Jump to content

[App Store] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking, Utilities


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι καινούριος εδώ. Πολύ καλό forum και πολύ χρήσιμα τα threads με τις προτασεις για apps. Εγώ έχω το iPhone 3GS (τουλάχιστον μέχρι να έρθει στην Ελλάδα το 4S ;)). Από εφαρμογές δεν έχω κατεβάσει πολλές, αλλά τώρα που σας βρήκα αυτό μάλλον θα αλλάξει! Από αυτές που έχω κατεβάσει έχω ευχαριστηθεί το Instagram (http://instagram.com), που βάζει τέλεια φίλτρα σε φωτογραφίες, και το Village Cinemas (http://bit.ly/rpv16K) που σου επιτρέπει να κλείσεις εισιτήρια και να διαλέξεις εσύ ο ίδιος που θα καθίσεις στην αίθουσα. Συνεχίστε να ποστάρετε τα...ευρήματά σας! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 231
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανείς το Iradio GR ??

Οποιος το έχει ,έχει παρατηρήσει σοβαρά προβλήματα με την εφαρμογή να μην ξεκινάει καν ?? απλά να κολλάει στην αρχή ??

Την έκανα delete ,την ξανά κατέβασα ,δούλεψε ,μα πάλι ξαφνικά δεν δουλεύει !

Δουλεύει όποτε θέλει εκείνη...

 

Κρίμα γιατί όλα αυτά έγιναν μετά το τελευταίο update :(

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Εγινε αναβάθμιση στο Facebook App χθες βράδυ στην έκδοση 4.0

Παίζει πλέον σωστά και σε iPad!

 

@cellphone - παίζει μια χαρά το IRadio σε iOS 5 που δοκίμασα μόλις τώρα.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Και Κυκλοφόρησε το AirPort Utility για iOS !!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Παίδες ξέρει κανείς που χρησιμοποιεί την εφαρμογή What's App πως βγάζουμε κάποιον participant από ένα γκρουπάκι?

 

Πχ έχουμε ένα τώρα που είμαστε κομπλέ 10 άτομα και θέλω να βάλω άλλον ένα, οπότε κάποιος πρέπει να φύγει.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παίδες έχετε να προτείνεται κάποια εφαρμογή για tv shows, να τσεκάρω τι βλέπω καθε φορά και αν γινεται να εχει sync με trakt??εχουν κατι τελειες εφαρμογες τα wp7 αλλα δε βρισκω κατι παρομοιο στο apple app store.
Link to comment
Share on other sites

Δωκιμασε το iTV Shows

 

Και εγώ αυτό χρησιμοποιώ!

Πάντως δεν έχει συγχρονισμό με tracker...

 

----------------

Now playing on iTunes: Τζίμης Πανούσης - Οικογενειακή Συνωμοσία

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα ηθελα μηπως εχει πεσει στην αντιληψη κανενος ενα app να με ειδοποιούσε για χαμένες κλήσεις κ sms με ηχο.Αν υπαρχει κ free τοσο το καλητερο.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα ηθελα μηπως εχει πεσει στην αντιληψη κανενος ενα app να με ειδοποιούσε για χαμένες κλήσεις κ sms με ηχο.Αν υπαρχει κ free τοσο το καλητερο.

 

Δηλαδή? Sorry δεν κατάλαβα εγώ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
υπάρχει οποιοσδήποτε τρόπος να συγχρονισω τις σημειώσεις από iphone4 με οποιονδήποτε τρόπο (gmail, icloud κλπ) και αυτό να είναι αμφίδρομο; να μπορω να κάνω αλλαγές και από το pc και από το τηλ;
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει οποιοσδήποτε τρόπος να συγχρονισω τις σημειώσεις από iphone4 με οποιονδήποτε τρόπο (gmail, icloud κλπ) και αυτό να είναι αμφίδρομο; να μπορω να κάνω αλλαγές και από το pc και από το τηλ;

 

Τα Notes του iPhone, αν ενεργοποιήσεις πχ να είναι στο iCloud, μπορείς να τα αλλάξεις και από το Mail.app σε Mac OS.

Φαντάζομαι κάπως αντίστοιχα τα διαβάζεις/αλλάζεις και από Windows (Outlook :confused:), αμφίδρομα πάντα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

έχω επιλέξει το notes στο icloud αλλά οταν μπαίνω στο icloud.com, δε μου το δείχνει κάπου. :confused:

 

Από το Mail.app σε Mac ή από το Outlook σε Windows έχεις πρόσβαση σε αυτές.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://images.appshopper.com/icons/494/704336.png Στοιχεία ΑΦΜ

 

ΔΩΡΕΑΝ Universal έκδοση

 

Download [0,3MB]

 

 

Η εφαρμογή σας δίνει την δυνατότητα να αναζητήσετε πληροφορίες για μια επιχείρηση

(νομικό πρόσωπο-εταιρεία, όχι ατομικές επιχειρήσεις) με βάση το ΑΦΜ.

 

 

Τα στοιχεία που εμφανίζονται είναι:

  • Τίτλος
  • Επωνυμία
  • Κύρια Δραστηριότητα
  • Α.Φ.Μ
  • ΔOY
  • Διεύθυνση
  • T.K
  • Περιοχή
  • Τηλέφωνο
  • Fax

 

Τα στοιχειά της κάθε επιχείρησης μπορούν να αποθηκευτούν ή να αποσταλούν με email.

 

Τα στοιχεία παρέχονται από την Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων.

 

 

http://img849.imageshack.us/img849/7354/abclub1afm1.png http://img803.imageshack.us/img803/3566/abclub1afm2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Υπάρχει εφαρμογή που σου επιτρέπει να σταματάς όλες τις ανοιχτές εφαρμογές μαζί? αντί να πατάς δυο φορές το home button και να κλείνεις μια-μια?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που σου επιτρέπει να σταματάς όλες τις ανοιχτές εφαρμογές μαζί? αντί να πατάς δυο φορές το home button και να κλείνεις μια-μια?

όχι δεν υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που σου επιτρέπει να σταματάς όλες τις ανοιχτές εφαρμογές μαζί? αντί να πατάς δυο φορές το home button και να κλείνεις μια-μια?

 

Δεν χρειάζεται να τις κλείνεις τις εφαρμογές. Διαβάστε πως λειτουργεί το iOS και θα σας λυθούν οι απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τις κλείνεις τις εφαρμογές. Διαβάστε πως λειτουργεί το iOS και θα σας λυθούν οι απορίες.

 

Σωστό αυτό αν και η αληθεια είναι πως με "ανοιχτες" εφαρμογες το spotlight search έχει ενα αμυδρο lag (στο ποσο γρηγορα ανεβαζει το πληκτρολογιο) σε σχεση με το αν έχεις κλείσει τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τις κλείνεις τις εφαρμογές. Διαβάστε πως λειτουργεί το iOS και θα σας λυθούν οι απορίες.

πολυ σωστα, δεν χρειαζεται, οι "ανοιχτες" εφαρμογες δεν δεσμευουν ουτε ram ουτε other resources ... :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που σου επιτρέπει να σταματάς όλες τις ανοιχτές εφαρμογές μαζί? αντί να πατάς δυο φορές το home button και να κλείνεις μια-μια?

 

Αν είσαι jailbroken υπάρχουν αρκετές εφαρμογές απο cydia.

Χρησιμοποιώ το weekillbackground με μια κίνηση κλείνει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές, ελευθερώνει ram και υπάρχει και διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που σου επιτρέπει να σταματάς όλες τις ανοιχτές εφαρμογές μαζί? αντί να πατάς δυο φορές το home button και να κλείνεις μια-μια?

αντι να παταει κανεις 2 φορες το home button, μπορει να χρησιμοποιει τα 4 η 5 δαχτυλα για να δει τις "ανοιχτες" εφαρμογες (στο ios5, ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα και προστατευει το home button απο την hardware καταπονηση ... εχω διαβασει σε ξενα forums οτι σε μερικους users τα παιξε το home button μετα απο πολυμηνη εντατικη χρηση και δεν αποκρινοταν πλεον ... πραγμα σπανιο βεβαια, αλλα γιατι να το καταπονει κανεις οταν υπαρχουν τα finger gestures) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...