Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας εχω το σατιο εδω και τρεις εβδομάδες και η μπαταρία κρατάει περιπου 12 - 15 ώρες με πολύ λίγη χρήση ( κανα 10 ολιγόλεπτα τηεφωνήματα και κανα 2 μηνυματα χωρις φωτογραφίες ) . Έχει τύχει σε καναν άλλον αυτό ? Τί να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό απο δημοπρασία απο Αγγλία.

Είχε αγοραστεί σκέτη συσκευή και δεν ήταν απο κάποια εταιρεία επομένως είναι ξεκλείδωτο.

 

Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν έχει Ελληνικό μενού,τι μπορώ να κάνω για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να εχει χαρτες για το satio?

 

δες για τα symbian 5ης γενιας , το θεμα με το garmin, sygic κλπ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΉΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΤΙ.

ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ,ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΝΜ ΟΤΙ "ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ".(ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΡΦΗΣ .SIS Ή .JAR)

ΕΠΙΣΗΣ,ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑ;Ν ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ.

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ????

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ...

ρε παιδια εχω το σατιο κ μου κολαει...

τι μπορω να κανω..??

μπορΩ να το αναβαθμισω μονος μου...??

αν ναι πως...??

εχω λογισμιμκο της cosmote μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Να ρωτήσω (ίσως κάτι χαζό).... μπορώ να βάλω στο Satio την εφαρμογή Nokia Maps ? ή μήπως είναι φτιαγμένη και ραμένη για Nokia? Καλό το Garmin αλλά για να το εγκαταστήσεις είναι ολόκληρη διαδικασία - η οποία μου φαίνεται .... ολίγον βουνό. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. Να ρωτήσω (ίσως κάτι χαζό).... μπορώ να βάλω στο Satio την εφαρμογή Nokia Maps ? ή μήπως είναι φτιαγμένη και ραμένη για Nokia? Καλό το Garmin αλλά για να το εγκαταστήσεις είναι ολόκληρη διαδικασία - η οποία μου φαίνεται .... ολίγον βουνό. :)

Ίσως αν χακάρεις την συσκευή σου και βρεις κάποια σπασμένη έκδοση του nokia maps το καταφέριες αλλά δεν θα στο πρότεινα γιατι και σαν πρόγραμμα δεν λέει και πολλά.

Αν δεν μπορείς για το garmin προσανατολίσου προς sygic ή ndrive όπου εκεί οι διαδικασίες είναι κάπως πιο απλές και εύκολες.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 2 ερωτήσεις.

1) Πως γίνεται να γράφω με 160 χαρακτήρες στα sms; Με το που ξεκινάω το μήνυμα αρχίζει αντίστροφα η μέτρηση από τους 160, αλλά στο 2ο γράμμα γίνεται... 70:(

2) Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω πως ενεργοποιήται το Τ9! Πως; :confused:

 

Edit: Το δεύτερο το βρήκα. Πρέπει να έχει το πληκτρολόγιο στο "Αλφαριρθμητικό". Μόνο από εκεί μπορείς να το αλλάξεις.

Edit: Το βρήκα και το πρώτο. Πρέπει από τις ρυθμίσεις στα sms να έχεις την "Κωδικοποίηση Χαρακτήρων" σε "Περιορ. υποστήριξη".

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Βοηθεια θελω το acrobat για να διαβαζω αρχεια pdf ?? το SATIO το εχω χακαρει !! και αν ξερετε αν τα γενεθλεια ειναι συμβατα με το ημερολογιο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Βοηθεια θελω το acrobat για να διαβαζω αρχεια pdf ?? το SATIO το εχω χακαρει !! και αν ξερετε αν τα γενεθλεια ειναι συμβατα με το ημερολογιο

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Είμαι νέος χρήστης του Satio (προέρχομαι από το iphone) και θα ήθελα να μάθω τί εννοείς "χακαρει" τι παίρνει να κάνουμε σε αυτό το κινητό. εφαρμογές όπως αυτές που αναφέρεις ημερολόγιο, εορτολόγιο που μπορώ να βρω.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από mirrorofsorrow Εμφάνιση Μηνύματος

Στο Sygic είναι λίγο διαφορετική η διαδικασία. Χρησιμοποιείς μια γεννήτρια κωδικών στην οποία βάζεις τον κωδικό που σου δίνει η εφαρμογή μόλις την τρέχεις πρώτη φορά.

 

Και εδώ να σας υπενθυμίσω κάτι. Στο Satio ισχύουν, όσον αφορά την διαδικασία εγκατάστασης εφαρμογών, τα ίδια πράγματα που ισχύουν και στις συσκευές της Nokia. Οπότε, μπορείτε να χρησιμοποιείτε τα αντίστοιχα επίσημα θέματα για κάθε σας απορία.

 

Για πλοήγηση έχουμε:

 

Garmin Maps Mobile™ XT

NDrive for S60 5th Edition

Sygic GPS Navigator Mobile - S60 5th Edition

 

Και για εφαρμογές τα:

 

Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5

Προτάσεις εφαρμογών

Παιχνίδια Symbian OS v9.4 & v9.5

 

Όπως επίσης και το πολύ χρήσιμο, που όλοι οι κάτοχοι του Satio, προτείνω να επισκεφθείτε:

 

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed

 

Αλλά, πριν ρωτήσουμε το οτιδήποτε, χρησιμοποιούμε την αναζήτηση με όλες τις πιθανές λέξεις κλειδιά. Τα θέματα περιέχουν ήδη πολλές πληροφορίες, κάτι που σημαίνει ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αυτό που θέλετε να ρωτήσετε, να έχει απαντηθεί αρκετές φορές. Αφού κινηθείτε με αυτόν τον τρόπο, και δεν βρείτε λύση στο πρόβλημά σας, εμείς είμαστε εδώ να σας βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας εχω αγορασει και εγω το satio και εχω περασει περασει διαφορα προγραμματακια και παιχνιδια αλλα κολλησα στο φοντο της αναμονης .

Οσες φορες και να εβαλα slide show να δειχνει φωτογραφιες αυτο απο μονο επιστρεφει σε μια φωτο και την βαζει μονο του απορυθμιζοντας τις ρυθμισεις που κανω .

Πως λυνεται αυτο το θεμα ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για το πρόβλημα μου ξέρει κανείς τίποτα;;;Τα restarts αρχίσανε και είναι συχνά!

 

Φίλε μη μου λες τέτοια :O

Μου θυμίζεις το G900 και τις επανεκκινήσεις του. Ήμουνα 1 μήνα χωρίς τηλέφωνο.

Η πιο χαζή ερώτηση είναι αυτή που δεν έκανες ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Υπάρχει περίπτωση να βρούμε κανένα ξυπνητήρι της προκοπής για το κινητό?

Ρωτάω γιατί όταν έχω το κινητό κλειστό απλά δεν χτυπάει και όταν το έχω ανοικτό αλλά στη σιγή μόνο δονείται.

 

Γενικώς δε συμπεριφέρεται όπως όλα τα άλλα μη symbian ericsson κινητά που έχω.

Επιπροσθέτως μήπως αυτό συμβαίνει μόνο σε μένα?

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον φίλο porfyras για την υπέροχη δουλειά του στην εφαρμογή eortologio.

 

Εύχομαι καλή χρονιά σε όλους.......

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Υπάρχει περίπτωση να βρούμε κανένα ξυπνητήρι της προκοπής για το κινητό?

Ρωτάω γιατί όταν έχω το κινητό κλειστό απλά δεν χτυπάει και όταν το έχω ανοικτό αλλά στη σιγή μόνο δονείται.

 

Γενικώς δε συμπεριφέρεται όπως όλα τα άλλα μη symbian ericsson κινητά που έχω.

Επιπροσθέτως μήπως αυτό συμβαίνει μόνο σε μένα?

 

Όταν το έχεις κλειστό δεν σου χτυπάει?

Εγώ κανονικότατα βάζω το/τα ξυπνητήρια, το κλείνω και όταν είναι ανοίγει μόνο του, χτυπάει και ξανακλείνει μετά κανονικά!!!

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχεις κλειστό δεν σου χτυπάει?

Εγώ κανονικότατα βάζω το/τα ξυπνητήρια, το κλείνω και όταν είναι ανοίγει μόνο του, χτυπάει και ξανακλείνει μετά κανονικά!!!

Κι εμενα χτυπαει κανονικα οταν ειναι κλειστο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια για και χρονια πολλα αρχισαν και σε εμενα τα προβληματα :(

οτα βαλω το φλας για τα κοκινα ματια αρχιζει να αναβοζβινει το φλας και μετα κομλαρει το τηλ και πρεπει να κανω επανεκινιση :mad: τι μαλ..... ειναι τελικα το σατιο ρε παιδια.τσαμπα τα λευτα τορα να δουμε πως θα το φτιξουμε?

Link to comment
Share on other sites

παντως κι εμενα μετα την αναβαθμιση το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο δεν χτυπαει πια ενω πριν την αναβαθμιση δουλευε κανονικα...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παντως κι εμενα μετα την αναβαθμιση το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο δεν χτυπαει πια ενω πριν την αναβαθμιση δουλευε κανονικα...

 

εμενα παλι πριν κανω αναβαθμηση ετυχε μια φορα να το εχω κλειστο και να μι χτιπισει για την ακριβια πρωτη μερα που το πηρα αλλα δεν εδωσα σημασεια μετα οταν το εκλεινα χτιπουσε κανονικα εχτος απο αλλη μια φορα που το ειχα και φορτιζε κλειστο και δε χτηπισε απο τοτε το εχω ανοιχτο συνεχεια και χτιπαει κανονικα δν εχω δει τι κανει μετα την αναβαθμηση δε το ρισκαρω :lol: το αλλο παλι που μου φανηκε περιεργο ειναι με την μπαταρια ενω το εκανα ρι8μισεις για να κραταει μου κρατουσε 3 με 3.5 24ωρα πριν 4 μερες ετυχε και το φορτησα ενω ηταν κλειστο μιας και δε χρειαζομουν ξιπνητυρι το αφησα ολο το βραδυ και το πηρα 8 το πρωι μεχρι σημερα το απογευμα δε το ειχα φορτισει και κρατησε 4.5 24ωρα και δεν ειχε τελειωσει καν η μπαταρια εμεινα καπος εκπλικτος ομολογω :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει αυτό με το ξυπνητήρι, αλλά μπορείτε να το βάζετε σε flight mode (μου δουλεύει σίγουρα) όπου ούτε ακτινοβολία τρώτε ούτε καταναλώνει ιδιαίτερη μπαταρία το κινητό. Για το βράδυ πάντα.:)
Link to comment
Share on other sites

παντως κι εμενα μετα την αναβαθμιση το ξυπνητηρι με κλειστο το κινητο δεν χτυπαει πια ενω πριν την αναβαθμιση δουλευε κανονικα...

 

Ξαναπέρνα μια το καινούριο firmware να δεις μήπως έγινε κάτι στραβά

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...