Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι πρόβλημα εχεις ακουσει;

Υποτίθεται ότι ο μαγνήτης επηρεάζει κάτι σχετικά με την πυξίδα και τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν τον αντίστοιχο αισθητήρα.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω τη θήκη αρκετό καιρό, πάνω από 1 μήνα σίγουρα. Η άποψή μου σχετικά με το αν είναι καλή ή όχι (και χωρίς να έχω δοκιμάσει άλλες θήκες) είναι η εξής: το κινητό κάθεται μια χαρά μέσα στη θήκη, απλά αν πιέσεις το κινητό προς τα μέσα πράγματι καταλαβαίνεις ότι υπάρχει κενό μερικών χιλιοστών μεταξύ της πίσω πλευράς του κινητού και της θήκης. Σε αυτό έρχεται να προστεθεί το γεγονός ότι η συγκεκριμένη θήκη δεν "κουμπώνει" κάπου μπροστά στην οθόνη (αν θυμάστε κάποιος έλεγε ότι βάζοντας τη θήκη δεν ακούγεται κάποιος ήχος που να δείχνει ότι κούμπωσε, σε αντίθεση με το εργοστασιακό κάλυμμα που ακούγεται ένα κλικ). Τώρα, προσωπική άποψη, αλλά μια χαρά με βολεύει έτσι όπως είναι, τα πλήκτρα καλύπτονται σωστά και φυσικά δεν πρόκειται να βγει η θήκη μόνη της από το κινητό. Συμφωνώ βέβαια ότι θα μπορούσε να είναι πιο στιβαρή σαν κατασκευή. Το βασικό πιστεύω ελάττωμα (που ίσως έχουν και άλλες θήκες) είναι ότι στις εσοχές γύρω από την οθόνη μαζεύει αρκετή σκόνη, πολύ περισσότερη από το να το είχες χωρίς θήκη, ειδικά όταν έχεις το κινητό στην τσέπη.
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι ο μαγνήτης επηρεάζει κάτι σχετικά με την πυξίδα και τις εφαρμογές που χρησιμοποιούν τον αντίστοιχο αισθητήρα.

 

Νταξει ρε δικε μου δεν ειμαστε και κοντορεβηθουληδες να χαθουμε στο δασος :Ρ λογικα ο μαγνητης θα επηρεαζει αλλα ελαχιστα οπως σ ολα τα κινητα :P

Link to comment
Share on other sites

Νταξει ρε δικε μου δεν ειμαστε και κοντορεβηθουληδες να χαθουμε στο δασος :Ρ λογικα ο μαγνητης θα επηρεαζει αλλα ελαχιστα οπως σ ολα τα κινητα :P

 

Αραξε τπτ δε θα χεις.. Ο ηχος ειναι πολυ δυνατος απλα στο φουλ εντασης χανει ελαχιστα σε ποιοτητα, η μπαταρια δυνατη κραταει με δυνατη χρηση 1.5-2 μερες

Link to comment
Share on other sites

Αραξε τπτ δε θα χεις.. Ο ηχος ειναι πολυ δυνατος απλα στο φουλ εντασης χανει ελαχιστα σε ποιοτητα, η μπαταρια δυνατη κραταει με δυνατη χρηση 1.5-2 μερες

 

Μακάρι, απλά είναι το 16άρι και δεν θέλω να μπλέξω με αποστολές στο εξωτερικό. Δεν το αγόρασα καν εγώ, δώρο είναι. Πάντως έχει το άσπρο λόγκο, αν σημαίνει κάτι. Θα δείξει! Τώρα θέλω να κρατηθώ καμιά βδομάδα να περάσει το doa, για να γίνει root. Δεν το αντέχω έτσι...:p

Link to comment
Share on other sites

χαχα ωραίο σχόλιο! Βασικά αναφέρομαι και σ' αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2602496 ποιά είναι η γνώμη σου;
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρέλαβα το transcend 16gb otg usb flash drive από Amazon.Είναι συμβατό με την συσκευή μας και οι εντυπώσεις που μου άφησε ήταν αρκετά καλές.Είναι πολύ μικρό σε μέγεθος και στην ουσία τώρα έχω αλλά 16 giga αποθηκευτικό χώρο χωρίς να χρειάζομαι ίντερνετ για cloud.Η μόνη μου ένσταση είναι στο ότι μου φάνηκε να ζεσταίνεται λίγο παραπάνω καθώς μετέφερα 2-3 giga σε φώτο και βίντεο. http://greenboxit.com.au/images/default/unit_L_6496157_705600369_34238.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρέλαβα το transcend 16gb otg usb flash drive από Amazon.Είναι συμβατό με την συσκευή μας και οι εντυπώσεις που μου άφησε ήταν αρκετά καλές.Είναι πολύ μικρό σε μέγεθος και στην ουσία τώρα έχω αλλά 16 giga αποθηκευτικό χώρο χωρίς να χρειάζομαι ίντερνετ για cloud.Η μόνη μου ένσταση είναι στο ότι μου φάνηκε να ζεσταίνεται λίγο παραπάνω καθώς μετέφερα 2-3 giga σε φώτο και βίντεο. http://greenboxit.com.au/images/default/unit_L_6496157_705600369_34238.jpg

 

Θέλω να το πάρω και εγώ για backup αυτό. Λογικά τρώει και πολύ μπαταρία ε;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πάρω και εγώ για backup αυτό. Λογικά τρώει και πολύ μπαταρία ε;

 

Κοίτα, απλά το έβαλα στη θύρα του κινητού μας έκανα ένα backup και το έβγαλα.για 2-3 giga που του έβαλα έκανε 5 λεπτά πάνω κάτω να τα περάσει στο φλασακι.σε αυτά τα 5-10 λεπτά,10-15 πες εσύ σύνολο που το είχα συνδεδεμένο να σου πω την αλήθεια δεν είδα κάτι να αλλάζει στην μπαταρία. Τώρα είμαι 60% από εχθές μεσημέρι και μέσα στην χρήση ήταν και αυτό. Πόσο μπαταρία μπορεί να σου φάει σε μόνο 20 λεπτα; Το google drive πχ επειδή θέλει και ίντερνετ πιστεύω τρώει παραπάνω, όπως και παραπάνω χρόνο για να τα μεταφέρει

Edited by ssavvass
Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρέλαβα το transcend 16gb otg usb flash drive από Amazon.Είναι συμβατό με την συσκευή μας και οι εντυπώσεις που μου άφησε ήταν αρκετά καλές.Είναι πολύ μικρό σε μέγεθος και στην ουσία τώρα έχω αλλά 16 giga αποθηκευτικό χώρο χωρίς να χρειάζομαι ίντερνετ για cloud.Η μόνη μου ένσταση είναι στο ότι μου φάνηκε να ζεσταίνεται λίγο παραπάνω καθώς μετέφερα 2-3 giga σε φώτο και βίντεο. http://greenboxit.com.au/images/default/unit_L_6496157_705600369_34238.jpg

 

Σαββα μηπως πηρες και δευτερο ; Δεν εχω πιστωτικη κλπ αν εχεις και αλλο το αγοραζω-θεσσαλονικη ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Σαββα μηπως πηρες και δευτερο ; Δεν εχω πιστωτικη κλπ αν εχεις και αλλο το αγοραζω-θεσσαλονικη ειμαι.

 

Όχι, ένα πείρα.Ψαξου και από αλλού πχ http://www.skroutz.gr/s/4340403/Transcend-JetFlash-380-32GB.html αυτό είναι το 32giga αλλά νομίζω είναι με αντικαταβολή

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, απλά είναι το 16άρι και δεν θέλω να μπλέξω με αποστολές στο εξωτερικό. Δεν το αγόρασα καν εγώ, δώρο είναι. Πάντως έχει το άσπρο λόγκο, αν σημαίνει κάτι. Θα δείξει! Τώρα θέλω να κρατηθώ καμιά βδομάδα να περάσει το doa, για να γίνει root. Δεν το αντέχω έτσι...:p

 

Τι ειναι το doa? Για μενα που ειχα σαμαουνγκ με φανηκε ψιλο περιεργο το ρουτ αλλα νταξει δεν είναι πολυ δύσκολο :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το doa?

 

 

Ο καταναλωτης εχει 7μερες 'προθεσμια' απο τη στιγμη που το πηρε, σε περιπτωση που αντιληφθει κατι στη συσκευη. Ετσι εχει το δικαιωμα να το παει πισω στο καταστημα που το πηρε.

Link to comment
Share on other sites

Ο καταναλωτης εχει 7μερες 'προθεσμια' απο τη στιγμη που το πηρε, σε περιπτωση που αντιληφθει κατι στη συσκευη. Ετσι εχει το δικαιωμα να το παει πισω στο καταστημα που το πηρε.

 

Ααα σορρυ δεν το ηξερα.. Νταξει αν εχει προβλημα η συσκευη μπορεις να την γυρισεις και μετα δε νομίζω να υπαρχει θεμα.. Αν παρουσιασει κατι που σε φταις εσυ εννοω

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για ρουτ εγω ακολουθησα τα εξης... απο εδω εκανα τα βηματα οσον αφορα το ξεκλειδωμα του bootloader http://www.androidpit.com/moto-g-unlock-bootloader-and-root και απο εδω τα υπολοιπα 2 οσον αφορα την εγκατασταση του cmw και του super su http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2684234

κι ας λεει οτι ειναι για 2σιμο κινητο δουλευει πολυ καλα σε μενα που εχω προσωπικα με τη 1 σιμ το moto g

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το clean master κανει δουλεια ή τσαμπα θα το κατεβασω; Δεν ειμαι ουτε root ουτε τιποτα και δεν ειμαι και πολυ hardcore χρηστης...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το clean master κανει δουλεια ή τσαμπα θα το κατεβασω; Δεν ειμαι ουτε root ουτε τιποτα και δεν ειμαι και πολυ hardcore χρηστης...

 

Κανει δουλεια πολυ.. Αρχικά καθαρίζει τη ραμ οποτε δεις οτι ψιλο σκαλωνει, επειτα εχεις ασφαλή περιηγηση στο ίντερνετ και τελος καθαριζει τη μνήμη απο junk αρχεια ειδικα με δεδομενο οτι εχουμε μονο 5 γιγα διαθεσιμα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το clean master κανει δουλεια ή τσαμπα θα το κατεβασω; Δεν ειμαι ουτε root ουτε τιποτα και δεν ειμαι και πολυ hardcore χρηστης...

 

Παααρα πολυ χρησιμο.

Διαγραφει οπως ειπε και ο φιλος οτι junk files υπαρχουν και μας αδειαζει αρκετο χωρο. Στην παρακατω εικονα δεν ειναι και πολλα. Εχει φτασει να μου διαγραψει 300mb :o Ποτε δεν διαγραφει κατι που να χρειαζεται...

[ATTACH]44304[/ATTACH]

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Συνολικα 3 φορες (1 φορα παλιοτερα και 2 σημερα) σαν να εχασε την καρτα σιμ και με ξαναζητησε να βαλω πιν κωδικο). Βεβαια σημερα ημουν στον ηλεκτρικο που δεν εχει καλο σημα. Το εχει κανει σε κανεναν σας; Η σιμ ειναι καινουρια micro sim.
Link to comment
Share on other sites

Συνολικα 3 φορες (1 φορα παλιοτερα και 2 σημερα) σαν να εχασε την καρτα σιμ και με ξαναζητησε να βαλω πιν κωδικο). Βεβαια σημερα ημουν στον ηλεκτρικο που δεν εχει καλο σημα. Το εχει κανει σε κανεναν σας; Η σιμ ειναι καινουρια micro sim.

 

Εμένα εδώ και δύο μέρες το έκανε 3-4 φορές. Σε άκυρη στιγμή σαν να έσβησε, πήγα να το ξεκλειδωσω,το ανοιγω,το λειτουργω για 5 δευτερόλεπτα και μετά μου ζήτησε κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι γω μετά από πολύ καιρό να εγκαταστήσω ένα apk.

Συγκεκριμενα το πληκτρολόγιο της google, διότι μου έχει λείψει το άτιμο.

Αρνούνταν πεισματικά να εγκατασταθεί μάλλον λόγω art, αλλά τελικά τα κατάφερα.

Εσύ είσαι που το λες!!!

Από το 93% το κινητό έκλεισε και όταν το άνοιξα ήτανε στο 1%.

Ψύχραιμος λοιπόν, σούταρα το apk και ξαναπήρε τα πάνω του.

 

Πήρα κι γω το βάπτισμα του πυρός :p

 

Όχι για να μη λέτε μερικοί ότι λέω μόνο τα καλά του. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποια εφαρμογη που να εχει την καμερα ως popup? Σαν multitask αλλα να μπορω να την μικρυνω. Οπως στο skype. Και βεβαια να δουλευει με την συσκευη μας.

Edit: ενταξει βρηκα.

Edited by Potatuk

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι γω μετά από πολύ καιρό να εγκαταστήσω ένα apk.

Συγκεκριμενα το πληκτρολόγιο της google, διότι μου έχει λείψει το άτιμο.

Αρνούνταν πεισματικά να εγκατασταθεί μάλλον λόγω art, αλλά τελικά τα κατάφερα.

Εσύ είσαι που το λες!!!

Από το 93% το κινητό έκλεισε και όταν το άνοιξα ήτανε στο 1%.

Ψύχραιμος λοιπόν, σούταρα το apk και ξαναπήρε τα πάνω του.

 

Πήρα κι γω το βάπτισμα του πυρός :p

 

Όχι για να μη λέτε μερικοί ότι λέω μόνο τα καλά του. ;)

 

Δεν νομίζω να έφταιγε το apk.. Και μένα μου το έκανε σήμερα αυτό.. Από 70 στο 1%.. Software είναι το πρόβλημα και από τι διάβασα αν ισχύει βέβαια θα δώσει κάποιο fix η μοτορολα.. Μπορεί να έρθει με την 4.4.3 ποιος ξέρει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...