Jump to content

[Επίσημο] Νokia 3650


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

oxi, to exo me karta kai to exo energopoiisei apla. thelei na to plirono ksexorista? den nomizo. mou exoun pei paidia gia programmata pou stelneis free sms apo to gprs kai den plironoun kati ksexoristo...

an kserei na mou kapoios kanena.. as mou pei. Efxaristo pados.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

geia sas paidia..xerete pws pernaw ta sms stin sim????allazw kinito se p900....ta exw stin memory card kai den xerw pws na ta swsw stin sim gia metafora!!thanks
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος galinios

 

geia sas paidia..xerete pws pernaw ta sms stin sim????allazw kinito se p900....ta exw stin memory card kai den xerw pws na ta swsw stin sim gia metafora!!thanks

 

Αυτό δυστυχώς δεν γίνεται!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis re paidia pos na kanoume to kinito na anakalei tis epafes apo tin karta sim kai oxi apo ti mnimi tou tilefonou etsi oste na glitosoume to xoro pou pianoun oi epafes sto tilefono?
Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis re paidia pos na kanoume to kinito na anakalei tis epafes apo tin karta sim kai oxi apo ti mnimi tou tilefonou etsi oste na glitosoume to xoro pou pianoun oi epafes sto tilefono?
Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω σημερα το κινητο μου μετα απο αναβαθμιση στην 4.13 :cool: :cool: ...

Δεν το εχω μελετησει ιδιαιτερα αλλα μια πρωτη διαφορα που παρατηρησα ειναι οτι ο ηχος ειναι πιο καθαρος και πιο δυνατος στις κλησεις και ειναι πιο γρηγορο οταν ανοιγω τις εφαρμογες μου.. :) :)

Ο τυποσ στο nokia club μου ειπε οτι με την καινουρια εκδοση του firm το κινητο ειναι συμβατο με περισσοτερες εφαρμογες :wacko: :wacko:

Ισχυει αυτο????????

Connecting People in every way....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος galinios (14th December 2003, 10:29 )

 

geia sas paidia..xerete pws pernaw ta sms stin sim????allazw kinito se p900....ta exw stin memory card kai den xerw pws na ta swsw stin sim gia metafora!!thanks

 

 

Ισως μεσο pc... Δες αν μπορεις να τα περασεις με το Nokia pc suite στον υπολογιστη και μετα παλι στο καινουριο τηλεφωνο...

Καποιος φιλος ειχε αναφερει παλια οτι μεταφερονται ως .txt και οτι ετσι παλι, μονο σε ενα αρχειο .txt μπορεις να τα ξαναπερασεις σε κινητο... ολα μαζι, Για να περασεις στοιχεια απο ενα κινητο σε αλλο με το pc suite χρησιμοποιεις την λειτουργια "Data import", αν δεν κανω λαθος.

 

Αν καποιος θυμαται ή γνωριζει καλυτερα ας με διορθωσει...

Johner τι λες?

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα κι εγώ σήμερα το 3650 μου από την έκδοση 2.50 στην 4.13. Το πήγα στο κατάστημα της Nokia στη Λ. Συγγρού 220, και μου το κράτησαν 2 ώρες (το οποίο μου φάνηκε πολύ, αλλά το 6210 όταν το είχα αναβαθμίσει σε άλλο κατάστημα μου το κράτησαν το πρωί και το παρέλαβα το απόγευμα). Δε βρήκα την απόδειξη αγοράς (αν και η συσκευή, την οποία είχα αγοράσει από το Πλαίσιο, καλύπτεται σίγουρα από την εγγύηση) αλλά δεν μου ζήτησαν τίποτα.

 

Η νέα έκδοση διορθώνει αρκετά προβλήματα. Κατ' αρχάς, με την παλιά κατά την εκκίνηση του κινητού εμφανιζόταν σπάνια το μήνυμα "η εκκίνηση του τηλεφώνου απέτυχε, επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο", το οποίο διορθώθηκε. Η 4.13 είναι σίγουρα αρκετά ταχύτερη, κυρίως στην ανανέωση (repaint) της οθόνης, κάτι που φαίνεται σε όλες σχεδόν της εφαρμογές.

 

Βελτιώθηκε η ταχύτητα στην πλοήγηση των φακέλων στα Μηνύματα, στη Βιντεοσκόπηση, και η ταχύτητα του πλοηγού, ειδικά στο rendering των σελίδων που σερνόταν. Στον πλοηγό παρατήρησα ότι στο κυρίως μενού του MyCosmosView, όταν είναι επιλεγμένο κάποιο τετράγωνο από την μεσαία ή δεξιά στήλη, πατώντας το πάνω ή το κάτω βελάκι μεταβαίνει ακριβώς στο πάνω ή κάτω τετράγωνο, και όχι στο πάνω/κάτω αριστερό τετράγωνο, όπως στην προηγούμενη έκδοση. Επίσης, οριακά βελτιώθηκε η ταχύτητα στις Εικόνες, ενώ το Μητρώο μου φαίνεται κάπως πιο αργό (ειδικά όταν βγάζει για λίγο περισσότερη ώρα το "ανάκτηση δεδομένων"). Οι Εφαρμογές (Java), οι Επαφές και το Ημερολόγιο πάντως είναι μάλλον ίδια ως προς την ταχύτητα.

 

Η νέα έκδοση επίσης περιλαμβάνει την εκδ. 3.7 της Βιντεοσκόπησης, ενώ η παλιά είχε κάποια 2.x και η Nokia δίνει στο update της την 3.6. Δεν παρατήρησα καμία διαφορά από την 3.6, αν και δεν την χρησιμοποίησα ιδιαίτερα. Νομίζω ότι και ο RealONE Player είναι σε νεότερη έκδοση, αλλά δεν παρατήρησα διαφορά.

 

Όπως έχει ήδη αναφερθεί, με τη νέα έκδοση το φως της οθόνης σβήνει απαλά, και ανάβει απαλά αν η οθόνη ανάψει επειδή πατήθηκε το κουμπί power. Τέλος, υπάρχουν περισσότερα θέματα στη Βοήθεια και νομίζω ότι η 4.13 καταναλώνει λίγο περισσότερο χώρο στη RAM απ' ότι η 2.50 κατά την εκκίνηση.

 

Νομίζω ότι πράγματι ήταν μία πολύ καλή αναβάθμιση που ξεπερνάει τις παιδικές ασθένιες της συσκευής. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lestrange (17 Δεκ. 2003 , 21:46)

 

Paidia me to 3650 sou dinoun sto packeto kai mmc i oxi? ti xoritikotita exei afti?

 

 

16 MB MMC Included :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε γιατί στο Vodafone Menu της κάρτας SIM δεν μπορεί να απεικονίσει κάποια από τα ελληνικά γράμματα (π.χ. Π, Σ) και βάζει στη θέση τους ένα τετραγωνάκι? Έχω την 4.13 (το ίδιο έκανε και στη 2.50)

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia.

Kapoioi apo tous palioterous(epohi unwired) sigoura tha me thimaste.

Loipon perno tin protovoulia gia ena meeting sto HRAKLEIO-KRHTHS.

Apo oti vlepo iparhoun arketa atoma oste na organosoume kai emeis,

ena aksioprepes meeting...

Ti lete?

Evkairia na gnoristoume kai apo konta.

 

LOIPON,EISTE MESA???????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=12190

 

 

ps.sygnomi gia to asheto topic....alla to evala pros tin kaliteri enimerosi sas.

http://i9.photobucket.com/albums/a80/Archangels_of_armageddon/neab1.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SkyNet (17 Ιούλ. 2003 , 02:35)

 

Kata tin anavathmisi xathikan epafes i alla pragmatakia pou eixes mesa sto kinito?

 

 

 

Εξαρτάται τι σόι αναβάθμιση θα κάνεις!Εάν κάνεις ολοκληρωτική...χάνονται όλα.Εάν κάνεις μερική, σβήνονται τα δεδομένα της rom ( δίσκος Z).Οι επαφές αποθηκέυονται στην μνήμη (δίσκος C).Καλό είναι όταν κάνεις αναβάθμιση να τα σβύνεις όλα.Ακόμα εάν έχεις κάνει backup, μην το περάσεις επάνω σε νέο firmware γιατί το backup αυτό κρατάει ότι υπάρχει στον δίσκο C και όχι μόνο τις επαφές/ημερολόγιο.Η τελευταία έκδοση που ήρθε πριν καναδυο εβδομάδες είναι η 4.13! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariadne (18 Δεκ. 2003 , 00:51)

 

Μήπως ξέρετε γιατί στο Vodafone Menu της κάρτας SIM δεν μπορεί να απεικονίσει κάποια από τα ελληνικά γράμματα (π.χ. Π, Σ) και βάζει στη θέση τους ένα τετραγωνάκι? Έχω την 4.13 (το ίδιο έκανε και στη 2.50)

 

Ευχαριστώ,

 

 

Είναι bug της έκδοσης!Υπήρχε και στις προηγούμενες και η NOKIA δεν έκανε τον κόπο να το διορθώσει! :( :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maddoctor (18 Δεκ. 2003 , 12:26)

 

Είναι bug της έκδοσης!Υπήρχε και στις προηγούμενες και η NOKIA δεν έκανε τον κόπο να το διορθώσει! :( :(

 

Το ίδιο κάνει και στο On line Telestet. :whistle: Ίσως στην έκδοση :lol: 5.99........ Αναμένω μιά έκδοση χωρίς bug. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariadne (18 Δεκ. 2003 , 00:51)

 

Μήπως ξέρετε γιατί στο Vodafone Menu της κάρτας SIM δεν μπορεί να απεικονίσει κάποια από τα ελληνικά γράμματα (π.χ. Π, Σ) και βάζει στη θέση τους ένα τετραγωνάκι? Έχω την 4.13 (το ίδιο έκανε και στη 2.50)

 

Ευχαριστώ,

 

Επίσσης το operator logo δείχνει gr panafon,και άλλο bug δυστυχώς :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (18 Δεκ. 2003 , 15:02)

 

Επίσσης το operator logo δείχνει gr panafon,και άλλο bug δυστυχώς :mad:

 

Αυτό είναι άσχετο!

Δεν είναι θέμα του κινητού τι logo θα εμφανίζεται!

Όλα bugs τα κάνατε...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι bug ρε παιδια..Διορθωνεται με το SeleQ και βαζεις οτι logo θελεις...

Μιας ποθ μιλαμε για SeleQ δεν μου λεει καποιος απο σας ενα link να το βρω αυτο το προγραμματακι σπασμενο γιατι οπου το εχω βρει ειναι δοκιμαστικο 14 ημερων :( :( :(

Connecting People in every way....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner (18 Δεκ. 2003 , 16:18)

 

Αυτό είναι άσχετο!

Δεν είναι θέμα του κινητού τι logo θα εμφανίζεται!

Όλα bugs τα κάνατε...

 

Δεν είναι bug,λάθος έκφραση,φυσικά έχω και ον seleq και το έχω αλλάξει,με το logo του myphone :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα ένα πρόγραμμα το Health Calculator 6.0, αλλά δυστυχώς trial και είναι πολύ καλό :( :( Ξέρει κανένας σας από που μπορώ να το βρω "κανονικό" !? :whistle: :whistle:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ερωτηση σχετικα με το 3650 και συγκεκριμενα με την αυτονομια του. Ποσο αντεχει σε εσας; Σε εμενα με Vodafone 3 μερες non stop λειτουργια. Υπαρχε μπαταρια μ ε αυξημενη χωρητικοτητα; thanx :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος suedehead (19 Δεκ. 2003 , 13:51)

 

καλησπερα παιδια, ερωτηση σχετικα με το 3650 και συγκεκριμενα με την αυτονομια του. Ποσο αντεχει σε εσας; Σε εμενα με Vodafone 3 μερες non stop λειτουργια. Υπαρχε μπαταρια μ ε αυξημενη χωρητικοτητα; thanx :)

 

 

Τόσο μου κρατάει και εμένα.Βέβαια εξαρτάται και από την χρήση! ;)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την maddoctor

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος suedehead (19 Δεκ. 2003 , 13:51)

 

καλησπερα παιδια, ερωτηση σχετικα με το 3650 και συγκεκριμενα με την αυτονομια του. Ποσο αντεχει σε εσας; Σε εμενα με Vodafone 3 μερες non stop λειτουργια. Υπαρχε μπαταρια μ ε αυξημενη χωρητικοτητα; thanx :)

 

 

Τόσο μου κρατάει και εμένα.Βέβαια εξαρτάται και από την χρήση! ;)

 

Swsta!Emena mporei na kratisei k 5 meres,alla merikes fores krata mish mera!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...