Jump to content

[Επίσημο] Νokia 3650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σε όλους!

 

Είμαι ένας νέος χαρούμενος κάτοχος ενός Nokia 3650. Και πολύ τέλειο ΕΤΣΙ ??

 

Έχω μερικές απορίες σχετικά με διάφορα πράγματα. Ας αρχίσω :

 

1.όταν βάζω το hands free στο κινητό και είτε παίζω είτε κάνω οτιδήποτε άλλο, ο ήχος ακούγεται και από τα ακουστικά και από τη συσκευή. Τη να κάνω για να ακούω μόνο από τα ακουστικά ??

 

2.πιο είναι πιο γρήγορο? Οι υπέρυθρες ή το ‘μπλε δόντι’ ?

 

3.πως συνδέουμε BT στο PC ? και πόσο κοστίζει ένα ??

 

4.πως γίνεται στη βιντεοσκόπηση να τραβάω βίντεο πάνω από 10’’ ?? υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ?

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον StarDuke

 

Για σε όλους!

 

Είμαι ένας νέος χαρούμενος κάτοχος ενός Nokia 3650. Και πολύ τέλειο ΕΤΣΙ ??

 

Έχω μερικές απορίες σχετικά με διάφορα πράγματα. Ας αρχίσω :

 

1.όταν βάζω το hands free στο κινητό και είτε παίζω είτε κάνω οτιδήποτε άλλο, ο ήχος ακούγεται και από τα ακουστικά και από τη συσκευή. Τη να κάνω για να ακούω μόνο από τα ακουστικά ??

 

2.πιο είναι πιο γρήγορο? Οι υπέρυθρες ή το ‘μπλε δόντι’ ?

 

3.πως συνδέουμε BT στο PC ? και πόσο κοστίζει ένα ??

 

4.πως γίνεται στη βιντεοσκόπηση να τραβάω βίντεο πάνω από 10’’ ?? υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ?

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά

 

 

θα σε βοηθησω στο 2 και στο 4 που γνωριζω:

2. το...μπλε δοντι ειναι πιο γρηγορο, περιπου 10 φορες και δεν απαιτει να εχεις το ενα κινητο διπλα στο αλλο αλλα μεχρι περιπου 10 μετρα (και με εμποδια) μεταξυ τους. Το εχω δοκιμασει με τον αδερφο μου με τοιχο 4 μετρων μεταξυ μας και δουλευε μια χαρα.

 

4. Με ενα προγραμμα που λεγεται ETI Camcorder, μπορεις να γραφεις οσο σε αφηνει η διαθεσιμη μνημη που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον objectref

 

θα σε βοηθησω στο 2 και στο 4 που γνωριζω:

2. το...μπλε δοντι ειναι πιο γρηγορο, περιπου 10 φορες και δεν απαιτει να εχεις το ενα κινητο διπλα στο αλλο αλλα μεχρι περιπου 10 μετρα (και με εμποδια) μεταξυ τους. Το εχω δοκιμασει με τον αδερφο μου με τοιχο 4 μετρων μεταξυ μας και δουλευε μια χαρα.

 

4. Με ενα προγραμμα που λεγεται ETI Camcorder, μπορεις να γραφεις οσο σε αφηνει η διαθεσιμη μνημη που εχεις.

 

 

Ωραία! Ευχαριστώ

Αλλά από που θα το κατεβάσω ?? :(

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να περάσω τα SMS μηνύματα από 6310i σε 3650? Τα υπόλοιπα στοιχεία δεν με ενδιαφέρουν λόγω outlook sync. Ο content copier που ξεκίνησα να τρέξω μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν το υποστηρίζει το συγκεκριμένο.

 

Ευχαριστώ,

 

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον StarDuke

 

Ωραία! Ευχαριστώ

Αλλά από που θα το κατεβάσω ?? :(

 

 

Δωσε μου το email σου να σου το στειλω...

Link to comment
Share on other sites

Exw provlima me to Btooth tis Gigabyte. Opote prospathw na kanw establish ena dial-up session sto telos den mporw na sindethw kai i sindesi kataligei sto eksis error message:

Error 734: The PPP link control protocol was terminated

 

Exei kaneis idea pws mporw na to antimetwpisw?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα το εξής:

πηγαίνετε στο μητρώο και πατήστε δεξί βέλος για να εμφανιστούν οι κλήσεις.Μετά κάνετε άνοιγμα στο πρώτο στοιχείο και μετά με το δεξί βέλος προχωρήστε για να δείτε τις υπόλοιπες κλήσεις.Το περίεργο είναι ότι τερματίζει αφού εμφανιστούν τα στοιχεία το πολύ 3-4ημερών.Αν ομως αντί για άνοιγμα ενός στοιχείου προχωρήσουμε στα στοιχεία κλήσεων με το κάτω βέλος τότε εμφανίζονται όλα τα στοιχεία,αν π.χ. το μητρώο έχει διάρκεια 30 ημέρες.Βug ή feature? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SkyNet

 

Exw provlima me to Btooth tis Gigabyte. Opote prospathw na kanw establish ena dial-up session sto telos den mporw na sindethw kai i sindesi kataligei sto eksis error message:

Error 734: The PPP link control protocol was terminated

 

Exei kaneis idea pws mporw na to antimetwpisw?

 

Mήπως έχεις τελεστετ gprs?

Ρίξε μια ματια εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Mήπως έχεις τελεστετ gprs?

Ρίξε μια ματια εδώ

 

 

Oxi Cosmote GPRS exw.

To parakseno einai oti afto simbainei mono otan to xrisimopoiw me to Bluetooth. Me to IR ola einai mia xara.

 

Kamia idea?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SkyNet

 

Oxi Cosmote GPRS exw.

To parakseno einai oti afto simbainei mono otan to xrisimopoiw me to Bluetooth. Me to IR ola einai mia xara.

 

Kamia idea?

 

Δυστυχώς δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να συμβαίνει, :worry: γιατί και εγώ χρησιμοποιώ ir.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Νόκια 3650 αγορασμένο στις 18 Ιουνίου με σύνδεση Telestet 130. Όπως οι περισσότεροι χρήστες του 3650 το έχω γεμίσει και εγώ με ένα σωρό εφαρμογές κάθε είδους. Το τηλέφωνο είχε την έκδοση firmware 2.50. Πριν μερικές μέρες το πήγα για αναβάθμιση στο Club Nokia Μυτιλήνης στο 3.16. Η διαδικασία έγινε μπροστά στα μάτια μου και όλα πήγαν καλά. Προχθές το μεσημέρι είχα κλείσει το τηλέφωνο και μετά από λίγο όταν το άνοιξα μου έγραψε ένα μήνυμα, που δεν συγκράτησα επακριβώς μιας και έπαθα σοκ όταν το είδα! Ήταν αυτό που λέει στο περίπου ότι το τηλέφωνο απέτυχε να ξεκινήσει και να επικοινωνήσω με τον αντιπρόσωπο! Αμέσως το έκλεισα έκανα το σταυρό μου και το άνοιξα πάλι. Ξεκίνησε κανονικά και φαινόταν να μην έπαθε κάτι. Σήμερα όμως που δοκίμασα να μπω στη "Σύνθεση" όταν επιλέξω 'Νέος ήχος" βγαίνει στην οθόνη το μήνυμα "Σύνθεση:Σφάλμα συστήματος!" Όταν επιλέξω ως γλώσσα τα Αγγλικά η εφαρμογή λειτουργεί κανονικά. Πριν πάω το τηλέφωνο για αναβάθμιση ήταν οκ και μετά την αναβάθμιση δοκίμασα σήμερα για πρώτη φορά την εν λόγω λειτουργία με τα πρόβλημα που ανάφερα. Δουλεύει κανονικά η σύνθεση μελωδίας σε εσάς με firmware 3.16? Επίσης θέλω να ρωτήσω αν η σύνδεση στο ίντερνετ μέσω blue tooth και telestet gprs είναι σταθερή ή σας αποσυνδέει κάθε τρεις και λίγο.? Χρησιμοποιώ το usb dongle της gigabyte με τους οδηγούς της Widcomm έκδοση 1.2.2.9 του cd. Με bt με αποσυνδέει συχνά ενώ με υπέρυθρες δεν συμβαίνει το ίδιο. Φιλικά,

Δημήτηρς Αβαγιανός

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ δοκιμασα και εγω μολις πατησεις συνθεση ..βγαζει σφαλμα συστηματος .... :(
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Για όνομα του Θεού βρε Νόκια! Δεν δοκιμάζει κανείς στην εταιρία τα firmware πριν κυκλοφορήσουν ευρέως? Το πρόβλημα αυτό για όσους έχουν το 3.16 και μέχρι να έρθει το επόμενο "αντιμετωπίζεται" ως εξής:Γυρνάμε τη γλώσσα του τηλεφώνου στα Αγγλικά και πάμε:Extras->Composer (ή όπου έχουμε μετακινήσει τη σύνθεση μελωδίας). Μετά επιλέγουμε Options

->New tone και γράφουμε 1 οι περισσότερες νότες. (Αρκεί μία). Πατάμε back. Ο τόνος αποθηκεύεται ως "Ringing tone 1". Γυρνάμε τη γλώσσα του τηλεφώνου πάλι στα Ελληνικά και πάμε στη Σύνθεση. Ο τόνος που αποθηκεύσαμε πριν ανοίγει κανονικά τώρα και μπορούμε να τον επεξεργαστούμε και να του δώσουμε ό,τι όνομα θέλουμε. Αν θέλουμε να φτιάξουμε μια άλλη μελωδία, φτιάχνουμε ένα αντίγραφο του τόνου που έχουμε πρωτοφτιάξει και δουλεύουμε. Για να μη σβήνουμε όμως τις νότες μια μια στο πεντάγραμμο μπορούμε από την αρχή φτιάχνοντας τον τόνο με τη 1 νότα να του βγάλουμε ένα αντίγραφο και να δουλέψουμε σε αυτό. Αν θέλουμε άλλη μελωδία βγάζουμε πάλι αντίγραφο του αρχικού τόνου, που τον κρατάμε για αυτή του δουλειά κ.ο.κ. Φιλικά,

Δημήτρης Αβαγιανός

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όταν χρησιμοποείς το 3650 για gprs με υπέρυθρες,μπορείς να το φορτίζεις χωρίς πρόβλημα?Γιατί σε εμένα μετά από λίγη ώρα αν έχω το φορτιστή τρώει γερά κολλήματα :mad: Σβήνει και χθες μου έβγαλε μήνυμα να επικοινωνήσω με τον αντιπρόσωπο :worry: Άμα δεν έχω το φορτιστή είναι όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Λίγες φορές μπήκα με το 3650 μιας και χρησιμοποιώ ένα motorola c333 ως gprs modem. Θυμάμαι μια φορά με σύνδεση infra red, firmware 2.50 και το τηλέφωνο στο φορτιστή σε μια φάση το κινητό κόλλησε εντελώς και έβγαλα την μπαταρία για να λειτουργήσει πάλι. Με υπέρυθρες το σύνδεσα καμιά 10αριά φορές με διάρκεια κάθε σύνδεσης τις 2 ώρες περίπου. Καλά δούλεψε σε γενικές γραμμές. Φιλικά,

Δημήτρης Αβαγιανός

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος ποια είναι η πιο πρόσφατη έκδοση firmware του 3650; Επίσης εάν υπάρχει κανένα site με το ιστορικό εκδόσεων firmware του 3650, μιας που το site που αναφέρθηκε παραπάνω, δεν έχει για το 3650 τίποτα το ουσιαστικό.

 

Μια ακόμα ερώτηση: εγκατάσταση εφαρμογών .sis γίνεται απευθείας στο 3650 ή πρέπει να περαστούν με το PC Suite; Αν δηλ. μεταφέρω τα .sis αρχεία μέσω iPAQ Bluetooth στο 3650, μετά πως τα εγκαθιστώ από το 3650 αφού δεν έχει κάποιον file explorer (αλήθεια, υπάρχει κανένας freeware/shareware);

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

@ johner to thelw (koita pm)

 

@ frontier

 

3.16 ( 2 exoun bgei oles kaio oles) H 2.50 pou einai i arxiki kai i 3.16 anden kanw lathos

 

Egw pou eixa problima me to pc suite tou 3650, pernaw tin efarmogi mesw IR sto kinito ,tin dexete san sms kai meta anoigei ton installer kai tis egkathista.

 

File exlorer : Seleq 1.65 cracked ;)

 

 

elpizw na boithisa

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: πώς ενεργοποιώ το Νετμόνιτορ στο 3650 μου?

 

Γιατί οταν παω να φωτογραφίσω κάτι ο αριθμός (πχ 85) πάνω δεξιά που δείχνει πόσες φωτό μπορώ ακόμα να τραβήξω,συχνά μειώνεται ανα 2 και οχι ανα 1 εφόσον τραβάω μόνο μια φωτο;

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...