Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε χανουμε απο οτι εχω δει φιλε καλαγα απο τα λημερια μας...

Καλα ξηγιεσαι,κι εγω νεξους θα επαιρνα αν ειχα τα προσοντα :p

To τελευταιο που ειπες ειναι οτι πιο σωστο εχω ακουσει τελευταια.

Ολοι κραζουμε τους αλλους,τους πρεσβυτερους,χωρις να κοιταμε το χρεος μας...

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσοι θέλουν να περάσουν το καινούργιο Market μπορουν να ακολουθήσουν τηw οδηγίες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=849676 εμενα μου δουλευει άψογα!Μόνο η εμφάνιση αλλάζει...(cyanogen 6.1)
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Έλα Γιάννη δοκίμασε... ΕΔΩ θα βρίσκεις ότι τελευταίο φτιάχνει ο nadlabak...

Kαι ΕΔΩ τo theme μου (;););)) για ότι τελευταιο κυκλοφορεί ο nadlabak...

 

Παίδες χρόνια πολλά σε όλους.... με περισσότερη ανθρωπιά και τουλάχιστον, εμείς οι νέες γενιές να μην επαναλάβουμε τις πελατιακές σχέσεις και τα λάθη των πατεράδων μας, μήπως τα εγγόνια μας ζήσουν σε μια καλύτερη Ελλάδα πιο αξιοκρατική και δίκαιη...

Ευχαριστω Γιανναρε! Οσο για τις ευχες, απο το στομα σου και στου Θεου τ' αυτι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε χανουμε απο οτι εχω δει φιλε καλαγα απο τα λημερια μας...

Καλα ξηγιεσαι,κι εγω νεξους θα επαιρνα αν ειχα τα προσοντα :p

To τελευταιο που ειπες ειναι οτι πιο σωστο εχω ακουσει τελευταια.

Ολοι κραζουμε τους αλλους,τους πρεσβυτερους,χωρις να κοιταμε το χρεος μας...

 

Sent from my Milestone

Ήρθε η επιδότηση τι να κάνω??? Μου στέλνουν την άλλη εβδομάδα το Desire HD το οποίο αν δεν μου κάνει λόγω μεγέθους οθόνης θα το πουλήσω για να πάρω το Νexus S.

Πάντως θα προσπαθήσω τουλάχιστον το Theme μου για την Cyanogen για το Milestone να το κρατάω ενήμερο... άσχετα αν έχω η όχι το τηλέφωνο στα χέρια μου... Εξάλλου στο thread του Μilestone γνώρισα πολλά καλά παιδιά και έμαθα πολλά...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που την εχω βαλει την 6.1 ειναι φοβερη εκδοση,δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα και η μπαταρια μου κραταει 3-4 μερες!!
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

 

Aν παραγγείλω αυτήν την μπαταρία που λέτε, πόσο θα μου κρατάει μετά? Θα δω διαφορά? Το λέω αυτό γιατι πήρα το κινητό μεταχειρισμένο (υπολογίζω να είναι πια 8 μηνών) και μήπως θα χρειαστεί να βάλω μια καινούργια που να κρατάει:) Εναλλακτικά τι μπορώ να κάνω για να κρατάει περισσότερο? Εγώ απλά έχω βάλει theme που να μην είναι κινούμενο, και να σβήνει η οθόνη σε 10 δεύτερα...:)

Link to comment
Share on other sites

Aν παραγγείλω αυτήν την μπαταρία που λέτε, πόσο θα μου κρατάει μετά? Θα δω διαφορά? Το λέω αυτό γιατι πήρα το κινητό μεταχειρισμένο (υπολογίζω να είναι πια 8 μηνών) και μήπως θα χρειαστεί να βάλω μια καινούργια που να κρατάει:) Εναλλακτικά τι μπορώ να κάνω για να κρατάει περισσότερο? Εγώ απλά έχω βάλει theme που να μην είναι κινούμενο, και να σβήνει η οθόνη σε 10 δεύτερα...:)

 

Χωρίς να είμαι ειδικός στις μπαταρίες με 10€ περίπου δε μου κάνει και πολύ αξιόπιστη...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Πρν λίγες μέρες στη σελίδα https://supportforums.motorola.com/community/manager/softwareupgrades αναφέρονταν ότι το ευρωπαϊκό Milestone θα αναβαθμιστεί σε έκδοση 2.2 το Q4, δηλαδή το 4ο τρίμηνο του 2010. Πλέον ο πίνακας που εμφανίζεται στη σελίδα άλλαξε και τώρα δε υπάρχει κάπου το Q4.
Link to comment
Share on other sites

"Initial rollout of upgrade to Android 2.2 planned for early Q1 2011"

Aυτό λέει ο πίνακας για το Ευρωπαϊκό Milestone... Άρα πάμε για νωρίς το 2011, τώρα πόσο νωρίς κανείς δεν ξέρει...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει την τελευταία CM6.1? Η ταχύτητά της μου φαίνεται εκπληκτική, όπως και η μπαταρία που κρατάει ένα 2μερο.

O nadlabak έχει κάνει εξαιρετική δουλειά. :)

 

Εχω την προηγούμενη, update-0.04-10.12.04-cm-6.1.0-RC5-Milestone-signed.

 

Για να βάλω την τελευταία, αφού την περάσω, κάνω 3 wipes μετά κ τέλος ή θέλει πάλι πέρασμα τα gapps?

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, θα ηθελα να ρωτησω κατι :

 

Υπαρχει περιπτωση μια ευρωπαϊκη συσκευή να φέρει android 2.1 και να μην περιεχει ελληνικο μενου / πληκτρολόγιο ;

 

και κατι ακομα , γινονται ελληνικες παραγωγες του milestone, εδω στην ελλάδα ?

 

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εχω την προηγούμενη, update-0.04-10.12.04-cm-6.1.0-RC5-Milestone-signed.

 

Για να βάλω την τελευταία, αφού την περάσω, κάνω 3 wipes μετά κ τέλος ή θέλει πάλι πέρασμα τα gapps?

 

 

Κανεις πριν 3 wipes την περνας κ μετα ναι 8ελει το gapps . εγω αφου την εβαλα εκανα παλι 3 wipes γιατι καπου διαβασα οτι 8ελει 3 wipes πριν απο καθε update

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Οκ, οι εφαρμογές όμως θα χρειαστούν ξαναπέρασμα?
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν εχεις επιλεξει να γινονται synch με google οταν βαζεις το νεο φιρμγερ τα κανει restore

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Δεν την γνωρίζω αυτήν την επιλογή... είναι στο μενού του android ή μεσω του Openrecovery?
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

http://i51.tinypic.com/2ewdxk9.png

 

Με την latest Cyanogenmod 6.1.0 του nadlabak

-109 SMS

-26 κλήσεις (εξερχόμενες, εισερχόμενες) με τουλάχιστον δέκα λεπτά διάρκεια η καθεμιά (κάποιες απ τις οποίες ήταν πάνω από μισάωρο)

-3-4 ώρες market και προσθαφαίρεση διάφορων εφαρμογών

-3 ώρες ebuddy (msn και facebook chat)

-2 ώρες περίπου στο facebook app

-3-4 ώρες browsing με τον Dolphin HD

-2 ώρες μουσική με το PowerAMP

-Μισή ώρα βιντεάκια στο Youtube app

-2 ώρες παιχνίδια όπως Fruit Ninja, Ninjump, Hyper Jump, Speedx

-Από κει κι ύστερα κάπου 3 ώρες για να στήσω εξ αρχής όλα τα widgets στις 3 home screens μου (και οι υπόλοιπες ώρες γενικά σκαλίσματα και αναμονή)

-Τις περισσότερες ώρες που είχα internet ανοιχτό ήταν από τα 500ΜΒ της Cosmote What's Up (HSDPA και 3G) και λιγότερο απ' το WiFi του σπιτιού μου

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

...Με την latest Cyanogenmod 6.1.0 του nadlabak...

Στειλε μου pm να ανταλλαξουμε κινητα :D .Οντως εχει αρκετη διαφορα με CM6.1.0 αλλα εμενα δεν αγγιζει την αυτονομια σου.

Πριν λιγο δοκιμασα το google maps 5.Πολυ καλη δουλεια.Ετσι για το record,μου εβγαζε μηνυμα "your current location is temporarily unavailable" και λυθηκε MONO με τα 2 wipes(cache partition και dalvik cache).

Edited by nekisia1
google maps 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας... Επειδή είμαι νέος με το συγκεκριμένο κινητό το ξέρω πως σας έχω ψιλοπρήξει στις ερωτήσεις... Αυτό που με νοιάζει είναι πως να μεγαλώσω την διάρκεια που κρατάει η μπαταρία μου... Εγώ βλέπω πως κρατάει 2 με τα χίλια ζόρια, χωρίς να του έχω κάνει και πολλές κλήσεις, μηνύματα ή ίντερνετ... Κάποιος είπε για κάποια έκδοση που του κρατά πολύ περισσότερο... Πως θα την περάσω και που θα την βρω? :) Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Η CM6.1(Cyanogenmod 6.1) ειναι η μοναδικη εκδοση που κραταει η μπαταρια ποιο πολυ,αμα εχεις αυτη θα πρεπει καθε φορα που το βγαζεις απο την φορτηση να κανεις reboot το milestone γτ εχει ενα bug ο kernel των 2.2.1,και τοτε θα σου κραταει πολυ καλα,εμενα με wifi μονιμα ανοιχτο και gps μου κραταει 3-4 μερες η μπαταρια!!
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας,αν βγαζει μια μερα ειναι καλα.

Καλυτερα απο καθε αντροιντ συσκευη σχεδον.

Αν βγαζει δυο ειναι εξαιρετικα και σημαινει οτι δεν σερφαρεις παρα πολυ.

Αν βγαζει παραπανω,ειναι θαυμα,και σημαινει οτι το μεταχειριζεσαι ελαχιστοτατα,σε 2g χωρις σερφαρισμα,συγχρονισμους να τρεχουν,χωρις τπτ απολυτως.

Για να αυξηθει η μπαταρια,ισχυει σιγουρα αυτο που ειπε ο απο πανω μου.

Επισης δες ρυθμισεις facebook καθε ποτε ανανεωνει,απενεργοποιεις τις ειδοποιησεις του μαρκετ,απενεργοποιεις την ειδοποιηση του ποτε υπαρχει ασυρματο δικτυο,τις αυτοματες ενημερωσεις εφαρμογων απο το μαρκετ,ανοιγοκλεινεις το συγχρονισμο χειροκινητα και δεν τον εχεις μονιμα ανοιχτο,και εννοειται δουλευεις οσο λιγοτερο γινεται 3g,ολα με 2g οσο μπορεις...

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

έχουμε καινούργιο Update: Cyanogenmod 6.1.1 του nadlabak

 

 

22.12.2010 0.04-10.12.22

- 2.3 keyboard (with all the dictionaries as usual, plus 2.3 framework/ex included), but no prediction for hw keyboard yet

- media_profiles.xml adjustments (safer high camcorder profile h264 bitrate) + small camera fixes (sounds etc.)

- small agps fix (issue 295)

- multitouch.distinct defined (fix Google Maps 5.0 rotation gesture etc.)

- bluetooth discoverabilty timeout configurable (thanks H.Czedik)

- modversion change to easily distinguish current build

- etc.

 

 

(αυτό που δεν έχω καταλάβει από εδώ http://code.google.com/p/cyanogenmod4milestone/downloads/list

 

κάνουμε όλα τα Update ? )

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

αν θέλω να περάσω την τελευταία Cyanogenmod 6.1.1

 

περνάω πρώτα με RSD την GOT_RTEU_2_2_1FULL

 

και μετά με OpenRecovery 1.46 η Androidiani 3.3 απο το Update το update-cm-6.1.1-0.04-10.12.22-Milestone-signed.zip

 

?????

Link to comment
Share on other sites

αν θέλω να περάσω την τελευταία Cyanogenmod 6.1.1

 

περνάω πρώτα με RSD την GOT_RTEU_2_2_1FULL

 

και μετά με OpenRecovery 1.46 η Androidiani 3.3 απο το Update το update-cm-6.1.1-0.04-10.12.22-Milestone-signed.zip

 

?????

 

Ναι. Όπως το λες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...