Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπεις από recovery,για να μπεις recovery,σβηνεις το κινητο,και το αναβεις κρατώντας το power και το x ταυτόχρονα εως ότου ανάψει η συσκευη,μετακινεισαι με το paradox.

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, πως μπορώ να κοιτάξω αν φτιάχνεται το πληκτρολογιάκι του κινητού μου? Στέλνω αρκετούτσικα μηνύματα με αποτέλεσμα να έχει κάπως χαλαρώσει η ταμπλέτα του keyboard (σαν να έχει φουσκώσει ελάχιστα) και πατιούνται δύσκολα τα πλήκτρα:confused: Που θα το πάω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Σκέφτηκα να βλέπω στην τηλεόρασή μου ταινίες μέσω του Milestone και βρήκα αυτό !

 

http://images.androidworld.nl/wp-content/uploads/milestonetvout.png

 

Το μόνο που χρειαζόμαστε είναι ένα καλώδιο : AV cable with 3.5 mm on one side and three on the other tulips. Τέτοιου τύπου, μόνο που λείπει το κίτρινο καλώδιο και να κάνουμε τη σωστή ένωση.

 

 

  • Yellow -> White
  • White -> Red
  • Red -> Yellow

Βρήκα αυτό!

 

Έχει δοκιμάσει κανείς τίποτα παρεμφερές;

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

tsoump δεν έχω δοκιμάσει κάτι παρόμοιο, δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω. Φαίνεται καλή ιδέα πάντως. Το επόμενο κινητό μάλλον θα πρέπει να έχει HDMI... :cool:
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δε γίνεται αυτό που λετε,το κινητό δε βγάζει πουθενά σήμα video,τι θα οδηγήσεις με το πατενταριστο σου καλώδιο;

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο καλώδιο (miniUSB --> Composite) έχω από το παλιό μου HTC Touch Pro. Είχε γίνει εκτενής συζήτηση στο XDA για το αν θα μπορούσε να ενεργοποιηθεί έξοδος βίντεο μέσω usb. Αυτό είναι αδύνατον για το Milestone γιατί δεν έχει tvout κύκλωμα ενσωματωμένο. Κάποια λίγο πιο καινούργια Samsung έχουν, οπότε και είναι δυνατόν. Σχεδόν όλα τα καινούργια θα έχουν το παρακάτω, αφού στη σημερινή εποχή η έξοδος composite είναι για τα πανηγύρια.

http://www.mhlconsortium.org/

Link to comment
Share on other sites

tsoump δεν έχω δοκιμάσει κάτι παρόμοιο, δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω. Φαίνεται καλή ιδέα πάντως. Το επόμενο κινητό μάλλον θα πρέπει να έχει HDMI... :cool:

 

Σιγουρα, δε γινεται αλλο. Θες ενα media player μετα ή convertxtodvd και καθε φορα καψιμο σε DVD.

 

Παιδια, δεν ειναι μεσω της USB, είναι απο τα ακουστικά. Επισης αναφερει πως δε λειτουργει σε ολα τα μοντελα. (ή κατι τετοιο αν διαβασα σωστα) Εσεις εννοειται περίπου τέτοιο.

 

Εχει κανεις κανα καλωδιο τετοιο προχειρο ή απο κανα παλιο DVD player να το δοκιμασει να μας πει μια γνωμη;

 

 

EDIT: Παντως, υπαρχουν μαρτυρηιες οτι μεσω του XBOX μπορεις να λειτουργησεις το Milestone σε TV.

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σας λεω οτι ΔΕ γίνεται,στο παλιό samsung g810(symbian) γινόταν,στο νοκιακι που εχω γινεται,και στο milestone...trrrrrr.....δε γίνεται! :p τι κινητό δεν έχει video σημα πουθενά,το καλώδιο σιγά το πραγματα,βρίσκεις jack με tv out σε rca,χωρίς πατέντες χωρίς τίποτα,κι φτηνo.

Και αμα δουλέψει,γράψε μου.

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κοιτάξτε τι λέει εδώ:

http://www.phonearena.com/news/First-gen-Motorola-DROID-to-get-an-update_id23729

 

Λέτε να δούμε τίποτα μετά απο τόσο καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν. Κανένα update για πιο γρήρη απόκριση της 2.2.1 θα είναι λογικά.

 

Εκτός αν ξεκλειδώσουν τον Booloader για τα Milestone.. :rolleyes:

 

Ούτως ή άλλως με την CM 7.1 και την πιο πρόσφατη MIUI μια χαρά δεν είμαστε?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Το droid μην ξεχνάμε ότι είναι κάτι διαφορετικό από το Milestone. Είχε εξαρχής ανοικτό Bootloader και οι αναβαθμίσεις έβγαιναν πολύ πιο γρήγορα από ότι για τα milestone.

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι το multitasking, κατά τα άλλα με την τελευταία ice and fire όλα είναι σούπερ...

Την ΗO!ΝΟ! την έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, να ρωτησω κατι; Το milestone μου λιγο πριν τελειωσει η μπαταρια, δλδ καπου απο το 20% και κατω, αρχιζει να κολλαει αρκετα. Δλδ αν ειμαι σε καποια εφαρμογη κ πατησω το home button αργουν να εμφανιστουν τα εικονιδια. Ξερετε γιατι? Εχω κατεβασει διαφορους Τask managers και διαγραφω τις εφαμογες αλλα κ παλι το προβλημα επιμενει. Αν το κλεισω και το ανοιξω παλι τοτε δεν εχει προβλημα. Τι να κανω, ξερει κανεις?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με τη μπαταριά,απλά οσες περισσότερες ώρες μενει αναμμένο,συσσωρεύει σκουπίδια η cache,και είναι και ελάχιστη η ram του milestone,και επιβαρινεται σημαντικά.

Μολις κάνεις reboot,θα επανέρχεται.

Δυστηχως το μονο ελάττωμα της συσκευής αυτής,είναι πολύ σημαντικό,οι ρομ και οι εφαρμογές έχουν γίνει πολύ βαριές.

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με τη μπαταριά,απλά οσες περισσότερες ώρες μενει αναμμένο,συσσωρεύει σκουπίδια η cache,και είναι και ελάχιστη η ram του milestone,και επιβαρινεται σημαντικά.

Μολις κάνεις reboot,θα επανέρχεται.

Δυστηχως το μονο ελάττωμα της συσκευής αυτής,είναι πολύ σημαντικό,οι ρομ και οι εφαρμογές έχουν γίνει πολύ βαριές.

 

Sent from my Defy.

 

 

τότε γίνεται με κάποιο τρόπο να διαγράφω τη μνήμη cache? σε ευχαριστώ για την απάντησή σου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις και τον Zeam Launcher. Είναι ο πιο ελαφρύς από όσους έχω δοκιμάσει και δεν του λείπει και κάτι. Δίνει λίγο καλύτερη συνολική εμπειρία λόγω της μικρής ραμ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλη λύση στο πρόβλημα που αναφέρεις, πλην του Reboot, εκτός αν χρησιμοποιείς το Memory Script του Zeppelinrox, που έχει μια επιλογή: "Engine Flush". Αυτό βοηθάει.

Τώρα, για το θέμα ROM, CM 7.1 με LauncherPro+ που έχω, απλά "πετάει"..! Να 'ναι καλά ο nadlabak, μας έχει πάει από την 2.0, στην 2.3.7 :)

Άμα τα καταφέρει και δούμε και κανένα χαρακτηριστικό της CM9 στο Milestone... :happy:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ωπα ώπα παιδιά! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά δυστυχώς πέσατε σε άσχετο! Τι rom, flush κτλ είναι αυτά! Δε καταλαβαίνω τίποτα!!! :lol:

Λοιπόν αν βοηθάει αυτό, στην επιλογή 'σχετικά με το τηλέφωνο' μου γράφει:

firmware:2.2.1

Εκδοση διαμορφωσης firmware: GAS_EMEA-UCAMS1FRYOQWERTEU_013

εΚΔΟΣΗ ΒΑΣΙΚΟΥ ΦΑΣΜΑΤΟς:3GSMEPU91A_U_91.09.041

εκδοση διαμορφωσης βασικου φασματος:UCASHLSMR2EMEAB1B806E.0R

εκδοση Kernel:2.6.32.9-gafbfc43

w21529@il93lnxebld12#1

Αριθμος εκδοσης:SCHOLS_U2_05.26.03

είναι καλά αυτά που έχω? Η πρέπει να βάλω κάτι άλλο; Πείτε μου αν είναι να ψάξω να το βρω. Ευχαριστώ!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα δυστυχώς :(

Έχω το κινητό περίπου 1 χρόνο κ κάτι ψιλά...

Και σήμερα,ξαφνικά,άρχισε να πατιέται στην touch screen ότι να ναι...χωρίς να την ακουμπάω,ή και ακουμπώντας την...πατιόταν ότι σημείο να ναι κ πατιόντουσαν κουμπιά..με τα πολλά κατάφερα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,αλλά πάλι τα ίδια..δε κατάλαβα κάποια στιγμή να μου πεσε ή κατι τέτοιο..

Του χει συμβεί κανενός άλλου??

Καμιά συμβουλή,τι να δοκιμάσω,μπας και φτιάξει??

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ ένα σχετικό θέμα με την απόκριση της οθόνης αφής, είναι hardware πρόβλημα. Όσο είναι ακόμα εντός εγγύησης (2 χρόνια) πήγαινέ το / στείλε το στην αντιπροσωπεία για επισκευή. Είναι καλοί και γρήγοροι. Edited by Eastwood
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου το είχε κάνει 3-4 φορές και μετά απο επανεκκίνηση επανέρχόταν, μιλάμε πριν 2 χρόνια. Διαπίστωσα ότι συνέβαινε όαν το είχα στην τσέπη του τζιν με την οθόνη στραμένη προς το πόδι. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότο αναβαθμίστηκε το firmware ή οτι πια δεν το βάζω έτσι (τριβή της οθόνης στο πόδι)
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω πολύ παιδιά,τελικά το άφησα μια μέρα χωρίς μπαταρία,και όταν την ξανάβαλα,έπαιζε κομπλέ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πηρα ενα milestone σημερα για ενα φιλο και ειδα οτι ειναι με 2.1, οποτε λεω να του κανω αναβαθμιση σε 2.2 που διαβασα οτι βγηκε. Πηγα να την κανω απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου αλλα λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει στον διακομιστη. Μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ να δω τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω.

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθάς τις οδηγίες εδώ και κατεβάζεις το Upgrade σε 2.2.1 επίσημη Motorola ROM.

Τώρα αν θες οδηγίες για να βάζεις άλλη ROM (Cyanogen πχ) διάβασε λίγο τιε τελευταίες σελίδες και το Θέμα Milestone Modding.

http://direct.motorola.com/ENG/SoftwareUpdateSelect.asp?country=GBR&language=ENG&web_page_name=SUPPORT

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...