Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει καποιος κανενα καλο προγραμματακι σαν το call meter να γραφει ποσο μιλαω απο τοτε μεχρι τοτε να βαζω πχ 300λεπτα και να πηγαινει προς τα κατω οσο μιλαω κ να μην trial? ευχαριστω

 

Το καλύτερο κατά την άποψή μου είναι το Droid Stats. Δωρεάν στο Market.

Γενικά πάντως για εφαρμογές/παιχνίδια κλπ να κοιτάς εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalagas μια ερωτηση ακομα, σε παρακαλω, οταν πρωτο εβαλα το mixed theme σου ειχα μια εφαρμογη για οταν ειμαι στο αυτοκινητο, εκτως αυτη της google, και τωρα που τα ξανα εβαλα ολα απο την αρχη, δεν την βλέπω, ξερεις κατι? Γιατι ηταν πολυ πρακτικη εφαρμογη.

 

Μπορεί να αντικαταστάθηκε με αυτή που έχω βάλει εγώ και είναι της Google...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

kalagas καλησπερα, μεχρι και πριν το πρόβλημα τα ειχα και τα δυο, τωρα εξαφανιστηκε το δευτερο.:)

Πάντως σε ευχαριστω γι αλλη μια φορα, η βοηθεια σου ηταν καταλυτικη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ξανά πέρνα την Mixed όπως είσαι από πάνω χωρίς να τα κάνεις από την αρχή όλα και θα επανέλθει το Googlecarhome που το καλύτερο...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα αν το γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει.

Έχω το Milestone και ενώ το Wifi του παίζει κανονικά κάποιος φορές ενώ συνδέεται στο router σταματάει να κατεβάζει και να ανοίγει σελίδες.

Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κάποιο πρόγραμμα απο αυτά που έχω κατεβάσει και κάνει την ζημιά, αλλά τελικά δεν είναι αυτό.

Χθες ενώ είχα μια χαρά Internet σήμερα δεν παίζει, χωρίς να κάνω καμιά απολύτως αλλαγή!

Ξέρει κανείς το τι παίζει με αυτό το θέμα?

Thank you!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Έχω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα αν το γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει.

Έχω το Milestone και ενώ το Wifi του παίζει κανονικά κάποιος φορές ενώ συνδέεται στο router σταματάει να κατεβάζει και να ανοίγει σελίδες.

Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κάποιο πρόγραμμα απο αυτά που έχω κατεβάσει και κάνει την ζημιά, αλλά τελικά δεν είναι αυτό.

Χθες ενώ είχα μια χαρά Internet σήμερα δεν παίζει, χωρίς να κάνω καμιά απολύτως αλλαγή!

Ξέρει κανείς το τι παίζει με αυτό το θέμα?

Thank you!

 

Ειχα ενα παρομοιο προβλημα, το εκλεισα για μισο λεπτο (το router εννοω) και μετα ολα οκ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα παρομοιο προβλημα, το εκλεισα για μισο λεπτο (το router εννοω) και μετα ολα οκ.

 

Δυστυχώς δεν δουλεύει αυτό.

Δεν το κάνει μόνο στο δικό μου router, αλλά σε όλα τα routers.

Ενώ δουλεύει κανονικά όταν το ξαναπροσπαθήσω δεν παίζει! ...

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και χτες, ξαναγύρισα στη 2.1.

Επιτέλους, η συσκευή μου είναι και πάλι λειτουργική!

Η 2.2 είναι ακόμα ανέτοιμη. Δεν μπορεί να το βλέπω μόνο εγώ αυτό!!!

Ενώ όλοι οι άλλοι να λένε για τεράστιες διαφορές στην απόδοση...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το ελεγα

εχει μερικα θεματακια ακομα οπως το drop ip

αλλα σε γενικες γραμμες ειναι απροβληματιστη η χρηση του για everyday use

η μπαταρια μετα βιας βγαζει 24 ωρες,ισως ο μοναδικος λογος που σκεφτομαι

τα πισωγυρισματα

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το ελεγα

εχει μερικα θεματακια ακομα οπως το drop ip

αλλα σε γενικες γραμμες ειναι απροβληματιστη η χρηση του για everyday use

η μπαταρια μετα βιας βγαζει 24 ωρες,ισως ο μοναδικος λογος που σκεφτομαι

τα πισωγυρισματα

 

Mόνο σε εμένα σέρνονται όλοι οι launchers?

(και ο pro και ο adw και ο zeam?)

Και όχι μόνο αυτό, αλλά βγαίνοντας από κάποια εφαρμογή και επιστρέφοντας στην οθόνη αναμονής, πολλές φορές (όχι πάντα, αλλά συχνά) ο launcher κάνει επανεκκίνηση και πρέπει να περιμένω να ξαναφορτώσει όλα τα εικονίδια και τα widgets.

Μπορεί μερικές εφαρμογές να ανοίγουν 1 δευτερόλεπτο πιο γρήγορα, αλλά η συνολική εμπειρία είναι πιο αργή. Ο επεξεργαστής βαράει συνέχεια τσίτες, χωρίς προφανή λόγο και γενικά, το μηχάνημα ζορίζεται υπερβολικά.

Ξαναγυρίζοντας στη 2.1 ξαναβρήκα το παλιό καλό μιλεστόνε, που είναι γρήγορο και άνετο:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια η το τηλέφωνο με την 2.2.1 ορισμένες φορές "σέρνεται" ... Το σκέφτομαι και γώ να γυρίσω στην 2.1
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια η το τηλέφωνο με την 2.2.1 ορισμένες φορές "σέρνεται" ... Το σκέφτομαι και γώ να γυρίσω στην 2.1

 

Ξαναγύρισε στην 2.1 και θα καταλάβεις πόσο αργή ήταν η 2.2.1.

Έχει ακόμα δρόμο μέχρι την τελική έκδοσή της, όπου βέβαια θα είναι πολύ γρήγορη, χωρίς αμφιβολία....

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/wink.gif

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω τη μονη "καθυστερηση" που εχω παρατηρησει ειναι να αργει να φορτωσει τα εικονιδια του homescreen αφου βγω απο καποια "βαρια" εφαρμογη. Περιπου οπως περιγραφει ο ddr2, με τον stock launcher βεβαια.

Και με την 2.1 μου το εκανε μετα απο κανα 3d game κτλ. Πλεον μπορει να το κανει και στον dolphin οταν εχω browseαρει πολυ ή με τον rockplayer/vlc stream. Φανταζομαι πως δεν εχει priority η μνημη του launcher και την cacheαρει και την ξαναφορτωνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τη μονη "καθυστερηση" που εχω παρατηρησει ειναι να αργει να φορτωσει τα εικονιδια του homescreen αφου βγω απο καποια "βαρια" εφαρμογη. Περιπου οπως περιγραφει ο ddr2, με τον stock launcher βεβαια.

Και με την 2.1 μου το εκανε μετα απο κανα 3d game κτλ. Πλεον μπορει να το κανει και στον dolphin οταν εχω browseαρει πολυ ή με τον rockplayer/vlc stream. Φανταζομαι πως δεν εχει priority η μνημη του launcher και την cacheαρει και την ξαναφορτωνει.

Μα εκει ειναι ολο το θεμα, στο launcher.

Ειδικα στην προεπισκοπιση των οθονων, τις μισες φορες την εκανε με κολληματακι.

Ενα απο τα 2 συμβαινει, ή η 2.2 απαιτει περισσοτερη ραμ και δεν μενει αρκετη μνημη ελευθερη για το launcher (δεν μιλαω για τον στοκ που ειναι....στοκος, μιλαω για εναν δημοφιλη launcher τυπου adw ή pro) ή η διαχειριση της μνημης θελει βελτιωση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά,μετά από χρήση κάποιων ημερών,φτάνω κι εγώ στο παραπάνω συμπέρασμα...

Γυρνάω στη 2.1 κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω καποιο προβλημα, προχθες εβαλα την froyo (G.O.T 2.2.1 released), αλλα σημερα εβαλα την καρτα sim..Αναβω το κινητο λεει βαλε pin το βαζω αλλα δεν προχωραει γυριζει οτι φορτωνει δηλαδη ελεγχει το Pin αλλα τιποτα οση ωρα κ να το αφησω..Το ειχε καποιος αλλος το προβλημα αυτο ? Εκανα κατι αλλο εβαλα την sim σε αλλο κινητο κ απενεργοποιησα το Pin ετσι δουλεψε προχωρισε χωρις pin..Αλλα δεν θελω να το εχω ετσι χωρις pin..
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγύρισε στην 2.1 και θα καταλάβεις πόσο αργή ήταν η 2.2.1.

Έχει ακόμα δρόμο μέχρι την τελική έκδοσή της, όπου βέβαια θα είναι πολύ γρήγορη, χωρίς αμφιβολία....

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/wink.gif

 

Σιγά σιγά,μετά από χρήση κάποιων ημερών,φτάνω κι εγώ στο παραπάνω συμπέρασμα...

Γυρνάω στη 2.1 κι εγω.

 

Αμ τι κάνουμε υπομονή εμείς τόσον καιρό για το official release, χαζοί είμαστε? :p Προφανώς πολλοί δεν έχουν το κινητό για βασικό εργαλείο δουλειάς καθημερινά και έχουν χρόνο και όρεξη για πειραματισμούς...respect βέβαια αλλά...

 

ΥΓ: Thanx for the wallpapers!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

@dbal, @bomber21, @ddr2 και όσοι άλλοι είστε δυσαρεστημένοι με την GOT_2.2.1... αφιερώστε λίγο χρόνο και διαβάστε τα παρακάτω....

 

Λοιπόν εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα ούτε με το Launcher (έχω βάλει για Default Launcher τον LauncherPro) ούτε με τίποτα άλλο.....

Δηλαδή τόσο παράξενα μου φαίνονται αυτά που λέτε που λέω να κάνω ένα Nandroid Βackup από την δικιά μου Rom να το περάσετε για να δείτε....

Έχω βέβαια επέμβει αρκετά στην GOT 2.2.1....

Πείραξα το build.prop για περισσότερη ελεύθερη μνήμη (Dalvik heapsize: 40ΜB), Hack στα 30fps, hack στο bitrate audio και video...

Έχω βάλει script που κατά το άνοιγμα του κινητού κάνει όλες τις εφαρμογές Zipalling (αύξηση στην ταχύτητα και τρώνε οι εφαρμογές λιγότερη μνήμη)....

Έχω βάλει script στο system/bin/boot_script και Sysctl.conf στο system/etc για να κάνει tuning στον kernel (προσφέρει καλύτερη διαχείρηση μνήμης - γραφικών αλλά και διαχείριση δικτύων με μεγαλύτερο bandwidth)...

Έχω πάρει από μια άλλη ROM που κυκλοφορεί το μονταρισμένο media_profiles.xml που σε συνδιασμό με επεμβάσεις στο build.prop, περιέχει ένα hack για την κάμερα (έχει βάλει την συμπίεση στο 100, που σημαίνει ότι δεν συμπιέζει τις φωτογραφίες και είναι αρκετά καλύτερες).....

Έχω προσθέσει κάτι παραπάνω γραμμές (Tweaking στον default task manager που έχει το Android) στο 71oveclock για καλύτερη διαχείριση μνήμης και επίσης να πέφτει στα 125ΜΗz όταν το τηλέφωνο δεν δουλεύει (με αποτέλεσμα καλύτερη μπαταρία αλλά και διαχείριση μνήμης)...

 

Και για του λόγου το αληθές ορίστε την GOT_2.2.1 μονταρισμένη όπως εγώ θεωρώ καλύτερα. Δεν την ανεβάζω στο Section με τις ROM γιατί είναι για να την δοκιμάσουν όσοι λένε ότι έχουν προβλήματα και θέλουν να ξαναγυρίσουν στην 2.1...

 

GOT_2.2.1_Mixed_Clean_20101025-0846.zip

 

Για να την περάσετε πρέπει να φλασάρετε την GOT_2.2.1 πρώτα με το RSDLite, μετά βάλετε το φάκελο που προκύπτει από το ξεζιπάρισμα (GOT_2.2.1_Mixed_Clean_20101025-0846), όπως είναι στο sdcard/nandroid/openrecovery και μετά από το GOT OpenRecovery v2.01 κάντε Nandroid Restore All (μέσω της επιλογής New Nandroid System).

 

Eπίσης η ROΜ είναι themed με την Mixed έκδοση, αλλά έτσι και αλλιώς είναι για εκπαιδευτικούς λόγους.... Μόνο και μόνο για να αλλάξετε γνώμη για την GOT_2.2.1... Bάλτε την, κρατήστε την 2 μέρες για να δουλέψει σωστά (να ανοίξουν όλες οι εφαρμογές από μια τουλάχιστον φορά η κάθεμια, να προσαρμοστούν τα battery stats και θα δείτε ότι θα αλλάξετε γνώμη)....

Τέλος η ROM είναι overclocked στα 900MHz...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω eclair δεν ξαναβαζω με τπτ.

Και εγω βλεπω πολυ μεγαλες διαφορες σε αποκριση.

Η μνημη που καταναλωνει η φρογιο γενικα,νομιζω πως ειναι λιγοτερη.

Εχω ακομα την cronos βασικα,και περιμενω ποτε θα βγει η καλη cm6 να τη βαλω.

Δυσκολα πιστευω οτι λιωνει αλλος το τηλεφωνο σαν εμενα,ανετα το αδειαζω δυο φορες σε μια μερα,και παιχνιδια η ταινιες δεν εχω βαλει ποτε.

Η συγκεκριμενη ρομ,σε σ.κ. που ελαχιστα μεταχειριστηκα το τηλεφωνο,εβγαλε σχεδον δυο μερες.

Δε μου κανει κατι μεμπτο,αυτο με το launcher pro,το εχω δει κι εγω,αλλα ειναι και θεμα ρυθμισεων λιγο.

Εχω τα pdf μου μεσα,εχω σημειωσεις και ειναι το κυριως μηχανημα μου για προσβαση στο ιντερνετ.

Μεχρι στιγμης με καλυπτει απολυτα σε σχεση με 2.1...

 

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω τη μονη "καθυστερηση" που εχω παρατηρησει ειναι να αργει να φορτωσει τα εικονιδια του homescreen αφου βγω απο καποια "βαρια" εφαρμογη. Περιπου οπως περιγραφει ο ddr2, με τον stock launcher βεβαια.

 

Και γώ αυτό κυρίως το πρόβλημα είχα. Μετά απο κάποιες εφαρμογές (συγκεκριμένα θυμάμαι τις Quadrant και Dolphin HD -ήταν και άλλες που δεν θυμάμαι) , το τηλέφωνο πραγματικά "σερνόταν" μέχρι να επανέρθει στο homescreen.

 

Καλησπερα εχω καποιο προβλημα, προχθες εβαλα την froyo (G.O.T 2.2.1 released), αλλα σημερα εβαλα την καρτα sim..Αναβω το κινητο λεει βαλε pin το βαζω αλλα δεν προχωραει γυριζει οτι φορτωνει δηλαδη ελεγχει το Pin αλλα τιποτα οση ωρα κ να το αφησω..

 

Αυτό ήταν το αποκορύφωμα... Αναγκάστηκα να κάνω Nandroid restore για να "μπώ" στο τηλέφωνο....

 

Απο σήμερα είμαι ξανά στην 2.1.

 

Ενδέχεται να δοκιμάσω την rom που πόσταρε ο kalagas...

Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπόν εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα ούτε με το Launcher (έχω βάλει για Default Launcher τον LauncherPro) ούτε με τίποτα άλλο.....

Δηλαδή τόσο παράξενα μου φαίνονται αυτά που λέτε που λέω να κάνω ένα Nandroid Βackup από την δικιά μου Rom να το περάσετε για να δείτε....

 

Έχω βέβαια επέμβει αρκετά στην GOT 2.2.1....

Πείραξα το build.prop για περισσότερη ελεύθερη μνήμη (Dalvik heapsize: 40ΜB), Hack στα 30fps, hack στο bitrate audio και video...

Έχω βάλει script που κατά το άνοιγμα του κινητού κάνει όλες τις εφαρμογές Zipalling (αύξηση στην ταχύτητα και τρώνε οι εφαρμογές λιγότερη μνήμη)....

Έχω βάλει script στο system/bin/boot_script και Sysctl.conf στο system/etc για να κάνει tuning στον kernel (προσφέρει καλύτερη διαχείρηση μνήμης - γραφικών αλλά και διαχείριση δικτύων με μεγαλύτερο bandwidth)...

Έχω πάρει από μια άλλη ROM που κυκλοφορεί το μονταρισμένο media_profiles.xml που σε συνδιασμό με επεμβάσεις στο build.prop, περιέχει ένα hack για την κάμερα (έχει βάλει την συμπίεση στο 100, που σημαίνει ότι δεν συμπιέζει τις φωτογραφίες και είναι αρκετά καλύτερες).....

Έχω προσθέσει κάτι παραπάνω γραμμές (Tweaking στον default task manager που έχει το Android) στο 71oveclock για καλύτερη διαχείριση μνήμης και επίσης να πέφτει στα 125ΜΗz όταν το τηλέφωνο δεν δουλεύει (με αποτέλεσμα καλύτερη μπαταρία αλλά και διαχείριση μνήμης)...

 

 

Θα μας τρελάνεις kalagas; ... "Μου φαίνεται παράξενο που έχετε πρόβληματα με την 2.2.1. Και γω αυτήν έχω αλλα τις έχω αλλάξει τα φώτα για να παίξει σωστά"...

 

Εγώ έβαλα απλώς την 2.2.1 και πέρασα το δικό σου Theme.... Δεν έχω κάνει τίποτα απο τα παραπάνω , άρα δεν υπάρχει σύγκριση. Μήπως να δοκιμάσεις και συ την 2.2.1 χώρις τα παραπάνω hacks? :worry: ....

 

Θα δοκιμάσω να βάλω την ρομ που πόσταρες (απόψε το βράδυ), αλλά σύγκριση δεν υπάρχει με τα δεδομένα που έδωσες ....

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη έχεις δίκιο, να διευκρινήσω κάτι λοιπόν....

Δεν είχα πρόβλημα και πριν της "αλλάξω τα φώτα" όπως λες.... Και προφανώς δεν της "άλλαξα τα φώτα" για να την "αναγκάσω" να παίξει σωστά...

Όλα αυτά που λέω παραπάνω ότι έχω περάσει βελτιώνουν λίγο την λειτουργία του τηλεφώνου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα έκανα όλα αυτά για να έχω ένα λειτουργικό τηλέφωνο....

Και πριν τα κάνω (με την GOT 2.2.1 δηλαδή + ένα από τα Themes μου) είχα πάλι ένα πλήρως λειτουργικό τηλέφωνο.... χωρίς προβλήματα με launcher κλπ, με σαφώς καλύτερη ταχύτητα κλπ...

 

Υ.Γ. Ο λόγος λοιπόν που έδωσα link με την ROM που χρησιμοποιώ τώρα (με όλα αυτά τα tweaks/hacks) το έκανα για να την περάσουν όσοι λένε πως έχουν προβλήματα, για ένα και μόνο και λόγο.... για να μπορούμε να συγκρίνουμε ακριβώς όμοια πράγματα.... γιατί μπορεί από Milestone σε Milestone να υπάρχουν πολλές διαφορές.... Δηλαδή αν από τα παιδιά που λένε ότι έχουν διάφορα προβλήματα και ξαναγύρισαν στην 2,1, μετά που θα περάσουν την ROM που χρησιμοποιώ, συνεχίσουν να είναι δυσαρεστημένοι, τώτε σηκώνω τα χέρια ψηλά. Και το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι πλέον υπάρχουν τρομερές διαφορές σε παρτίδες Milestone....

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη έχεις δίκιο, να διευκρινήσω κάτι λοιπόν....

Δεν είχα πρόβλημα και πριν της "αλλάξω τα φώτα" όπως λες.... Και προφανώς δεν της "άλλαξα τα φώτα" για να την "αναγκάσω" να παίξει σωστά...

Όλα αυτά που λέω παραπάνω ότι έχω περάσει βελτιώνουν λίγο την λειτουργία του τηλεφώνου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα έκανα όλα αυτά για να έχω ένα λειτουργικό τηλέφωνο....

Και πριν τα κάνω (με την GOT 2.2.1 δηλαδή + ένα από τα Themes μου) είχα πάλι ένα πλήρως λειτουργικό τηλέφωνο.... χωρίς προβλήματα με launcher κλπ, με σαφώς καλύτερη ταχύτητα κλπ...

 

Υ.Γ. Ο λόγος λοιπόν που έδωσα link με την ROM που χρησιμοποιώ τώρα (με όλα αυτά τα tweaks/hacks) το έκανα για να την περάσουν όσοι λένε πως έχουν προβλήματα, για ένα και μόνο και λόγο.... για να μπορούμε να συγκρίνουμε ακριβώς όμοια πράγματα.... γιατί μπορεί από Milestone σε Milestone να υπάρχουν πολλές διαφορές.... Δηλαδή αν από τα παιδιά που λένε ότι έχουν διάφορα προβλήματα και ξαναγύρισαν στην 2,1, μετά που θα περάσουν την ROM που χρησιμοποιώ, συνεχίσουν να είναι δυσαρεστημένοι, τώτε σηκώνω τα χέρια ψηλά. Και το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι πλέον υπάρχουν τρομερές διαφορές σε παρτίδες Milestone....

 

καλησπερα φιλε εγω περασα την 2.2.1 GOT οπως μου ειπες δεν εχω κανενα παροπονο κ το rom πολυ ωραιο.. Το μονο προβλημα που συναντησα ηταν το pin της sim που κολλαει κ το απενεργοποιησα κ δουλευει κανονικα απλα δεν εχω pin οταν ανοιγω την συσκευη..

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες λόγο "νέου παιχνιδιού":p

Σε γενικές γραμμές είμαι σύμφωνος με τα λεγόμενα του φίλου kalagas. Μιλάμε για μια εξαιρετική rom και πόσο μάλλον όσο άφορα την πρώτη leak έκδοση για το milestone. Το μόνο θέμα που παρατήρησα και το μόνο tweak που χρειάζεται σα rom, έχει να κάνει με την stock διαχείριση της μνήμης το οποίο και διορθώνεται πανεύκολα με ένα free πρόγραμμα του market, το autokiller. Το πρόγραμμα αυτό δεν έχει καμία σχέση με taskiller, απλά αλλάζει τις default τιμές απελευθέρωσης της ram που για ένα λόγο είναι πολύ χαμηλές στην παρούσα έκδοση της froyo και παρουσιάζει κάποια κολλήματα. Κατεβάζουμε λοιπόν το autokiller από market (για να δουλέψει θα πρέπει να είμαστε root) και αφού το εγκαταστήσουμε, στο μενού πατάμε την επιλογή "προεπιλογές" και επιλέγουμε την ρύθμιση "strict". Αφού την επιλέξουμε κάνουμε κλικ στο "εφαρμογή" και τέλος με τα όποια προβλήματα μνήμης, κολλημάτων κτλ. Όπως τα περισσότερα froyo leaks έχει ένα θέμα memory leak το οποίο φτιάχνει 100% μετά τη ρύθμιση απο autokiller.

 

Καλησπερα εχω καποιο προβλημα, προχθες εβαλα την froyo (G.O.T 2.2.1 released), αλλα σημερα εβαλα την καρτα sim..Αναβω το κινητο λεει βαλε pin το βαζω αλλα δεν προχωραει γυριζει οτι φορτωνει δηλαδη ελεγχει το Pin αλλα τιποτα οση ωρα κ να το αφησω..Το ειχε καποιος αλλος το προβλημα αυτο ? Εκανα κατι αλλο εβαλα την sim σε αλλο κινητο κ απενεργοποιησα το Pin ετσι δουλεψε προχωρισε χωρις pin..Αλλα δεν θελω να το εχω ετσι χωρις pin..

 

Δοκιμασε να αλλαξεις καρτα sim μιας και δε βλεπω αλλη λογικη εξηγηση με το θεμα του pin.

Τα wallpapers του DROID X,για όποιον τα θέλει.

 

 

http://www.4shared.com/file/prXyfbEl/droidxwallsb21.html :)

Thnx για τα wallpaper.:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...