Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την πέρασα το πρωί!Είδα πριν λίγο τον οδηγό σου και δοκίμασα να το συγχρονίσω στα 1000 πατώντας να κάνει και τα fix! Τώρα κάνει και μένα reboot συνέχεια!

 

Edit : Όντως κάτι πρέπει να συμβαίνει γιατί το πρωί όταν την πέρασα και μπήκα στο market βρήκε τις εφαρμογές που είχα και έγραφε λήψη σε όλες!!!

Edited by tassosmer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χμμμ πραγματικα περιεργο. Δοκιμασε κατι ακομα. Βγαλε την καρτα μνημης και δοκιμασε να bootαρεις χωρις αυτη.

 

Καλημέρα!Σε όλη την παρέα του forum ειμαι καινούργιος στο milstone το έχω μόλις ένα μήνα κ κάτι,γίνεται χαμός με την froyo αλλα εγώ δυστάζω να πειράξω το κιν. γιατι φοβαμαι μήπως χάσω την εγγύηση!μία ερώτηση έχω την έκδοση 2,0 κ θέλω να κάνω επισημο update σε 2,1 αλλα δεν μπορώ μου βγάζει μέσω του κιν." αδύνατη η σύνδεση με διακομιστή" και μετα κάνω εγκατάσταση απο motorola update software και παλι τίποτα!καμια ιδέα?Ευχαριστώ!(Η συνδεσή ειναι cosmote αν παίζει πουθενα ρόλο αυτο)

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Όντως κάτι πρέπει να συμβαίνει γιατί το πρωί όταν την πέρασα και μπήκα στο market βρήκε τις εφαρμογές που είχα και έγραφε λήψη σε όλες!!!

 

Aκριβώς το ίδιο συνέβη και σε μένα μόλςι τώρα. Με το που μπήκα στο Market άρχισε να κατεβάζει ότι είχα χθες στην 1.2.1 του Cronos..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Σε όλη την παρέα του forum ειμαι καινούργιος στο milstone το έχω μόλις ένα μήνα κ κάτι,γίνεται χαμός με την froyo αλλα εγώ δυστάζω να πειράξω το κιν. γιατι φοβαμαι μήπως χάσω την εγγύηση!μία ερώτηση έχω την έκδοση 2,0 κ θέλω να κάνω επισημο update σε 2,1 αλλα δεν μπορώ μου βγάζει μέσω του κιν." αδύνατη η σύνδεση με διακομιστή" και μετα κάνω εγκατάσταση απο motorola update software και παλι τίποτα!καμια ιδέα?Ευχαριστώ!(Η συνδεσή ειναι cosmote αν παίζει πουθενα ρόλο αυτο)

 

Καλωσόρισες στη παρέα μας! Δοκίμασες με w-fi σύνδεση;

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες στη παρέα μας! Δοκίμασες με w-fi σύνδεση;

 

Σε ευαχαριστώ πολυ!Δοκίμασα κ με wifi μου γράφει ότι: η συσκευη δεν μπορεί να συνδεθεί με διακομιστή!Πρέπει να κάνω κάτι που δεν το κάνω?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Σε ευαχαριστώ πολυ!Δοκίμασα κ με wifi μου γράφει ότι: η συσκευη δεν μπορεί να συνδεθεί με διακομιστή!Πρέπει να κάνω κάτι που δεν το κάνω?

 

Δεν ξέρω γιατί σου βγάζει το σφάλμα αλλά μπορείς να την περάσεις χωρίς κανένα φόβο για εγγύηση μέσω rsdlite.

 

Δες αυτό το link : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268909

 

Έχει αναλυτικές οδηγίες! Και ότι θέλεις εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελειώσει η διαδικασία της νέας ROM, θα το δοκιμάσω και αυτό.

 

Edit: Το τηλεφωνο λειτουργεί άψογα μετά το πέρασμα της ROM. Άρα μάλλον κάτι συμβαίνει με την OpenRecovery, αφού ακόμα δεν έχω κάνει UpdateZip και Fix 2.2.2 Bugs...

Και κάτι που μπορεί να σε βοηθήσει: Με την εγκατάσταση της ROM, μου βγάζει σαν πρώτο Wallpaper μία που είχε η Cronos ROM, από Cynogen..! Τι γίνεται τέλος πάντων?

Πολυ πιθανο κατα την πρωτη εκκινηση του froyo αφησες επιλεγμενο το sync σε settings(κραταει sync σε favourites του explorer, ηχους κλησης, settings συσκευης και μαντεψε...wallpaper!) Φυσικα και δεν προτεινετε να κανεις restore settings μιας και ναι μεν froyo και οι 2, η μεν Cronos ομως σε 2.1 kernel και η Official σε native kernel 2.2.

Εγώ την πέρασα το πρωί!Είδα πριν λίγο τον οδηγό σου και δοκίμασα να το συγχρονίσω στα 1000 πατώντας να κάνει και τα fix! Τώρα κάνει και μένα reboot συνέχεια!

 

Edit : Όντως κάτι πρέπει να συμβαίνει γιατί το πρωί όταν την πέρασα και μπήκα στο market βρήκε τις εφαρμογές που είχα και έγραφε λήψη σε όλες!!!

Δεν συμβαινει τιποτα φιλε μου ειναι feature του froyo η επαναφορα των προγραμματων σε περιπτωση που δεν το αποεπιλεξεις κατα την πρωτη εκκινηση.:lol:

Δοκιμασε παλι το overclock στα 1000mh με 66vsel αυτη τη φορα.(Μαλλον οι φημες οτι μερικα milestone δεν κρατανε τα 1000mh με stock ρευμα αληθευει.:p) θα αλλαξω και τον οδηγο και θα ορισουμε ασφαλη vsel για το 1gh το 66vsel. Αλλωστε το stock vsel για τον Cortex A8 στο 1gh (βλεπε droidx , samsung galaxy s ,droid 2 ) ειναι 66.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Σε όλη την παρέα του forum ειμαι καινούργιος στο milstone το έχω μόλις ένα μήνα κ κάτι,γίνεται χαμός με την froyo αλλα εγώ δυστάζω να πειράξω το κιν. γιατι φοβαμαι μήπως χάσω την εγγύηση!μία ερώτηση έχω την έκδοση 2,0 κ θέλω να κάνω επισημο update σε 2,1 αλλα δεν μπορώ μου βγάζει μέσω του κιν." αδύνατη η σύνδεση με διακομιστή" και μετα κάνω εγκατάσταση απο motorola update software και παλι τίποτα!καμια ιδέα?Ευχαριστώ!(Η συνδεσή ειναι cosmote αν παίζει πουθενα ρόλο αυτο)

 

Εχεις καποιο προγραμμα data plan στην συσκευη σου? Παντως το update over the air (fota) προτεινω να το κανεις αφου συνδεθεις σε καποιο δικτυο wifi. Ειναι αρκετα τα mb και εκτος αυτου μεσω 3g θα σου παρει μια ζωη να το κατεβασεις ειδικα αν δεν εχεις καλο σημα.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα και τα FixBugs 2.2.1 και το Overclock 1000MHz/66vsel και bootαρε κανονικά και γρήγορα. Μάλλον ούτε το δικό μου κρατάει 1GHz με stock vsel.

Κατάλαβα και αυτό με το Wallpaper.. Όλα ok τώρα. :)

 

Νίκο να σε ευχαριστήσω ακόμα μία φορά για την βοήθειά σου. :respect:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα και τα FixBugs 2.2.1 και το Overclock 1000MHz/66vsel και bootαρε κανονικά και γρήγορα. Μάλλον ούτε το δικό μου κρατάει 1GHz με stock vsel.

Κατάλαβα και αυτό με το Wallpaper.. Όλα ok τώρα. :)

 

Νίκο να σε ευχαριστήσω ακόμα μία φορά για την βοήθειά σου. :respect:

 

Τιποτα Μπαμπη μια παρεουλα ειμαστε ολοι και κανουμε κεφι τις συσκευες μας βοηθωντας ο ενας τον αλλο. Αν θες να κανεις fine tuning με τα ρευματα τωρα (να αρχισεις να τα χαμηλωνεις) κατεβασε απο market την εφαρμογη cpu benchmark. Η εφαρμογη "σκιζει" τον επεξεργαστη και τραβαει το 100% της ισχυς του και φυσικα αν περασει αυτο το test για πανω απο 2-3 λεπτα εισαι απολυτα και 100% σταθερος. Μπορεις να κατεβαζεις vsel (ενα ενα βημα καθε φορα :p πχ 64 μετα 62 μετα 60 κτλ) και να το αφησεις στην τελευταια τιμη που το test δεν σταματαει να δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο?:p (10 chars)

 

το κινητό! Πριν έκανε συνεχώς επανεκκινήσεις! Το vsel το έβαλα στα 66 που είπες πριν!

Link to comment
Share on other sites

το κινητό! Πριν έκανε συνεχώς επανεκκινήσεις! Το vsel το έβαλα στα 66 που είπες πριν!

 

Μια χαρα λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ένα θέμα που λέγεται Motorola Milestone MODDING όπου και γράφουμε θέματα που άπτονται του Modding αλλά εσείς συνεχίζετε να τα γράφετε εδώ... :!:
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ένα θέμα που λέγεται Motorola Milestone MODDING όπου και γράφουμε θέματα που άπτονται του Modding αλλά εσείς συνεχίζετε να τα γράφετε εδώ... :!:

 

Εχεις χασει εξελιξεις. :p

Δεν ειναι modded το τελευταιο firmware που εβγαλε η got αλλα official για αυτο συζηταμε εδω.:)

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Πω πω έχει πάρει φωτιά το thread...

Μετά από 60 χιλιόμετρα ποδήλατο νομίζω είμαι έτοιμος να αρχίσω να γνωρίζω και γω (τελευταίος πρέπει να έμεινα...) την καινούργια Froyo... Τα ξαναλέμε σε λιγάκι...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει αλλος προβλημα με το Open recovery 2.0? Οπως ειπα και παραπανω εμενα μου κολαει στο "create stock apps backup" αφου ξεκινησουν τα GOT scripts.
Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει αλλος προβλημα με το Open recovery 2.0? Οπως ειπα και παραπανω εμενα μου κολαει στο "create stock apps backup" αφου ξεκινησουν τα GOT scripts.

 

Εγω τουλαχιστον οχι. Κανε κατι αλλο. Ξανακατεβασε παλι την or μηπως και εχει καποιο corrupted αρχειο. Ξαναπερασε την και την ωρα που δειχνει οτι εχεουν περασει τα αρχεια. Περιμενε μερικα δεπτερολεπτα πριν κανεις την αποσυνδεση απο memory card. Mετα bootαρε κανονικα σε recovery και ξαναδοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

Ειχες δικαιο, amdnikos. Κατι στραβωσε στο transfer. Ξαναπερασα το OR στην sdcard και πλεον προχωραει κανονικα.

 

H μανα μου λειπει απο το OR. Πολλα options. Ελπιζω μονο το 1000αρι+66vsel σου να ειναι gud, ja?

Link to comment
Share on other sites

Ειχες δικαιο, amdnikos. Κατι στραβωσε στο transfer. Ξαναπερασα το OR στην sdcard και πλεον προχωραει κανονικα.

 

H μανα μου λειπει απο το OR. Πολλα options. Ελπιζω μονο το 1000αρι+66vsel σου να ειναι gud, ja?

 

Χαιρομαι που τελικα αυτο ηταν το προβλημα. Με 66vsel θα παιξει 101% οποτε go for it.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχεις κανεις προβλημα με το wifi στην 2,2,1?

ενω συνδεεται κανει συνεχομενα disconect αναβοσβηνει δλδ συνεχεια το σηματακι wifi

επισης με 66 vsel παρατηρησα οτι το κινητο υπερθερμενεται για πλακα

ξανα φλασαρω απο την αρχη μπας κ κολησε καπου το radio και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

επισης με 66 vsel παρατηρησα οτι το κινητο υπερθερμενεται για πλακα

ξανα φλασαρω απο την αρχη μπας κ κολησε καπου το radio και βλεπουμε

H αύξηση του vsel είναι επικίνδυνη:!::!:

Θα σας μείνει στο χέρι το μηχανάκι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σας γράφω και γω πλέον από την GOT 2.2.1. Όλα μου δουλεύουν ρόλοι ως τώρα. Μου δέχτηκε και το overclock στα 1000 με 56vsel οπότε όλα καλά....

Έβαλα και μο theme των GOT που στην ουσία είναι άλλου με ένα περίεργο όνομα από το Android-hilfe.com αλλά να είμαι ειλικρινής δεν μου πολυαρέσει και εννοείτε πως το λέω τελείως καλοπροαίρετα, και εξηγούμε...

Τα εικονίδια στην notification bar είναι πολύ δυσδιάκριτα και δεν φαίνονται καθόλου... και γενικός αυτό το μαύρο με το σκούρο γκρι που επικρατεί παντού με ψιλοκουράζει μια και δεν είναι ευδιάκριτα πολλά πράγματα...

Δεν ξέρω το γιατί αλλά η μπαταρία από 60% έπεσε σε μιάμιση ώρα στο 15%(ελπίζω μετά από 2-3 φορτίσεις να στρώσει)...

Το quadrant μου έβγαλε 1308 αλλά το τέσταρα αφού είχα παίξει αρκετά με το τηλέφωνο και όχι αμέσως μετά από επανεκκίνηση...

Κλήσεις δεν έχω κάνει ακόμα για να δω ποιότητα...

Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος...

Θα περιμένω και μια Cyanogen γιατί οι ρυθμίσεις που προσθέτουν οι τύποι (στα settings, στο τηλέφωνο με την δόνηση όταν απαντάει ο άλλος, κλπ με τρελαίνουν...)

 

Edit: Πήγα Ρυθμίσεις - Κατάσταση τηλεφώνου - Χρήση μπαταρίας και η Προβολή είναι στο 93%... είναι φυσιολογικό αυτό???

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις χασει εξελιξεις. :p

Δεν ειναι modded το τελευταιο firmware που εβγαλε η got αλλα official για αυτο συζηταμε εδω.:)

 

Ναι αλλά το openrecovery κτλ δεν ανήκουν σε αυτό το θέμα.Εδώ θα συζητάμε για την επίσημη 2.2 ,την οποία μόλις έβαλα και είδα διαφορά στην ταχύτητα.Μιλάμε πλέον για ένα κινητό που πήρε παράταση ζωής,σαν να βγήκε χθες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...