Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους,

 

έχει 3-4 μέρες που αγόρασα το satio και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

όταν πάω Ρυθμίσεις -> Προσωπικά -> Αναμονή -> Θέμα Οθόνης Αναμονής και επιλέγω οτιδήποτε άλλο εκτός από το sony ericsson το θέμα και το κινητό (το θέμα είναι κενό, χωρίς κουμπιά και οτιδήποτε άλλο) κολλάει και χρειαζεται να κανω επανεκκίνηση.

υπάρχει κάποια λύση ;;

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω βγάλει επίσης το mac filter από το router αλλά όταν πάω να ανοίξω σελίδα αφού έχω συνδεθεί στο wifi του router μου,μου λέει:

"καμια απόκριση πύλης"

Μπορώ να δώσω τους DNS στο κινητό??

Link to comment
Share on other sites

εχω βγάλει επίσης το mac filter από το router αλλά όταν πάω να ανοίξω σελίδα αφού έχω συνδεθεί στο wifi του router μου,μου λέει:

"καμια απόκριση πύλης"

Μπορώ να δώσω τους DNS στο κινητό??

 

εγω δοκιμασα με το δικο μου ρουτερ.

μου ζητησε το τηλεφωνο τον κωδικο να μπει , τον εδωσα και επιασε συνδεση αμεσως. κατοπιν οποτε ειναι ανοικτο το ρουτερ και θελω να μπω απο το τηλεφωνο στο νετ , μπαινει αμεσα χωρις κωδικο .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να βαλουμε στο κινητο το kinetic scroll!οπως ειναι στα πολυμεσα δηλαδη που δεν υπαρχει μπαρα αλλα ανεβοκατεβαζεις με το δαχτυλο σου την οθονη!αντιθετως στις επαφες εχει μπαρα για να βρεις μια επαφη!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να βαλουμε στο κινητο το kinetic scroll!οπως ειναι στα πολυμεσα δηλαδη που δεν υπαρχει μπαρα αλλα ανεβοκατεβαζεις με το δαχτυλο σου την οθονη!αντιθετως στις επαφες εχει μπαρα για να βρεις μια επαφη!

kinetic scroll (Αν θα μπει - θα μπει με μελλοντική αναβάθμιση από την Sony Ericsson). Δυστυχώς δεν νομίζω να μπαίνει με κάποιο πρόγραμμα από τα γνωστά μαγαζάκια.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το htc touch hd αξιζει να το πουλησω για να παρω το satio?Ας απαντηση καποιος που εχει το τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα για μία ακόμα φορά τη βοήθεια σας.

Οταν τρέχω μία εφαρμογή (My Look) που αλλάζει απο μόνο του το φόντο,μου βγάζει μήνυμα οτι η μνήμη είναι πλήρης και θα πρέπει να κλείσω κάποια εφαρμογή.

 

Πατώντας το μεσαίο πλήκτρο για να δώ τι τρέχει,αλλά δε μου βγάζει τίποτα.

Σημειωτέον οτι παλαιότερα μου άνοιγε κανονικά η εφαρμογή.

Υπάρχει κάποιο utility που μπορείς να δείς/κλείσεις αυτά που τρέχουν?

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιον Task Manager θα μπορέσεις να κάνεις αυτό που θες.

 

Δηλαδή υπάρχει η πιθανότητα να τρέχει κάτι και να μου δημιουργεί αυτό το "πρόβλημα" ή απλά όσο γεμίζει το κινητό (στην κάρτα τα βάζω) τότε αρχίζει και "βαραίνει"?

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται από το αρχικό σου post το πρόβλημα εντοπίζεται στο γεγονός ότι δεν επαρκεί η μνήμη του κινητού επειδή τρέχουν στο παρασκήνιο πολλές εφαρμογές.

Οπότε με κάποιον task manager θα μπορέσεις να κλείσεις όποιες εφαρμογές δεν χρειάζεσαι ώστε να ελευθερώσεις μνήμη και να τρέξεις το πρόγραμμα που θες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να βρω με τιποτα πως ενεργοποιηται το a-gps. Στις μεθοδους εντοπισμου στιγματος υπαρχει μονο το ενσωματομενο, bluetooth και βαση δικτυου.....Τι γινεται?

 

Καλησπέρα

Το βάση δικτύου είναι το A-GPS

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται από το αρχικό σου post το πρόβλημα εντοπίζεται στο γεγονός ότι δεν επαρκεί η μνήμη του κινητού επειδή τρέχουν στο παρασκήνιο πολλές εφαρμογές.

Οπότε με κάποιον task manager θα μπορέσεις να κλείσεις όποιες εφαρμογές δεν χρειάζεσαι ώστε να ελευθερώσεις μνήμη και να τρέξεις το πρόγραμμα που θες.

 

ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

*Και πως συνδεόμαστε χωρίς χρέωση μέσω wifi?????

:blink:

 

Ακριβώς! Εφόσον συνδεθείς σε κάποιο wi-fi δίκτυο δε χρεώνεσαι. Αν δεν είσαι συνδεδεμένη σε wi-fi δίκτυο, χρεώνεσαι σύμφωνα με τις ρυθμίσεις που χρησιμοποιεί η σύνδεσή σου( wap ή internet)

 

Υ.Γ.: Αν χρησιμοποιείς τις ρυθμίσεις internet η χρέωση θα είναι μικρότερη απ'ότι με τις ρυθμίσεις wap.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

έχει 3-4 μέρες που αγόρασα το satio και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

όταν πάω Ρυθμίσεις -> Προσωπικά -> Αναμονή -> Θέμα Οθόνης Αναμονής και επιλέγω οτιδήποτε άλλο εκτός από το sony ericsson το θέμα και το κινητό (το θέμα είναι κενό, χωρίς κουμπιά και οτιδήποτε άλλο) κολλάει και χρειαζεται να κανω επανεκκίνηση.

υπάρχει κάποια λύση ;;

 

ευχαριστώ.

 

κανεισ; :(

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Εφόσον συνδεθείς σε κάποιο wi-fi δίκτυο δε χρεώνεσαι. Αν δεν είσαι συνδεδεμένη σε wi-fi δίκτυο, χρεώνεσαι σύμφωνα με τις ρυθμίσεις που χρησιμοποιεί η σύνδεσή σου( wap ή internet)

 

Υ.Γ.: Αν χρησιμοποιείς τις ρυθμίσεις internet η χρέωση θα είναι μικρότερη απ'ότι με τις ρυθμίσεις wap.

 

*Ακριβώς αυτό κάνω.Συνδεομαι στο δίκτυο που βρίσκει,πατάω έναρξη περιήγησης και με βγαζει στην αρχική της sony ericsson. Μολις του δίνω καινούργια διευθυνση μου γράφει συνδεση μεσω cosmote internet. Αρα κατα τα λεγομενα του προλαλησαντα,χρεωνομαι...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα και εγώ το satio και το έχω εδώ και 3 εβδομάδες και είχε ελατομαατικό ακουστικό το άλλαξα και όλα οκ εκτώς απο αυτό το κινιτό κολούσε όταν έτρεχα κάποιες εφαρμογές και όταν έκανε κάποιος αναπ. σε μένα έκανε τουτ τουτ μέχρι να την δώ και να κάνς κλήση μετά την αναβάθμιση έστροσε και όλα οκ τωρα λοιπόν ψάχνω ενα wi fi hack για να μπαινω σε όποιο ασύρματο δίκτυο ποίανω ξέρω ότι υπάρχει τέτειο πρόγραμμα γιατι το είχε ενας φίλος μου σε ένα n95 γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω το πρόγραμμα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

*Ακριβώς αυτό κάνω.Συνδεομαι στο δίκτυο που βρίσκει,πατάω έναρξη περιήγησης και με βγαζει στην αρχική της sony ericsson. Μολις του δίνω καινούργια διευθυνση μου γράφει συνδεση μεσω cosmote internet. Αρα κατα τα λεγομενα του προλαλησαντα,χρεωνομαι...:cry:

 

Στην αρχική της SE που σε βγάζει επίλεξε να συνδέέσαι πρωτίστως με wi-fi δίκτυα - αν υπάρχουν - και έπειτα με τα προφίλ Ίντερνετ. Πάτα Επιλογές για να μπεις στις ρυθμίσεις στον Πλοηγό.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ενα wi fi hack για να μπαινω σε όποιο ασύρματο δίκτυο ποίανω ξέρω ότι υπάρχει τέτειο πρόγραμμα γιατι το είχε ενας φίλος μου σε ένα n95 γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω το πρόγραμμα αυτό;

Αυτο εδω το HandyWi εχει καμια σχεση με αυτο που ψαχνεις? http://www.sonyericsson.com/fun/wxhtml/portal?cc=gr&lc=el#ts=1263247670107;promotionId=0;applstate=contentlisting.contentdetails;contentCategoryId=613;filterId=0;genreId=-1;startIndex=30;phoneId=12465;contentItemId=39601

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

εγώ θέλω ένα πρόγραμμα για να συνδέομαι με τα wi fi δίκτυα που έχουν κωδικό και να μπαίνω και να κλεύω internet

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις.πρωτον γιατι στο προσωπικο-προφιλ-κανονικο-επιλογες-διαμορφωση οπου βαζουμε ηχους κ λοιπα δεν βγαζει ολα τα τραγουδια που εχω στη συσκευη?δευτερον μπορουμε να απενεργοποιησουμε καπως το 3g σημα?τριτον την ενταση ηχου κατα την διαρκεια των βιντεο και κατα την αναπαραγωγη μηπως ειναι λιγο χαμηλη?τελος θελω να πω πως ειναι μια καλη συσκευη με πολλες λειτουργιες οπου στο μελλον θα βρισκουμε ακομα περισσοτερα πραματα γι αυτην αλλα θεωρω πως η καμερα του c905 που ειχα ηταν καπως καλυτερη!2 μειονεκτηματα ειναι πως δεν εχει φακο κ οτι στα 12 mp η αναλυση 4.3 ειναι λιγακι χαζη ενω θα μπορουσε να ειναι οπως στα 9mp!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις.πρωτον γιατι στο προσωπικο-προφιλ-κανονικο-επιλογες-διαμορφωση οπου βαζουμε ηχους κ λοιπα δεν βγαζει ολα τα τραγουδια που εχω στη συσκευη?δευτερον μπορουμε να απενεργοποιησουμε καπως το 3g σημα?τριτον την ενταση ηχου κατα την διαρκεια των βιντεο και κατα την αναπαραγωγη μηπως ειναι λιγο χαμηλη?τελος θελω να πω πως ειναι μια καλη συσκευη με πολλες λειτουργιες οπου στο μελλον θα βρισκουμε ακομα περισσοτερα πραματα γι αυτην αλλα θεωρω πως η καμερα του c905 που ειχα ηταν καπως καλυτερη!2 μειονεκτηματα ειναι πως δεν εχει φακο κ οτι στα 12 mp η αναλυση 4.3 ειναι λιγακι χαζη ενω θα μπορουσε να ειναι οπως στα 9mp!

1.τα βγαζει ολα τα τραγουδια.

2.πας στο "ρυθμισεις-συνδεσιμοτητα-λειτουργια δικτυου-και βαζεις gsm.

3.ανεβασε την ενταση απο το κουμπι, εκτος και εννοεις και οτι στο τερμα παλι χαμηλα ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω ένα πρόγραμμα για να συνδέομαι με τα wi fi δίκτυα που έχουν κωδικό και να μπαίνω και να κλεύω internet

Θα παρακαλέσω να μην συνεχιστεί αυτού του είδους η συζήτηση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...