Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πώς μπορούμε να καταλάβουμε οτι είναι η καινουρια εκδοση με το ασήμι σηματάκι;Φαίνεται κάτι στην συσκευασία ή υπάρχει κάποιος κωδικός; Σκέφτομαι να το αποκτήσω και η βοήθεια σας θα μου ήταν πολύτιμη!:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελος ξεχασα να πω οτι και σε εμενα εκανε ενα χαζο με τη μπαταρια που απο το 90% πηγε στο 0% και το κινητο εσβησε αλλα μου συνεβει μονο μια φορα οποτε δε δινω βαση.

 

 

1% lasts for hours!! :D

 

 

https://forums.motorola.com/posts/7a7b068df1?commentId=774281#774281

 

 

και εδω βλεπουμε μια πραγματικα ταχυτατη φορτιση που ξεπερναει και τον superman :D

 

https://forums.motorola.com/posts/7a7b068df1?commentId=774950#774950

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΤΟΣ απο την wind και το public ποιο αλλο καταστημα εχει την ΝΕΑ εκδοση του moto g?!

 

 

HELP.... :(

 

Aν είσαι από Λάρισα, ο Λαμπράκης Vodafone. Aπο εκεί το πήρα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά τις ζελατίνες να ξέρετε ότι το ατού των ματ είναι η πολύ ωραία υφή, δεν αφήνει δαχτυλιές και γενικά η πολύ καλή συμπεριφορά στο touch. Στα μείον είναι η μειωμένη ορατότητα σε εξωτερικές συνθήκες.

Προσωπικά δεν έχω βάλει καμία διότι η οθόνη μας είναι από τις πιο βελούδινες που κυκλοφορούν.

Να δούμε και τις αντοχές του γορίλα 3.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς μπορούμε να καταλάβουμε οτι είναι η καινουρια εκδοση με το ασήμι σηματάκι;Φαίνεται κάτι στην συσκευασία ή υπάρχει κάποιος κωδικός; Σκέφτομαι να το αποκτήσω και η βοήθεια σας θα μου ήταν πολύτιμη!:)

 

Η νεα εκδοση εχει το σημα της μοτορολα στο πισω καπακι σε χρώμα ασημί

Link to comment
Share on other sites

Η νεα εκδοση εχει το σημα της μοτορολα στο πισω καπακι σε χρώμα ασημί

 

Γνωρίζεις τι βελτιώσεις έχει;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις τι βελτιώσεις έχει;

 

Τις αναφερει ενας φιλος ακριβως στη πισω σελιδα, στο μηνυμα #2599...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Τις αναφερει ενας φιλος ακριβως στη πισω σελιδα, στο μηνυμα #2599...

 

Πάντως από αυτά που διαβάζω εδώ δεν έχει επιβεβαιωθεί νομίζω ότι όντως έχει κάποια διαφορά η έκδοση με το ασημί Μ. Ενδεχομένως αυτή να είναι και η μόνη διαφορά. Εγώ για παράδειγμα έχω την "παλιά" έκδοση και τα πλήκτρα είναι στιβαρά. Ίσως είναι τυχαίο τελικά και δεν έχουν κάνει κάτι διαφορετικό στη "νέα" έκδοση. Δεν ξέρω αν μπορεί κανείς εδώ να μς πει σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίδιο κινητό παιδιά, τσάμπα ψαχνόμαστε. Εγώ είχα την εντύπωση ότι οι καινούργιες παρτίδες έχουν πιο σφιχτά το κουμπιά αλλά τώρα ακούω ότι και σε πιο παλιά κινητά υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ίδιο κινητό παιδιά, τσάμπα ψαχνόμαστε.

 

Και γω αυτη την εντυπωση εχω...!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

σε μένα κουνιούνται λίγο τα κουμπιά Αλλά στο πάτημα τα νιώθεις πολύ σφιχτά. δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα με τον καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνονται για εφαρμογή sms, χρησιμοποιώ πολύ καιρό την 8sms

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkleft.eightyeightsms.mms

 

Είναι πολύ καλή, πανάλαφρη, ουσιαστικά είναι η στοκ εφαρμογή απλά πειραγμένη από την ομάδα CyanogenMod. Έχει και υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνονται για εφαρμογή sms, χρησιμοποιώ πολύ καιρό την 8sms

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkleft.eightyeightsms.mms

 

Είναι πολύ καλή, πανάλαφρη, ουσιαστικά είναι η στοκ εφαρμογή απλά πειραγμένη από την ομάδα CyanogenMod. Έχει και υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά!

 

Η υποστήριξη των 160 χαρακτήρων ισχύει και για άλλες συσκευές με παλιότερη έκδοση android?

Edited by Jimmys83
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα το Moto G 16gb χθές αλλά νομίζω πως η μπαταρία τελειώνει αρκετά γρήγορα.Δείχνει 5ω 24λ με οθόνη 2ω 5λ και είμαι 60% ,βέβαια να προσθέσω οτι έχω χρησιμοποιήσει αρκετά Wifi-3g και οτι έκανα πρώι πρώι αναβάθμιση.Έχω διαβάσει όλο το νήμα αλλα θυμίστε μου πως διορθώνεται το σ στην stock εφαρμογη μηνυμάτων?Αλλιώς να κατεβάσω handcent ή go sms?

Nokia 3310,Nokia 5210,Nokia 5140,Nokia 5130,Nokia 6303 classic, Nokia c3,Siemens MC60, Nokia E52,Nokia E66, Nokia N86

Lg optimus 2x-CyanogenMod, Moto G 16gb-Stock rom, Asus Zenfone 5 16gb, BlackBerry Z30, Xiaomi Note 6 pro 64gb, Pixel 4a

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή Κάνε wipe data/factory reset και wipe cache από recovery.

Δείχνει στο youtube πως γίνεται.

Μετά ξαναπέρνα ότι χρειάζεσαι από την αρχή και μετά κάνε 3 κύκλους Πλήρους φόρτισης/εκφόρτισης.

Εγώ μόνο μια φορά το άφησα να σβήσει από μπαταρία, τις άλλες το άφηνα μέχρι 15% το λιγότερο 20%.

Με wifi με browsing, gaming κτλ βγάζω άνετα 20ω και 5ω οθόνη!

Τόσο έβγαλα σήμερα με 20% υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

wipe data/factory reset και wipe cache από recovery.

 

Θα κάνω και ελπίζω να στρώσει.Το αφήσα χθες να σβήσει απο μόνο του και γενικά παρόμοια φόρτιση είχα στο μυαλό μου να κάνω.Τι στο καλό δεν νομίζω να έχει κάτι.

Nokia 3310,Nokia 5210,Nokia 5140,Nokia 5130,Nokia 6303 classic, Nokia c3,Siemens MC60, Nokia E52,Nokia E66, Nokia N86

Lg optimus 2x-CyanogenMod, Moto G 16gb-Stock rom, Asus Zenfone 5 16gb, BlackBerry Z30, Xiaomi Note 6 pro 64gb, Pixel 4a

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω και ελπίζω να στρώσει.Το αφήσα χθες να σβήσει απο μόνο του και γενικά παρόμοια φόρτιση είχα στο μυαλό μου να κάνω.Τι στο καλό δεν νομίζω να έχει κάτι.

Δες τα προηγούμενά μου ποστ, είχα και εγώ ανησυχίες για τη μπαταρία.

Έβλεπα κάτι σκορ να βγάζουν πάνω από 3ώρες οθόνη με αναμονή πάνω από 1,5 μέρα.

Και νόμιζα ότι έχω πρόβλημα στη μπαταρία. Το βράδι μου έτρωγε 1% την ώρα στην καλύτερη.

Έκανα wipe data/factory reset και wipe cache, το άφησα μια φορά να σβήσει το φόρτισα πλήρως και ξαφνικά ήταν σαν να είχα

1000mAh παραπάνω! :D

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα το Moto G 16gb χθές αλλά νομίζω πως η μπαταρία τελειώνει αρκετά γρήγορα.Δείχνει 5ω 24λ με οθόνη 2ω 5λ και είμαι 60% ,βέβαια να προσθέσω οτι έχω χρησιμοποιήσει αρκετά Wifi-3g και οτι έκανα πρώι πρώι αναβάθμιση.Έχω διαβάσει όλο το νήμα αλλα θυμίστε μου πως διορθώνεται το σ στην stock εφαρμογη μηνυμάτων?Αλλιώς να κατεβάσω handcent ή go sms?

 

Μια χαρά είναι η μπαταρία σου, WiFi και 3G είναι πολύ ενεργοβόρα.

 

1% lasts for hours!! :D

 

 

https://forums.motorola.com/posts/7a7b068df1?commentId=774281#774281

 

 

και εδω βλεπουμε μια πραγματικα ταχυτατη φορτιση που ξεπερναει και τον superman :D

 

https://forums.motorola.com/posts/7a7b068df1?commentId=774950#774950

 

Έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία μάλλον έχει κάποιο προβληματάκι γενικά με τα στατιστικά της στο Moto G και θέλει κάνα δίωρο παραπάνω φόρτιση αφού γράψει 100% για να είναι πράγματι στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίδιο κινητό παιδιά, τσάμπα ψαχνόμαστε. Εγώ είχα την εντύπωση ότι οι καινούργιες παρτίδες έχουν πιο σφιχτά το κουμπιά αλλά τώρα ακούω ότι και σε πιο παλιά κινητά υπάρχει.

 

ολα τα καινουργια εχουν σφικτα κουμπια. τα παλια τα περισσοτερα οχι. τα καινουργια επισης δεν εχουν προβλημα ηχουν που χανετε τελειως.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η μπαταρία σου, WiFi και 3G είναι πολύ ενεργοβόρα.

 

 

 

Έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία μάλλον έχει κάποιο προβληματάκι γενικά με τα στατιστικά της στο Moto G και θέλει κάνα δίωρο παραπάνω φόρτιση αφού γράψει 100% για να είναι πράγματι στο 100%.

Πάντα πρέπει να γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα πρέπει να γίνεται αυτό;

 

Απλά έγραψα μια εντύπωσή μου. Τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως παει κάπως καλύτερα και τώρα του φορτώνω τις εφαρμογές.Ευτυχώς δεν είχα περάσει και πολλές,επίσης αυτη τη φορα δεν πέρασα το skype γιατί κάπου διαβασά πιο πριν οτι ρουφάει πολύ μπαταρία χωρίς λόγο.:worry:Πάντως το κινητό τα σπάει,στιβαρή συσκευή.Τα κουμπιά εμενα παίζουν ελάχιστα(λογοτυπο ασημι) και ο ήχος στις κλήσεις μου φαίνονται εντάξει.Το γράμμα σ τελικά δεν διορθώνεται κάπως στην stock εφαρμογή?Πάντως το κινητό ειναι στο 34% και το έβγαλα απο τον φορτιστή κατα τις 10 αν δεν κάνω λάθος,πιστεύω πως είναι καλά αν σκεφτούμε την αναβάθμιση και τώρα το σεταρισμα που τρώει απο την αρχη με εφαρμογές.

 

Υ.Γ. Εχω την θήκη ringke slim,θεωρείτε οτι η επίσημη της motorola είναι καλύτερη?

Nokia 3310,Nokia 5210,Nokia 5140,Nokia 5130,Nokia 6303 classic, Nokia c3,Siemens MC60, Nokia E52,Nokia E66, Nokia N86

Lg optimus 2x-CyanogenMod, Moto G 16gb-Stock rom, Asus Zenfone 5 16gb, BlackBerry Z30, Xiaomi Note 6 pro 64gb, Pixel 4a

Link to comment
Share on other sites

Στο 8sms, με ελληνικους χαρακτηρες χωραει 60κατι χαρακτηρες/sms (βασικα αρχιζει το μετρημα απο το 160 και πεφτει αμσως στο 60) ενω με αγγλικους χωραει 160 χαρακτηρες/sms. Τι πρεπει να ρυθμισω για να εχω sms 160 ελληνικων χαρακτηρων;

 

 

Ακυρο, το βρηκα.Ρυθμισεις-αφαιρεση unicode-αφαιρεση ολων των χαρακτηρων.

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

3 ωρες οθονη, 1 ημερα και 17 ωρες λειτουργειας και ειναι ακομα στο 36% με ψιλοβαρια χρηση(3g, wifi, κανα 2ωρο κλησεις, μηνυματα και 1 restart)!! Μια χαρα ειναι η μπαταρια του...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμισεις-αφαιρεση unicode-αφαιρεση ολων των χαρακτηρων.

 

Δε τη βρισκω αυτη τη ρυθμιση!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...