο google λογαριασμός;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γενική ερώτηση γιατί είμαι έτοιμος να το πάρω.

Στα android συγχρονισμός γίνεται μόνο με outlook ή είναι απαραίτητος

ο google λογαριασμός;

 

Είναι απαραίτητος ο google λοπγαριασμός... Όλα με αυτόν γίνονται (για να μπορείς να μπεις στο market, να συγχρονίσεις επαφές, ημερολόγιο κλπ). Στην αρχή είχα στραβώσει γιατί είχα συνηθίσει το outlook και με τα symbian και με τα wm κινητά που είχα... Αλλά μετά από χρήση του gmail και γενικώς του λογαριασμού μου google με το Android κατάλαβα ότι η google είναι πολύ μπροστά....

Κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο τηλέφωνο και σε 2 λεπτά με wifi έχουν συγχρωνιστεί τα πάντα με τον λογαριασμό μου στο google... επαφές, ημερολόγιο, picasa κλπ....

Τα έχεις όλα online ανα πάσα στιγμή. Για πολλούς βέβαια αυτό είναι μειωνέκτημα να έχεις επαφές κλπ online στο διαδίκτυο, αλλά εγώ το βρίσκω πολύ βολικό...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

70 δυστυχως με ελληνικα. 160 δινει η default με κεφαλαια ελληνικα. Τι εννοεις ακριβως ? τι προβλημα εχεις? μηπως βοηθησουμε

 

To προβλημα ειναι το εξης:

Θελω να στειλω μηνυμα σε καποιον?Παταω δημιουργια μηνυματος και ολα ΟΚ.

Θελω να απαντησω σε καποιον?Γραφω το μηνυμα μου και μολις πατησω αποστολη μου βγαζει ενα θαυμαστικο και μου λεει πως δεν εγινε αποστολη.Ο μονος τροπος ειναι να σβησω το μηνυμα μου εστειλε ο "καποιος" και να πατησω απο την αρχη δημιουργια μηνυματος.

 

 

Και αλλο ενα προβλημα:

 

Πως γινεται να αντικαταστησω το framework-res με ενα που εχω πειραξει?

Εχω δοκιμασει 2 τροπους απο το net και τις δυο επρεπε να κανω restore γιατι κολλησε για τα καλα το τηλεφωνο!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους,

 

ειχα πριν το omnia hd το οποιο επαιζε ο,τι βιντεο φορματ του εβαζες, οπως ηταν.

Παρατηρω οτι τα βιντεακια που ειχα τραβηξει με το OMNIA δεν παιζουν στο stone. Υπαρχει καποιος δοκιμασμενος μετατροπεας η καποιο προγραμμα αναπαραγωγης που τα παιζει ολα?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τον ιδιο παροχο εχω αλλα δεν μου εχει παραπονεθει κανενας συνομιλητης...:O:confused:

Και εγω εχω τη ρυθμιση στο "διαυγης" και την ενταση παντα τερμα. Ποτε κανενα παραπονο. Οποιος θελει, τον παιρνω τηλεφωνο. Ας στειλει pm.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας ευτυχής κάτοχος του Milestone από e-shop. Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πεί που μπορώ να βλέπω πληροφορίες κλήσεων (διάρκεια τελευταίας κλήσης, συνολικές κλήσεις, εξερχόμενες κ.τ.λ.) αλλά και με το internet πόσα ΜΒ έχω κατεβάσει και τα σχετικά. Χρειάζεται κάποια εξωτερική εφαρμογή ή υπάρχουν ήδη κάπου μέσα στο Milestone?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας ευτυχής κάτοχος του Milestone από e-shop. Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πεί που μπορώ να βλέπω πληροφορίες κλήσεων (διάρκεια τελευταίας κλήσης, συνολικές κλήσεις, εξερχόμενες κ.τ.λ.) αλλά και με το internet πόσα ΜΒ έχω κατεβάσει και τα σχετικά. Χρειάζεται κάποια εξωτερική εφαρμογή ή υπάρχουν ήδη κάπου μέσα στο Milestone?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Call Meter NG,Netcounter είναι δύο χρήσιμες εφαρμογές για τους σκοπούς αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Άρα πάμε σε εξωτερική εφαρμογή μόνο, το τηλ δεν έχει κάτι τέτοιο.

Σ' ευχαριστώ.

Δεν είπα αυτό, απλά δε θυμάμαι αν μπορείς και χωρίς εφαρμογή :O.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Εάν μεσω root explorer σβήσουμε μια εφαρμογή (πχ. maps), αφού δώσουμε πρώτα mount RW, σβήνεται η εφαρμογή αλλά στην διαχείριση εφαρμογών συνεχίζει να εμφανίζεται χωρίς εικονίδιο και με μέγεθος 0. Πως την βγάζουμε κ απο εκεί?
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Εάν μεσω root explorer σβήσουμε μια εφαρμογή (πχ. maps), αφού δώσουμε πρώτα mount RW, σβήνεται η εφαρμογή αλλά στην διαχείριση εφαρμογών συνεχίζει να εμφανίζεται χωρίς εικονίδιο και με μέγεθος 0. Πως την βγάζουμε κ απο εκεί?

 

Aφου πας διαχειρηση εφαρμογων---πατας πανω στην εφαρμογη-πατας καταργηση εγκαταστασης---και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για εφαρμογές που αρχικά στη διαχείριση δεν έχουν δυνατότητα απεγκατάστασης για αυτό και η χρήση του root explorer. Λες λοιπόν ότι μετά την χιεροκίνητη αφαίρεση εμφανίζεται δυνατότητα απεγκατάστασης? Θα το δω, thanx...
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για εφαρμογές που αρχικά στη διαχείριση δεν έχουν δυνατότητα απεγκατάστασης για αυτό και η χρήση του root explorer. Λες λοιπόν ότι μετά την χιεροκίνητη αφαίρεση εμφανίζεται δυνατότητα απεγκατάστασης? Θα το δω, thanx...

 

 

Kαταλαβα τι εννοεις.

Ασχετα που λεει μεγεθος 0kb σου δινει τη δυνατοτητα απεγκαταστασης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες:)

2 ερωτησεις:

1.Τις ρυθμισεις Internet (Cosmote συγκεκριμενα) τις παιρνει OTA η μονο χειροκινητα?:confused:

2. Οι WAP ρυθμισεις σβηνονται ωστε να μην υπαρχουν προβληματα με extra χρεωσεις (περα του εκαστοτε data plan)?:X

 

Eυχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βλεπω πως συζητουσατε για θηκες και ηθελα να πω την αποψη μου.Για μενα η καλυτερη θηκη ειναι της seidio για τον απλο λογο οτι στην ουσια γινεται μερος του κινητου σου.Μαλιστα οσοι το βλεπουν νομιζουν οτι το κινητο δεν εχει θηκη και ετσι ειναι σχεδιασμενο.Για του λογου το αληθες οριστε και μερικες φωτο

 

http://img341.imageshack.us/img341/1079/p1000359.jpg

http://img341.imageshack.us/img341/2408/p1000360h.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/5735/p1000361v.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/9541/p1000362r.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και αλλο ενα προβλημα:

 

Πως γινεται να αντικαταστησω το framework-res με ενα που εχω πειραξει?

Εχω δοκιμασει 2 τροπους απο το net και τις δυο επρεπε να κανω restore γιατι κολλησε για τα καλα το τηλεφωνο!!!!

Κατέβασε από το market το GScript Lite. Βάλε το framework.apk που θες στην sdcard χύμα. Από την εγκατάσταση του GScript Lite θα έχει δημιουργηθεί στην κάρτα μνήμης ένας φάκελος με το όνομα gscript.

Εκεί μέσα ρίχνεις το αρχείο που έχω από κάτω (αφού το ξεζιπάρεις-το αρχείο δηλαδή install_framework.sh). Μετά ανοίγεις το GScript και από το μενού του πατάς Αdd Script-Load file και το διαλέγεις και με τσεκαρισμένο το Need SU πατάς Save. Μετά από την κεντρική οθόνη του GScript διαλέγεις το install_framework και τελείωσες... Μπορεί να κάνει παραπάνω από το κανονικό για να ξανά ανοίξει...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ενας φιλος θελει να παρει το κινητο σταθμος (κατ εμε )

αλλα θελει και το sence ui του desire ξερει κανενας αν μπορει να το περασει στο κινητο ;

καπου πηρε το ματι μου στο youtube ενα milestone με το sence.

ευχαριστω πολυ εκ τον πρωτερον για την οποια βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το market το GScript Lite. Βάλε το framework.apk που θες στην sdcard χύμα. Από την εγκατάσταση του GScript Lite θα έχει δημιουργηθεί στην κάρτα μνήμης ένας φάκελος με το όνομα gscript.

Εκεί μέσα ρίχνεις το αρχείο που έχω από κάτω (αφού το ξεζιπάρεις-το αρχείο δηλαδή install_framework.sh). Μετά ανοίγεις το GScript και από το μενού του πατάς Αdd Script-Load file και το διαλέγεις και με τσεκαρισμένο το Need SU πατάς Save. Μετά από την κεντρική οθόνη του GScript διαλέγεις το install_framework και τελείωσες... Μπορεί να κάνει παραπάνω από το κανονικό για να ξανά ανοίξει...

 

Σε ευχαριστω πολυ Kalagas.Βρηκα τη λυση μεσω sdk.

Αυτο που λες μπορει να κανει και αλλα "πραγματακια"???Αν ειναι να αρχησω να το χρησιμοποιω...!

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα μεγάλη ζημιά κι απ ό,τι φαίνεται είναι ανεπανόρθωτη. Ειχα αποθηκεύσει ένα σωρό επαφές στην εφαρμογή Επαφές, έκανα χτες διάφορα πειράματα με τους συγχρονισμούς και πλέον όλες οι επαφές μου έχουν χαθεί. Δεν τις βρίσκω ούτε με search. Υπάρχει κάποια λύση;

 

ΥΓ. Χρησιμοποιείτε τον default browser ή τον dolphin;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα μεγάλη ζημιά κι απ ό,τι φαίνεται είναι ανεπανόρθωτη. Ειχα αποθηκεύσει ένα σωρό επαφές στην εφαρμογή Επαφές, έκανα χτες διάφορα πειράματα με τους συγχρονισμούς και πλέον όλες οι επαφές μου έχουν χαθεί. Δεν τις βρίσκω ούτε με search. Υπάρχει κάποια λύση;

 

ΥΓ. Χρησιμοποιείτε τον default browser ή τον dolphin;

 

Δεν υπάρχουν ούτε στο gmail?

 

Τον ενσωματωμένο χρησιμοποιώ. Βέβαια, είναι ακριβώς από άποψη δεδομένων (κατεβάζει πολλά data) αλλά έχω απεριόριστο ίντερνετ και επιπλέον είναι τα-χυ-τα-τος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ούτε στο gmail?

 

Τον ενσωματωμένο χρησιμοποιώ. Βέβαια, είναι ακριβώς από άποψη δεδομένων (κατεβάζει πολλά data) αλλά έχω απεριόριστο ίντερνετ και επιπλέον είναι τα-χυ-τα-τος.

 

Όχι, δυστυχώς δεν εμφανίζονται ούτε στις επαφές του gmail. Έψαξα και σε άλλα forum και όποιος είχε το ίδιο πρόβλημα λύθηκε με έναν συγχρονισμό. Δεν ξέρω τι να κάνω, ηταν κάπου 200 επαφές και δεν είχα κρατήσει κανένα backup.:(

 

Εγώ βολευτηκα με τον dolphin.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Γαβρούλη έχουν κάνει port το sense UI αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν γίνεται στο Milestone που έχει κλειδωμένο bootloader. Ο Kalagas :P που είναι και το χακερόνι της παρέας ενδεχομένως να μπορεί να σου απαντήσει και πιο σίγουρα! Nομίζω το συγκεκριμένο βίντεο ήταν με ένα Droid που είναι ξεκλείδωτο.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς δεν εμφανίζονται ούτε στις επαφές του gmail. Έψαξα και σε άλλα forum και όποιος είχε το ίδιο πρόβλημα λύθηκε με έναν συγχρονισμό. Δεν ξέρω τι να κάνω, ηταν κάπου 200 επαφές και δεν είχα κρατήσει κανένα backup.:(

 

Εγώ βολευτηκα με τον dolphin.

 

 

Πω ρε φίλε!!!! Καταστροφή. Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος ανάκτησης, αφού έχουν σβηστεί και στις 2 πλευρές του συγχρονισμού. Παραλίγο να το πάθω και εγώ μια φορά, αλλά με έσωσε το ότι είχα και δεύτερο κινητό που επίσης συγχρόνιζε με το google (μέσω exchange) και έτσι τις ανέκτησα από εκεί.

 

Ερώτηση: Πώς μπορούμε να σιγάσουμε τον ήχο κλήσης, όταν μας παίρνουν τηλέφωνο και δεν θέλουμε ούτε να το σηκώσουμε ούτε να το κλείσουμε?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Kalagas.Βρηκα τη λυση μεσω sdk.

Αυτο που λες μπορει να κανει και αλλα "πραγματακια"???Αν ειναι να αρχησω να το χρησιμοποιω...!

Kάνει τα πάντα που μπορείς να κάνεις και μέσω SDK και εντολές ADB.

Τα αρχεία με κατάληξη .sh είναι έτοιμα script και αντί να κάθεσαι να γράφεις στο cmd το κάνεις έτσι....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...