Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν, τι τηλεφωνο ειχες, που δεν ζεσταινοταν δηλαδη??

 

Η προηγούμενη συσκευή μου ήταν ένα Nokia N95 8GB, το οποίο δεν μπορώ να πώ πως ζεσταίνονταν ιδιαίτερα. Ανέβαζε μια μικρή θερμοκρασία, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο (περισσότερο η μπαταρία του). Σίγουρα όχι σε βαθμό να σε κάνει να κλήσεις την γραμμή ή να αλλάξεις αυτί.

 

Γενικώς, το milestone είναι από τις πιο "ζεστές" συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου. Βασικά, νομίζω πως το πρόβλημα του είναι το ότι ανεβάζει θερμοκρασία σε ενοχλητικό σημείο: στην κορυφή, εκεί που κυρίως σε αγγίζει η συσκευή. Αν ανέβαζε η μπαταρία, πιστεύω δεν θα ήταν τόσο μεγάλο θέμα.

 

Και είναι ακόμη σημαντικότερο το ότι αυτό συμβαίνει σε μια "high-end" συσκευή, και όχι σε κάποια των 100 ή 200 ευρώ. Το να σε κάνει μια ακριβούτσικη συσκευή να μην θέλεις να μιλήσεις πολυ΄για να μην πάρει φωτιά.. το αυτί σου και το χέρι σου, το θεωρώ.. "κάπως"...

 

Χθές, έδωσα το κινητό σε άλλον για να κάνει κάποιες κλήσεις (πριν το δοκιμάσω εγώ εξονυχιστικά). Πήρε δύο 15λεπτα τηλ και κάηκε το αυτί του... Θεώρησα πως έφταιγε το wifi που είχα ενεργό, το 3g κτλ, αλλά τελικά όχι, δεν παίζουν μεγάλο ρόλο. Παίζουν μεν, αλλά όχι τόσο σημαντικό.

 

Πόσα δίνεις;;;;;

 

Κορυφαία πιστεύω είναι τα:

 

plantronics 925 http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Plantronics-Bluetooth-Discovery-925-R-77900-26.htm

plantronics 975 http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Plantronics-Discovery-975-Grey-Bluetooth-40065.htm

jawbone 3 prime http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006450&u=JAWBONE-PRIME-BLAH-BLAH-BLACK

 

Όλα γύρω στα 100 ευρώ. Έχω τα 2 πρώτα κορυφαία συνεργασία με το milestone

 

Σε ευχαριστώ, θα τα κοιτάξω ;).

 

EDIT: Ξαναδοκίμασα τώρα με νέα κλήση. Παιδιά, στα 2 λεπτά το ακουστικό ζεσταίνεται τόσο ώστε να σε ενοχλεί. Αν αυτό είναι φυσιολογικό και δεν έχω πέσει σε ελλατωματική συσκευή, τότε μιλάμε για ελλατωματικό κατασκεύασμα για το οποίο πρέπει να κάνουμε κάτι όσοι το έχουμε. Δεν ξέρω, να ζητήσουμε αντικατάσταση; Refund;

 

Παράλληλα, με κάθε κλήση 3-4 λεπτών, χάνεται το 10% της φόρτισης της μπαταρίας. Αμέσως μετά από μια 5λεπτη κλήση έπεσα απο το 80% στο 70% και αμέσως μετά από μια 4λεπτη στο 60%. Δεν μπορεί να είναι φυσιολογικό αυτό..

 

Απογοήτευση.... Μου φαίνεται πως 350 ευρώ (το πήρα με σύνδεση Voda από e-shop) θα πάνε στον βρόντο..

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποιο bluetooth προτείνεται για το milestone?

 

Εδω και 2χρονια περιπου χρησιμοποιω ενα Jabra που πηρα απο τα markt.Εχω αλλαξει 3 συσκευες και μεχρι στιγμης δεν με απογοητευσε.Δεν βρηκα το ιδιο με το δικο μου αλλα σου βρηκα ενα παρομοιο

με καλυτερο design και πολυ οικονομικο.

Link to comment
Share on other sites

Η προηγούμενη συσκευή μου ήταν ένα Nokia N95 8GB, το οποίο δεν μπορώ να πώ πως ζεσταίνονταν ιδιαίτερα. Ανέβαζε μια μικρή θερμοκρασία, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο (περισσότερο η μπαταρία του). Σίγουρα όχι σε βαθμό να σε κάνει να κλήσεις την γραμμή ή να αλλάξεις αυτί.

 

Γενικώς, το milestone είναι από τις πιο "ζεστές" συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου. Βασικά, νομίζω πως το πρόβλημα του είναι το ότι ανεβάζει θερμοκρασία σε ενοχλητικό σημείο: στην κορυφή, εκεί που κυρίως σε αγγίζει η συσκευή. Αν ανέβαζε η μπαταρία, πιστεύω δεν θα ήταν τόσο μεγάλο θέμα.

 

Και είναι ακόμη σημαντικότερο το ότι αυτό συμβαίνει σε μια "high-end" συσκευή, και όχι σε κάποια των 100 ή 200 ευρώ. Το να σε κάνει μια ακριβούτσικη συσκευή να μην θέλεις να μιλήσεις πολυ΄για να μην πάρει φωτιά.. το αυτί σου και το χέρι σου, το θεωρώ.. "κάπως"...

 

Χθές, έδωσα το κινητό σε άλλον για να κάνει κάποιες κλήσεις (πριν το δοκιμάσω εγώ εξονυχιστικά). Πήρε δύο 15λεπτα τηλ και κάηκε το αυτί του... Θεώρησα πως έφταιγε το wifi που είχα ενεργό, το 3g κτλ, αλλά τελικά όχι, δεν παίζουν μεγάλο ρόλο. Παίζουν μεν, αλλά όχι τόσο σημαντικό.

 

 

 

Σε ευχαριστώ, θα τα κοιτάξω ;).

 

EDIT: Ξαναδοκίμασα τώρα με νέα κλήση. Παιδιά, στα 2 λεπτά το ακουστικό ζεσταίνεται τόσο ώστε να σε ενοχλεί. Αν αυτό είναι φυσιολογικό και δεν έχω πέσει σε ελλατωματική συσκευή, τότε μιλάμε για ελλατωματικό κατασκεύασμα για το οποίο πρέπει να κάνουμε κάτι όσοι το έχουμε. Δεν ξέρω, να ζητήσουμε αντικατάσταση; Refund;

 

Παράλληλα, με κάθε κλήση 3-4 λεπτών, χάνεται το 10% της φόρτισης της μπαταρίας. Αμέσως μετά από μια 5λεπτη κλήση έπεσα απο το 80% στο 70% και αμέσως μετά από μια 4λεπτη στο 60%. Δεν μπορεί να είναι φυσιολογικό αυτό..

 

Απογοήτευση.... Μου φαίνεται πως 350 ευρώ (το πήρα με σύνδεση Voda από e-shop) θα πάνε στον βρόντο..

Αυτο δεν ειναι φυσιολογικο. Η θερμοκρασια της μπαταριας σου ομως ειναι ενταξει.

Εμενα ζεσταινεται το πισω μερος. Δεν με ενοχλει στις κλησεις το ακουστικο. Καθολου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το κινητο δεν ειναι για να περνεται 15 λεπτες και 20 λεπτες κλησεις γιατι δεν ειναι ενα απλο κινητο!Ειναι σαν ένα μινι netbook για οσους δεν το εχετε καταλαβει λογικο ειναι να ζεστεναιτε ρε παιδια !Αλλα δεν μπορω να καταβω γιατι οταν περνεις τηλ . να εχεις ανοιχτο το wifi η καπια εγαρμογη εντελως ανουσιο! Αλλα θελετε κινητο για την δουλεια και για μερικους που μιλανε πολύ ώρα παρτε ένα απλο της νοκια με 120 ευρο να κάνετε την δουλεια σας ρε παιδια . Αυτο το κινητο πιο πολύ για ιντερνετ ειναι και για να παιζεις όχι για καθημερινή χρήση.Αυτα κατα την γνώμη μου γιατι μερικοι νομιζανε ότι είναι το κινητο που τα έχει και τα κάνει όλα (κανενα κινητο δεν super σε όλους τους τομεις) ακόμα και το iphone ,που μετα το μιλεστονε iphone θα επερνα ειναι πιο μπελας σας πληρωφορω οτι πρπει να κανεις ξαιβρακε και χιλιες δυο μ@@κς γιαυτο να μην ειμαστε και πλεονεκτες πολυ καλο και το μιλστονε.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι φυσιολογικο. Η θερμοκρασια της μπαταριας σου ομως ειναι ενταξει.

Εμενα ζεσταινεται το πισω μερος. Δεν με ενοχλει στις κλησεις το ακουστικο. Καθολου.

 

Μάλιστα. Δηλαδή όταν μιλάς για 4-5 λεπτά στο κιν, δεν νιώθεις το ακουστικό στο αυτί σου να είναι ζεστό; Δεν εννοώ να σε ενοχλεί (αυτό ίσως είναι και προσωπικό θέμα), αλλά αν ζεσταίνεται τόσο ώστε να το νιώθεις.

 

Καλά, δεν μιλάω για μεγαλύτερες κλήσεις. Εκεί πιά μιλάμε για ζεμάτισμα από το ακουστικό, χωρίς υπερβολές. Μιλάω για 3-4 λεπτών κλήσεις.

 

Όντως, η μπαταρία στο δικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Ακόμη και σε 10-15 λεπτών κλήση, δεν καταλαβαίνει τίποτα (από ζέσταμα). Βλέπω όμως πως εξαντλείται γρήγορα.

 

Το κυρίως πρόβλημα είναι στο ακουστικό και πίσω από αυτό.

 

Από αυτά που διαβάζω ανά το Internet, διαπιστώνω πως υπάρχει μια μεγάλη παρτίδα η οποία "ζεματάει" πολύ, τόσο στο ακουστικό όσο και δίπλα στην κάμερα. Κάποιοι που ζήτησαν επιστροφή (ειδικά ένας που διάβαζα από την Verizon), του έφεραν ένα καινούργιο το οποίο δεν παρουσιάζει καθόλου αυτό το πρόβλημα, δεν υπερθερμαίνεται στο ελάχιστο. Δεν μπορεί στο πρώτο να ήταν μίζερος και στο δεύτερο να του πέρασε.

 

EDIT: Μόλις πήρα στο e-shop, από όπου και αγόρασα την συσκευή. Επειδή είναι λέει λιγότερες από 10 ημέρες από την αγορά, να το πάω κατευθείαν σε αυτούς και να το προωθήσουν στην αντιπροσωπεία για να κοιτάξουν τι χρειάζεται (αλλαγή κτλ). Δυστυχώς, θα πάρει καμιά βδομάδα να μου το επιστρέψουν.. Δεν πειράζει. First thing Monday morning.

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Δηλαδή όταν μιλάς για 4-5 λεπτά στο κιν, δεν νιώθεις το ακουστικό στο αυτί σου να είναι ζεστό; Δεν εννοώ να σε ενοχλεί (αυτό ίσως είναι και προσωπικό θέμα), αλλά αν ζεσταίνεται τόσο ώστε να το νιώθεις.

 

Καλά, δεν μιλάω για μεγαλύτερες κλήσεις. Εκεί πιά μιλάμε για ζεμάτισμα από το ακουστικό, χωρίς υπερβολές. Μιλάω για 3-4 λεπτών κλήσεις.

 

Όντως, η μπαταρία στο δικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Ακόμη και σε 10-15 λεπτών κλήση, δεν καταλαβαίνει τίποτα (από ζέσταμα). Βλέπω όμως πως εξαντλείται γρήγορα.

 

Το κυρίως πρόβλημα είναι στο ακουστικό και πίσω από αυτό.

 

Από αυτά που διαβάζω ανά το Internet, διαπιστώνω πως υπάρχει μια μεγάλη παρτίδα η οποία "ζεματάει" πολύ, τόσο στο ακουστικό όσο και δίπλα στην κάμερα. Κάποιοι που ζήτησαν επιστροφή (ειδικά ένας που διάβαζα από την Verizon), του έφεραν ένα καινούργιο το οποίο δεν παρουσιάζει καθόλου αυτό το πρόβλημα, δεν υπερθερμαίνεται στο ελάχιστο. Δεν μπορεί στο πρώτο να ήταν μίζερος και στο δεύτερο να του πέρασε.

 

Κατά κύριο λόγο χρησιμοποιώ bt στις κλήσεις μου, εδώ και αρκετά χρόνια.

Όμως, όσες φορές έχω μιλήσει απο το κινητό κατευθείαν, δεν διαπίστωσα κάτι.

Ούτε και το έχει αναφέρει κανείς άλλος εδώ μέσα ξανά.

 

Επίσης -παρένθεση κάνω- δεν έχω διαπιστώσει απολύτως κανένα πρόβλημα στις συνομιλίες μου, γιατί και σε αυτό έχουν αναφερθεί διάφορα παράπονα. Ίσα ίσα, η ποιότητα συνομιλίας και στις 2 πλευρές είναι εξαιρετική.

 

Η συσκευή πράγματι θερμαίνεται στο σημείο δίπλα από την κάμερα. Φαντάζομαι ότι εκεί είναι ο δέκτης και το wifi. Για μένα είναι φυσιολογικό. Και το αρένα που είχα παλιότερα έτσι ζεσταινόταν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Δηλαδή όταν μιλάς για 4-5 λεπτά στο κιν, δεν νιώθεις το ακουστικό στο αυτί σου να είναι ζεστό; Δεν εννοώ να σε ενοχλεί (αυτό ίσως είναι και προσωπικό θέμα), αλλά αν ζεσταίνεται τόσο ώστε να το νιώθεις.

 

Καλά, δεν μιλάω για μεγαλύτερες κλήσεις. Εκεί πιά μιλάμε για ζεμάτισμα από το ακουστικό, χωρίς υπερβολές. Μιλάω για 3-4 λεπτών κλήσεις.

 

Όντως, η μπαταρία στο δικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα. Ακόμη και σε 10-15 λεπτών κλήση, δεν καταλαβαίνει τίποτα (από ζέσταμα). Βλέπω όμως πως εξαντλείται γρήγορα.

 

Το κυρίως πρόβλημα είναι στο ακουστικό και πίσω από αυτό.

 

Από αυτά που διαβάζω ανά το Internet, διαπιστώνω πως υπάρχει μια μεγάλη παρτίδα η οποία "ζεματάει" πολύ, τόσο στο ακουστικό όσο και δίπλα στην κάμερα. Κάποιοι που ζήτησαν επιστροφή (ειδικά ένας που διάβαζα από την Verizon), του έφεραν ένα καινούργιο το οποίο δεν παρουσιάζει καθόλου αυτό το πρόβλημα, δεν υπερθερμαίνεται στο ελάχιστο. Δεν μπορεί στο πρώτο να ήταν μίζερος και στο δεύτερο να του πέρασε.

 

Χμμ μαλλον τοτε το κινητο σου εχει προβλημα γιατι οπως σου ειπα και πριν και μενα ζεσταινεται οταν μιλαω αλλα ποτε δεν νιωθω στο ακουστικο ζεστη παρα μονο στο πισω πανω μερος της συσκευης

Edited by ivyhae
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας απογοητευμένος πλήρως που να πουλάει το κινητό του σε προσιτή τιμή?

 

Το αρένα με το milestone , έχουν -νομίζω- ίδιο υλικό στο πίσω μέρος. Κάτι διάβαζα γιαυτά τα δύο πρόσφατα..

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Χμμ μαλλον τοτε το κινητο σου εχει προβλημα γιατι οπως σου ειπα και πριν και μενα ζεσταινεται οταν μιλαω αλλα ποτε δεν νιωθω στο ακουστικο ζεστη παρα μονο στο πισω πανω μερος της συσκευης

 

Και όχι μόνο στο ακουστικό, αλλά και στην κορυφή της οθόνης... Δοκίμασα και πάλι τώρα. Μπορώ να σου πω πως κυρίως ζεσταίνεται μπροστά (ακουστικό και οθόνη) παρά πίσω.

 

Anyway, δεν πειράζει, Δευτέρα φεύγει για τεχνικό έλεγχο. Προσωπικά θα απαιτήσω αντικατάσταση, δεν είναι φυσιολογικά όλα αυτά.

 

Παιδιά, σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου δώσατε!

 

Υπάρχει κανένας απογοητευμένος πλήρως που να πουλάει το κινητό του σε προσιτή τιμή?

 

Φίλε tsoump, αν δεν μου το αλλάξουν ή αν μου το αλλάξουν και έχει το ίδιο πρόβλημα και το καινούργιο, υπάρχει μια πιθανότητα να το δίνω εγώ. Δεν στο εγγυώμαι όμως, ούτε μπορώ να σου πω ακόμη. Θα ξέρω σε καμιά 10αριά μέρες, οπότε και ή θα μου το αλλάξουν ή θα μου το επιστρέψουν.

 

Αν θέλεις, μπορώ να σε ενημερώσω όταν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς έχει πρόβλημα η συγκεκριμένη συσκευή ή εσύ νιώθεις πολύ την ζέστη γιατί πιθανώς είσαι κρύος. :-P Εγώ μιλάω μισάωρα αρκετές φορές και δεν ζεσταίνεται καθόλου. Για να ζεσταθεί πρέπει να το χρησιμοποιώ ώρες με πάρε-δώσε σε Data, ανοιχτό Market, ανοιχτό Browser κλπ κλπ αλλά ζεσταίνεται δεξία από την καμέρα, όπως είναι λογικό μιας κι εκεί βρίσκεται η κεραία. Η μπαταρία ζεσταίνεται όταν το φορτίζω αλλά μετά στρώνει.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς έχει πρόβλημα η συγκεκριμένη συσκευή ή εσύ νιώθεις πολύ την ζέστη γιατί πιθανώς είσαι κρύος. :-P Εγώ μιλάω μισάωρα αρκετές φορές και δεν ζεσταίνεται καθόλου. Για να ζεσταθεί πρέπει να το χρησιμοποιώ ώρες με πάρε-δώσε σε Data, ανοιχτό Market, ανοιχτό Browser κλπ κλπ αλλά ζεσταίνεται δεξία από την καμέρα, όπως είναι λογικό μιας κι εκεί βρίσκεται η κεραία. Η μπαταρία ζεσταίνεται όταν το φορτίζω αλλά μετά στρώνει.

 

Ε, αυτό λέμε τόση ώρα!!

Μάλιστα, αν παρατηρήσει κάποιος, το υλικό δεξιά από την κάμερα είναι διαφορετικό από ότι το υπόλοιπο πίσω μέρος (δεν είναι δηλαδή αυτό το μαλακό πλαστικό), πιθανόν για λόγους αντοχής.

Το κινητό είναι πολύ μελετημένο στο σχεδιασμό του.

Και αν αυτό σας φαίνεται αυτονόητο, να θυμήσω ότι άλλοι κατασκευαστές (ονόματα δεν λέμε, οικογένειες δεν θίγουμε) από τη Φινλανδία:p σχεδίαζαν folder κινητά που τα πλήκτρα γρατζουνούσαν την οθόνη:blink:

 

Να προσθέσω ακόμα ότι και το v9 έτσι ζεσταίνεται. Πολύ δηλαδή.

Πιθανόν να ευθύνεται το μικρό πάχος των συσκευών

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω νεότερα.

 

Μου την έδωκε ξαφνικά (παρακαλώ σημειώστε την διαφορά μεταξύ "έδωκε" και "έδωσε") στις 4.15 (4.30 κλείνει το e-shop) και το πήγα εδώ στο κοντινό e-shop point.

 

Οι υπάλληλοι ήταν εξυπηρετικότατοι, με κέρασαν χυμό βύσσινο και μελομακάρονα, τους άφησα το κινητό και μου είπαν πως, αφού έχω κουτιά κτλ, ισχύει το DOA και την Δευτέρα θα έχω ένα ολοκαίνουργιο και γυαλιστερό milestone (γιατί, όπως μου είπε, κάποιοι μάγκες πάνε μετά απο 20 μέρες, τους πετάνε μια σκέτη συσκευή και ζητούν αλλαγή). Αν μάλιστα λέει το είχα πάει νωρίτερα, μπορεί να μου το είχαν και σήμερα. Μάλιστα, όταν τον ρώτησα "τι θα συμβεί αν και το καινούργιο έχει πρόβλημα", μου απάντησε κυνικά πως "θα μου το ξαναφέρετε και θα το ξαναλάξω)" (δεν γνωρίζω αν την δεύτερη φορά θα με κεράσουν χυμό).

 

Δευτέρα λοιπόν, με μια καινούργια θερμάστρα... εεεε milestone ήθελα να πω, στο χέρι! :)

 

ΥΓ: Αν τελικά το πρόβλημα είναι στο αυτί μου, θα δώ μήπως ισχύει εκεί το DOA. Αν και μετά από 25 χρόνια, χλωμό..

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Έχω νεότερα.

 

Μου την έδωκε ξαφνικά (παρακαλώ σημειώστε την διαφορά μεταξύ "έδωκε" και "έδωσε") στις 4.15 (4.30 κλείνει το e-shop) και το πήγα εδώ στο κοντινό e-shop point.

 

Οι υπάλληλοι ήταν εξυπηρετικότατοι, με κέρασαν χυμό βύσσινο και μελομακάρονα, τους άφησα το κινητό και μου είπαν πως, αφού έχω κουτιά κτλ, ισχύει το DOA και την Δευτέρα θα έχω ένα ολοκαίνουργιο και γυαλιστερό milestone (γιατί, όπως μου είπε, κάποιοι μάγκες πάνε μετά απο 20 μέρες, τους πετάνε μια σκέτη συσκευή και ζητούν αλλαγή). Αν μάλιστα λέει το είχα πάει νωρίτερα, μπορεί να μου το είχαν και σήμερα. Μάλιστα, όταν τον ρώτησα "τι θα συμβεί αν και το καινούργιο έχει πρόβλημα", μου απάντησε κυνικά πως "θα μου το ξαναφέρετε και θα το ξαναλάξω)" (δεν γνωρίζω αν την δεύτερη φορά θα με κεράσουν χυμό).

 

Δευτέρα λοιπόν, με μια καινούργια θερμάστρα... εεεε milestone ήθελα να πω, στο χέρι! :)

 

ΥΓ: Αν τελικά το πρόβλημα είναι στο αυτί μου, θα δώ μήπως ισχύει εκεί το DOA. Αν και μετά από 25 χρόνια, χλωμό..

 

μελομακάρονα ???!!!!!! τους εμειναν απο τα Χριστουγεννα ??!! :X αστειο λεω..!!:D

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηξις (μου είχε δημιουργηθεί από την πρώτη στιγμή που ήρθε στα χέρια μου το milestone, μιας και δεν βρήκα κάποια ιδιαίτερη αναφορά στο booklets του. Βασικά δεν έχει εγχειρίδιο οδηγιών, παρά μόνο ένα quick guide, άλλο ένα της εγγύησης και οδηγίες ασφάλειας):

 

Πόσες ώρες χρειάζεται το milestone να μείνει στην φόρτιση την πρώτη φορά;

 

Μέσα στο quick guide αναφέρει (σε μια εικόνα) 3 ώρες, αλλά δεν κάνει κάποια ιδιαίτερη αναφορά για το πόσες ώρες χρειάζονται την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηξις (μου είχε δημιουργηθεί από την πρώτη στιγμή που ήρθε στα χέρια μου το milestone, μιας και δεν βρήκα κάποια ιδιαίτερη αναφορά στο booklets του. Βασικά δεν έχει εγχειρίδιο οδηγιών, παρά μόνο ένα quick guide, άλλο ένα της εγγύησης και οδηγίες ασφάλειας):

 

Πόσες ώρες χρειάζεται το milestone να μείνει στην φόρτιση την πρώτη φορά;

 

Μέσα στο quick guide αναφέρει (σε μια εικόνα) 3 ώρες, αλλά δεν κάνει κάποια ιδιαίτερη αναφορά για το πόσες ώρες χρειάζονται την πρώτη φορά.

 

Το αφήνεις κλειστό μέχρι να φορτίσει.

Άντε και καμιά ώρα παραπάνω. Αυτό είναι το καλύτερο, γενικά για όλες τα κινητά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηξις (μου είχε δημιουργηθεί από την πρώτη στιγμή που ήρθε στα χέρια μου το milestone, μιας και δεν βρήκα κάποια ιδιαίτερη αναφορά στο booklets του. Βασικά δεν έχει εγχειρίδιο οδηγιών, παρά μόνο ένα quick guide, άλλο ένα της εγγύησης και οδηγίες ασφάλειας):

 

Πόσες ώρες χρειάζεται το milestone να μείνει στην φόρτιση την πρώτη φορά;

 

Μέσα στο quick guide αναφέρει (σε μια εικόνα) 3 ώρες, αλλά δεν κάνει κάποια ιδιαίτερη αναφορά για το πόσες ώρες χρειάζονται την πρώτη φορά.

 

 

 

εγω το αφησα 16 ωρες να φωρτησει καλα

Link to comment
Share on other sites

Το αφήνεις κλειστό μέχρι να φορτίσει.

Άντε και καμιά ώρα παραπάνω. Αυτό είναι το καλύτερο, γενικά για όλες τα κινητά.

 

εγω το αφησα 16 ωρες να φωρτησει καλα

 

Mmmm, με την πρώτη συσκευή, έκανα κάτι ενδιάμεσο. Την άφησα κλειστή, σύνδεσα τον φορτιστή (μου έδειξε πως είναι φορτισμένη κατά 60%), μετά απο 1-2 ώρες μου έδειξε πως είναι πλήρως φορτισμένο και το άφησα για άλλες 5 ώρες. Συνολικά 6-7 ώρες δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Mmmm, με την πρώτη συσκευή, έκανα κάτι ενδιάμεσο. Την άφησα κλειστή, σύνδεσα τον φορτιστή (μου έδειξε πως είναι φορτισμένη κατά 60%), μετά απο 1-2 ώρες μου έδειξε πως είναι πλήρως φορτισμένο και το άφησα για άλλες 5 ώρες. Συνολικά 6-7 ώρες δλδ.

 

Δεν πειράζει να το αφήσεις παραπάνω ώρες. Απλά δεν έχει νόημα, αφού η φόρτιση διακόπτεται όταν η μπαταρία γεμίσει.

Το καταλαβαίνεις και από το φοτιστή που σιγά σιγά κρυώνει...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν το milestone να γίνει βάση μουσικής χώρου.

 

http://www.stuffmag.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1163&Itemid=55

 

Παίζει με οποιοδήποτε κινητό που έχει έξοδο 3,5mm δοκιμασμένο σε iphone 3g, omnia 2, nokia n97 mini, motorola milestone. Πολύ καλή απόδοση.

 

Έχει ενσωματομένο δέκτη fm οπότε αν το κινητό σας έχει δυνατότητα ραδιοφώνου δεν χρειάζεται να το συνδέεται με τα handsfree για να έχει κεραία χιχιχιχιχι

 

 

Τιμή 19,99 ευρώ multirama.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά. Υπάρχει τρόπος να ακούμε ράδιο χωρίς να είμαστε συνδεδεμένοι

με ίντερνετ;;;

Υπάρχει κάποια εφαρμογή;; ή δεν υποστηρίζει το hardware του κινητού;;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος το εξής πρόβλημα:

 

Όταν βγάζω το βύσμα των 3,5mm αρχίζει και παίζει μουσική μόνο του και το σταματαω με τον task killer

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος το εξής πρόβλημα:

 

Όταν βγάζω το βύσμα των 3,5mm αρχίζει και παίζει μουσική μόνο του και το σταματαω με τον task killer

Και αυτο ειναι γνωστο bug της 2.1.

Σε εμενα δεν εχει συμβει μεχρι τωρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

miltostammy2 αυτο μπηκα και γω να postαρω.

 

Χαρηκα αρχικα που διεκοπτε μονο του τη μουσικη μολις εβγαινε το 3.5αρι jack καθως ουκ ολιγες φορες ειχε φυγει το handsfree απο το n73 και ξαφνικα γεμιζε το λεωφορειο, με τις γιαγιαδες, hardcoreιλες.

 

Υπαρχει ομως καποιο bug που αν εχεις σταματημενη τη μουσικη, μπει σε standby (η απλα κλειδωμα δεν το εχω εντρυφισει) και μετα βγαλεις το jack αρχιζει να παιζει. Αν πας στον player φαινεται να ειναι σε κατασταση pause και πρεπει να πατησεις μια φορα να "ξεκινησει" και μετα δευτερη για να σταματησει.

 

Εγω το παρατηρησα εντονα τωρα με το mixzing που χρησιμοποιω για mp3 player που οταν το κλεινω και βγαζω το 3.5αρι ξεκιναει να παιζει ο default player.

 

Ψαχνω απο χθες καποιο τροπο να κανω disable το 3.5mm jack detection.

 

EDIT :

Temp fix που βρηκα.

Χρειαζεσαι το προγραμμα "autostarts" και root access.

Πας στην επιλογη media button pressed και κανεις disable τα music apps.

Ουσιαστικα απενεργοποιει τον αυτοματο εντοπισμο του 3.5 jack οσο αφορα μουσικη. Αυτο σημαινει πως αν βγει το 3.5αρι ενω παιζει δε θα σταματησει η μουσικη. Απο την αλλη βεβαια δεν ξεκιναει μονη της οποτε το βαζεις/βγαζεις που ειναι σαφως πιο ενοχλητικο.

 

@ddr και rest

 

Μπορει να το testαρεις λιγο γιατι σε περιπτωση που δε στο κανει οντως μπορει να ειναι και συνδιασμος hardware-software που ειναι χειροτερο.

Killαρε τον music player, βαλε το 3.5αρι, πατα το power για να κλειδωσει και αφησε το μερικα δευτερολεπτα, ξεκλειδωσε το κινητο και οπως εισαι στο homescreen βγαλε το 3.5αρι. Θεωρητικα πρεπει να ξεκινησει ο player.

Ή με το 3.5 connected κανε pause τον player, βγαλε το 3.5 και ξαναβαλε το. Θεωρητικα θα ξεκινησει να παιζει ο player αλλα θα δειχνει ακομα paused.

Edited by bo8ran8rwpos
Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο στο ακουστικό, αλλά και στην κορυφή της οθόνης... Δοκίμασα και πάλι τώρα. Μπορώ να σου πω πως κυρίως ζεσταίνεται μπροστά (ακουστικό και οθόνη) παρά πίσω.

 

και σε μενα το ίδιο συμβαίνει,ζεσταίνεται(ελάχιστα όμως) στο σημείο του ακουστικού και όχι από πίσω,το έχω πάρει από wind με επιδότηση.Τι να κάνω να τους το πάω πίσω?Εχω πέσει σε ελαττωματική συσκευή?Κατα τα άλλα δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...