Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@kostas02

 

Σε ποιο σημείο της οθόνης εμφανίζει το σήμα που αναφέρεις?

Edited by Jimmys83
Link to comment
Share on other sites

Πέτα αυτές τις σάπιες εφαρμογές και βάλε αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.lite

 

 

Την εβαλα αλλα δε με ενημερωνει οταν εχω μηνυματα :/

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το messenger για μηνύματα και άνοιγε το fb με τον chrome ο οποίος υποστηρίζει ειδοποιησεις. (Μπορείς να βγάλεις και συντόμευση το bookmark στην αρχική οθόνη )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

 

Μια ερώτηση αν και αρκετά ετεροχρονισμένη. Βρίσκομαι ακόμα με την stock 4.4.4. Δεν έχω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά σκεφτόμουν να έκανα την αναβάθμιση σε lollipop, τώρα που θεωρητικά είναι πιο ώριμη η συγκεκριμένη έκδοση.

Έχω δει κάποια από τα παλιά post αλλά επειδή είναι πάρα πολλά δε μπορώ να τα δω όλα. Έχω διαβάσει διάφορα παράπονα από την αναβάθμιση (π.χ. θέματα με τη μπαταρία), αλλά δεν ξέρω μήπως εντωμεταξύ έχουν βγει updates που τα διορθώνουν.

 

Αξίζει να αναβαθμίσω ή καλύτερα να μείνω εδώ που είμαι;

Να αναφέρω ότι σε αυτή τη φάση μου προτείνει την 5.0.2 αλλά αν προχωρήσω λογικά αργότερα θα μου προτείνει και την 5.1.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος κολληματα γενικα με την συσκευη; το τελευταιο διαστημα σε εφαρμογες οπως φεις και μεσσεντζερ αλλά και μηνυματα το κινητο δειχνει σαν να μη τις σηκωνει. Σαν να περασε η εποχή του. Το εχω δυο χρόνια και ηταν πολύ ευχαριστη η χρηση του μεχρι τωρα. Υπαρχει καποια συμβουλη που ισως βοηθουσε; πχεπανεκκινηση του κανω συχνα αλλα δεν βοηθα αυτο.

 

Επαναφορα ισως; Τι λετε;

 

δυστυχώς ετσι ειναι... το "μαρκετινγκ" επιβάλει αλλαγή συσκευής καθε 2 χρόνια εκτος αν εχεις καμια ναυαρχίδα και σε βγάλει για πολυ περισσότερο(και παλι οχι με "τρελη" χρηση μετα τα 2 χρονια)

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

 

Μια ερώτηση αν και αρκετά ετεροχρονισμένη. Βρίσκομαι ακόμα με την stock 4.4.4. Δεν έχω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά σκεφτόμουν να έκανα την αναβάθμιση σε lollipop, τώρα που θεωρητικά είναι πιο ώριμη η συγκεκριμένη έκδοση.

Έχω δει κάποια από τα παλιά post αλλά επειδή είναι πάρα πολλά δε μπορώ να τα δω όλα. Έχω διαβάσει διάφορα παράπονα από την αναβάθμιση (π.χ. θέματα με τη μπαταρία), αλλά δεν ξέρω μήπως εντωμεταξύ έχουν βγει updates που τα διορθώνουν.

 

Αξίζει να αναβαθμίσω ή καλύτερα να μείνω εδώ που είμαι;

Να αναφέρω ότι σε αυτή τη φάση μου προτείνει την 5.0.2 αλλά αν προχωρήσω λογικά αργότερα θα μου προτείνει και την 5.1.

Προσωπικά η 5.0.2 με χάλασε σε σχέση με την 4.4.4 αλλά η 5.1 ήταν η καλύτερη όσον αφορά μπαταρία και επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει η αναβάθμιση από 4.4.4 σε 5.1 θα πρέπει μετά να ξαναστηθεί το κινητό από την αρχή;

Ή "θυμάται" τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Κατά την διαδικασία της OTA αναβάθμισης όχι, δεν γίνεται by default. Αν θέλεις εσύ κάνεις στη συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, θα χρειαστεί να γίνει στη συνέχεια όμως;

Ή ανάλογα με την απόδοση που θα έχει το αποφασίζω;

 

Ακριβώς. Αν δεις κάτι στην απόδοση που δεν σου αρέσει ή τίποτα bugs κανείς και ένα factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Με 6.0.1 (CyanogenMod) από τα Χριστούγεννα και δηλώνω απόλυτα ευχαριστημένος. :happy:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η 5.0.2 με χάλασε σε σχέση με την 4.4.4 αλλά η 5.1 ήταν η καλύτερη όσον αφορά μπαταρία και επιδόσεις.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Η 5.1 θεωρείς ότι είναι καλύτερη και από την 4.4.4;

Αυτό, στην περίπτωσή σου, μετά από factory reset;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως έχει κανένας καμιά περισσευούμενη θήκη για το κινητό;

Αναφέρομαι στην grip shell case της Motorola, σε μαύρο ή κόκκινο χρώμα (άντε και σε άσπρο), που δεν την βρίσκω πουθενά στην Ελλάδα!

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Η 5.1 θεωρείς ότι είναι καλύτερη και από την 4.4.4;

Αυτό, στην περίπτωσή σου, μετά από factory reset;

 

Έκανα πάντα factory reset μετά από κάθε update οπότε ναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως έχει κανένας καμιά περισσευούμενη θήκη για το κινητό;

Αναφέρομαι στην grip shell case της Motorola, σε μαύρο ή κόκκινο χρώμα (άντε και σε άσπρο), που δεν την βρίσκω πουθενά στην Ελλάδα!

Thanx!

 

Ή κόκκινη έχει μια περίεργη απόχρωση προς το ροζ... Δε θα τη συνηστουσα. Υπάρχει ή ασπρη-μαυρη(μαύρο περιμετρικα-ασπρη από πίσω) αλλά λερώνει ευκολα, ή royal blue, όπου πιστεύω είναι ή καλύτερη και αυτή έχω και γω όπου είναι πράσινη γύρω γύρω και μπλε πίσω. Τέλος υπάρχει και μια με ένα περίεργο κίτρινο χρώμα. Την μαύρη άσπρη νομίζω την είχα δει στο eshop. Τη royal blue την έχει στο e-experts στη Πεύκη...

Να σημειωσω ότι έχοντας δοκιμάσει και grip shell και flip shell (τις αυθεντικές) ή grip shell είναι μακράν ή καλύτερη!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ε; Το κόκκινο ροζίζει δηλαδή; Κρίμα, γιατί στις φωτογραφίες φαίνεται να κάνει καλή αντίθεση με το μαύρο του κινητού.

Την άσπρη-μαύρη που λες για το eshop, την έχει αλλά μόνο για το Moto E (ίσως παλαιότερα να είχαν και για το Moto G). Τα άλλα χρώματα τα είδα στο experts αλλά λέω να ψάξω για την μαύρη.

Οι flip shell γιατί δεν είναι τόσο καλές όσο οι grip shell; Από τι υλικό είναι φτιαγμένες οι τελευταίες;

Link to comment
Share on other sites

Οι flip shell γιατί δεν είναι τόσο καλές όσο οι grip shell; Από τι υλικό είναι φτιαγμένες οι τελευταίες;

 

Αρχικά, ή flip shell έχει πολύ δυνατό μαγνήτη και με το καιρο λένε ότι απορυθμιζει το gps. Επίσης, όταν είναι κλειστη δε λειτουργεί ή δόνηση. Τέλος δεν είναι και τόσο ομορφη.

Αντιθέτως ή grip shell αγκαλιάζει όλο το κινητό και προστατεύει καλύτερα σε περίπτωση πτώσεων και είναι πολύ πιο ομορφη! Από υλικό, το πίσω μέρος νομίζω είναι πλαστικό και το γυρω-γυρω είναι καουτσούκ... Υπάρχουν και videos στο youtube

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Οκ, σε ευχαριστώ!

Νομίζω πάντως, ότι αν ήταν και το πίσω μέρος από καουτσούκ θα ήταν (μάλλον) και πιο ανθεκτικό αλλά θα είχε καλύτερη αίσθηση στο χέρι (grip).

Link to comment
Share on other sites

Έκανα πάντα factory reset μετά από κάθε update οπότε ναι.

Επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί έχειες να προτείνεις κάποια δοκιμασμένα tools για να μη χάσει την κατάστασή του το κινητό (επαφές, μηνύματα, settings, log κλήσεων, κλπ);

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Χρονιά εύχομαι σε όλους.. Είμαι και εγώ άλλος ένας που όταν βγήκε το κινητό στην αγορά το απεκτησα απο το amazon uk, και φυσικά απόλυτα ικανοποιημένος με αυτήν την αγορά μου.. Έχω 2 ερωτησούλες (και συγχωρεστε με αν έχει υποθεί κάπου ποιο πίσω)..

Στο τηλέφωνο μου έχει σπάσει το γυαλί στο κάτω μέρος,ένα βράδυ που καλούσε πήγα να το πιάσω απ το κομοδίνο και μου έπεσε(φορώντας την αυθεντική flip shell) μίλησα,κοιμήθηκα και το ανακάλυψα το πρωι..

Το σκέφτομαι να το φτιάξω(να το στείλω αθηνα,είμαι επαρχία) μου είπαν 68 ευρώ με ταχυδρομικά και φυσικά αυθεντικό ανταλλακτικό(οθόνη και γυαλί μιας και πάνε πακέτο) Η αλήθεια ειναι πως το σκεφτομαι μιας και με 125 μπορω να περασω σε windows phone το microsoft 640..

Αν κάποιος έχει αλλάξει οθονη παρακαλώ ας αναφέρει που.. (Δεν με ενδιαφέρει το ενδεχόμενο να παραγγείλω και να κάνω την αλλαγή εγώ,αλλά ούτε να παραγγείλω μόνο γυαλί,κ.τ.λ κ.τ.λ γνωστά πλέον..

Ένα άλλο θέμα που έχω είναι ότι το τελευταίο διάστημα όταν θα μου κλείσει απο μπαταρία και εγώ το βάλω να φορτίσει λίγο και το ανοίξω, αρχίζει να φορτώνει από 0 εως 82 κάνοντας εκκίνηση android βελτιστοποίηση της εφαρμογής... Ας μου απαντήση κάποιος που μπορεί να οφείλετε αυτό παρακαλώ.. Επισυνάπτω φωτογραφία!!! Ζητώ συγνώμη για το μεγάλο κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί έχειες να προτείνεις κάποια δοκιμασμένα tools για να μη χάσει την κατάστασή του το κινητό (επαφές, μηνύματα, settings, log κλήσεων, κλπ);

 

Τις επαφές τις έχω συγχρονίσει με το google account και μπαίνουν κάθε φορά σε δευτερόλεπτα. Όσον αφορά τα άλλα ποτέ δεν ασχολήθηκα. Δεν κρατάω μηνύματα και τις ρυθμίσεις τις κάνω χειροκίνητα, 30 λεπτά μου χρειάζονται.

Κάποιος φίλος που ξέρει ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...