Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' ότι λένε και τα άλλα παιδιά που την έχουν ήδη κάνει, ισχύει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω πως θα βρεις κάτι τέτοιο μίας και αυτό ήταν χαρακτηριστικό της Α2 πλατφόρμας που χρησιμοποιούσε η SE ενώ κάτι αντίστοιχο στα symbian δεν υπάρχει.

Πάντως δοκίμασε το παρακάτω και αν σε βολέψει κράτα το. Είναι πολύ καλή εφαρμογή.

 

Nokia Photo Browser

 

φαίνεται πολύ καλή εφαρμογή αλλά έχω 2 βασικά προβλήματα:

1. δεν έχει κάποιο μενού για ρυθμίσεις ή κουμπί για έξοδο

2. μου δείχνει όλες μου τις φωτογραφίες σε ένα μεγάλο άσπρο πλαίσιο και δεν τις εμφανίζει καλα.

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει????

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

stefanw595 Σε ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πάρεις πιστοποιητικο για την συσκευή σου ώστε να υπογράψεις την εφαρμογή ή να χακάρεις την συσκευή σου.

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ:

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed

[ΕΠΙΣΗΜΟ] S60 5th - Hacks & Patches

φιλε μου προσπα8ησα να χακαρω την σησκευη με το hello0x2 unsingd με καποιο αλλο προγραμα οπως ειδα σε καποιες οδηγειες μεσα στο φορουμ μου ωγηκε κανονικα το αρχειο singed και την περασα στο κινιτο ομως μολις παω να το τρεξω παλι μου λεει σφαλμα...τι κανω λα8ος :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!Είμαι κι εγώ πλέον κάτοχος του Satio!!Με γεια μας!!

 

Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάποιος πρόβλημα με τα Windows 7, καθώς κατά τη σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή μου βγάζει Failed.

Παρόλα αυτά η λειτουργία PC Suite λειτουγεί κανονικά, μπορώ και να αντιγράψω τραγούδια κτλ..αλλά η λειτουργία μαζικής αποθήκευσης δε λειτουργεί...δεν εμφανίζεται δηλ. το κινητό σαν USB στο My Computer...

Έτσι έχω πρόβλημα με την εγκατάσταση του Garmin, καθώς κατά την αντιγραφή των απαραίτητων φακέλων και αρχείων στη memory card κατά τη λειτουργία PC suite, μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει επαρκής χώρος, γεγονός αδύνατο...

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

-----------------------

Knowledge Is Power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε πωσ να δημιουργησω ενα βιντεο που να εχει τισ ακριβεις διαστασεις για να παιζει στο κινιτο χωρισ τα κενα ευχαριστω???
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , είμαι και εγω πλεόν κατοχος του καλύτερου κινητού που κυκλοφορεί αλλά επειδή είμαι και noobaς σε μερικά πράγματα θα ήθελα τη βοήθεια των παλιών. Εχω σύνδεση wind και μόλις πήρα το κινητο αλλα δε μπορώ να χρησιμοποιήσω τπτ , ούτε πλοηγό ούτε gps ούτε pdf ούτε quick office και κυρίως το track id.Ιδιαίτερα για το τελευταίο θα ήθελα μια απάντηση γιατι ήμουν πολύ ενθουσιώδης για τη χρήση του και ξενέρωσα απιστευτα όταν μου βγάζει ότι δεν βρίσκει σύνδεση!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , είμαι και εγω πλεόν κατοχος του καλύτερου κινητού που κυκλοφορεί αλλά επειδή είμαι και noobaς σε μερικά πράγματα θα ήθελα τη βοήθεια των παλιών. Εχω σύνδεση wind και μόλις πήρα το κινητο αλλα δε μπορώ να χρησιμοποιήσω τπτ , ούτε πλοηγό ούτε gps ούτε pdf ούτε quick office και κυρίως το track id.Ιδιαίτερα για το τελευταίο θα ήθελα μια απάντηση γιατι ήμουν πολύ ενθουσιώδης για τη χρήση του και ξενέρωσα απιστευτα όταν μου βγάζει ότι δεν βρίσκει σύνδεση!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

για την συνδεση πανε εδω http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/phonesetup/satio?cc=gr&lc=el και μετα θα σου λειτουεγει το track id!!!για τα αλλα δεν μπορω να βοηθησω γιατι ακομα δεν το εχω παρει το satio αλλα δεν μου ξεφευγει!!!!!χαχαχαχ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αλλά υπάρχει κάποιος που να έχει πρόβλημα με τη μαζική αποθήκευση, δηλ. να μην εμφανίζεται σαν φλασάκι στον υπολογιστή?? - Έχω Windows 7...

 

Ακόμη, ενώ δεν μπόρεσα να αντιγράψω όλα τα απαραίτητα αρχεία του Garmin στη memory card (κατά τη λειτοργία PC Suite), επειδή εμφάνιζε μήνυμα λάθους("ανεπαρκής χώρος") σε ορισμένα αρχεία, πράγμα αδύνατο, έκανα παρόλα αυτά εγκατάσταση το πρόγραμμα, απλά εκεί που επιλέγω τη γλώσσα, δεν πατιέται το "Επόμενο"...

Μήπως υπάρχει ειδική έκδοση του Garmin για κινητά(Symbian) αφής??

Σας ευχαριστώ πολύ...

-----------------------

Knowledge Is Power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αλλά υπάρχει κάποιος που να έχει πρόβλημα με τη μαζική αποθήκευση, δηλ. να μην εμφανίζεται σαν φλασάκι στον υπολογιστή?? - Έχω Windows 7...

 

Ακόμη, ενώ δεν μπόρεσα να αντιγράψω όλα τα απαραίτητα αρχεία του Garmin στη memory card (κατά τη λειτοργία PC Suite), επειδή εμφάνιζε μήνυμα λάθους("ανεπαρκής χώρος") σε ορισμένα αρχεία, πράγμα αδύνατο, έκανα παρόλα αυτά εγκατάσταση το πρόγραμμα, απλά εκεί που επιλέγω τη γλώσσα, δεν πατιέται το "Επόμενο"...

Μήπως υπάρχει ειδική έκδοση του Garmin για κινητά(Symbian) αφής??

Σας ευχαριστώ πολύ...

 

εγω στη "μαζικη αποθηκευση" ημουν και το περασα. την εκδοση 5.00.50.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μορφοποίηση της κάρτας μνήμης δεν γίνεται;

 

Επίσης με το A-GPS τι γίνεται; Θέλει ρυθμίσεις από την WIND όπως έκανε ένας φίλος παραπάνω με ην VODAFOFE;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου περίπτωση το θέατρο του παραλόγου συνεχίζεται....

Τους έστειλα email, όπου τους ''την έλεγα'' κομψά...

Μου ζητήσαν αμέσως imei ,το κατάστημα και προσωπικά τηλέφωνα...

Για να δούμε , θα γλιτώσω την ταλαιπωρία??

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

βοηθεια,δημιουργο φακελουσ και βαζω διαφορες φοτο αλλα οταν παω εικονες ειναι ολες αραδιασμενες μεσα εκει και το βιντεο επισης τι να κανο για να τα τακτοποιησω......?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειναι η πρωτη φορα που σας γραφω εδω μεσα...

Μολις σημερα πηρα το Satio απο το πλαισιο...καλο..με φαινεται...

Το προβλημα μου ειναι οτι πρωτη φορα περνω στα χερια μου ενα εξελιγμενο κινητο...

Θα ηθελα σας παρακαλω τι ρυθμισεις να κανω για να λειτουργουν ολα σωστα??

Επισης παω να μπω στο ιντερνετ με wifi αλλα με γραφει οτι χρειαζονται καποιες ρυθμισεις ιντερνετ και κατι τετοια...Δεν καταλαβαινω τπτ...

Σας Παρακαλω Βοηθηστε Με...

 

Φιλικα Ο Αρρωστος Παοκτσης!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με το gps;

Δεν μπορεί να κλειδώσει με τίποτα.

Μια φορά το έκανε και από τότε τίποτα.

Έχω ενεργοποιήσει και το A-GPS

Υπάρχει κάτι που πρέπει να ρυθμίσω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία τί ρεζίλια είναι αυτα , το φόρτισα τo σατιο το μεσημέρι κατα τις 5-6 και βγήκα μετά έξω γυρνάω το βράδυ είχε πέσει μία γραμμή , το αφήνω το βράδυ σηκώνομαι 8.30 και είχε σβήσει απο μπαταρία , τί έγινε;;;;;

Το τηλ το έχω απο το σάββατο και το έχω λειτουργήσει 2 μέρες και χρειάστηκε 2 φορτίσεις . Ελπίζω αυτό που είπε ένας φίλος ότι ετσι είναι μόνο στην αρχή να ισχύει , αλλιώς κρίμα τόσα λεφτά γιατί δεν αξίζει να δίνες 550 και παραπάνω για ούτε 2 μέρες .Το ι phone του αδερφού κρατάει 3,5 - 4 με ξέσκισμα και με κοροιδεύει τώρα . Ελπίζω να τον βγάλω ψεύτη.

Και κάτι άλλο , έχει παρατηρήσει κανέις αλλαγή στη μπαταρία μετά από την αναβάθμιση λιγισμικού μέσω ίντερνετ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία τί ρεζίλια είναι αυτα , το φόρτισα τo σατιο το μεσημέρι κατα τις 5-6 και βγήκα μετά έξω γυρνάω το βράδυ είχε πέσει μία γραμμή , το αφήνω το βράδυ σηκώνομαι 8.30 και είχε σβήσει απο μπαταρία , τί έγινε;;;;;

Το τηλ το έχω απο το σάββατο και το έχω λειτουργήσει 2 μέρες και χρειάστηκε 2 φορτίσεις . Ελπίζω αυτό που είπε ένας φίλος ότι ετσι είναι μόνο στην αρχή να ισχύει , αλλιώς κρίμα τόσα λεφτά γιατί δεν αξίζει να δίνες 550 και παραπάνω για ούτε 2 μέρες .Το ι phone του αδερφού κρατάει 3,5 - 4 με ξέσκισμα και με κοροιδεύει τώρα . Ελπίζω να τον βγάλω ψεύτη.

Και κάτι άλλο , έχει παρατηρήσει κανέις αλλαγή στη μπαταρία μετά από την αναβάθμιση λιγισμικού μέσω ίντερνετ?

Ευχαριστώ.

 

αρχικα μου κραταγε 2 μερες τωρα παει 4+.

προχθες εκανα αναβαθμιση θα δω για τη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες αρχικα λες τις πρώτες μέρες? και έχω κλείσει κιόλας τα 3g και έχω χαμηλώσει τη φωτεινότητα . Πόσες ώρες το φορτίζεις?
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες αρχικα λες τις πρώτες μέρες? και έχω κλείσει κιόλας τα 3g και έχω χαμηλώσει τη φωτεινότητα . Πόσες ώρες το φορτίζεις?

Tο 3g το εχω κλεισει και εγω, φωτεινοτητα την εχω στο 80%. μετα 10 μερες περιπου που το πηρα εστρωσε η μπαταρια, ειχα κανει 5 φορτισεις .

 

μολις γινει πρασινο το φωτακι και δεν γεμιζει η παρα ειναι ετοιμο , κανα 2 ωρο θελει περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο?

Αφού τους έστειλα τα στοιχεία μου μου έστειλαν αυτοί , ότι η υπόθεση μου ενημερώθηκε..

Εάν ξέρει κανείς , μπορώ να ελπίζω με αυτό, σε λιγότερη ταλαιπωρία? :O

Ας λάβετε υπόψη , ότι το κινητό το έδωσα σε service point πρίν από κάποιες μέρες....

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατό να μην δουλεύει το *#7370# όπως γνωρίζαμε μέχρι τώρα;

Μου κράτησε όλα τα γραμματοκιβώτια email, αλλά όχι και τις ρυθμίσεις

σύνδεσης. Μου κράτησε επίσης και τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά έπρεπε να hackάρω τη συσκευή!!

Δεν έχουν πρόβλημα τα Windows 7(παρόλο που η μαζική αποθήκευση δε λειτουργεί...!!!)

Ευχαριστώ πολύ!!

-----------------------

Knowledge Is Power

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα καταφερα και hackara την σησκευη μου με το hello0x2 απο εδω και περα τι εφαρμογες θα μπορω να εγκαθιστω και ποια τα οφελοι ολου αυτου?
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα καταφερα και hackara την σησκευη μου με το hello0x2 απο εδω και περα τι εφαρμογες θα μπορω να εγκαθιστω και ποια τα οφελοι ολου αυτου?

Aπο δω και πέρα μπορεις να περνάς όλες τις unsigned εφαρμογες χωρις να χρειάζεται να τις υπογράφεις. Επίσης μπορείς να περνάς κάποια patch ώστε να παραμετροποιείς ακόμη περισσότερα την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Η Satioδύσσεια(!) τελείωσε....

Το πήρα ξανά!!!!

Βέβαια πήγαν να βγάλουν τον πατέρα μου τρελό,επειδή υποτίθεται του είπαν , ότι μπορούν να το φτιάξουν σε 2 μέρες και όχι σε έναν μήνα...

Το θέμα είναι ότι το πήρα και δικαιώθηκα........ :D

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...