Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλυσπερα!!

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω :worry:

Το Satio της αδελφης μου ειχαμε κανονισει να το πουλισουμε σε ενα παιδι, οποτε το επιασα να κανω επαναφορα εργοστασιακων δεδομένων, σβήστηκαν πραγματικα τα παντα και ηρθε στην αρχική του κατασταση, αλλα μετα απο ενα λεπτο ξανα επανηλθε η η φώτο που υπήρχε πριν την επαναφορα ως φοντο, ξανα κανω επαναφορα, τα ιδια, όσες φορες και αν εχω κανει και ενω δεν υπαρχει πουθενα η φώτο σε κανενα φακελο, αυτη ξανα εμφανιζετε μετα απο λιγο ως φοντο.

Τι συμβαίνει αραγε, μπορει καποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστω!!

Εγώ θα πρότεινα να κάνεις ξανά εγκατάσταση του λογισμικού μέσω Sony Update Service.

Αν σου βγάλει μήνυμα ότι έχεις την τελευταία έκδοση, επέλεξε να συνεχίσεις την εγκατάσταση παρ' όλα αυτά.

Επίσης, αν σε ρωτήσει για καθαρή εγκατάσταση ή αναβάθμιση, να επιλέξεις την καθαρή εγκατάσταση (όπου διαγράφονται ΟΛΑ).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους. θελω να κανω 2 3 ερωτησεις για το σατιο το κινητο! 1η μπορω να περασω μεσα android logismiko?:ninja::ninja:2h θελω να εχω gps αλλα δεν θελω να χρεωνομαι γινεται? αν ναι πως :ninja::ninja: !!! και 3η και τελευται (ισως:ninja::ninja:) εχετε καποιο καλο tip να μου δωσεται για αυτο το κινητο? ισως καποιο καποιο καλο προγραμα να περασω μεσα η κατι αλλο? :ninja::ninja:

Σας ευχαριστω NINJA NINJA

Link to comment
Share on other sites

1) Όχι

2) Χρειάζεσαι πρόγραμμα GPS που να τρέχει σε symbian.

 

Καλώς ήρθες!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) Όχι

2) Χρειάζεσαι πρόγραμμα GPS που να τρέχει σε symbian.

 

Καλώς ήρθες!

 

καλως σας βρηκα !! οσο για το gps εχεις καποιο να μου προτηνεις? να μου δωσεις ενα λινκ ισως και καποιεω ολιγες οδηγιες? απλα τονιζω θελω gps να ειναι free να μην θελει συνδεση στο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι θες και είναι πολύ λογικό. Free δυστυχώς δεν υπάρχει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά...

 

Αγορα απο e-bay to satio πριν απο καποιες μερες και δεν εχει ελληνικα...

Μπορει καποιος να με βοηθησει στο πως θα βαλω ελληνικα?????δεν υπαρχουν στο μενου...εκανα και Update αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημερα σε ολους. θελω να κανω 2 3 ερωτησεις για το σατιο το κινητο! 1η μπορω να περασω μεσα android logismiko?:ninja::ninja:2h θελω να εχω gps αλλα δεν θελω να χρεωνομαι γινεται? αν ναι πως :ninja::ninja: !!! και 3η και τελευται (ισως:ninja::ninja:) εχετε καποιο καλο tip να μου δωσεται για αυτο το κινητο? ισως καποιο καποιο καλο προγραμα να περασω μεσα η κατι αλλο? :ninja::ninja:

Σας ευχαριστω NINJA NINJA

 

GPS αν ψάξεις θα βρείς free.

Εγώ είχα εγκαταστήσει της ΝDRIVE όπου είχε και φωνητικές οδηγίες και με πήγαινε μια χαρά...

Για ρίξε καμιά ματιά σε κανά piratebay...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Αγορα απο e-bay to satio πριν απο καποιες μερες και δεν εχει ελληνικα...

Μπορει καποιος να με βοηθησει στο πως θα βαλω ελληνικα?????δεν υπαρχουν στο μενου...εκανα και Update αλλα τιποτα...

 

Ψάξε στο google για "Sony Ericsson Satio Debranding".

π.χ.

.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Ψάξε στο google για "Sony Ericsson Satio Debranding".

π.χ.

.
Κατι πιο απλο για να βγαλω το ενοχλητικο vodafon live δεν υπαρχει για εμας τους κατα λιγον ασχετους
Link to comment
Share on other sites

Κατι πιο απλο για να βγαλω το ενοχλητικο vodafon live δεν υπαρχει για εμας τους κατα λιγον ασχετους

Δεν ξέρω αν υπάρχει. Όταν είχα το Satio πάντως, δεν είχα βρει κάτι πιο απλό. Όλες οι διαδικασίες ήταν παρόμοιες.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι θες και είναι πολύ λογικό. Free δυστυχώς δεν υπάρχει.

Μου εδωσαν ενα SATIO και δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ.Μου γραφει συνεχεια Δεν υποστηριζετε απο το nodafon live.Μπορεις να με καθοδηγησεις Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Μου εδωσαν ενα SATIO και δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ.Μου γραφει συνεχεια Δεν υποστηριζετε απο το nodafon live.Μπορεις να με καθοδηγησεις Ευχαριστω πολυ

 

 

Φίλε μου υπάρχει μέσα εδώ σε κάποια από τις σελίδες αυτού του θέματος ο τρόπος να το κάνεις...

Θέλει ψάξιμο ή google-αρε για παράδειγμα, "πως να βγάλω το vodafone menou απο Satio myphone.gr" λογικά θα σε βγάλει στις σελίδες αυτές, λίγο πίσω, λίγο μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
μολις σημερα το αγορασα και ποιο πολυ το πηρα για να το εχω σαν τηλ κλασσικο κ για την φωτογραφικη του μηχανη που ειναι απιστευτα τελεια,ομως μια απορια σας παρακαλω παιδια κ εχει να κανει με το wifi,συνδεομαι κανονικα σχεδον παντου αλλα στο σπιτι μου δεν μπορω γιατι? εχω cyta κ το wifi μου εχει ρυθμισεις wpa/wpa2 - aes/trip και κωδικο καπως μεγαλο προσπαθει να συνδεθει αλλα τελικα δεν γινεται τιποτα γιατι αυτο παιδια ξερει κανεις? σας ευχαριστω πολυ
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ.

Το επανέφερα σε χρήση μετά από δύο χρόνια και έχω το ίδιο θέμα.

Πάντως κρατήθηκα να μην το πετάξω στον τοίχο από τα νεύρα μου, όταν προσπαθούσα να θυμηθώ το μενού του. :D

Μήπως θυμάται κανείς πως βρίσκω την mac address του γιατί το ρούτερ το έχω ρυθμίσει να συνδέει συγκεκριμένες mac address ?

Edited by tre
Link to comment
Share on other sites

μολις σημερα το αγορασα και ποιο πολυ το πηρα για να το εχω σαν τηλ κλασσικο κ για την φωτογραφικη του μηχανη που ειναι απιστευτα τελεια,ομως μια απορια σας παρακαλω παιδια κ εχει να κανει με το wifi,συνδεομαι κανονικα σχεδον παντου αλλα στο σπιτι μου δεν μπορω γιατι? εχω cyta κ το wifi μου εχει ρυθμισεις wpa/wpa2 - aes/trip και κωδικο καπως μεγαλο προσπαθει να συνδεθει αλλα τελικα δεν γινεται τιποτα γιατι αυτο παιδια ξερει κανεις? σας ευχαριστω πολυ

Αν θυμάμαι καλά από τότε που το είχα, το Satio δεν συνδεόταν αν το router ήταν από το κανάλι 11 και πάνω. Εγώ το είχα στο 13 και μετά πήγα στο 3.

Επίσης, δεν θυμάμαι αν ήταν στο Satio ή σε άλλη συσκευή αλλά δεν συνδεόταν αν το router είχε ασφάλεια WPA2 και έπρεπε να το αλλάξω σε WEP.

Δοκίμασε και τις δύο περιπτώσεις...

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει καναλια τπτ αν το βαλψ wep θα μου σπανε το δικτυο μου κ δεν θελω :(
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

εχω αλλαξει καναλια τπτ αν το βαλψ wep θα μου σπανε το δικτυο μου κ δεν θελω :(

Δοκίμασε τουλάχιστον να δεις αν φταίει αυτό.

Στα άλλα δίκτυα που λες ότι συνδέεται (εκτός του σπιτιού σου), τι ασφάλεια είχαν;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...