Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.

Όταν κοιτάω την έκδοση που έχω στο κινητό μου βλέπω ότι έχω φορεμένη την έκδοση 2.1 (λειτουργικό).

Όταν κάνω προσπάθεια για update ενώ απ ότι βλέπω κυκλοφορεί η 2.5 μου λέει ότι είναι ήδη ενημερωμένο .

Και επίσης κατέβασα και τον τρόπο χειροκίνητης εγκατάστασης από την Motorola, αλλά και αυτή απέτυχε γιατί μου είπε ότι έχω την τελευταία έκδοση λειτουργικού :wacko:

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό?

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Όταν κοιτάω την έκδοση που έχω στο κινητό μου βλέπω ότι έχω φορεμένη την έκδοση 2.1 (λειτουργικό).

Όταν κάνω προσπάθεια για update ενώ απ ότι βλέπω κυκλοφορεί η 2.5 μου λέει ότι είναι ήδη ενημερωμένο .

Και επίσης κατέβασα και τον τρόπο χειροκίνητης εγκατάστασης από την Motorola, αλλά και αυτή απέτυχε γιατί μου είπε ότι έχω την τελευταία έκδοση λειτουργικού :wacko:

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό?

:thanks:

 

Εννοείς προφανώς την froyomod 2.5! Επίσημα ακόμα το κινητό έχει την 2.1 (Eclair)! Την 2.2. (froyo) την περιμένουμε εδώ και πολλούς μήνες! Η froyomod 2.5 είναι φτιαγμένη από διάφορους moderators, οι οποίοι χρησιμοποιούν άλλες εκδόσεις και τις φτιάχνουν για το δικό μας κινητό, με τον ίδιο τρόπο φτιάχνεται και η 2.3 (gingerbread)!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς αυτό το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=978090;

 

Αναφέρεται στο καλιμπράρισμα της μπαταρίας! Είχα δοκιμάσει τον πρώτο τρόπο παλιότερα! Είχα βγάλει την μπαταρία για δεύτερη φορά και όταν την ξαναέβαλα πήγε πάλι μέχρι το 60%. Και συνέχισε να φορτίζει! Μήπως κάτι δεν πάει καλά με την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

To εχω κανει εγω.

Στις 2.3 ρομ δεν ειδα διαφορα(εκτος αν ηθελε να το κανω σε καθε φορτιση....)

Στη froyomod το εκανα και ολα οκ!(τη πρωτη φορα που το εκανα πηγε στο 60% και συνεχιζε να φορτιζει,απο τοτε φορτιζει πληρως)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.σκεφτομαι και εγω να αγορασω αυτο το κινητο ..απλα ξερω οτι εχουν απαντηθει πολλες φορες αλλα δεν μπορω να κατσω να διαβασω 308 σελιδες :-/

 

Ηθελα να ρωτησω

1.στα μηνυματα λειτουργει καλα το κινητο με την αφης και το πληκτρολογιο?

2.αυτο που λενε ολοι με την μνημη που επηρεαζει το κινητο?σε καθε αναβαθμιση θα κολλαει και πιο πολυ?

3.γενικα θα το προτεινατε εσεις και σε σχεση με το htc wildfire ποιο θα επιλεγατε?

 

ευχαριστω

Δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι,υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου.
Link to comment
Share on other sites

1. Η λειτουργία αφής του είναι πάρα πολύ καλή. Στα μηνύματα, σίγουρα το πληκτρολόγιο είναι πιο ακριβές, όπως θα συνέβαινε σε όλα τα τηλέφωνα αν έκανες σύγκριση ΑΦΗ vs Πληκτρολόγιο αλλά αυτό είναι κ θέμα συνήθειας. Κάποιοι λένε ότι δε χρησιμοποιούν καθόλου πληκτρολόγιο ενώ κάποιοι άλλοι, μόνο αυτό.

 

2. Αυτά είναι υποθέσεις. Εξάλλου το κινητό δεν θα υποστηρίζει όλες τις αναβαθμίσεις του android για πάντα. Στην έκδοση για την οποία "φτιάχτηκε" να λειτουργεί (2.1) αλλά και την επόμενη που τρέχει εδώ και καιρό ανεπίσημα, πηγαίνει σφαίρα. Οπότε δεν μπορείς να πεις ότι διαφημίζει κάτι που δεν κάνει. Το αντίθετο.

 

3. Στα 330 που το βλέπω να κυκλοφορεί ναι θα το πρότεινα, δεν υπάρχει καλύτερο με αυτά τα λεφτά. Για το wildfire είναι αστείο να κάνεις σύγκριση. Μόνο κ μόνο τις οθόνες τους και την ταχύτητα που έχουν να συγκρίνεις καταλαβαίνεις αμέσως.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

To εχω κανει εγω.

Στις 2.3 ρομ δεν ειδα διαφορα(εκτος αν ηθελε να το κανω σε καθε φορτιση....)

Στη froyomod το εκανα και ολα οκ!(τη πρωτη φορα που το εκανα πηγε στο 60% και συνεχιζε να φορτιζει,απο τοτε φορτιζει πληρως)

 

Το έκανα στη froyomod! Το βράδυ το άφησα στο 100% σε κατάσταση αεροπλάνου και το πρωί ήταν στο 20%. Μετά πήγε στο 5 απευθείας! Τώρα φορτίζει σβηστό (είχε κλείσει μόνο του πρώτα)! Είναι λογικό αυτό; Στο είχε κάνει και σένα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κ εμένα μου κάνει κόλπα από τότε που την έβαλα εδώ κ δύο μέρες, το αφήνω 60% το βράδυ κ το πρωί έχει σβήσει. Βέβαια είναι απολύτως λογικό εφόσον δεν ξανασέταρα τη μπαταρία επειδή βαριόμουν.

 

Και επειδή ακόμα βαριέμαι να το κάνω, δοκίμασα την επιλογή:

 

Calibrate battery and Wipe battery status από τα FroYoMod Settings > Extra settings μήπως μου το διορθώσει μόνο του. Με το που το έκανα κ έκανε reset από 50% πήγε στο 20% οπότε κ το έβαλα να φορτίζει. Θα το παρακολουθήσω σήμερα να αναφέρω εάν φτιάχνει έτσι ή θέλει την παραπάνω διαδικασία.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα ο τελευταιος κερνελ δεν εχει το προβλημα με τη μιση φορτιση της μπαταριας.

Για δειτε μηπως κατι δεν κανετε καλα.

Εγω σχεδον ποτε δεν ασχολουμε με τα battery stats και μια χαρα ειναι η μπαταρια.

Εγω σας λεω οτι πλην του nadlabak ολοι οι υπολοιποι ειναι καρεκλαδες δεν ακουτε...

Με τη gingerbread ολα μια χαρα μου πηγαινουν,με μετρια χρηση κραταει δυο γεματα εικοσιτεραωρα,με πολυ βαρια χρηση τη βγαζει τη μερα.

Light χρηση δεν του κανω ποτε,αλλα φανταζομαι κανα τριημερο θα κραταει.

Σημειωτεον οτι sync,email και 3g (οχι 2g) η wifi τα εχω σχεδον παντα ανοιχτα.

Εγω δεν ξαναβαζω αλλη ρομ,αμα σταματησει να βγαινει cyanogen,εκει θα μεινει και η συσκευη,αυτη θα ειναι και η τελευταια της ρομ :p

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

εγω με το που την εβαλα εκανα καλιμπραρισμα και τωρα η μπαταρια παει αψογα.

 

τι εκανα ακριβως:

-φορτισα το κινητο(ανοιχτο) μεχρι να παει 100%

-χωρις να αποσυνδεσω το φορτιστη εβγαλα τη μπαταρια και με πηγε στην οθονη με τη μπαταρια και ενα ? στη μεση.

-εβαλα τη μπαταρια και εγραψε 60% και συνεχισε να φορτιζει.

-το αφησα μεχρι να παει στο 100%

-μετα μεσω FroYoMod Settings > Extra settings -Calibrate battery and Wipe battery status

 

Ειναι η πρωτη φορα που κραταει τοσο η μπαταρια παρολο που ειναι η πρωτη φορα που εχω το brightness στο auto και οχι τερμα κατω.

Δοκιμαστε και πειτε μου

 

Σχολιο για το ποστ του Βαγγελη:

Δε ξερω αν θα πηγαινε ετσι και χωρις το καλιμπραρισμα αφου το εκανα με το που την εβαλα

Link to comment
Share on other sites

Δες και το edit που εκανα.

Εχει σιγουρα τον τελευταιο κερνελ η ρομ που βαζετε?

Μηπως πηγε στο 60% και μεταστο 100 σε 5 λεπτα?

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Δες και το edit που εκανα.

Εχει σιγουρα τον τελευταιο κερνελ η ρομ που βαζετε?

Μηπως πηγε στο 60% και μεταστο 100 σε 5 λεπτα?

 

Sent from my Milestone

 

Εμένα άργησε πολύ να πάει από το 60% στο 100%. Έκανε 45-60 λεπτά! Αλλά μέχρι το πρωί είχε αδειάσει και με σχεδόν καθόλου χρήση! Το φόρτησα κλειστό! Μετά του έκανα wipe από την froyomod στα settings που έχει πήγε στο 90%. Τώρα είναι 80% με χρήση 2g!

Link to comment
Share on other sites

Gameloft HD .

Αναρωτιέμαι , δεν κολλάει καθόλου ;

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Gameloft HD .

Αναρωτιέμαι , δεν κολλάει καθόλου ;

 

Αναρωτιέμαι, γιατί δεν δοκιμάζεις??? :p

 

Εμένα άργησε πολύ να πάει από το 60% στο 100%. Έκανε 45-60 λεπτά! Αλλά μέχρι το πρωί είχε αδειάσει και με σχεδόν καθόλου χρήση! Το φόρτησα κλειστό! Μετά του έκανα wipe από την froyomod στα settings που έχει πήγε στο 90%. Τώρα είναι 80% με χρήση 2g!

 

Δοκίμασα σκέτο wipe αλλά κ πάλι πέφτει γρήγορα η μπαταρία. Τώρα κάνω αυτό που περιέγραψε ο agekalp και θα ενημερώσω εκ νέου. Μόλις την έβγαλα πάντως ενώ είχε μόλις φορτίσει φουλ, κ την ξαναέβαλα (αφού πρώτα είχα βγει στην οθόνη με το ερωτηματικό) μου έδειξε κ μένα αμέσως 60%. Άρα μάλλον δεν είχε ρυθμιστεί σωστά.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σκέτο wipe αλλά κ πάλι πέφτει γρήγορα η μπαταρία. Τώρα κάνω αυτό που περιέγραψε ο agekalp και θα ενημερώσω εκ νέου. Μόλις την έβγαλα πάντως ενώ είχε μόλις φορτίσει φουλ, κ την ξαναέβαλα (αφού πρώτα είχα βγει στην οθόνη με το ερωτηματικό) μου έδειξε κ μένα αμέσως 60%. Άρα μάλλον δεν είχε ρυθμιστεί σωστά.

 

Και μένα μου έβγαζε ερωτηματικό! Μάλιστα αυτό το είχα κάνει και δεύτερη φορά! Και πάλι είχε πάει στο 60%. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Οσες φορες και να το κανετε το ιδιο θα κανει παιδες,το ερωτηματικο παντα βγαινει,το θεμα ειναι ποση ωρα φορτιζει επιπλεον,και δεν ξερουμε καθολου ποση διαφορα εχει αυτο το πραγμα και αν ειναι ψυχολογικη μονο.

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα.

Αν δε σας κραταει μια μιαμιση μερα με γεναια χρηση,με το overclock του,το sync on κτλ,κατι δεν παει καλα,και δεν ειναι τα battery stats.

Eχετε πιθανον σκουπιδια απο αλλες ρομ.

Εμενα κραταει συνεχεια τοσο,απο τη cyanogen froyo 0.04 και μετα ,εχω σχεδον παντα μια μερα διαρκεια,αν δεν το πειραξω,η μπαταρια μπορει να μην πεσει ουτε 10% μεσα σε 5-6 ωρες.μου εχει τυχει σε μερες που δεν το επαιξα πολυ(διακοπες κτλ),στις δυο μερες να μην εχει σβησει ακομα.

Σταματησα να παιζω με το οβερκλοκ βεβαια,και το εχω αφησει στα 900 γιατι βρισκω πλεον τις ρυθμισεις της cyanogen εξαιρετικες.

 

 

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όπως είπα, το φόρτισα ανοιχτό στο 100%, reboot κ το κόλπο με εξαγωγή μπαταρίας και φορτιστή συνδεδεμένο, πήγε αμέσως 60%.

 

Φορτίζω κ από το 60 πάει στο 100% σε κάτι λιγότερο από μία ώρα, λογικός χρόνος.

 

Άνοιξα το τηλ, wipe stats και στο reboot που έκανε βγάζω μπαταρία για να ελέγξω.

 

Δείχνει 20% για 3 δευτερόλεπτα, μετά 60%, και μετά από 5 δευτερόλεπτα 100%.

 

Υποθέτω λοιπόν ότι τώρα έχει έρθει στα σωστά. Θα ποστάρω διάρκεια ζωής το βράδυ ή αύριο.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Οσες φορες και να το κανετε το ιδιο θα κανει παιδες,το ερωτηματικο παντα βγαινει,το θεμα ειναι ποση ωρα φορτιζει επιπλεον,και δεν ξερουμε καθολου ποση διαφορα εχει αυτο το πραγμα και αν ειναι ψυχολογικη μονο.

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα.

Αν δε σας κραταει μια μιαμιση μερα με γεναια χρηση,με το overclock του,το sync on κτλ,κατι δεν παει καλα,και δεν ειναι τα battery stats.

Eχετε πιθανον σκουπιδια απο αλλες ρομ.

Εμενα κραταει συνεχεια τοσο,απο τη cyanogen froyo 0.04 και μετα ,εχω σχεδον παντα μια μερα διαρκεια,αν δεν το πειραξω,η μπαταρια μπορει να μην πεσει ουτε 10% μεσα σε 5-6 ωρες.μου εχει τυχει σε μερες που δεν το επαιξα πολυ(διακοπες κτλ),στις δυο μερες να μην εχει σβησει ακομα.

Σταματησα να παιζω με το οβερκλοκ βεβαια,και το εχω αφησει στα 900 γιατι βρισκω πλεον τις ρυθμισεις της cyanogen εξαιρετικες.

 

 

 

Sent from my Milestone

 

 

Πρέπει να έχεις δίκιο όσον αφορά τα σκουπίδια από άλλες rom! Εγώ είναι η αλήθεια ότι του έχω αλλάξει τα φώτα σε αυτό το τομέα! Σκεφτόμουν μήπως με sbf περάσω καμιά καθαρή έκδοση και βάλω από πάνω την froyomod! Και γω δουλεύω στα 900!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει σχεδόν ολες τις ρομ που έχουν κυκλοφορήσει και στο δικό μου κινητό η μακραν καλύτερη είναι η iceandfire 1.0.4 froyo. Περιέχει τη καινούργια κινέζικη kernel που στη συγκεκριμένη ρομ είναι πολύ γρήγορη και σταθερή.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά κ τα χτεσινά, η μπαταρία μεν δείχνει πότε πέφτει, κ αυτό γίνεται σταδιακά, όχι ξαφνικά 100 > 50 όπως στην αρχή, αλλά το πρόβλημα είναι ότι πέφτει αρκετά γρήγορα, μία ημέρα με το ζόρι χωρίς 3g, κ ελάχιστες κλήσεις.

 

Θα ψάξω λίγο τα σχετικά θέματα στο xda γιατί πραγματικά δεν θέλω να βγάλω αυτή τη ρομ από το τηλέφωνο. Η σύγκριση με την CM ήταν μέρα με νύχτα.

 

Jor1ge έχεις δοκιμάσει κ την FroyoMod 2.5? Αν η 1.04 είναι πιο γρήγορη από αυτή τότε πάσο.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά κ τα χτεσινά, η μπαταρία μεν δείχνει πότε πέφτει, κ αυτό γίνεται σταδιακά, όχι ξαφνικά 100 > 50 όπως στην αρχή, αλλά το πρόβλημα είναι ότι πέφτει αρκετά γρήγορα, μία ημέρα με το ζόρι χωρίς 3g, κ ελάχιστες κλήσεις.

 

Θα ψάξω λίγο τα σχετικά θέματα στο xda γιατί πραγματικά δεν θέλω να βγάλω αυτή τη ρομ από το τηλέφωνο. Η σύγκριση με την CM ήταν μέρα με νύχτα.

 

Jor1ge έχεις δοκιμάσει κ την FroyoMod 2.5? Αν η 1.04 είναι πιο γρήγορη από αυτή τότε πάσο.

 

Την εχω δοκιμάσει. Γρήγορη αλλά δεν κλειδωνε το gps εύκολα και έχανε τη πρώτη κλήση μερα από boot. Λιγο πιο ομαλή μου φαίνεται η iceandfire. Νομίζω οτι συμβάλουν πολλοί παράμετροι στο πως θα λειτουργησει μια ρομ σε καθε κινητό. Στο δικο μου με τη παλαιότερη kernel μου εκανε reboot και παγωνε συνεχεια η οθόνη, σε άλλους δε δημιουργούσε προβλήματα, επομενως τείνω να πιστέψω τη θεωρία που λέει οτι δε συμπεριφερονται ολες οι συσκευές με τον ιδιο τρόπο.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα παρόμοιο πρόβλημα από χρήστη στο xda:

Sorry but I switched back to Telus Lite V5 - I flashed FroyoMod 2.5.0 and disabled all mobile connections. I went to sleep and my battery went from 100% to 20%!!!!!!!!!!!!!! I looked in the battery stats, Android OS consumed 75% percent of my battery...u should fix this dude...

 

Και η απάντηση του Luca:

This is a kernel problem that no one can fix; you can read the topicthere are a few fix, i'm getting 24hrs of battery life without problem...

 

Το πρόβλημα είναι ότι ειναι 163 σελίδες topic. Πραγματικά δε θέλω να τη βγάλω όμως οπότε μάλλον θα το διαβάσω όλο....! :lol:

 

Απλά για διευκρίνηση: Πριν την περάσω, είχα Got 2.2.1 και CM 6.x.x

 

Έκανα κ τα 3 wipes βέβαια πριν ξεκινήσω αλλά υπάρχει περίπτωση να έχει μείνει κάτι απο πριν κ εκεί να μπερδεύεται το θέμα με την μπαταρία?

 

Επίσης αν κάνω φορμάτ στην κάρτα μνήμης και ξανα όλα τα wipes και εγκατάσταση από την αρχή θα αλλάξει κάτι?

 

Αυτό το "this is a kernel problem that no one can fix" δεν το καταλαβαίνω, μόνο σε συγκεκριμένες συσκευές εμφανίζεται δηλαδή? Όλοι οι υπόλοιποι πως βγάζουν 2 μέρες χωρίς 3g....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα παρόμοιο πρόβλημα από χρήστη στο xda:

Sorry but I switched back to Telus Lite V5 - I flashed FroyoMod 2.5.0 and disabled all mobile connections. I went to sleep and my battery went from 100% to 20%!!!!!!!!!!!!!! I looked in the battery stats, Android OS consumed 75% percent of my battery...u should fix this dude...

 

Και η απάντηση του Luca:

This is a kernel problem that no one can fix; you can read the topicthere are a few fix, i'm getting 24hrs of battery life without problem...

 

Το πρόβλημα είναι ότι ειναι 163 σελίδες topic. Πραγματικά δε θέλω να τη βγάλω όμως οπότε μάλλον θα το διαβάσω όλο....! :lol:

 

Απλά για διευκρίνηση: Πριν την περάσω, είχα Got 2.2.1 και CM 6.x.x

 

Έκανα κ τα 3 wipes βέβαια πριν ξεκινήσω αλλά υπάρχει περίπτωση να έχει μείνει κάτι απο πριν κ εκεί να μπερδεύεται το θέμα με την μπαταρία?

 

Επίσης αν κάνω φορμάτ στην κάρτα μνήμης και ξανα όλα τα wipes και εγκατάσταση από την αρχή θα αλλάξει κάτι?

 

Αυτό το "this is a kernel problem that no one can fix" δεν το καταλαβαίνω, μόνο σε συγκεκριμένες συσκευές εμφανίζεται δηλαδή? Όλοι οι υπόλοιποι πως βγάζουν 2 μέρες χωρίς 3g....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Ακριβώς το ίδιο αντιμετωπίζω και γω! Κρατάει με το ζόρι μέχρι το βράδυ με λίγη χρήση! Πέρασα την Got 2.2.1 και από πάνω την froyo mod μήπως και έχουν μείνει υπόλοιπα! Αλλά πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα! Πριν κάνω αυτό με την Got είχα περάσει διάφορες rom που έβγαιναν κατά καιρούς. Ακόμα και διάφορες gingerbread είχα περάσει! Ποτέ μα ποτέ δεν είχα αυτό το πρόβλημα με την μπαταρία! Θα δοκιμάσω και την iceandfire 1.0.4 που αναφέρθηκε και θα αναφέρω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγω βγαζω καμια φορα 2 μερες ΜΕ 3g...

Το μονο που μπορειτε να κανετε,ειναι:

3 wipe,Φλασαρισμα got sbf,3 wipe,καπακια φλασαρισμα τη ρομ σας και τα gapps,2 wipe,restart.ολα με androidiani o.r ετσι?

 

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...